Skocz do zawartości

Quick Charge 2.0/3.0 w Redmi Note 3 Pro?


Big00s

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z tym że Snapdragon 650 obsługuje Quick Charge 2.0 i Quick Charge 3.0,a w międzyczasie czekam na swojego Redmi Note 3 Pro zastanawiałem się czy nie kupić do niego ładowarki która spełnia ten standard szybkiego ładowanie. Dlatego mam zapytanie do ludzi którzy już mają ten telefon i ładowarkę która wykorzystuje QC 2.0 bądź 3.0 czy telefon potrafi wykorzystywać tą technologię?

https://www.qualcomm.com/products/snapdragon/processors/650

Edytowane przez Big00s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon ładuje się do 65% w godzinę więc na zwykłej ładowarce to działa, pamiętajmy że mamy 4k mha więc zasadniczo dużo więcej niż większość telefonów.

Tak to opisuje sam Qualcomm

Charge up to 4x faster.

In laboratory tests using a 2750mAh battery1, a Quick Charge 3.0 enabled device went from 0% to 80% charge in 35 minutes, while a device without Quick Charge 3.0 using a conventional (5 volt, 1 amp) charger achieved just a 12% gain in the same 30 minutes

Więc 65% dla naszej baterii wychodzi mniej więcej na to samo.

Send from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie info znalazłem na miui.com:

An outstanding full-day battery life lets you do more and achieve more. 4050 mAh packed into an exquisitely thin 8.65mm design at 164g gives you 43% longer gaming time and 21% longer video playback! Quick Charge™ support means 50% juice in an hour, and a full charge in 3. What's not to love?

oryginalny tekst : http://en.miui.com/thread-235276-1-1.html

 

wychodzi na to że ładuje się szybciej niż zwykły telefon.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kufciak napisał:

Coś chyba nie tak tam piszą, mi ładuje do pełna w godzinę i 45 minut oryginalną ładowarką od Xiaomi więc nie wiem skąd te 3 godziny do pełna, to jakiś gniot

Send from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk

Ladujesz do pełną z poziomu 0% ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wczoraj od 40% do 100% naladowalo w jakieś 50min...

A tak poza tym to nawet nie jest źle bo w nocy przez prawie 11 godzin spadło mi tylko 3% procent baterii z czego 1% spadł mi jak zacząłem się bawić:P

ff7b48cefc6cc00f3caaf8f9835ff8de.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

A w sumie wszystkie oszczędzania baterii mam wyłączone tylko zainstalowany greenify:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Big00s napisał:

No to teraz już wszystko jasne. Redmi Note 3 Pro wspiera QC 3.0.

"Mi3, Mi4, Mi Note, Mi Note Pro, and Mi4C, are the Xiaomi devices which support Quick Charge 2.0, and Quick Charge 3.0 is supported by Mi5, and Redmi Note 3."

http://en.miui.com/thread-235577-1-1.html

Swypnięte z Redmi Note 4G :)

Też to widziałem. Że SoC obsługuje wiadomo było od dawna. Po tym i po czasach ładowania podanych wcześniej można sądzić, że telefon wspiera QC 3.0, ale Xiaomi jakoś się tym nie chwali za bardzo.

P.S. Skąd Ty wytrzasnąłeś tamto zdjęcie reklamowe? To było od tego modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kufciak napisał:

To nie czaje dlaczego tak ładuje, o 8:29 podlączyłem telefon mający 7% baterii, jest 9:15 i mam 61%. Ładowarka 2A co prawda od Samsunga ale wspiera Quick Charge 2.0/3.0. Jak więc to zrozumieć?

No właśnie dziwne to jest. Może wspiera, ale nie chcieli zapłacić za certyfikowanie więc oficjalnie nie ma? :) Możliwe?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Niestety nie wspiera. Qc3.0 ani 2.0

Zawsze ładuje 5V i 2A

Lg g4 normalnie 9v i około 1.3A i to jest szybkie ładowanie

Można zamknąć temat

11, 7W vs 10W. No różnica przeogromna...

Ten tel wspiera QC ale w pierwszej wersji (bo ta wprowadziła w sumie ładowanie 2A). Jeśli chodzi o mnie to jest to wystarczające. Pełne naładowanie w 2h. W 1h mam 50%, które wystarczy na 1 pełny dzień użytkowania...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam,

Ostatnio na qualcomm podał, że Redmi obsługuje QC2 ale Xiaomi nie zapewnia oprogramowania. Czy myślicie, że pojawi się jakieś poprawione oprogramowanie obsługujące ten standard?

https://www.qualcomm.com/documents/quick-charge-device-list

Pozdrawiam,

Na customie mogą to odblokować

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ostatnio ładowanie do 100% zajmuje 6h! Ładuję oczywiście oryginalną ładowarką. Nie wiem, czy jest to spowodowane ROMem (Global Dev 6.4.14), ładowarką, czy z baterią jest coś nie tak. Zauważyliście wydłużenie czasu ładowania baterii w swoich telefonach?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

znów piszecie głupoty

OBSŁGUJE

ale obsługa napięc na miui polska jest zepsuta.

 

Podawałem zdjęcia tak że nie piszcie głupot

Global stable obsługuje qc 2.0

Miui polska zalezy od wersji czasem 2A czasem 1.7 a np ostatnia wersja tylko 1,5A

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...