Skocz do zawartości

Lipskus

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, jmigna napisał:

A zatem rozwiązanie problemu 'biernego' drenażu baterii na Redmi Note 3 Pro (przez System Android/Android) jest następujące i to jest esencja tego drenażu:

1. Ładujemy telefon do 100%

2. Odłączamy telefon

3. Restartujemy telefon

Możecie zostawić właczone Wi-Fi, GPS i wszystko inne (nie mówię o notorycznie odpytujących aplikacjach) a i tak telefon nie powinien 'w stanie spoczynku' zjeść więcej niż 10% baterii w ciągu doby. Jeżeli chcecie bardziej to usprawnić to:

1. Wyłączamy Wi-Fi i GPS

2. Dodajemy i synchronizujemy konto Xiaomi

3. Wyłączamy VoLTE

4. Ustawiamy Tylko sieci 2G / Wyłączamy przesyłanie danych

90% problemu drenażu baterii przez Android/System Android związane jest z tym, że po doładowaniu się do 100% telefon uruchamia automatycznie jakiś proces, który drenuje baterię. Wiem, że to absurdalne, ale testowałem to na kilku telefonach. Czy ktoś z Was wie jaki to proces i jak to zrobić, zeby nie trzeba było restartowac telefonu po doładowaniu do 100%?

PS robię analogiczne testy teraz na Redmi 3 Pro, bo być może problem nie jest związany tylko z jednym modelem.

 

PS w załączeniu zrzuty ekranu jak to mniej więcej powinno wyglądac po doładowaniu do 100% i restarcie i zostawieniu telefonu 'w spokoju'

Screenshot_2016-11-28-07-39-02-571_com.miui.securitycenter.jpg

Screenshot_2016-11-28-07-38-49-913_com.miui.securitycenter.jpg

"Restartujemy telefon" - masz na myśli reset do ustawień fabrycznych, czy uruchomienie ponowne/wyłączenie?

A "zostawienie telefonu w spokoju" - jak rozumiem chodzi o to że nie tykałeś go do czegokolwiek, stąd te ponad 18h przy 93%?

Edytowane przez krzyci81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie trzeba resetowac do ust fabrycznych. Po doladowaniu (i wyjeciu kabla) przytrzymujemy przycisk wlacz/wylacz i klikamy 'uruchom ponownie'

2. Tak - ja sie odnoszę do drenażu kilkunastu (a czasem wiecej) % baterii podczas nocy, o którym wiele osob pisze. To jest zawsze powodowane przez System Android, a za tym z kolei stoi jakiś bug związany z uruchomieniem jakiegoś procesu po doładowaniu do 100%. Przy wyłączonym Wi-Fi/ GPS itd przez 8 godzin w nocy powinno zjeść 1-2% baterii a przy włączonym WiFi/GPS około 3-5%

Idealnie byłoby gdyby któryś z bardziej doświadczonych kolegów zidentyfkował co dokładnie się uruchamia przy tym doładowaniu do 100% i jak to dezaktywować (zeby nie trzeba było zawsze restartować telefonu po doładowaniu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jmigna napisał:

1. Nie trzeba resetowac do ust fabrycznych. Po doladowaniu (i wyjeciu kabla) przytrzymujemy przycisk wlacz/wylacz i klikamy 'uruchom ponownie'

2. Tak - ja sie odnoszę do drenażu kilkunastu (a czasem wiecej) % baterii podczas nocy, o którym wiele osob pisze. To jest zawsze powodowane przez System Android, a za tym z kolei stoi jakiś bug związany z uruchomieniem jakiegoś procesu po doładowaniu do 100%. Przy wyłączonym Wi-Fi/ GPS itd przez 8 godzin w nocy powinno zjeść 1-2% baterii a przy włączonym WiFi/GPS około 3-5%

Idealnie byłoby gdyby któryś z bardziej doświadczonych kolegów zidentyfkował co dokładnie się uruchamia przy tym doładowaniu do 100% i jak to dezaktywować (zeby nie trzeba było zawsze restartować telefonu po doładowaniu)

Ok, dzięki za doprecyzowanie :)

