Skocz do zawartości

Lipskus

Rekomendowane odpowiedzi

Root jest mało komu potrzebny tak naprawdę. Globala też się zrootuje jeżeli będzie trzeba. :)
Global ma normalny sklep Google, czy się mylę?
Co masz na myśli pisząc, że "wszystko jest zawarte w rym romie i nie trzeba niczego robić"? Ja wolę sam sobie doinstalować aplikacje których chcę używać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, narzeczona, nie żona. :) Właśnie o to chodzi, że mało komu jest potrzebny root, a jak polski język będzie w globalu to nie trzeba będzie nic kombinować. Wydaje mi się, że dla przeciętnego użytkownika dużo lepsze rozwiązanie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek SZgodzinę temu

Czytam różne komentarze i mam totalnie mętlik w głowie, tym bardziej, że nigdy nie kupowałem telefonu z Chin :( Spodobał mi się Xiaomi Redmi Note 3 Pro, ale boję się, że będę musiał dużo rzeczy zmieniać typu odblokowanie bootloadera. Niestety nie znam się na takich sprawach i znając siebie spartaczyłbym wszystko... Odpowie mi ktoś jak to w końcu jest? Kupuje XRN3 Pro i cieszę się telefonem, czy muszę się napocić by nadawał się do użytkowania w PL? Będę bardzo wdzięczny za jakieś rady. Pozdrawiam!

0  Odpowiedz

Acid  Tomek SZgodzinę temu

Jak kupisz teraz Note 3 pro to masz... przycisk do papieru albo skorzystasz z telefonu z językiem angielskim + usługi google do samodzielnej instalacji z MiMarket. Telefon nie ma Global a więc nie ma polskiego.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Więc jak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Morvi napisał:

Jak kupisz teraz Note 3 pro to masz... przycisk do papieru albo skorzystasz z telefonu z językiem angielskim + usługi google do samodzielnej instalacji z MiMarket. Telefon nie ma Global a więc nie ma polskiego.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Więc jak jest?

No wlasnie. A telefon z takiej aukcji?

http://allegro.pl/show_item.php?item=6046799012

jest napisane:




ZESTAW ZAWIERA:

.

.

.

- SZKŁO OCHRONNE NA EKRAN GRATIS

- ETUI SYLIKONOWE BEZBARWNE

- POLSKIE MENU

 

to jest rozumiem jakis jeszcze inny MIUI, ani global ani calkiem chinski?

mozna to pozniej jakos latwo przerobic na global?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej dostaniesz telefon z tym romem co ja, czyli z tego wątku: http://www.bachkhoashop.com/tin-tuc/unbrick-redmi-note-3-pro-up-rom-tieng-viet-redmi-note-3-pro-233.html

Jest w nim język polski, ale jeśli chodzi o zasięg to straszna lipa, po włączeniu jakiś czas nie łapał zasięgu, a później jak np. zgubił to też znowu ciężko łapał, ja przesiadłem się na chiński, w którym zasięg mam od razu na obu kartach, angielski aż tak bardzo mi nie przeszkadza. Z tego co wyczytałem to do tego romu wyszła aktualizacja, która chyba naprawia problem i ma polski, ale jeszcze nikt chyba nie potwierdził, że wgrał i że wszystko działa więc musisz zaczekać na jakieś konkretne info. Ja planowałem sprawdzić, ale nie mam tyle czasu, bo rano do pracy, a gdyby mi się nie udało zaktualizować to bym musiał wracać do chińskiego, a bez kopii recovery to trochę czasochłonne.

Bawiłem się z różnymi romami i początkową wersję chińską i tą podpisaną global można wgrać przez MiFlash, ja miałem z tym trochę problemów ze sterownikami itp, ale xylaxos mi bardzo dużo pomógł i już ogarniam co i jak powinienem robić :)

Edytowane przez kamilstw7
Dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, grimex napisał:

Witam, wczoraj wieczorem zamowilem rn3pro i po tym co przeczytalem zastanawiam sie czy go nie oddac. Jak to teraz bedzie z jezykiem polskim? Rozumiem ze juz custom romow na niego nie wgramy?

Oddaj go mi, mi! :)
Przeczytaj chociaż kilka postów z tego wątku - polski będzie w oficjalnym ROMie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kamaloo napisał:

@Lipskus też masz wrażenie, że czytnik linii papilarnych działa trochę lepiej na 7.1.20 niż na poprzednim? Czy to tylko moje subiektywne odczucie?

7.1.20  jest dla ,mnie doskonaly poprawili mase bledow tak tez mam to uczycie lecz poprawienie  stabilności lte dla mnie bylo najważniejsze i się doczekałem . dla tego czekam na Global w tej wersji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, to teraz juz sam nie wiem czy oddac tego rn3pro i poczekac az sie sytuacja wyjasni. Troche zawiodlem sie ze nie bedzie juz miui polska dalej wspieralo nasz telefon ale ich rozumiem. A czy bedzie mozliwosc instalacji jakis edytowanych romow czy zostaje nam tylko global?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz zgodę na odblokowanie bootloadera to zawsze będziesz mógł zainstalować np Cyanogenmod jeśli powstanie. Z tym nie będzie problemu. Xiaomi blokuje tylko możliwość instalacji romów na bazie MIUI. 

A z tego co pisali userzy to ten global rom działa świetnie. Jak dojdzie tłumaczenie to na pewno będziesz zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
10 minut temu, marcinj6 napisał:

Pojawila sie aktualizacja miuipolska 6.3.31

https://miuipolska.pl/download/

tylko, ze to nie jest miuipolska a miuieu, miuipolska na naszą słuchawkę nie będzie, o czym było wiadomo już przed świętami

Edytowane przez hcboria
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko, ze to nie jest miuipolska a miuieu, miuipolska na naszą słuchawkę nie będzie, o czym było wiadomo już przed świętami

Jestes malo poinformowany bo miuipolska jest na nasz model.

Miuipolska=xiaomi.eu

Acid pisal niedawno ze bedzie i juz wyszla ze 3 tygodnie temu i wiele osob z tego romu korzysta.. Jak wiesz jest pelne spolszczenie i wiele innych udogodnien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w nowej wersji w końcu można wyłączyć to samoczynne zmienianie się tapet na zablokowanym ekranie ;]

na stable china gdzieś ustawiłem żeby mi nie pokazywało tej tapety tylko od razu pokazywało wzorek a teraz nie mogę znaleźć tego ustawienia, podpowiedzcie proszę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, eject napisał:

w nowej wersji w końcu można wyłączyć to samoczynne zmienianie się tapet na zablokowanym ekranie ;]

na stable china gdzieś ustawiłem żeby mi nie pokazywało tej tapety tylko od razu pokazywało wzorek a teraz nie mogę znaleźć tego ustawienia, podpowiedzcie proszę :) 

Ustawienia -> Blokada i hasła -> Screen lock & fingerprint -> Skip swipe screen
(nie wiem jak można twierdzić, że to tłumaczenie jest w 95% :))

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...