Skocz do zawartości

Problem z mikrofonem xiaomi mi4


Tomimr13

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko, mam problem z moim xiaomi mi4 LTE. A mianowicie z mikrofonem, każdy z kim rozmawiam mi mówią ze czeszczy, słabo słychać, charczy, przez parę sekund nie słychać niczego tylko szumienie itd itd. Później sie poprawia i znowu od nowa wszystko. Na forum było pare takich samych wątków ale nic nie wniosły nowego zeby poprawic moja sytuacje. Wiec sytuacja wyglada tak. Jak dostałem telefon oczywiście wszystko śmigało jak milo do czasu aktualizacji androida i nakładki miui. Myślałem ze mikrofon padl wiec odesłałem go i dostałem nowy egzemplarz. Do czasu aktualizacji wszystko śmigało. Xiaomi mi4 na androidzie 4.4 i z nakładka jakaś miui 6 juz nie pamiętam dokładnie wszystko chodziło idealnie do nieszczęsnej aktualizacji androida 6.o.1 i miui7 6.2.18. Przeważnie po kilku dopiero dniach od aktualizacji sie psuje. Zmienianie operatora, kart sim, zmienianie 2G,3,G,4G nic nie pomogło. Redukcja szumów tez nie
Co pomaga to zresetowanie telefonu. Ale co 2 godziny nie będę tego robil. Nakładki miui były tez zmieniane i nic nie pomogło. Wiec może przez androida który z tego co gdzieś czytałem "Android 6.0 jest wciąż w fazie testów" I teraz najważniejsze pytanie czekać na jakieś aktualizacje systemu które pomogą czy odesłać. A moze cos innego da sie zrobic. A kolega wgrywał to wszystko tak jak jest napisane na miuipolska. Bo ja sie nie tykam zęby czasem nie zepsuć czegoś, Jak coś fachowo nie jest napisane to sorry
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antek 6 na mi4 tak jak pisałeś jest fazie testowej więc błędy będą. Ja mam cały czas 4.4 wszystko śmiga dobrze. Proponuje wstrzymać się z aktualizacją do 6 do czasu jak wszystkiego na niej będzie ok. A czy nowe aktualizacje przyniosą poprawę ? Pewnie tak, tylko kiedy??

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Acid Wiesz może jak w 6.0 wyłaczyć redukcje szumów podczas rozmowy? Gdy zmieniam z 2 mikrofonów na 1 mikrofon to zawsze przeskakuje później znowu na 2 - czyli tak jakby się nie dało. Rozmówcy ostatnio zaczęli strasznie marudzić, że mnie nie słychać - mozliwe że od czasu przejścia na 6.0.

Spoiler

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Gruuuba napisał:

A jaśniej ?

Jaśniej się już nie da. Robisz tradycyjną aktualizację, tylko Romem 5.12.17 (android 4.4 z połączonymi partycjami, masz link w tutorialu instalacji androida 6.0) i potem walisz full wipe, koniecznie, wiec zgraj sobie najważniejsze rzeczy na pc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.03.2016 o 17:48, Gruuuba napisał:

U mnie to samo. Jak przelacze podczas rozmowy na 1 mikrofon jest ok. Ale od domyślnie od razu wraca na redukcję szumów w 2 mikrofonach.

Ktoś ma na to jakiś sposób ?

Bo słychać mnie jak ze studni...

 

Anyone ?

U mnie również, druga osoba narzeka że mnie nie słyszy lub źle, a redukcji zmienić nie mogę, wraca uparcie na 2 mikrofony. Jestem na najnowszym sofcie 6.3.24 . Czy faktycznie to wina MM? Bo niewiem już czy wracać na 5.12.17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem już część wersji. Miuipolska (6.3.31, 5.12.17, 5.2.8), również kilka z eu.miui dev/global. Wszędzie miałem większy lub mniejszy problem z mikrofonem tzn druga osoba nie słyszała mnie wyraźnie, co drugą sylabę bądź były szumy. Jedyne co, to na wersjach innych niż android MM działało przestawianie redukcji szumów ale to lepiej lub gorzej działało. Aktualnie jestem na sMiui (na bazie 6.3.24) na razie jest czysto głośno i wyraźnie (a to też MM). Mam nadzieję jak najdłużej. Ale skąd te wszystkie problemy z mikrofonem, nie wiem.

