Skocz do zawartości

Lipskus

Rekomendowane odpowiedzi

Przeszedłem od 3 ostatnich wersji na Miuipolska i na początku też słabo trzymał. Po sprawdzeniu przez Wakelock Detector wyszło, że telefon nie wchodzi w deep sleep. Pomaga restart po naładowaniu i teraz trzeba między 5-6h na SoT. W zależności ile i jak używam :)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i tak słabo biorąc pod uwagę, że na 7.5.3.0 uzyskiwałem około 7-8h SoT. Z tym, że to były moje początki z tym telefonem, więc nie pamiętam czy to było syfmiui, czy rzeczywiście jakaś oficjalna wersja. Potem zmieniłem na 8.0.1.0 i też SoT był podobny. A teraz wgrałem już oficjalny z pewnego źródła rom i też SoT mi bardzo zmalał i utrzymuje się w granicach 5-6h. Kiedyś 2 całe dni mogłem używać bez ładowania. A teraz co z tego, że na koniec dnia mi zostaje 45% baterii, skoro z baterią będzie cienko już koło 16 następnego dnia. To już wolę codziennie ładować, żeby działał nawet od bladego świtu, do późnej nocy. A kiedyś nie musiałem ładować codziennie, a raz na 2 dni. I wtedy 2 całe dni byłem w stanie używać telefonu. Prądu domagał się dopiero około 22 dnia drugiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo u was z tym SoTem coś :^) 

Synchronizacja włączona, blokowanie aplikacji wyłączone, animacje systemowe włączone, jasność zależnie od godziny, raz minimalna raz 1/3 paska. 

Screenshot_2017-03-05-19-45-23-232_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2017-03-05-19-45-19-700_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2017-03-05-21-54-37-906_com.android.settings.png

Edytowane przez kapiS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba po prostu Marshmallow jest ch***y pod względem baterii. A Lollipop to tak jak widać. Pod 9h potrafi wyciągnąć, a jak się okazuje nawet i 13h jak mu się zechce. Jak w najbliższym czasie się nic nie zmieni w aktualizacjach, to chyba trzeba będzie wrócić na 5.1.1. Tylko, że to chyba więcej pracy niż zwykła instalacja w TWRP, czy poprzez zip i program aktualizacje. Muszę jeszcze doczytać o tym jak to zrobić. Chyba, że ktoś rzuci linkiem na szybko, mimo że nie o tym temat :-(

 

 

W ogóle ostatnio (w środę chyba) to mój telefon przeszedł samego siebie. Z tym że to było 8.1.2.0. Teraz mam 8.2.1.0 i jest już lepiej, ale wciąż daleko do oczekiwań. 

Screenshot_2017-02-27-23-53-29-431_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2017-02-27-23-53-37-200_com.miui.securitycenter.png

Edytowane przez kamilq05
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.03.2017 o 00:08, kamilq05 napisał:

Chyba po prostu Marshmallow jest ch***y pod względem baterii. A Lollipop to tak jak widać. Pod 9h potrafi wyciągnąć, a jak się okazuje nawet i 13h jak mu się zechce. Jak w najbliższym czasie się nic nie zmieni w aktualizacjach, to chyba trzeba będzie wrócić na 5.1.1. Tylko, że to chyba więcej pracy niż zwykła instalacja w TWRP, czy poprzez zip i program aktualizacje. Muszę jeszcze doczytać o tym jak to zrobić. Chyba, że ktoś rzuci linkiem na szybko, mimo że nie o tym temat :-(

 

 

W ogóle ostatnio (w środę chyba) to mój telefon przeszedł samego siebie. Z tym że to było 8.1.2.0. Teraz mam 8.2.1.0 i jest już lepiej, ale wciąż daleko do oczekiwań. 

Screenshot_2017-02-27-23-53-29-431_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2017-02-27-23-53-37-200_com.miui.securitycenter.png

Niepowiedziane, u jednego na tym samym ROMie Lolipopa bedzie trzymać 5h sot max a u drugiego 13h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

odrazu zaznacze, że jestem mega świeży w tych tematach. 

kupiłem dwa telefony redmi note 3 pro 2gb/16gb. w jednym z nich bateria srednio trzyma. najwiecej zjada android/system android i w dodatku w nocy, kiedy telefon tylko leży.

załączyłem screeny, zakładam, że będziecie w stanie coś wywnioskować i mi doradzić.

