Skocz do zawartości

Lipskus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanko na pewno każdemu z was mimo dużej baterii miał sytuację gdzie w telefon miał tylko klika procent na baterii a nie było możliwości jej podładowania.

Obecnie mam Galaxy S3 i nie mam takiej opcji wiem że nowsze modele Galaxy mają opcję przełączenia w tryb oszczedności energii gdzie ekran staje się czarno biały i pozwala to na spokojne użytkowanie telefonu bez stresu że padnie za chwile bateria.

Czy taka funkcja jest w Xiaomi ?

czy to jest funkcja dodana w androidzie 5,6 itp. który nie jest dostępny na mój model telefonu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem baterię jeszcze raz. Ciężko mi powiedzieć, czy jest dobrze czy źle. Użytkowanie telefony normalne, jakieś smsy, rozmowy, wifi + przeglądarka, facebook. SOT tylko 6h 25m ale przy całościowym przeżyciu na baterii 4 dni i 11h to chyba dobry wynik. Wydaje mi się, ze te 8 czy nawet 9h SOT jest możliwe.

Screenshot_2016-09-04-10-21-00-812_com.bvalosek.cpuspy.realgpp.pngScreenshot_2016-09-04-10-19-22-967_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2016-09-04-10-19-33-606_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2016-09-04-10-19-41-639_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2016-09-04-10-19-48-740_com.miui.securitycenter.png

IMG_20160904_102131.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomym jest, że im więcej używamy telefonu a mniej on leży tym większy SOT... Ciężko to wszystko porównywać, główne powody drenażu baterii to wakelocki przez różne aplikacje (polecam Greenify i pozbyć się tego syfu). Im więcej dni używamy telefonu tym SOT będzie mniejszy bo bateria leci też gdy telefon jest nieużywany. Jak ktoś korzysta z telefonu jak z komputera to SOT będzie dobry mimo, że bateria się rozładuje szybko ;)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że wykres zużycia baterii jest totalnie błędny. Szczególnie sekcja wybudzony i ekran włączony. Wg tego wykresu całą drugą noc miałem włączony ekran (wykres zużycia baterii przy tym prawie płaski). Też tak macie u siebie?

b89a88095fff234069bfb3a586c34763.jpg

Tapnięte z RN3Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie ogarniam swojego redmi 3 pro. Wczoraj tu pisałem o problemie z baterią, gdzie przez nocy 30% potrafiła spaść. Tej nocy wyłączyłem bluetooth i rano miałem praktycznie zerowy spadek. Potem włączyłem bluetooth, zsynchronizowalem opaskę mi band 2. Mam cały czas włączone bluetooth, GPS, dane komórkowe, WiFi i spadek baterii w normie jak na używanie intensywne telefonu. Nie wiem jak to możliwe żeby tylko wyłączyć bluetooth na noc i spadek baterii wrócił do normy. Miał ktoś podobnie? 91984aa50ef06c2f9e7684511b8a618e.jpgacae46bea3da308ff13ac2389c5be9ce.jpg3ac09340340bc0f2627690a4f15ca99d.jpg

Wysłane z Redmi 3 pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę nikt nie ogarnia tego telefonu i systemu. To, że wczoraj miałeś z nim problem, nie oznacza, że dzisiaj nadal będziesz go miał 😁

Może 6.0 czy 7.0 zrobią stabilniejszy. Niektórzy mają SoT ok 8-10h, inni ledwo do 5h.

W dodatku jeśli ładuje ładowarką blitzwolf bateria trzyma 2 razy krócej od tej Xiaomi. Nie wiem czy to rzeczywiście jest uzależnione czy to jakaś magia MIUI.

Ja mam wersję dev, ale na stable było podobnie

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku używania telefonu nie miałem z nim takich problem jak ostatnio. Bateria trzymała ok. dwóch dni intensywnego używania, a teraz od tygodnia przez noc spadki do 30-40%. Dzisiaj dopiero jest dużo lepiej. Pozostaje mi po prostu wyłączać bluetooth na noc, tylko czy to rozwiąże problem na dłużej? A propo ładowarki, to może rzeczywiście mieć wpływ ładowanie oryginalną, bo przez tydzień tylko nią ladowalem, a przed ostatnią nocą inną ładowarką i jest lepiej.