Niedawno pisałem o zeżarciu nocnym mojej baterii ponad 10%. Okazało się, że najprawdopodobniej wina leżała po stronie synchronizacji chmury Xiaomi - jak tylko ją przeprowadziłem, od razu widać poprawę, a nawet 0% utraty baterii w nocy :D Ciekawi mnie tylko, o ile ogólnie spadłaby batetia gdyby synchronizacja czynna była cały czas - coś mi się zdaje, że po następnym pełnym naładowaniu zrobię taki test i zobaczę jak to wygląda od ładowania do ładowania w włączoną synchrą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synchronizacja chmury, włączone WiFi, GPS, słaba sieć - to wszystko łącznie składa się na ułamek tego, co zżera to doładowanie do 100% uruchamiające 'coś' w tle. Robiłem wiele testów i możesz spokojnie zostawić wszystko włączone tylko zrestartuj telefon po doładowaniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy samo rozpoczęcie ładowania czy osiągnięcie 100% uruchamia ten proces. Czytałem trochę na zagranicznych forach i to jest jakoś tam związane podobno z wykorzystaniem nieoryginalnej ładowarki. Ja nie mam oryginalnej, więc teoretycznie to by się zgadzało, ale nie wiem czy na oryginalnych ten problem nie występuje w ogóle

40 minut temu, cysior napisał:

U mnie nie zżera w nocy baterii nawet bez resetu. Zazwyczaj mam 1 lub 2% mniej.  Za to w ciągu dnia jak używam przeglądarek to mam wrażenie że ta bateria ma 2600-3000 a nie 4k..

1. Na masz dodane i synchronizowane konto Xiaomi?

2. Jezeli korzystasz z WiFi to ustaw preferencje sieci na 'Tylko 2G' i wyłącz VoLTE i zobacz czy pomoze?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem z czym macie problemy ja swojego kupilem 29 wrzesnia.. i od tego czasu jesli lezy nieuzywany .. zauwazylem w pracy przez 8 h zzarl mi 2 % baterii .. przy intensywnym uzytkowaniu.. non stop internet, muzyka bateria trzyma mi 2 dni .. przy mniej intensywnym jakies 2-3 h internetu chwile jakas gra.. bez problemu trzymal mi ostatnio 5 dni. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mikecandys napisał:

nie wiem z czym macie problemy ja swojego kupilem 29 wrzesnia.. i od tego czasu jesli lezy nieuzywany .. zauwazylem w pracy przez 8 h zzarl mi 2 % baterii .. przy intensywnym uzytkowaniu.. non stop internet, muzyka bateria trzyma mi 2 dni .. przy mniej intensywnym jakies 2-3 h internetu chwile jakas gra.. bez problemu trzymal mi ostatnio 5 dni. .

A uszczypnąłeś się w nos, żeby wybudzić się ze snu? Bo coś mi się wydaje, że próbujesz nas wkręcić - śmiało mogę stwierdzić, że nie uda Ci się nas nabrać :D Niemniej z niecierpliwością oczekuję screenów - zobaczymy SOT'cik i inne parametry. Będziemy w stanie określić, czy jako dość świeży użytkownik nie poniosła Cię ułańska fantazja w ocenie pracy Twojego Xiaomi ;) Bo wszystko na to wskazuje, że tak - przeglądając opinie innych można z całą pewnością stwierdzić, że nieco ponad 8h SOTu i 1 dzień 18-20h to max. co można uzyskać użytkując w miarę normalnie swoje urządzonko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się pochwalę ile mi trzyma RN3pro :) przy małym użytkowaniu, typu: rozmowy, messenger,EDGE/WiFi i od czasu do czasu sprawdzenie czegoś na chrome. Takie wyniki miałem przed ustawieniem APNu :) ( reszta ss-ów gdzieś przepadła).

