Skocz do zawartości

Bateria od kilku dni leci w oczach


Szym

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Mam taki problem, od kilku dni bateria dosłownie leci w oczach, a nie przypominam sobie żebym przed wcześniej instalowal jakieś nowe aplikacje. Włączenie przeglądarki i obejrzenie dworcu stron automatycznie jakieś 3 - 4 % w dół. Denerwuje mnie to z tego względu że bateria nie jest w stanie wytrzymać cały dzień. Godzinę temu odlaczylem telefon od ładowarki, jedna krótka rozmowa, teraz piszę tego posta i mam 92% baterii. Miui 5.12.24.

W ciągu dwóch miesięcy stali się to z dnia na dzień. Wiem że był jakiś program do sprawdzania co zżera baterie ale nie pamiętam jak się nazywał. Ma ktoś jakiś pomysł jak to sprawdzić / rozwiązać?

Pozdrawiam

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek wrzuć coś nowszego z Romów z tego roku i zanim wgrasz zrób pełne wipe z twrp.

Tylko, że ludzie piszą że te nowe Romy coraz gorsze, a ja byłem z tego cały czas zadowolony

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od godziny wygląda to mniej więcej tak b4683e73df58aba69b24fa8d480cf455.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Edit minęło pół godziny, wykonane dwa telefony, 6% mniej. Jak tak dalej pójdzie to do 15 będę bez telefonu. Screen poniżej

b1dabeea6103b3152029e3bb4c4e839f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, redminote2 napisał:

@Szym Wlaczyles w opcjach mod zaawasowany? Rozwin "telefon" oraz zobacz co masz w innych statystykach (stuknij w to czerwone kolko).

Tak, mod zaawansowany mam włączony.  Zaraz zedytuje posta z poziomu telefonu i wrzucę screen z rozwiniętego "telefonu"

Przed chwilą, tosshi2 napisał:

Tak jak patrze to masz wlaczyny internet mobilny caly czas wiec pewnie dlatego bateria w oczach leci.

Ale ja zawsze mam włączony cały czas mobilny internet i nigdy to w niczym nie przeszkadzało

Edit

cd052b8059671933b722f027e048f16a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, tosshi2 napisał:

Mobilny internet bardzo mocno pozera baterie w kazdym telefonie. Tak na zdrowy rozum po co masz miec wlaczony mobilny internet gdy nie korzystasz z telefonu albo rozmawiasz przez telefon.

Żeby go co chwile nie włączac i wyłączac. Nigdy w żadnym telefonie nie było z tym problemu. Tak samo nie było w tym, tak jak pisałem wcześniej nie było z tym problemu teraz od niedawna się zaczął.

 

PS. Właśnie wykonałem 2 telefony i bateria ma już 70 %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączyłem internet i faktycznie bateria stanęła tak jakby, musiałem coś sprawdzić na necie i w ciągu 15 minut poszło ponad 15%. Jak teraz najlepiej sprawdzić co jest za to odpowiedzialne?

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra wygooglowalem to Audio mix i znalazłem coś że to nie pozwala uśpić urządzenia czy coś takiego i trzeba wyłączyć wszystkie takie "bajery" jak dźwięk blokady ekranu itp. Ale ja mam to wszystko wyłączone bo mnie irytowalo

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś na zmniejszenie poboru energii przez ekran ? Mam 20% ustawiona jasność ekranu ale i tak mam zawsze 66-70% inni też tak mają? Wiem że duży wyświetlacz tyle zjada ale czy tak powinno być?

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NuPlayer to testowy (stąd dopisek "eksperyment") kodek mediów. W Andku 5.0.x jest jako domyśny. Ale chyba zauważyli problem bo od 5.1.x do łask wrócił AwesomePlayer. Nu miał polepszyć jakość i zmiejszyć konsumpcje danych podczas wyświetlania... (Zaczytane w sieci).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahaaaa no i wszystko jasne telefon mam jak na razie od 11 h (na zmianę wfi, dane) i jest jeszcze 55% więc jestem zadowolony, poprostu wyłączyłem kilka niepotrzebnych rzeczy i odinstalowalem apke Google jest nice

A mam jeszcze pytanie co daje ta opcja

"włącz optymalizację Miui?

⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇

83714b1ce35e539fb4c06b3c7fbfde1f.jpg

:D

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...