Skocz do zawartości

Lipskus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chyba zaczęły się problemy z moim Note 3 Pro... od wczoraj bateria sama się rozładowuje. Przez noc z 44% spadła do 19%, gdzie wcześniej przez całą noc spadała o 2-3%. Dziś telefon został naładowany o g. 14:15 do 99%, bardzo mało użytkowany, może z 10 minut facebooka, w tym momencie mam 77%. Telefon się nie grzeje.

Pomoże ktoś?

 

bateria.png

bateria 2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chyba zaczęły się problemy z moim Note 3 Pro... od wczoraj bateria sama się rozładowuje. Przez noc z 44% spadła do 19%, gdzie wcześniej przez całą noc spadała o 2-3%. Dziś telefon został naładowany o g. 14:15 do 99%, bardzo mało użytkowany, może z 10 minut facebooka, w tym momencie mam 77%. Telefon się nie grzeje.

Pomoże ktoś?

 

bateria.png

bateria 2.png

Widać tyle, że system coś szaleje... Wyłącz synchronizację, GPS i internet, zresetuj telefon i zostaw go na godzinę. Wtedy zobacz ile zeszło baterii, jak prawie nic (tak jak powinno) to włącz internet i GPS, wtedy sprawdź jak to wygląda. Jak znów będzie okej to może być błąd z synchronizacją a wtedy system stara się synchronizować co chwila i drenuje baterie. Sprawdź to co napisałem i daj znać. W ostateczności ustawienia fabryczne (wipe data) i to powinno definitywnie pomóc.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zrobiłem jak poradziłeś i chyba wszystko jest ok. Przez noc bateria spadła o 2%, czyli tak jak zawsze. Pytanie tylko, czy ta synchronizacja ma być ciągle włączona?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Włącz synchronizację a potem w ustawieniach wejdź w Konta>Inne>Google>twoje konto i tutaj zobacz czy nie ma jakieś błędów tzn wykrzykników bodajże czerwonych. Najlepiej odznacz to co Ci nie potrzebne z tej synchronizacji i sprawdź czy wtedy problem występuje. Prawdopodobnie coś zawiesza synchronizację, trzeba by tylko ustalić co konkretnie.

Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A8-50L przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Big00s napisał:

Dużo daje ustawienie minimalnego taktowania procesora dla big i little 400MHz. Bateria trzyma o wiele dłużej.

a jak to ustawic ?

 

1 godzinę temu, u0ne napisał:

u mnie problemem była apka Usługi Xiaomi. Wystarczy w ustawieniach baterii w tym inteligentnym oszczędzaniu ustawić żeby ją zamykał w tle. Tak to u mnie wygląda

8f3ff478a8dd8e27e0a1054caabd8309.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

o ile ci sie poprawil wynik sot?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam parę dni temu kupiłem telefon i przez noc potrafi pobrać kilkanaście procent bateri i pisze że deep sleep było paręnaście minut lub parę godzin po restarcie ładnie się załącza deep sleep ale po jakimś czasie znów to samo. Soft 7.3.7.0 android 5.1.1  O co tu może chodzić ?

Screenshot_2016-08-25-20-53-36_com.miui.securitycenter.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@madmax86 Opcje -> Informacje o telefonie.
Jest kilka wątków na forum poświęconych temu problemowi (deep sleep) - poczytałeś troszkę? 
Możesz sprawdzić wątek o msm_otg. Zapoznaj się też jak sprawdzić wakelock'i i daj znać co udało Ci się ustalić (czy coś konkretnego wybudza telefon). 

Postaramy się pomóc, ale minimalne zaangażowanie z Twojej strony będzie wskazane. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie coś żre baterie strasznie. Odkąd kupiłem Mi band a 2, to mam problem z bateria. Przez noc potrafi ok. 30% spaść.

46a7bdbdca3746ae66e398c7341da8cf.jpgdb3c5da411eadee921ffefe8a3f60678.jpgcbd3d4701079d9abfacf52a9fe305b50.jpg

W poprzednią noc miałem wszystko podobnie włączone tzn. Od 22 do 7.30 wyłączone powiadomienia na opaskę, wyłączyłem również pomiar pulsu w nocy. Tylko monitorowanie snu miałem załączone. Wtedy ok. 10% miałem rano mniej naladowanej baterii. W pierwszą noc z piątku na sobotę to całkiem mi baterie wcięło (jakieś z 50%). Zauważyłem, że w dzień nie mam takich problemów. Wiadome, że bluetooth zjada baterie, ale nie aż tyle co w nocy. Macie jakiś pomysł jaka może być przyczyna takiego drainu?

