Skocz do zawartości

Dyktafon miui Problem uprawnienia


zukami

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam problem z systemową aplikacją Dyktafon, Po jej uruchomieniu oraz próbnie nagrania czegokolwiek wyskakuje komunikat:

 Screenshot_2016-03-02-10-57-49_com.andro

Próbowałem już wielu rzeczy, czyszczenie cascha z poziomu recovery, zatrzymywanie aplikacji, a nawet factory reset i dalej to samo. Sama aplikacja dyktafonu nie jest mi do życia potrzebna, lecz zakładam, że jest ona powiązana z nagrywaniem połączeń a tam również podobny problem wyskakuje:

56d6bcca614f9_screenshot(1).thumb.jpg.4e 

Po zobaczeniu takich komunikatów zacząłem szperać. żeby zmienić coś w uprawnieniach aplikacji, lecz nigdzie nic zrobić nie mogę, "Panel Sterowania" w zakładce uprawnienia nie pokazuje aplikacji systemowych a poprzez ustawnienia aplikacji w Androidzie nic nie mogę zrobić:

Screenshot_2016-03-02-11-04-05_com.andro

Karta SD działa i została sformatowana w telefonie. Co do samego telefonu Redmi Note 2, Miui 7 - 6.2.25.

Problem występował również przed aktualizacją systemu. Proszę o pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.03.2016o23:44, zukami napisał:

Nikt nie potrafi mi pomóc? 

Spróbuj sformatować do ext 4 aplikacją  redmi note tool bo to formatowanie z telefonu u mnie spowodowało wipe wszystkiego. Albo karta jest tylko do odczytu? Zainstaluj FX manager tam jest opcja to ustawić z tego co pamiętam. Albo ustaw pamięć na wewnętrzną jako podstawową w ustawieniach, pamięć. 

Edytowane przez Frty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frty, Niestety karta w ext4 nic nie pomogła, a dodam jeszcze, że inne aplikacje, takie jak aparat nie mają żadnego problemu z zapisem danych na  SD. W FX manager po nadaniu praw ROOT'a nadal nie mogłem zmienić atrybutów karty na 777 po zmianie i tak wracały do domyślnych na ext4 oraz chyba fat32 (lecz mogę się mylić, nie sprawdzalem, domyślne formatowanie z telefonu, testowane na 2 kartach, jakas krzak 1 GB ext4 do testu oraz nowa 32 sandisc w domyslnym formacie)

Macie może jeszcze jakieś pomysły jak to naprawić? W waszych egzemplarzach wszystko działa poprawnie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a byłbyś może w stanie jakoś że swojego wyciągnąć apkę? Chyba airdroid mógł pobierać aplikacje zainstalowane do PC, chyba ten FX manager też potrafi wyciągnąć. Bo inne apki dyktafon działają normalnie

 

//Edit

Wstawieie apki raczej nic nie da, zrobiłem backup systemu oraz odinstalowałem "dyktafon" (es file menedżer z rootem był pomocny) oraz wgrałem aktualizacje do miui 6.3.3 przez recovery, oczywiście wipe cache oraz dalvik i po aktualizacji dyktafon został zainstalowany na nowo, Niestety nic się nie poprawiło, dalej proszę o pomoc.. 

Edytowane przez zukami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zna ktoś sposób, żeby namieszać w uprawnieniach aplikacji systemowych? 

 

//EDIT

Problem rozwiązany! 
Dla potomnych dodam, że zostaje również rozwiązany problem z ładowaniem się motywów.
Wystarczy odpalić jakiś menedżer plików i w nim zmienić nazwę folderu MIUI na miui z kropką ( MIUI. ) System wtedy sam odtworzy ponownie folder i problemy znikną! Jako dowód podrzucam screeny z menedżera oraz z aplikacji. 

Screenshot_2016-03-08-21-28-00_com.andro          Screenshot_2016-03-08-21-41-50_com.andro          Screenshot_2016-03-08-21-35-34_com.estro

Nie Dziękujcie =) 
 

Edytowane przez zukami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...
  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...