Skocz do zawartości

Lipskus

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupiłem (dostawa wczoraj) redmi note 3 pro z MIUI 7.1.8.0 i co prawda nie ma możliwości ustawienia kraju polska itp. ale po ustawieniu kraju dowolnego (ja wybrałem South Georgia &....) można i tak skonfigurować klawiaturę swype, gdzie da się język polski ustawić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, malimalinello napisał:

Jak się spisuje bateria w globalu? Jak język polski? 100%?

Bateria spisuje się doskonale - tak jak i na wszystkich "globalach" jakie miałem w tym telefonie (czyli 3 wersje stable i obecna dev). Ogólnie spodziewałem się długiego działania, ale nie aż tak. :D
Co do języka polskiego, to można o nim powiedzieć, że jest, ale na pewno nie jest to, tak jak ktoś już twierdził, tłumaczenie w 95% - nie liczyłem, ale na moje oko to jest co najwyżej 70%. Mam nadzieję, że przy najbliższych aktualizacjach to się poprawi. Oczywiście aplikacje Google i te pobrane ze sklepu są po polsku, zgodnie z wybraną lokalizacją.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
15 godzin temu, kubi2410 napisał:

Witam czy może ktoś podać link do wersji global z PL tak by zainstalować to przez zwykłą aktualizację.

Już dwa dni czytam przeróżne fora ociągnąłem z 15 różnych softów nic nie che mi się zainstalować.

Mam wersje 6.4.9 beta język chiński i angielski.

Nie wiem jak inne, ale to forum coś słabo przeczytałeś. Najpierw zainstaluj Global Stable poprzez MiFlash, a później dopiero Global DEV przez aktualizacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym poprosić doświadczonych userów o pomoc w instalacji romu Miui Polska po odblokowaniu bootloadera.

Czy przed instalacją MIUI 6.4.14ANDROID 5.1.1ROZMIAR 632MBCODENAME kenzo - konieczne jest zainstalowanie najpierw TWRP stąd: https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=50678 - czy też mogę od razu zainstalować ten ROM Kenzo?

Czy jeśli trzeba zainstalować najpierw TWRP to musi to być TWRP Kenzo czy też może być Hermes?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh...

https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/

Do RMN3 Pro pasuje tylko Rom Kenzo, i tylko TWRP Kenzo, ponieważ taki jest codename tego telefonu.

Chłopie, wejdź na stronę Miui Polska i poczytaj, tam wszystko jest napisane.

Skończenie szkoły podstawowej świadczy o tym, że nauczono Cię czytać i wyszukiwać informacje, spróbuj zastosować to w praktyce. Śmiało, nie krępuj się...

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda, że wszystko jest napisane i nie musisz mnie obrażać, nigdzie nie jest tam napisane w poradniku czy to ma być kenzo czy inny ROM. Poza tym nic tu nie jest takie proste i oczywiste jak ci się wydaje, ja zrobiłem wszystko wg instrukcji na DEV ROMie chińskim i mimo rzekomej instalacji TWRP Kenzo w ogóle nie wchodzi mi w tryb Recovery z TWRP - telefon pokazuje natywny Recovery Xiaomi z kablem USB...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ale ja czytam poradniki a nie szukam po omacku co ktoś gdzieś napisał bo w ten sposób można tylko zgłupieć, a w tym poradniku nie jest wszystko jasno krok po kroku opisane. Powinna być informacja o tym błyskawicznym naciśnięciu Vol+ i powinien być screen z chińską stroną główną TWRP i strzałką gdzie należy zmienić język - tego brakuje. Jeśli poradnik byłby jasny i byłoby w nim wszystko co tu piszecie, to nie musiałbym was pytać i najwyraźniej denerwować, tylko zrobiłbym to sam postępując zgodnie z dobrze napisanym poradnikiem. Ale dziękuję za pomoc, bo najwyraźniej wszystko się udało

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście masz sporo racji, a ja nie potrzebnie tak Cię potraktowałem, ale takich pytań pojawia się ogrom każdego dnia, przez co forum robi kompletnie nieczytelne. Generalnie poradniki nie są pisane bardzo jasno, sam nie raz nie bardzo wiedziałem co i jak, ale trzeba być przygotowanym na takie kombinacje decydując się na telefon z tak otwartym oprogramowaniem. Xiaomi to marka dla ludzi lubiących grzebać w Romie. Jeżeli ktoś chce mieć telefon gotowy do użycia zaraz po wyjęciu z opakowania niech sobie kupi Samsunga, czy LG.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że niektórzy się denerwują jak się ludzie pytają ale zaryzykuję bo im dłużej czytam to mniej wiem.