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wgrajta se Global Dev 6.8.18 i będziecie zadowoleni, jeżeli chodzi o czas na włączonym ekranie. :)

Głównie wykorzystuję baterię przez: Opera beta, Youtube, Facebook, troszkę gierek i muzyczka na słuchawkach.

Korzystam z Wi-Fi/3G (bo 4G nie dolata do mojej wioski).

Screenshot_2016-08-29-17-23-29-119_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2016-08-29-17-23-12-555_com.miui.securitycenter.png

Prawie jak na MIUI 7 (tam czasem 14h na ekranie xD). Na początku, kiedy przeszedłem z 6.8.11, było w granicach 10h, teraz już się chyba unormowało i jest 12h. Liczę 12h, bo zauważcie na screenie, że jeszcze 13% zostało. :P

@tomasznowak

Jaki masz ROM i czy przechodzi w deep sleep jak masz załączonego Mi banda na bluetooth?

Edytowane przez Konradol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam room miui. Eu z ubiegłego piątku. Nie przechodzi w deep sleep, tylko ciągle coś go wybudza. Byłem taki zadowolony z opaski, a teraz mam ochotę jej się pozbyć, bo nie mam zamiaru ładować telefonu dwa razy dziennie. Będę najwyżej używać jej bez łączenia się z telefonem, ale czy po to ją kupiłem? Raczej nie.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Konradol napisał:

Panowie, wgrajta se Global Dev 6.8.18 i będziecie zadowoleni, jeżeli chodzi o czas na włączonym ekranie. :)

Głównie wykorzystuję baterię przez: Opera beta, Youtube, Facebook, troszkę gierek i muzyczka na słuchawkach.

Korzystam z Wi-Fi/3G (bo 4G nie dolata do mojej wioski).

Screenshot_2016-08-29-17-23-29-119_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2016-08-29-17-23-12-555_com.miui.securitycenter.png

Prawie jak na MIUI 7 (tam czasem 14h na ekranie xD). Na początku, kiedy przeszedłem z 6.8.11, było w granicach 10h, teraz już się chyba unormowało i jest 12h. Liczę 12h, bo zauważcie na screenie, że jeszcze 13% zostało. :P

@tomasznowak

Jaki masz ROM i czy przechodzi w deep sleep jak masz załączonego Mi banda na bluetooth?

Właśnie napisałem, że posiadam ten sam ROM - 10h na SOT to marzenie. Co oni w Xiaomi losowo pakują raz lepsze, raz gorsze baterie do N3P? To jest jedyne wytłumaczenie. Zaznaczę, że wyłączyłem z autostartu aplikacje, dodatkowo zablokowałem działanie w tle jakiś badziewi jak chmura, czy animowane tapety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wgrajta se Global Dev 6.8.18 i będziecie zadowoleni, jeżeli chodzi o czas na włączonym ekranie.

Głównie wykorzystuję baterię przez: Opera beta, Youtube, Facebook, troszkę gierek i muzyczka na słuchawkach.

Korzystam z Wi-Fi/3G (bo 4G nie dolata do mojej wioski).

Screenshot_2016-08-29-17-23-29-119_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2016-08-29-17-23-12-555_com.miui.securitycenter.png

Prawie jak na MIUI 7 (tam czasem 14h na ekranie xD). Na początku, kiedy przeszedłem z 6.8.11, było w granicach 10h, teraz już się chyba unormowało i jest 12h. Liczę 12h, bo zauważcie na screenie, że jeszcze 13% zostało.

@tomasznowak

Jaki masz ROM i czy przechodzi w deep sleep jak masz załączonego Mi banda na bluetooth?

Mam dokładnie ten sam soft. Ostatnio mi wytrzymał 8h. Czasami trzyma z 5h przy takim samym użytkowaniu. Na samym Wi-Fi potrafi trzymać 2 razy mniej niż na LTE, GPS, itd. Ja tego nie ogarniam. Jak ktoś wie o co chodzi to piszcie. Na tym forum jest oddzielny wątek o wakelockach, tam też możecie się udzielać :)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...