Skocz do zawartości

sklep morele.net


Exo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chcę kupić redmi note 2, najlepiej chyba będzie w morele.net, kupowałem tam niedawno sprzęt komputerowy i było ok.

http://www.morele.net/smartfon-xiaomi-redmi-note-2-16gb-czarny-x6954176817532-773510/

Cena podobna do tej od sprzedawców z allegro, 699 + wysyłka.

Kupował tam ktoś? Sklep posiada raczej dobrą opinię.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zamawianie sprzętu u nich, to bardzo dobrze im idzie. Ale jeśli chodzi o reklamację sprzętu, to po prostu pożal się Boże... Zamawiałem u nich kartę graficzną. Mija 1,5 roku - karta się popsuła samoistnie. Wysyłam ją na reklamację. Proces reklamacji trwał ponad miesiąc... Odesłali "niby naprawioną". Działała 2 tygodnie, wyjąłem ją i odłożyłem do pudełka i miałem dosyć... Pewnego razu postanowiłem ją odesłać znów na reklamację, zażądałem zwrotu pieniędzy. Proces reklamacji dalej trwał ponad miesiąc. Jeśli jesteś pewien produktu, który chcesz kupić, że się nie zepsuje, to możesz śmiało kupować, ale ich system zgłoszeń jest jak dla mnie nie do przyjęcia. Dziękuję za uwagę :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, _STRIGOI_ napisał:

Jeśli chodzi o zamawianie sprzętu u nich, to bardzo dobrze im idzie. Ale jeśli chodzi o reklamację sprzętu, to po prostu pożal się Boże... Zamawiałem u nich kartę graficzną. Mija 1,5 roku - karta się popsuła samoistnie. Wysyłam ją na reklamację. Proces reklamacji trwał ponad miesiąc... Odesłali "niby naprawioną". Działała 2 tygodnie, wyjąłem ją i odłożyłem do pudełka i miałem dosyć... Pewnego razu postanowiłem ją odesłać znów na reklamację, zażądałem zwrotu pieniędzy. Proces reklamacji dalej trwał ponad miesiąc. Jeśli jesteś pewien produktu, który chcesz kupić, że się nie zepsuje, to możesz śmiało kupować, ale ich system zgłoszeń jest jak dla mnie nie do przyjęcia. Dziękuję za uwagę :D 

Tutaj brałbym poprawkę jeszcze na producenta grafiki, nie wiem jaką miałeś, ale ja reklamowałem kiedyś płytę główną Asus'a... półtora miesiąca, a jedyne co było do zrobienia to wgrać UEFI na nowo, bo stare się zwaliło... W Morele raz zwracałem płytę główną, a raz dawałem do reklamacji słuchawki, słuchawki wróciły po 2 tygodniach, a kasa za płytę została zwrócona w 3dni. Także ja jedyne co mam do Morele to ich ceny :P. Ostatnio strasznie drodzy się stali, a niby "tylko" 2% marży mają :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W momencie pisania pierwszego posta, cena redmi note 2 w morele.net wynosiła 699 zł, obecna cena tego samego smartfona to 792,10.

Tak mocno podrożał redmi note 2?

Jak to wygląda w innych sklepach?

 

 

PS.

Nie wiem czemu nie da się zlikwidować formatowania (pogrubienie)?

Edytowane przez Exo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W momencie pisania pierwszego posta, cena redmi note 2 w morele.net wynosiła 699 zł, obecna cena tego samego smartfona to 792,10.

Tak mocno podrożał redmi note 2?

Jak to wygląda w innych sklepach?

 

 

PS.

Nie wiem czemu nie da się zlikwidować formatowania (pogrubienie)?

Pewnie zanotowali częstsze wizyty na tym produkcie lub bardziej poznali rynek

Ciapane z Xiaomi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, poprosiłem sklep morele o wystawienie telefonów Xiaomi na Allegro. Aktualnie na Allegro jest możliwość zakupu przedmiotów na raty 0% (20 x 0%). Macie 2 lata gwarancji, sklep jest pewny więc warto dołożyć kilka złotych i zakupić ze sprawdzonego sklepu. Co o tym sądzicie?

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=6040778042

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.03.2016o10:56, Exo napisał:

W momencie pisania pierwszego posta, cena redmi note 2 w morele.net wynosiła 699 zł, obecna cena tego samego smartfona to 792,10.

Tak mocno podrożał redmi note 2?

Nazwisko opiekuna zobowiązuje ;)

more.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak się składa, że obserwuję ceny na morele, od założenia tematu, aż do dziś, kształtowało się to tak:

699 -> 792 -> 767 -> 694. (w złotówkach, pominąłem grosze) Obecnie, cena jest najkorzystniejsza.