15281875_1008796322600053_1742906401_n.png15218518_1008796339266718_1801250981_n.png15300648_1008796319266720_645732076_n.png

Kolejne zdjęcia po ustawieniu APNu z bardziej intensywnym użytkowaniem,H+/EDGE/WiFi

15227866_1008796669266685_1303583337_n.png15240150_1008796662600019_186492683_n.png15228124_1008796699266682_256021912_n.png15240054_1008796695933349_1028332136_n.png

A tak po za tym, chrome okropnie wpierdziela baterie :\ ale znowu ma synchro z zakładkami, szkoda że nia ma zamiennika :( 

Pozdrawiam

 

Edytowane przez Demon3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem że aplikacje takie jak: zlokalizuj swoje urządzenie, chmura, pogoda, i inne opcje które oferuje xiaomi drenują mi bateria. Nie jestem zalogowany na konto i nie chce się logować i synchronizować niczego. A aplikacja pogoda nie działa i drenuje baterie. Jak to rozwiązać ?. soft xiaomi.eu stable 8.0.5.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, mariusz.ur napisał:

Mam synchronizację włączonym , konto xiaomi , wi fi na przemian z lte , trochę gps i czy jestem na global stable czy dev mam mniej więcej tak samo

 

Screenshot_2016-11-29-19-41-41-914_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-11-29-19-41-51-130_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-11-29-19-41-58-386_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-11-29-19-42-09-596_com.miui.securitycenter.png

:o jak udaje ci się wyciągnąć ponad 10,5h i to przy jeszcze 22% baterii :o ?!?!??!?!?!?!? RN3pro z "polskiej dystrybucji" czy od chińczyka ?

Widać że jesteś HardUserem :D 

Edytowane przez Demon3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce od xiaomi.com.pl/aze.com.pl , różne opinie mają , może mi się udało , ale według mnie jeśli z telefonem wszystko jest ok to taka bateria musi długo pociągnąć , oczywiście może to się różnić , każdy używa telefonu inaczej . Na nexus experience 10.4 miałem 12 godzin sot i kilkanaście procent baterii 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...

Ostatnio mam wrażenie, że moja bateria zbliża się ku końcowi. Telefon pracuje od momentu zakupu czerwiec 2016, nie robiłem żadnego generalnego czyszczenie. Macie jakieś rady, może przywrócić ustawienia fabryczne ? Mam dużo aplikacji. Żona niedawno kupiła ulefon tiger fakt świeży telefon, ale trzyma 2x to co mój :/ ostatni screen z ulefon.

563723d8eeb69897211631cfe6c2a485.jpg

e1a9562fb7f1299af00478d179e57395.jpg

bebdc6d01f869c96ea205d60cb4010df.jpg

5cb8fc7766122f750ed9f8e5845a80e7.jpg

I ulefon tiger:

92547b570bfd8fb5814313815abeb2af.jpg

Zastanawia mnie, ale patrząc na accubattery, to mój RN3P nie wchodzi w deep sleep ?

3749ae070a5c46f4deb32e989934fabf.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak wyłączyłem automatyczne ustawianie jasności ekranu,  to drenaż baterii znikł.  Po pełnym naładowaniu,  restart raz pomagał raz nie,  lepiej działało wyłącz i włącz niż sam restart ale nie zawsze.  Pełny wipe do ustawień fabrycznych nie pomógł. 

Zobaczcie czy to pomoże.  

Aha i problem u mnie pojawił się od ostatniej aktualizacji 8.1.1.0 stable 

Edytowane przez Tass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.02.2017 o 17:31, HemuS666 napisał:

normalnie czy na  oszczędzaniu ?  

"oszczędno-normalne" ;), tylko że cały czas włączone dane w tle (EDGE)/wifi, jakiś filmik od czasu do czasu, messenger w tle itp. jak będe miał czas to podrzucę SSy

Edytowane przez Demon3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak u was z baterią na 8.1.2.0 (MHOCNDI)? Bo u mnie porażka. To screeny z dwóch ostatnich dni (tam gdzie 58% baterii jest z piątku, a pozostałe z soboty). Używałem rzadziej telefon niż zwykle co widać po SOT, a mimo to bateria poleciała jakbym używał tego telefonu co najmniej 5 godzin. Tydzień temu w sobotę zmieniłem rom na ten obecny i od wtedy bateria trzyma krócej. Wrzucam też screen z CPU spy plus, z tym że zainstalowałem go godzinę temu, jeśli ma to znaczenie.