Edytowane przez arucard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
37 minut temu, Modexo napisał:

Dzisiaj zaczynam testować MIUI 8 w nadziei, że to rozwiąże problem. Dam znać po kilku dniach.

MI 4 Lte

daj daj koniecznie  - bo na forum zgłaszania błędów, napisano, że w miui8 redukcja szumów jest już niby poprawiona - może odwieczne problemy z jakością rozmów zostaną w końcu zażegnane.
 

także pozostaje albo czekać na m8, albo wracać do KK (u mnie nawet na KK jest problem z jakością ale w miui v7).
Kiedyś ktoś w jednej wersji coś uwalił i tak się to ciągnie przez kilka miesięcy. Tylko nie mogę dokładnie wyłapać, która wersja zapoczątkowała te problemy - ale wydaje mi się, że jakaś z ostatnich miui v6 lub początkowych v7. Nie mogę znaleźć tej poprawnie działającej...

Przykładowo: Na telefonie mi3, na pewno ostatnia wersja miui v5 działa wzorowo pod tym względem. Ale niestety na mi4 lte nie ma miui v5 :(


Mam nadzieje, że w miui8 już nie będzie tego problemu. Ten miesiąc/dwa myślę, że jeszcze jakoś wytrzymam :)

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.06.2016 o 14:55, flamevinci napisał:

Czy komuś innemu udało sie jakoś rozwiązać problem? @arucard czy dalej potwierdzasz iż smiui rozwiązuje nasz problem?

Jak na razie każda kolejna aktualizacja ze strony smiui działała przynajmniej w moim przypadku ale jednak do czasu. Ostanie aktualizacje (jakoś po dłuższej przerwie gdy nie było jakiś czas dla mi4 aktu) i znów rozmówcy zaczęli mnie się skarżyć x/ Wróciłem po prostu wersje wcześniej, dalej smiui 6.4.21 Na tej nie mam problemów i wszystkie jakie tam aktualizowałem wcześniej po kolei też było okey. Czego zasługa, nie wiem. A naprawdę, próbowałem wielu rzeczy, bo męczący problem gdy nie można się dogadać x/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wy robicie te romy na 

Dnia 4.06.2016 o 18:28, arucard napisał:

Jak na razie każda kolejna aktualizacja ze strony smiui działała przynajmniej w moim przypadku ale jednak do czasu. Ostanie aktualizacje (jakoś po dłuższej przerwie gdy nie było jakiś czas dla mi4 aktu) i znów rozmówcy zaczęli mnie się skarżyć x/ Wróciłem po prostu wersje wcześniej, dalej smiui 6.4.21 Na tej nie mam problemów i wszystkie jakie tam aktualizowałem wcześniej po kolei też było okey. Czego zasługa, nie wiem. A naprawdę, próbowałem wielu rzeczy, bo męczący problem gdy nie można się dogadać x/

Wszystko Ci śmiga na 6.4.21? Bateria spoko?

 

@preston2009 Daj znać czy tobie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, schreder napisał:

Jak wy robicie te romy na 

Wszystko Ci śmiga na 6.4.21? Bateria spoko?

 

@preston2009 Daj znać czy tobie pomogło.

Już nie można robić ROMu na 6.4.21. Usunęli :( na smiui.net . Sprawdzę MIUI8 z full wipe, jak nie to będę szukał na necie. Może ktoś zachomikował lub @arucard się podzieli swoim plikiem jeśli jeszcze go ma i może go gdzieś wrzucić do pobrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, preston2009 napisał:

Instalację robię przez TWRP. Zrobiłem factory reset z pamięcią wewnętrzną po instalacji V8. Nie robiłem kopii aplikacji MIUI nie licząć kontaktów i sms. Resztę poustawiam ręcznie. Nie przywracam nic od Google.

Na bezpiecznie przywrócić możesz tylko kontakty i SMS, nic więcej. Aplikacje pobieraj ręcznie, każdą z osobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...