Skocz do zawartości

MI PAD brick totalny


Kustonium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

To mój pierwszy opost na tym Forum.

 

Mój problem ( a po lekturze wujka google było takich jak ja więcej ale oni robili co innego ) to zrobiłem sobie bardzo drogą podstawkę.

Wgrałem poprzez fastboota boot.img z TWRP a potem TWRP jako recovery i wydałem polecenie rebotu ( nie pytajcie dlaczego tak - długa historia ).

Tablet już nie wstaje i nie reaguje kompletnie na NIC żadne 30 s przycisku ON/OFF - ekran jest ciemny, na  ładowarkę również i komputer także nie i jeszcze raz nie..

 

Znalazłem taki opis :

Disconnect the battery flat cable by pulling it gently up , it’s very easy to do
Connect an usb cable to the mipad side but don’t connect it to the PC, wait
Make a bridge ( short circuit ) between the two pads located inside the SD card slot: you can use everything that is metallic .
Connect the other side of usb cable to the PC , keeping the short circuit.
Once you connect it , remove the short circuit and Miflash should recognize the device ( the pc detects a a new device USB (Nvidia, Qualcomm) Boot-recovery driver for Mobile devices )
The first time I did this, miflash saw nothing ( but the driver were detect ) so I disconnect the usb cable gain , made the bridge ( short circuit again ) , connect the usb cable again and miflash then saw the device.
Then you have just to flash it with miflash.
After flashing , connect the battery , close everything and run your mipad.
Many thanks to the russian guy.

 

Niestety u mnie zamiast NVIDIA czy Qualcomm pojawia się APX i KONIEC.

DriveBoster nie znajduje sterowników, windows również, wujek Google po składni ze szczegółow sterownika też nic nie pokazuje.

 

Domyślam się że ucegliłem sobie na amen.

Jak ktoś coś wie na ten temat to jak odceglić chętnie poczytam

 

Pzdr

Kustonium

 

Pisząc swojego posta mnie olśniło - odbrikowałem te coś.

Jeżeli nikt nie będzie ciekawy jak - proszę zamknąc temat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK.

 

Całą procedurę wykonywałem na Windowsie 8.1 64 bit.

Od razu piszę że TRACICIE GWARANCJĘ bo naruszacie plomby.

Co będzie potrzebne :

- śrubokręt krzyżakowy ( nie powiem jaki rozmiar , wychodzi w praniu ),

- program MIPHONE ( link na samym dole ),

- przede wszystkim CIERPLIWOŚĆ

1. Proszę pobrać i zainstalować program MIPHONE ( program MIFLASH NIE WIDZI TABLETU ),

2. W katalogu instalacyjnym C:\Program Files (x86)\Xiaomi\MiPhone\Nvidia\Driver jest plik inf. Proszę go zainstalować

    Jak windows coś będzie buczał o podpisie proszę go uruchomić w  trybie olewania podpisów i zainstalować ponownie.

Opis tutaj :Uruchamianie Windowsa 8 w trybie instalacji sterowników bez podpisu

3. Teraz robimy rozbiórkę tabletu - proszę usunąć kartę pamięci SD i wsunąć coś pomiędzy ekran a obudowę następnie przesuwać i powtarzać aż się otworzy ( zatrzaski), obudowa chętna do współpracy nie jest, bo jest delikatnie przyklejona w jednym miejscu ( bynajmniej u mnie ).

4. Teraz trochę ewkilibrystiki:

- Po prawej stronie od baterii jest większa plastikowa osłona - odkręcacie wszystkie śrubki ( dwie mają pomarańczowe plomby ) i zdejmujecie osłonę.

Może Wam się odczepić jakieś cuś - proszę włożyć wtyczkę.

W środkowej części tabletu, przy baterii na środku są dwie wtyczki ( mniejsza i większa ) - proszę podważyć tę mniejszą ( lekko siedzi wystarczy wsunąć coś pod spód i lekko do góry ) - tablet nie będzie zasilany,

AKUMULATOR.thumb.jpg.6738709cdf5dc40bb49

Jak spojrzycie na slot od karty SD to zauważycie dwa małe kwadraciki ( kolor miedzi lub złoty ) na spodzie tuż przy samej krawędzi nie przykryte całkowicie metalową osłoną.

Prosze je zewrzeć ze sobą i tak trzymając podłączyć tablet kablem USB do komputera - jak komputer zareaguje możecie puścić zwieranie styków.
(Ja robiłem to pensetą a Wy jak wolicie.).

KARTASD.thumb.jpg.1aa7a7c69db2b0d856b8fb

Jeżeli nic się nie dzieje - powtarzać aż do skutku czyli odpiąć kabel , zewrzeć styki , wpiąć kabel.

Po reakacji komputera pojawi się urządzenie APX i sterownik , który daliście z postu nr.2 powinien się zainstalować.

Proszę wetknąć wtyczkę od baterii,

5. Programem MIPHONE wgrywacie soft ( po uruchomieniu program nie zareaguje - wciśnąć F5) - nie zaznaczając niczego pod ekranem.

Trzeba pobrać MIUI z chińskiej strony dla programu MIPHONE, rozpakować go i wskazać przyciskiem BROWSE temu programowi gdzie jest ten rom oraz  przyciskiem Advanced - gdzie jest plik bat pierwszy od góry w tym romie.

Bez tego MIPHONE nie zflaszuje Wam tabletu.

 

Po wgraniu tablet wstanie ALE :

proszę skonfigurować sieć WIFI aby była włączona bo PO nałożeniu przez Recovery wersji MIUI PL tablet krzyknie że jest zagubiony i poprosi o hasło ( jeśli mieliście konto na XIAOMI ). Nie da się tego obejść, więc jeśli nie skonfigurowaliście sieci to tablet wyłączyć i uruchomić  w trybie recovery, Wipe & Clean , Reboot i konfiguracja sieci Wifi.

