Skocz do zawartości

Problem z mikrofonem xiaomi mi4


Tomimr13

Rekomendowane odpowiedzi

dalej lipa... z mojego mikrofonu praktycznie nie słychać słów, tylko jakiś bełkot. Przełączanie sieci nic nie daje - miałem ustawione 3g, 2g też nic nie zmienia. Operator auto/ręcznie też nic wnosi, da się rozmawiać tylko wtedy kiedy przełączę na głośnik.

Instalując miui 8 nie robiłem wipe, zrobiłem to jak standardową aktualizację przez twrp. Może to mieć znaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.06.2016 o 08:26, schreder napisał:

Jak wy robicie te romy na 

Wszystko Ci śmiga na 6.4.21? Bateria spoko?

 

Cały czas na 6.4.21 9 smiui. Wszystko działa jak bajka, a baterii również zadowolony jestem bardzo. Z rozmowami nie ma problemów, nikt się nie skarży. Zauważyłem jedyne, że na każdym sofcie mm (również tym) nie ma możliwości zmiany redukcji (aktualnie mam włączona, dwa mikrofony) ale działa czysto. Jak instalowałem na próbę KK to nawet jak mogłem zmieniać, to problemy z rozmowami miałem mniejsze/większe. Nie wiem czy to ważne, mam orange, i głownie 2g, słaby zasięg tam gdzie mieszkam, żeby nie męczyło baterii mam 2g, 4g na mieście do neta włączam. Z niższymi softami (smiui) również nie miałem problemu. Tylko te dwa nowsze 6.5.5 6.5.26 Może to chwilowe ale drugi raz nie chciało chciało mnie się instalować i sprawdzać, działa to jestem na tym xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc dziś w zasięgu play rozmawiać mogłem bez problemu. Jak tylko przełączył się na roaming - tmobile, plus znowu masakra. Pomaga tylko przełączanie na głośnik, ale tak to nie widzę przyszłości... jak rozwiązać ten głupi problem? Miui8 niestety nie pomogło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj daj koniecznie  - bo na forum zgłaszania błędów, napisano, że w miui8 redukcja szumów jest już niby poprawiona - może odwieczne problemy z jakością rozmów zostaną w końcu zażegnane.

 

także pozostaje albo czekać na m8, albo wracać do KK (u mnie nawet na KK jest problem z jakością ale w miui v7).

Kiedyś ktoś w jednej wersji coś uwalił i tak się to ciągnie przez kilka miesięcy. Tylko nie mogę dokładnie wyłapać, która wersja zapoczątkowała te problemy - ale wydaje mi się, że jakaś z ostatnich miui v6 lub początkowych v7. Nie mogę znaleźć tej poprawnie działającej...

Przykładowo: Na telefonie mi3, na pewno ostatnia wersja miui v5 działa wzorowo pod tym względem. Ale niestety na mi4 lte nie ma miui v5

Mam nadzieje, że w miui8 już nie będzie tego problemu. Ten miesiąc/dwa myślę, że jeszcze jakoś wytrzymam

No to się rozczarowałem😕 Brak rozwiązania z jakością połączeń w MIUI8. Przynajmniej w moim przypadku. Miałem 3 osoby, z którymi zawsze pojawiał się problem. Tylko z jedną z nich jest lepiej, pozostałe bez zmian. Dodatkowo wybiórczo dalej pojawiają się problemy.

Jest trochę lepiej, jednak ewidentnie problem został😤

MI 4 Lte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Modexo napisał:

Mój SIM w każdym innym telefonie działa ok.

MI 4 Lte

Co nie znaczy, że na Mi4 działa OK. Było sporo problemów z SIM'ami po przejściu na Xiaomi, nie wiem z czym to jest związane, ale wymiana karty sim zazwyczaj pomagała na sporą ilość przypadków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim roku wymieniałem kartę, fakt że nie miałem jeszcze MI4. Nie wiem sam, poczekam jeszcze chwilę i zobaczę jak będzie po testach Alfa.

MI 4 Lte

 

Poza tym zdałem sobie sprawę z tego, że nie mam żadnych problemów gdy rozmawiam przez zestaw w samochodzie, więc raczej nie jest to problem karty.

MI 4 Lte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia Friday, June 10, 2016 o 19:41, Nezumi napisał:

Tak z ciekawości, sprawdzaliście inne karty SIM?

Zeby to jeden raz... I to w różnych sieciach. 

Tylko w sieci orange nie mam większych szych problemów z jakoscia dźwięku. Jest tylko efekt przesterowania,  jakby rozmowca byl ciut za glosno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, lg4xhd napisał:

Zeby to jeden raz... I to w różnych sieciach. 

Tylko w sieci orange nie mam większych szych problemów z jakoscia dźwięku. Jest tylko efekt przesterowania,  jakby rozmowca byl ciut za glosno. 

Ty to już dawno powinieneś telefon dać na gwarancję lub serwis bo to już jest dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.06.2016 o 19:48, Nezumi napisał:

Ty to już dawno powinieneś telefon dać na gwarancję lub serwis bo to już jest dziwne.

ale co mam oddać wszystkie 3 telefony na gwarancje ? We wszystkich mam ten sam problem. Ja myślę, że to może być jakaś niezgodność BTS w moim regionie z tymi telefonami (wiadomo, przewidywane są one na rynek azjatycki - może jest jakiś mała różnica w częstotliwościach albo coś).
Bo nie chce mi się wierzyć, że 3 różne słuchawki by padły w dokładnie ten sam sposób.
Pomiędzy rożnymi sieciami i jak pisałem wyżej orange - nie ma tego problemu.

Dnia 13.06.2016 o 15:06, preston2009 napisał:

Z ciekawości ustawcie sobie na sztywno 2G i podzwońcie.

ps. W szczególności chodzi o połączenia na tel huawei i allview.

w 2g to jest już w ogóle masakra.

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.06.2016 o 17:20, Gruuuba napisał:

Ok, a czy samodzielnie mogę wykonać jakieś dodatkowe testy tego mikrofonu ? I w jaki sposób ?

Bo problem z jakością rozmów nadal nie został rozwiązany a jest to bardzo uciążliwe ( ludzie mnie czasem totalnie nie mogą zrozumieć) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim telefonie też jest problem z mikrofonem (rozmówca kiepsko słyszy mnie, słyszy trzaski). Po przeczytaniu trochę wątku zaktualizowałem MIUI do v8 za pomocom aktualizacji. W wersji 8 dalej to samo, ale tak dla testów zrobiłem reset telefonu i rozmówca mnie słyszy dobrze, ale po jakimś czasie znowu to samo (rozmówca nic nie rozumie). Da się to jakoś naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...