Zamówiłem sobie XRN3 Pro Prime stąd http://www.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-Prime-Snapdragon-650-Hexa-Core-5-5-3GB-RAM-32GB/32609675920.html i ma przyjść z zainstalowanym MIUI Global Stable

Z tego co zrozumiałem co tu piszecie to spolszczenie jest tylko częściowe i dokładniejsze ma wejść przy następnej aktualizacji.

Pytanie moje brzmi - czy aktualizacja będzie samoczynna czy trzeba to zrobić będzie samodzielnie i jeżeli tak to jak? Przez  MiFlash? Ktoś tu pisał, że są z tym problemy ze sterownikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Global Stable nie ma w ogóle języka polskiego. Jeżeli faktycznie będziesz miał oficjalny ROM, a nie jakiś syf, to będziesz mógł wgrać wersję DEV z pełnym (prawie?) językiem polskim praktycznie bez kombinowania - ściągasz .zip na telefon i wskazujesz ten plik w aplikacji Updater.

Edytowane przez rzadzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie dawno kupiłem RMN 3 PRO. Udało mi się go zaktualizować do wersji 6.4.28 dev. na zblokowanym bootloaderze. Dzisiaj przyszła zgoda na odblokowanie boota co też uczyniłem. Wydaje mi się że że moja obecna wersja dev jest spolszczona całkiem nieźle.      

Moje pytania są takie: czy opłaca się przechodzić na wersje EU od MIUI Polska i jakie są tego ew plusy ? i czy projekt ten jest w dalszym ciągu rozwojowy ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odebrałem Xiaomi Redmi Note 3 Pro od sprzedawcy Shenzhen Top-One Trading z Aliexpress i nie jestem pewny co do sytuacji z ROMem. Po zakupie sprzedawca pytał się czy wysyłać nietkniętą wersję, czy wersję po "quality control" z "multi-language and google play". Napisałem mu że wybieram tą drugą opcję. Pierwsze co zrobiłem po włączeniu telefonu, to włączyłem język polski i zrobiłem aktualizację przez system, aktualnie mam wersje MIUI 7 Global 6.4.28 Beta. Teraz zastanawiam się co robić, czy instalować zgodnie z poradnikiem na forum ROM "kenzo_global_images_V7.2.3.0", czy zostawić ROM od sprzedawcy i dać ustawienia fabryczne? Ogólnie to chciałbym mieć ROM od MIUI Polska, czytam że trzeba mieć odblokowany bootloader, ale też że jest opcja instalacji na zablokowanym, z tym że nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedniego pliku do ściągnięcia.

W skrócie moje pytanie: co mam teraz najlepiej zrobić z ROMem zanim zacznę normalnie instalować co chcę i korzystać z telefonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Popster84 napisał:

Witam. Nie dawno kupiłem RMN 3 PRO. Udało mi się go zaktualizować do wersji 6.4.28 dev. na zblokowanym bootloaderze. Dzisiaj przyszła zgoda na odblokowanie boota co też uczyniłem. Wydaje mi się że że moja obecna wersja dev jest spolszczona całkiem nieźle.      

Moje pytania są takie: czy opłaca się przechodzić na wersje EU od MIUI Polska i jakie są tego ew plusy ? i czy projekt ten jest w dalszym ciągu rozwojowy ? 

Też się nad tym zastanawiam. Ogólnie nie spotkałem się z negatywnymi opiniami o global dev. Natomiast w EU wg komentarzy zdarzał się bugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma jeszcze problem z instalacją TWRP 3.0 na RMN 3 PRO to tu znalazłem wszystko w jednej paczce z opisem w środku. Całość robimy z fastboota u mnie działa

https://goo.gl/lB89IB

Link do strony:

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=240531&highlight=twrp%2Bredmi%2Bnote%2B3

Edytowane przez Popster84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.05.2016 o 13:51, Mikul napisał:

Czekać na możliwość odblokowania bootloadera, odblokować i wgrać najnowszy rom z xiaomi eu. 