Wysłane z Redmi 3 pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kernel adiutor w menu CPU masz nawet po polsku - ustaw minimalną częstotliwość procesora. Ustawienie ma 400Hz rzeczywiście pomaga. Mój aktualny SOT to 8.5 godziny i jeszcze 9% aku

Tapnięte z RN3Pro

Dzięki pobralem i ustawiłem ;)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, danio_96 napisał:

Tak naprawdę nikt nie ogarnia tego telefonu i systemu. To, że wczoraj miałeś z nim problem, nie oznacza, że dzisiaj nadal będziesz go miał 

Może 6.0 czy 7.0 zrobią stabilniejszy. Niektórzy mają SoT ok 8-10h, inni ledwo do 5h.

W dodatku jeśli ładuje ładowarką blitzwolf bateria trzyma 2 razy krócej od tej Xiaomi. Nie wiem czy to rzeczywiście jest uzależnione czy to jakaś magia MIUI.

Ja mam wersję dev, ale na stable było podobnie

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Faktycznie jest tak jak mówisz z tą ładowarka. Caly czas praktycznie używałem 1A od Samsunga. A teraz uzylem oryginalnej i jest różnica. Przy 50 min na smsungowej ładowarce miałbym już około 90% baterii. Masakra, ale ten telefon jest wybredny. 

Screenshot_2016-09-05-07-37-01_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-09-05-07-37-06_com.miui.securitycenter.png

Edytowane przez answer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na chwilę obecną mam ponad 6h, ciągle włączony FB, messenger w tle, do tego ciągła synchronizacja przez wifi/pakietowe (H+, brak LTE u mnie) :) od czasu pełnego naładowania ponad 3h filmów,czy to dobry wynik sam nie wiem. Bateria trzyma już 2-ugi dzień

Edytowane przez Demon3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy się rozpisują o tej baterii że tak że siak. Przecież to logiczne że Sot będzie miał telefon wysoki przy jednorazowym użyciu a niski przy statystyce z dwóch czy trzech dni. Do tego ważne co robimy na sot, wifi pobiera mało energii, modem więcej, gry i wymagające programy w ogóle masakrują baterie. Jasność ekranu, przeglądarka jakiej używamy, programy w tle. Jeśli telefon na przeglądaniu internetu przez modem w jednym dniu ma ok 10 h sot to jest ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm największym atutem tego telefonu jest bateria, zgadza się ?

Natomiast widzę że post cały czas jest gorący prawie 550 odpowiedzi. 

Dziwne że największy atut tego telefonu sprawia najwięcej kłopotu, jak nie grzanie to drenaż baterii.

 

Zastanawia mnie jedno, jak kowalski kupuje inny telefon marki X to po prostu go używa a ja tu widzę ze tu sami majsterkowicze kupują telefon i co dzień zmieniają soft czy to jest konieczne ?

 

Nie rozumiem jednego, jeśli komuś telefon dobrze chodzi, bateria trzyma super to po co wgrywać na okrągło jakieś nowe wynalazki z internetu ?

Błędne koło.   Zjadacie własny ogon.

 

Cały czas mam dylemat nad zakupem tego modelu telefonu ale pomału obawiam się że więcej spędzę czasu na czytaniu forum, wgrywaniu, majsterkowaniu przy nim niż na komfortowym użytkowaniu, telefonowaniu, graniu przez 12 / 24 miesięcy bez potrzeby zaglądania na to forum.

Po to kupuje się tel aby z niego korzystać a nie obawiać się czy wgrywany rom będzie działał.

 

 

UWAGA: proszę o odpowiedz/zgłoszenie się osób które mają ten telefon naprawdę długo 12 miesięcy lub dłużej.

* jak wam trzyma bateria teraz ?  (zastanawia mnie żywotność tych baterii)

* czy tel był na gwarancji w ciągu  tych np. 12 miesięcy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, dziadek-NET napisał:

UWAGA: proszę o odpowiedz/zgłoszenie się osób które mają ten telefon naprawdę długo 12 miesięcy lub dłużej.

* jak wam trzyma bateria teraz ?  (zastanawia mnie żywotność tych baterii)

* czy tel był na gwarancji w ciągu  tych np. 12 miesięcy ?