Wcześniej przed wgraniem 8.1.2.0 użytkowałem 7.5.3.0, a następnie zainstalowałem rom z linku, który podesłał kolega w tym poście

miuipolska.pl/forum/topic/15745-redmi-note-3-pro-miui-8-stable/?do=findComment&comment=225352

Z tym że ani nie wgrywałem twrp, ani roota nie robiłem (teraz mam komplet wgrany). I przez kilka miesięcy było dobrze. Ale pomyślałem że wgram coś nowszego i teraz jest lipa z baterią. Wcześniej wyniki po nawet 7-8h (ze dwa razy nawet 10h) SOT nie były problemem. Potem zacząłem chodzić z bez przerwy włączonym bluetoothem, ale mimo to po te co najmniej 6h na ekranie udawało mi się osiągać. Gdy telefon leżał bezczynnie, to baterii tak nie zjadało. A teraz jak widać. Dobrze według mnie nie jest. Bo na poprzednim romie trzymał na baterii ewidentnie dłużej. Ot chociażby tutaj złapałem kiedyś taki wynik.

miuipolska.pl/forum/topic/15745-redmi-note-3-pro-miui-8-stable/?do=findComment&comment=228404

Screenshot_2017-02-19-00-54-55-380_com.bvalosek.cpuspy.realgpp.png

Screenshot_2017-02-19-01-28-52-670_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2017-02-19-01-28-46-202_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2017-02-19-00-20-56-342_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2017-02-19-00-20-47-601_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2017-02-17-22-36-41-399_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2017-02-17-22-36-29-705_com.miui.securitycenter.png

Edytowane przez kamilq05
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kamilq05 napisał:

Jak u was z baterią na 8.1.2.0 (MHOCNDI)? Bo u mnie porażka. To screeny z dwóch ostatnich dni. Używałem rzadziej telefon niż zwykle co widać po SOT, a mimo to bateria poleciała jakbym używał tego telefonu co najmniej 5 godzin. Tydzień temu w sobotę zmieniłem rom na ten obecny i od wtedy bateria trzyma krócej. Wrzucam też screen z CPU spy plus, z tym że zainstalowałem go godzinę temu, jeśli ma to znaczenie.

Screenshot_2017-02-17-22-36-29-705_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2017-02-17-22-36-41-399_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2017-02-19-00-20-47-601_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2017-02-19-00-20-56-342_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2017-02-19-00-54-55-380_com.bvalosek.cpuspy.realgpp.png

Ja dokładnie mam to samo na 7.2.16, na wcześniejszym dev też na stable xiaomi.eu na 8.1.1.0 jeżeli dobrze pamiętam wytrzymują mi po 5h sot to bardzo słabo, ale jest wersja dev 6.9.9 która trzyma miodzio 8-9h sot jest normalnie do osiągnięcia na danych + wifi, ale chce się nowości, a weź korzystaj z nowego romu jak bateria nie chce trzymać i jest to denerwujące :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem świeżym posiadaczem Redmi Note 3 pro.

Z góry zaznaczam, że na telefonach się zbytnio nie znam i nie jest to w kręgu moich zainteresowań.

Telefon zamówiłem z Goldmana w wersji international. Od razu miałem do wyboru język polski.

Wszystko jest super prócz jednej sprawy która mnie strasznie wkurza - bateria.

Nie wiem czy ten telefon jest niesprawny czy co.

Ogólnie pierwsze ładowanie (swoją drogą nieoryginalną ładowarką wtedy) i od razu zauważyłem, że szybko schodzi ta bateria nawet jak go nie używam.

Moja aktywność:

-rozmów prawie wcale, trochę smsów, ostatnio trochę bluetooth do muzyki, wifi do fb/messengera, sporadycznie coś na necie i trochę pogrywam w tribal warsy - wchodzę na 2-3 minuty kilka-kilkanaście razy na dzień

 

Po tych problemach początkowych stwierdziłem, że przywrócę do fabrycznych i zobacze jak działa od nowa na czysto bez akceptowania zgód na synchronizacje i innych gówien.

Pierwsze dwa dni super! Przez noc zeszło 1% - widać na wykresie.

Niestety trzeciego dnia coś się znowu zrypało i zaczął drenować tą baterię jak głupi, a w moim użytkowaniu się nic w zasadzie nie zmieniło, jedyne co zrobiłem innego niż poprzednio to otworzyłem gmaila i fb.