Screenshot_2017-04-03-12-20-05-183_com.android.settings.png

Screenshot_2017-04-03-12-20-10-310_com.android.settings.png

Screenshot_2017-04-03-12-20-27-247_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2017-04-03-12-20-33-476_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2017-04-03-12-20-46-418_com.miui.securitycenter.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dlaczego drugi telefon działa dobrze? Zestaw aplikacji jest ten sam. Później mogę załączyć screeny. 

Czyli zalecany jest downgrade softu miui, tak?

tak wyglada dzialanie drugiego telefonu.

received_10208632585274365.png

received_10208632585034359.png

received_10208632584834354.png

Edytowane przez Kronoos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Kronoos napisał:

Kurcze, dużo rzeczy trzeba zrobić. Nie chciałbym czegoś zepsuć, telefon ma dosłownie 4 dni. W przypadku kiedy jeden działa poprawnie, a drugi nie, zastanawiam się na zwrotem.

ee tam dużo, tobie wystarczy ogarnąć 3-y pierwsze punkty i nic poza tym skoro jesteś świeży :) no chyba że lubisz dłubać w andku

Edit1:

Tak poza tym (z ciekawości) gdzie kupowałeś telefon że wrzucili ci syfmiui ?

Edytowane przez Demon3
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Demon3 napisał:

ee tam dużo, tobie wystarczy ogarnąć 3-y pierwsze punkty i nic poza tym skoro jesteś świeży :) no chyba że lubisz dłubać w andku

Edit1:

Tak poza tym (z ciekawości) gdzie kupowałeś telefon że wrzucili ci syfmiui ?

Pokombinuje w domu, może nic nie spier....e :D

kupiłem na alledrogo. zakładałem, że miui jest standardowym softem w tych telefonach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miui jest standardowym softem w tych telefonach ;) tyle że chińczycy (domyślam się że janusz biznesu stamtąd wziął telefon) instalują "swoje" oprogramowanie które ma większość języków tzw. syfmiui, czasem może zawierać różne dodatki np. trojany, programy szpiegujące itp. rzeczy. A co najważniejsze nie zaktualizujesz go standardowo przez apke w telefonie. Nie chcę się rozpisywać jak wygooglujesz to znajdziesz mase informacji o tym.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Demon3 napisał:

miui jest standardowym softem w tych telefonach ;) tyle że chińczycy (domyślam się że janusz biznesu stamtąd wziął telefon) instalują "swoje" oprogramowanie które ma większość języków tzw. syfmiui, czasem może zawierać różne dodatki np. trojany, programy szpiegujące itp. rzeczy. A co najważniejsze nie zaktualizujesz go standardowo przez apke w telefonie. Nie chcę się rozpisywać jak wygooglujesz to znajdziesz mase informacji o tym.

OOOOOOk, czyli już wiem dlaczego nie mogłem zaktualizować go z pliku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kronoos napisał:

OOOOOOk, czyli już wiem dlaczego nie mogłem zaktualizować go z pliku. 

Twój rom wygląda prawie jak normalny, tylko w nazwie ma jedno zero za dużo. Ale jak nie chciał się aktualizować z pliku (przy włączonym wi-fi, lub danymi komórkowymi) to raczej fake. Oficjalny dostępny masz tu i taki powinien sam się aktualizować, przez OTA http://en.miui.com/download-301.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po małej przerwie, postanowiłem przesiąść się z redmi note 3pro na iPhone SE ze znacznie mniejsza bateria. Pomyślałem że podzielę się z wami swoimi spostrzeżeniami odnośnie baterii bo ta w iPhonie jest znacznie mniejsza

W skrócie:

 

iPhone SE ma baterie o pojemności 1624mAh przy 4 calowym ekranie

 

RN3PRO ma 5,5 cala i bateria 4000mAh

 