Premiera tego telefonu była chyba 14 stycznia tego roku, więc nikt od roku go raczej nie ma i wiadomo, że nie od razu można go kupić :P Ja mam go od końca lutego, a wtedy na allegro była tylko jedna wersja 32gb i jedna 16gb wystawiona, więc jak widać dostępność była bardzo mała, a do tego cena 2x taka jak teraz, ale ogólnie jestem bardzo zadowolony, bateria zwykle wytrzymuje mi 2 dni, w pracy prowadzę sporo rozmów i siedzę na wi-fi lub lte na gg i do tego yanosik podczas jazdy, miałem trochę problemy z drenażem baterii w nocy, ale na miui z androidem 6.0 (wersja testowa 6.8.30) w nocy nic nie spada i nie każdy ma ten problem, więc nie wiadomo czym to jest spowodowane. Myślę, że na oficjalnym miui 8 z androidem 6.0 będzie jeszcze lepiej, pozostaje czekać na wypuszczenie tego romu, a później ewentualne dopracowanie. Jakiegoś zużycia baterii nie zauważyłem, myślę, że długo powinna wytrzymać o ile np. ktoś nie ładuje jakąś ładowarką <1A, gdzie telefon zamiast się ładować to utrzymuje ten sam stan baterii, a ta się gotuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek będą 3 tygodnie odkąd mam RN3Pro

Z softem nic nie robię i jadę na stable a jak jest aktualizacja to instaluję (w 7 była jedna na 7.3.7 a z tego na 8)

wszystko działa a rozmawiam dziennie kilka razy plus cały czas maile z 3 kont po wifi lub lte -jakieś 120 maili dziennie odbieram.

Na dziś sot mam 5h 20 minut, telefon od naładowania 1dzień i 17h a zostało 36%   baterii (naładowana do 94%) co jest dla mnie super wynikiem w porównaniu do honora 5x którego miałem przed nim.

Jak zejdzie do 10% to ładuje - zauważyłem że na ładowarce z zestawu ładuje jakoś szybciej.

 

ps telefon ma jakieś przebłyski z ekranem nie reagującym podczas zakończenia rozmowy, i raz po włożeniu słuchawek dźwięk leciał z głośnika ale był ładowany w tym czasie inna ładowarką, po wypięciu ładowarki słuchawki działały poprawnie. Czyli nie jest do końca różowo ale te dziwne momenty bardzo nie przeszkadzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam pytanie do użytkowników RMN3P 3/32 snapdragon

Ile baterii Wam ucieka łażąc po necie? W sensie odświeżanie stron, newsy, zakładki - nie że załadujesz jedną stronę raz na pół godziny i tyle.

U mnie ucieka ok 9-10% przez godzinę czy to na WIFI czy 3G na automatycznej jasności. W normie czy słabo?

 

8.2 xiaomi.eu 6.11.3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zatem rozwiązanie problemu 'biernego' drenażu baterii na Redmi Note 3 Pro (przez System Android/Android) jest następujące i to jest esencja tego drenażu:

1. Ładujemy telefon do 100%

2. Odłączamy telefon

3. Restartujemy telefon

Możecie zostawić właczone Wi-Fi, GPS i wszystko inne (nie mówię o notorycznie odpytujących aplikacjach) a i tak telefon nie powinien 'w stanie spoczynku' zjeść więcej niż 10% baterii w ciągu doby. Jeżeli chcecie bardziej to usprawnić to:

1. Wyłączamy Wi-Fi i GPS

2. Dodajemy i synchronizujemy konto Xiaomi

3. Wyłączamy VoLTE

4. Ustawiamy Tylko sieci 2G / Wyłączamy przesyłanie danych

90% problemu drenażu baterii przez Android/System Android związane jest z tym, że po doładowaniu się do 100% telefon uruchamia automatycznie jakiś proces, który drenuje baterię. Wiem, że to absurdalne, ale testowałem to na kilku telefonach. Czy ktoś z Was wie jaki to proces i jak to zrobić, zeby nie trzeba było restartowac telefonu po doładowaniu do 100%?

PS robię analogiczne testy teraz na Redmi 3 Pro, bo być może problem nie jest związany tylko z jednym modelem.

 

PS w załączeniu zrzuty ekranu jak to mniej więcej powinno wyglądac po doładowaniu do 100% i restarcie i zostawieniu telefonu 'w spokoju'

Screenshot_2016-11-28-07-39-02-571_com.miui.securitycenter.jpg

Screenshot_2016-11-28-07-38-49-913_com.miui.securitycenter.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...