 

Gdzieś czytałem, że inni Chinscy producenci telefonów będą wchodzić na rynek PL, czyli tak samo jak xiaomi będzie można kupić inne modele , może nawet w korzystniejszej cenie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Musze polecić sklep, Kupiłem Redmi Note2 w dobrej cenie, jednak coś nie tak było z baterią (najprawdopodobniej była to wina softu) i mimo że telefon wziałem na firmę uznali zwrot towaru i mają oddać mi pieniądze. Nie muszę czekać z procedurą reklamacyjną dzięki temu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można każdy co składał kompa lub coś kupował na necie to ich zna. Z rzeczy co kupiłem to reklamowałem kartę pamięci 16 gb i naprawili.Pamiętam że zaryzykowalem i wyslalem ja pocztą za 1,7 zł i doszła. Podobno przy naprawie wymieniają telefon na nowy.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.04.2016 o 12:33, Szuwar333 napisał:

Musze polecić sklep, Kupiłem Redmi Note2 w dobrej cenie

Chyba żartujesz z tymi dobrymi cenami na Xiaomi w morele. Smartfon Xiaomi Redmi Note 2 16GB morele 720zł, technos/xiomi.com.pl 639zł. Redmi 3 w kolorze złotym w morele sprzedają po 779zł (wielce transport gratis), xiaomi.com.pl 639zł (technos złotego miał w niewiele wyższej cenie). Z pozostałymi cenami też pewnie tak jest. Nie żebym twierdził, że to zły sklep bo potencjał i możliwości mają duże, ale ich (Opiekun produktu - Pan Cebula) polityka cenowa wręcz odstrasza. Przykładowo Redmi 3 od 14 kwietnia sprzedali 7szt. gdzie byle Janusz na allegro potrafi dużo więcej sprzedać. A jakby tylko chcieli mogliby być numerem 1 w sprzedaży xiaomi.

Dnia 26.04.2016 o 12:33, Szuwar333 napisał:

mimo że telefon wziałem na firmę uznali zwrot towaru i mają oddać mi pieniądze. Nie muszę czekać z procedurą reklamacyjną dzięki temu.

Raczej standard u lepszych sprzedawców. Sam parę razy w różnych firmach (nawet przez allegro) nie miałem problemu ze zwrotem pieniędzy przy zakupach na firmę gdy usterka była już od momentu kupna i szybko się z nią zgłosiłem.

Dnia 27.04.2016 o 07:36, magyarek napisał:

Ja myślę, że sam fakt, że tak długo już są na rynku, o czymś świadczy ;)

10 lat temu kupowałam od nich coś, już nawet nie pamiętam co, ładowarkę jakąś chyba, do tej pory na dźwięk tej nazwy mam miłe skojarzenia :) 

Bo poza dzikimi cenami na Xiaomi jest to bardzo przyzwoity sklep z dobrymi cenami;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wczoraj morele trochę poszło po rozum do głowy i obniżyli ceny. Redmi 3 - 699zł (niestety tylko złoty). Gdyby to była wersja "grey" to biorąc pod uwagę darmową dostawę byliby trochę tańsi od "grey" u technosa (złoty jak mieli to był po 649zł) i o gdzieś 40zł drożsi od xiaomi.com.pl (niezależnie od koloru). Czyżby czytali opinie na forum, że tak nagle obniżyli cenę?:P Możliwe, że chcą się pozbyć mało chodliwego złotego koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy ktoś miał okazję kupować w morele Redmi 2? Jak tak, to jaki model sprzedają, HM2014811, HM2014812 czy HM2014813?

Wysłałem zapytanie które modele mają, ale nie byli w stanie udzielić mi odpowiedzi.

 

Edit.

Jakby ktoś był ciekawy to wysyłają model HM2014817

Edytowane przez Edredon
nowe info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, jako że poszukuję MI4 (zarówno patrzę po sklepach na nowe jak i pod uwagę biorę używane w bardzo dobrym stanie) trafiłem także na sklep morele.net. i tu ciekawostka- xiaomiforsale, xiaomicompl, bankgood, technos itp sprzedają po około 6oo ziko, z Chin jak ktoś nie boi ryzyka się można MI4 dostać za niewiele ponad 5oo ziko a morele.net za MI4 w wersji 2/16 liczą sobie 1o1o PLN......... Nie bardzo wiem nawet jak to skomentować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, santos napisał:

Witam, jako że poszukuję MI4 (zarówno patrzę po sklepach na nowe jak i pod uwagę biorę używane w bardzo dobrym stanie) trafiłem także na sklep morele.net. i tu ciekawostka- xiaomiforsale, xiaomicompl, bankgood, technos itp sprzedają po około 6oo ziko, z Chin jak ktoś nie boi ryzyka się można MI4 dostać za niewiele ponad 5oo ziko a morele.net za MI4 w wersji 2/16 liczą sobie 1o1o PLN......... Nie bardzo wiem nawet jak to skomentować...

Zalegają u nich stare dostawy, a ceny nie zmieniają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak marka morele jest trochę bardziej znana niż te sklepy.Sklepy sa uznane na tym forum, ale nijak to sie ma do wielkości i lat dzialania na morele. Oczywiście cena jest za wysoka, ale co tu porównywać czeski sklep z którym kontakt jest różny, który daje roczną gwarancje, ale nie musi jej uznać do polskiego sklepu z 2 letnia gwarancja (właściwe to wymienia na nowy telefon) i z całą ochroną prawną która masz w Polsce. No i oczywiście marką sklepu.
Dla przykładu na mój mail do xiaomi for sale nie odpowiedział nikt. Olali mnie
Na mail do accesories for you od razu odpowiedziano. Super kontakt, ale nie odbierają telefonów w ogóle.
Zas z morele kontakt jest natychmiastowy.Dzwonisz i załatwiasz.
No taka prawda chociaż w dwóch pierwszych sklepach kupowałem xiaomi a w morele sprzęt komputerowy.
Za wygodę się płaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...