Cały czas usuwam wszystkie aktywne aplikacje, mam włączone oszczędzanie energii.

Zauważyłem, że po restarcie - te dwa dni co ładnie działało, miałem jakoś 1.7GB wolnej pamięci, teraz jest 1.3GB mimo, że niby żadne apki nie są włączone. 

Wiem, że temat jest długi i sporo rzeczy się tu pojawia, ale nie wiem, nie widzę na szybko rozwiązania dla siebie, nie wiem czy coś jest uszkodzone czy jak. Poniżej screeny. 

Screenshot_2017-02-21-11-05-10-221_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2017-02-21-11-03-37-415_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2017-02-21-11-04-12-811_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2017-02-21-08-26-47-188_com.android.settings.png

Edytowane przez Emejcz
Foto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Emejcz napisał:

Witam, jestem świeżym posiadaczem Redmi Note 3 pro.

Z góry zaznaczam, że na telefonach się zbytnio nie znam i nie jest to w kręgu moich zainteresowań.

Telefon zamówiłem z Goldmana w wersji international. Od razu miałem do wyboru język polski.

Wszystko jest super prócz jednej sprawy która mnie strasznie wkurza - bateria.

Nie wiem czy ten telefon jest niesprawny czy co.

Ogólnie pierwsze ładowanie (swoją drogą nieoryginalną ładowarką wtedy) i od razu zauważyłem, że szybko schodzi ta bateria nawet jak go nie używam.

Moja aktywność:

-rozmów prawie wcale, trochę smsów, ostatnio trochę bluetooth do muzyki, wifi do fb/messengera, sporadycznie coś na necie i trochę pogrywam w tribal warsy - wchodzę na 2-3 minuty kilka-kilkanaście razy na dzień

 

Po tych problemach początkowych stwierdziłem, że przywrócę do fabrycznych i zobacze jak działa od nowa na czysto bez akceptowania zgód na synchronizacje i innych gówien.

Pierwsze dwa dni super! Przez noc zeszło 1% - widać na wykresie.

Niestety trzeciego dnia coś się znowu zrypało i zaczął drenować tą baterię jak głupi, a w moim użytkowaniu się nic w zasadzie nie zmieniło, jedyne co zrobiłem innego niż poprzednio to otworzyłem gmaila i fb.

Cały czas usuwam wszystkie aktywne aplikacje, mam włączone oszczędzanie energii.

Zauważyłem, że po restarcie - te dwa dni co ładnie działało, miałem jakoś 1.7GB wolnej pamięci, teraz jest 1.3GB mimo, że niby żadne apki nie są włączone. 

Wiem, że temat jest długi i sporo rzeczy się tu pojawia, ale nie wiem, nie widzę na szybko rozwiązania dla siebie, nie wiem czy coś jest uszkodzone czy jak. Poniżej screeny. 

Wg mnie jest ok skoro grasz w gry + używasz apki facebooka. A jaki masz czas na ekranie ? Bo nie ma ss'a

Edytowane przez Demon3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pytasz mnie o czasy podane jak wejdę w następne menu w ekranie to.

Ekran 4h z kawałkiem.

Gierka to tylko 1h

a FB 9 minut CPU łącznie, więc nie jest to jakoś dużo... aczkolwiek nie wiem do końca co te czasy oznaczają, bo muzykę mam podaną, że utrzymanie aktywności 1h11min i cpu 3 min, a dałbym sobie rękę uciąć, że miałem na bluetoothie dobre kilka godzin odtwarzania, ale może mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FB działa w tle ;) i to on jest najbardziej prądożerną apką. Ja też ją miałem, usunąłem i bateria odżyła. Wyłącz FB w menu z apkami i daj znać po następnym rozładowaniu jak bateria trzyma. 

Edytowane przez Demon3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jakis czas temu zainstalowałem najnowszy stabilny room xiaomi.eu ale bateria dosc slabo trzyma, tak wiec jaki room dev miui polska polecacie, wiem ze byl jakis na początku stycznia wydany i tam mi bateria ladnie trzymała tylko nie pamiętam dokładnie numeru, tak wiec podsumowując jaki jest najlepszy room pod względem najdłuższej pracy na baterii? 

Edytowane przez Nowy12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...