Wydaje się ze w stosunku do ekranu na cal rn3p ma mocniejsza baterie, ale iPhone mnie zaskoczył pisząc tego posta mam SOT na poziomie 8,5 h! Gdzie w RN3p średnio miałem 7-8h

Wiec wyglada na to ze te nasze xiaomi wcale nie są takie rewelacyjne jak by się mogło wydawać po pojemności baterii

Skoro z 1624mAh da się wyciągnąć taki sot to biorąc pod uwagę wielkość ekranu xiaomi powinno mu wystarczyć jakieś 2200mAh do tego wyniku a ma 4000 czyli teoretycznie na jakieś 15h SOTu poprostu kosmos... sporo jeszcze przed Androidem i miui

Żeby nie być gołosłownym wrzucam screen z iPhone SE z przed chwili, w poprzednich moich postach znajdziecie Zrzuty z mojego redmi na poziomie 8h

Ps

sprzedam RN3P 2/16 w bdb stanie z nowym frontem wymienionym u acida wiec bez ryski zainteresowanych zapraszam na pw

Zrzuty z iPhone SE 64GB

 

11e1c4decfeb47a967f604d6c8387b73.jpg

6ae43e8e004cd6509e9464cf533e9e9a.jpg

 

Dodam ze sporo używałem internetu LTE/3G z normalną synchronizacja i jasność na połowie dostrajania automatycznie

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Edytowane przez KLP89
usunięcie nie potrzebnych enterów
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Ludzie porównują iphony 7 z samsungami s7 samsungi sa porównywane z xiaomi to dlaczego by iPhone z xiaomi nie porównać, jedno i drugie to smartfon i jak ktoś stoi przed wyborem nowego urządzenia bierze pod uwagę je wszystkie, kiedyś miałem iPhone 5. Potem jakiegos htc na windowsie i kilka telefonów na androidzie i wszystkie ze sobą porównuje i mam wyrobione zdanie na ich temat. Wróciłem do iOSa bo żaden inny system wg mnie i mojego doświadczenia nie oferuje takiej stabilności prostoty użytkowania, ponad to fajnie jest moc znowu jedna ręka obsługiwać smartfon ;)
A napisałem o baterii bo poprostu nie spodziewałem się takich wyników po jabłku mając w pamięci jak tragiczny był iPhone 5 pod względem baterii a tu pełne zaskoczenie mimo podobnej pojemności baterii... okazuje się ze RN3P może być konkurentem dla jabłka bo podobnie trzymaja, chociaż cyferki mogą wprowadzać w błąd.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, DJYano napisał:

Od jakiegoś czasu (3 może 4 ładowania) pod odłączeniu ładowarki 11% znika w ciągu 47 minut
Rozwojowa 7.3.30 i Radon 4.3
Macie jakieś pomysły dlaczego tak się dzieje?

Screenshot_2017-04-11-09-56-28-617_com.miui.securitycenter.png

Pewnie problem z wchodzeniem w deep sleep. Restart telefonu, lub nowszy radon powinien rozwiązać problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Pawel978 napisał:

Pewnie problem z wchodzeniem w deep sleep. Restart telefonu, lub nowszy radon powinien rozwiązać problem.

Pakuje mu teraz 4.4 z dziś
najlepsze jest to, że jak zleci do 88% to już potem trzyma normalnie w tej chwili po cały wczorajszym dniu i nocy mam 61% więc 30% zużycia w tym okresie, ten szybki spadek na początku tylko mnie martwi, telefon mam od listopada i zawsze dbałem o baterię odpowiednio, to raczej nie jest wina ogniwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, DJYano napisał:

Pakuje mu teraz 4.4 z dziś
najlepsze jest to, że jak zleci do 88% to już potem trzyma normalnie w tej chwili po cały wczorajszym dniu i nocy mam 61% więc 30% zużycia w tym okresie, ten szybki spadek na początku tylko mnie martwi, telefon mam od listopada i zawsze dbałem o baterię odpowiednio, to raczej nie jest wina ogniwa

Nie wiem czy to działa czy nie ale spróbuj skalibrować baterię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...