LINK  dla leniwych czyli rom w wersji na MIPHONE i sam program MIPHONE oraz MIFLASH:

https://mega.nz/#F!msA1DR4D!AjPBZtfbRVT3EiAncqK03A

Oryginalny link do romu :

http://en.miui.com/a-234.html

Edytowane przez Kustonium
Kosmetyka, Dodanie zdjęć oraz paczki ze wszystkim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Witam

Prosze o porade jak zainstalowac (najlepiej najnowszy ROM) na Mi Pad 1.

Aktualny status:

1. Nie moge wylaczyc Pad'a - ekran "wisi" na oknie ladowania systemu - jest ikonka Xaomi MI (ale na dole ekranu nie ma ikonki Android) - na noc zostawilem i nadal wisi na tym ekranie.

2. Moge wejsc w TWRP, ktory dziala.

3. Moge uruchomic Fastboot - jednak komputer (windows 10) nie widzi Pada. Instalowalem drivery do USB - nie pomoglo. Nie widzi poprzez komende "fastboot devices", ani poprzez aplikacje MiFlash ani poprzez aplikacje MiPCSuit.

 

Co zrobilem:

1. Probowalem polaczyc partycje aby wgrac najnowszy ROM - zgodnie z instrukcja: http://en.miui.com/thread-118294-1-1.html  - bledu nie wywalilo takze chyba sie udalo.

2. Probowalem wgrac nastepujace ROM'y poprzez TWRP:

a) MIPAD_6.10.27_v8-4.4 - dostaje Error 7

B) MiPadGlobal_V7.3.1.0.KXFMIDD_0d8dcf2bc3_4.4 - dostaje Error 7 

c) bez bledu udaje sie wgrac MIUIPolska_mocha_4.8.22_kk-4.4 - jednak pozniej po restarcie wisi mi na ekranie ladowania (patrz: Aktualny status 1.).

 

Na danych na Padzie mi nie zalezy, mozna wszystko wykasowac. Mysle ze najlepiej byloby wgrac ROM poprzez MiFlash - ale nie widzi mi wcale MiPada - nie wiem czy to wazna informacja - w urzadzeniach mam zainstalowany - Kedacom USB Device - Android Bootloader Interface. Jak podlacze Pada do koma - mam dzwiek podlaczenia urzadzenia na glosnikach - i w Panel Sterowania ->Sprzet -> Urzadzenia pojawia sie : Nieokreslone - Fastboot (jako Kedacom USB Device - i ze niby dziala poprawnie ;/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko bo z telefonu. Odinstaluj drivery do USB bo to nie te.

Wysłane z mojego ASUS_T00J przy użyciu Tapatalka

Ja ma przerobionego Mipada ale robiłem to to ręcznie a nie tym zipem.

Wysłane z mojego ASUS_T00J przy użyciu Tapatalka

Jak będę w domu to Ci dam przepis który działa ale uzbrój sie w cierpliwość.

Wysłane z mojego ASUS_T00J przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.xda-developers.com/xiaomi-mi-3/general/howto-resize-extend-partition-capacity-t3011918

Tu masz przepis ręczny. Tylko patrz na ekran bo to Mi4 a nie Mipad, więc liczbowo sie partycje nie zgadzają. Ja wg tego właśnie robiłem.

Wysłane z mojego ASUS_T00J przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli założyłeś poprawnie i dalej masz TWRP to je sformatuj z poziomu TWRP. Jeżeli się nie uda trzeba je usunąć i sformatować ponownie:

Czyli piszesz to co poniżej ( a to jest przykład )oczywiście podając właściwe cyfry pojemności i końca :
mkpartfs primary ext2 403 1645 
mkpartfs primary ext2 1645 1745
name 26 system 
name 27 system1
print
Numery partycji powinny być właściwe dla tego tabletu czyli 26 i 27.

 

Nie pisz wielkości partycji na pałe bo będzie problem. U mnie jest 953 MB czyli system i ma oznaczenie 26.

Gdy próbowałem dać większą to był problem z drugą i program zgłaszał błąd.

Więc jeśli dobrze pamiętam to kasujesz partycje 26 i 27 a potem zakładasz 26 i 27.

Nie przerabiaj ich na ext4 jak jest w opisie na XDA tylko sprawdź jak się założyły czyli print.

I jak jest OK to je wtedy potraktuj formatem z TWRP.

Ja z tym miałem problem właśnie i musiałem do tego dojść metodą prób i błędów.

Ja się sformatują to dajesz mu zipa z najnowszym romem i instalujesz z TWRP.

 

Jak czegoś nie ogarniesz daj znać.

 

 

Edytowane przez Kustonium
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaistanlowalem drivery ADB, widzi urzadzenie (tylko wtedy gdy jest Pad w TWRP), jednak jak chce uruchomic "adb shell" dostaje takie kwiatki:

ADB_Shell.jpg

Windows 10 widzi mi Pada jako MTP,

Sciagnalem stable Global ROM, i zainstalowalem go via TWRP (wersja TWRP 3.0.2-0):

ps.jpg

daje w TWRP restart to system - i tablet wisi na ladowaniu - jest tylko logo Xiaoimi. Gdy wchodze poprzez windows na tablet - nie ma tam zadnych plikow Androida , tylko obrazy rom'ow ktore skopiowalem.

 

Chcialem przez MiFlash zainstalowac rom - ale windows widzi urzadzenie usb: "Fastboot", jak w cmd daje fastboot devices - nic nie pokazuje, dodatkowo MiGlash tez nie widzi tabletu.

Jestem w martwym punkcie i naprawde juz nie wiem co mam robic, takze prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...