Orientujesz czy długo się czeka? Po jakim czasie ponawiać próbę jak nie dostanę smsa? Czytałem, że sporo wniosków odrzucają ale to mogły być stare posty więc jak wiesz jak to ostatnio wygląda to chętnie się dowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne jest żeby mieć poziom zabezpieczeń konta na 100 pkt. Ja nawet nic nie napisałem i przez pomyłkę wysłałem pusta prośbę i ku mojemu zdziwieniu po 10 dniach przyszla zgoda. Dlatego wydaje mi sie ze właśnie na to najbardziej zwracaja uwagę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przeglądam forum, faq i wszystko co mi wpadnie w oko i się zastanawiam - ta numeracja MIUI Polska jest cofnięta bo bazuje na datach i  6.5.12 jest porównywalna z 7.2.5.0 Global? Czy MIUI Polska bazuje na DEV romie?

Mam w swoim RN3 Pro teoretycznie 7.1.9.0.0(LHOCNCL), ale jak wejdę w Aktualizację, to pod MIUI7 mam napis

Cytat

Sprawdź dostępność aktualizacji na MIUIPolska.pl

i od miesiąca czy dwóch nic nie przyszło z OTA, a widzę że jest nowy global. Ściągnąłem nawet paczkę V7.2.5.0.LHOMIDA (MIUI7), wrzuciłem na telefon, wybrałem żeby zainstalować aktualizację z paczki zip i... po reboocie dalej jest 7.1.9 i nic się nie zmieniło. Trochę nie ogarniam tego czy w końcu mam globala, który powinien zaktualizować się przez OTA lub ostatecznie przez zip, czy może wgrane jest MIUI Polska i przez to nie mogę zaktualizować się do nowego globala?

Może cotygodniowe aktualizacje OTA są na dev? Ale skoro nie chce mi się wgrać nowy global, to dev się wgra? Chyba global jest stabilniejszy?

Edytowane przez Szorstki
info o wersji dev romu global
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Szorstki napisał:

Tak przeglądam forum, faq i wszystko co mi wpadnie w oko i się zastanawiam - ta numeracja MIUI Polska jest cofnięta bo bazuje na datach i  6.5.12 jest porównywalna z 7.2.5.0 Global? Czy MIUI Polska bazuje na DEV romie?

Mam w swoim RN3 Pro teoretycznie 7.1.9.0.0(LHOCNCL), ale jak wejdę w Aktualizację, to pod MIUI7 mam napis

i od miesiąca czy dwóch nic nie przyszło z OTA, a widzę że jest nowy global. Ściągnąłem nawet paczkę V7.2.5.0.LHOMIDA (MIUI7), wrzuciłem na telefon, wybrałem żeby zainstalować aktualizację z paczki zip i... po reboocie dalej jest 7.1.9 i nic się nie zmieniło. Trochę nie ogarniam tego czy w końcu mam globala, który powinien zaktualizować się przez OTA lub ostatecznie przez zip, czy może wgrane jest MIUI Polska i przez to nie mogę zaktualizować się do nowego globala?

Może cotygodniowe aktualizacje OTA są na dev? Ale skoro nie chce mi się wgrać nowy global, to dev się wgra? Chyba global jest stabilniejszy?

Nie masz MiuiPolska - tylko masz tzw. syfiasty ROM, jak to na tym forum jest nazywane. Jak możesz z tego wyjść? Na przykład według tego poradnika:

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam.

jestem nowy na waszym forum.

jestem zaawansowanym androidowcem i znam sie bdb namodyfikacji androida szczegolnie... CM.

jestem swiezy natomiast w miui [ludzie dziela sie na tych co pija pepsi albo na tych co pija cole]

prosil bym o pomoc w ogarnięciu wersji miui jeszcze przed zakupem redmi note 3 pro

doczytalem ze xiaomi eu oferuje odblokowanie tego nieszczesnego bootloadera na życzenie.

czy do tego odblokowania trzeba miec jakis specyficzny rom juz na sfarcie wgrany?

w chinach na chwile obecna oferowane sa dwa romy. miui global stable [bez polskiego języka] na którym dziala OTA lub jakis chinski mod ktory to jezyk polski oferuje ale bez OTA (czyli to chyba jakis syf jak to okreslacie).

wiem ze bootloadera da juz radę obejść bez interwencji xiaomi ale chyba lepiej działać delikatnie zamiast od razu go "mlotkiem"

jesli jednak procedura i szukanie odpowiedniego romu odoblokowania bedzie trudna i nie warta swieczki to jestem gotow go odblokowac za pomoca chociażby tutoriala stąd badz z xda

Wysłane z mojego Lenovo K910 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...