Skocz do zawartości

Lipskus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem nowym posiadaczem Redmi note 3 Pro i mam problem z baterią. Drenaż jest duży ale zastanawia mnie jedna sprawa co to za Usługi google play które żrą mi aż 42% baterii. Czy coś mam gdzieś powyłączać czy jak. Jestem dość słabo obeznany z tematem. System mam MIUI Global 6.8.4/ Beta. Może mi ktoś pomóc lub wyjaśnić jak to ogarnąć bo jedynie bateria mnie rozwala. Telefon leży i ma wyłączone wifi i inne duperele a przez noc spadło 28%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem nowym posiadaczem Redmi note 3 Pro i mam problem z baterią. Drenaż jest duży ale zastanawia mnie jedna sprawa co to za Usługi google play które żrą mi aż 42% baterii. Czy coś mam gdzieś powyłączać czy jak. Jestem dość słabo obeznany z tematem. System mam MIUI Global 6.8.4/ Beta. Może mi ktoś pomóc lub wyjaśnić jak to ogarnąć bo jedynie bateria mnie rozwala. Telefon leży i ma wyłączone wifi i inne duperele a przez noc spadło 28%.

Mam podobnie, ten sam ROM i drenaż jest. Robiłem full wipe łącznie z danymi. Przez noc jakieś 15-20% system Android 38%. Coś jest nie tak, a ludzie tak chwala że na tym romie bateria mega.

Tapnięte z Redmi Note 3 Pro 32GB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze nad paskiem System android mam właśnie usługi google jeszcze więcej niż system więc to jeszcze więcej ciągnie. Wszedłem w ustawienia i wyłączyłem wszystkie usługi google zobaczymy co będzie teraz jak odepnę z ładowarki. Ogólnie telefon bajka ale bateria dramat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem nowym posiadaczem Redmi note 3 Pro i mam problem z baterią. Drenaż jest duży ale zastanawia mnie jedna sprawa co to za Usługi google play które żrą mi aż 42% baterii. Czy coś mam gdzieś powyłączać czy jak. Jestem dość słabo obeznany z tematem. System mam MIUI Global 6.8.4/ Beta. Może mi ktoś pomóc lub wyjaśnić jak to ogarnąć bo jedynie bateria mnie rozwala. Telefon leży i ma wyłączone wifi i inne duperele a przez noc spadło 28%.

Spróbuj wyczyścić dane usług Google Play. Na poprzednim telefonie często miałem problem właśnie z tymi usługami, czasem szaleją i ciągną ostro baterie.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Mam podobnie, ten sam ROM i drenaż jest. Robiłem full wipe łącznie z danymi. Przez noc jakieś 15-20% system Android 38%. Coś jest nie tak, a ludzie tak chwala że na tym romie bateria mega.

Tapnięte z Redmi Note 3 Pro 32GB

No sam system cały czas zabiera dużo za dużo ale wszyscy się cieszą i chwalą bo telefon przechodzi w deep sleep, i bateria ma się dużo lepiej od aktualizacji. Choć chyba nie u Ciebie bo 20 procent to zdecydowanie za dużo jak na noc... Coś musi zużywać te baterie w nocy.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo wszyscy piszą o tym deep sleep ale nie wiem czy u mnie to działa i co to za ikonka z księżycem bo nie widziałem u siebie takiego cuda. A najdziwniejsze jest to że jak używam GPS, program do sportu i odtwarzacz muzyki to w dwie godziny zeszło około 15% a jak leży bezczynnie to leci po 5% na godzinę. Szkoda że nie ma jakiegoś poradnika lub posta z optymalnymi ustawieniami żeby zastosować u siebie a niestety ten system jest tak rozbudowany że ciężko świeżakowi to ogarnąć. No nic trzeba chyba samemu testować i zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie telefon czasem zwieszał się na 691MHz tylko na poprzedniej aktualizacji tego nie miałem a tak to przez 3 tygodnie tak robił i tylko ponowne uruchomienie pomagało. 2 dni temu grzebiąc w uprawnieniach zobaczyłem na dole listy aplikację "Xiaomi Asistant" któraś aktualizacja systemu ją zainstalowała jednak jest ona zbędna i jak 2 dni temu ją odinstalowałem to telefon od tego czasu zawsze jak trzeba to przechodzi w Deep Sleep. Jak wam nie przechodzi to sprawdźcie czy też ją macie zainstalowaną. Może to przypadek ale poprzednio mi 2 dni nie wytrzymywał i musiałem restartować a teraz póki co działa, nawet jak to nie tego wina to ta aplikacja i tak jest zbędna.

Edytowane przez Mark1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie telefon czasem zwieszał się na 691MHz tylko na poprzedniej aktualizacji tego nie miałem a tak to przez 3 tygodnie tak robił i tylko ponowne uruchomienie pomagało. 2 dni temu grzebiąc w uprawnieniach zobaczyłem na dole listy aplikację "Xiaomi Asistant" któraś aktualizacja systemu ją zainstalowała jednak jest ona zbędna i jak 2 dni temu ją odinstalowałem to telefon od tego czasu zawsze jak trzeba to przechodzi w Deep Sleep. Jak wam nie przechodzi to sprawdźcie czy też ją macie zainstalowaną. Może to przypadek ale poprzednio mi 2 dni nie wytrzymywał i musiałem restartować a teraz póki co działa, nawet jak to nie tego wina to ta aplikacja i tak jest zbędna.

Niestety nie mam tej aplikacji, a może i stety. Bateria leci zbyt szybko zdecydowanie. Próbuję namierzyć co tak ciągnie, ale zbytnio nie wiem czym.

Tapnięte z Redmi Note 3 Pro 32GB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Endymion napisał:

Spróbuj wyczyścić dane usług Google Play. Na poprzednim telefonie często miałem problem właśnie z tymi usługami, czasem szaleją i ciągną ostro baterie.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

No sam system cały czas zabiera dużo za dużo ale wszyscy się cieszą i chwalą bo telefon przechodzi w deep sleep, i bateria ma się dużo lepiej od aktualizacji. Choć chyba nie u Ciebie bo 20 procent to zdecydowanie za dużo jak na noc... Coś musi zużywać te baterie w nocy.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Jest coś takiego jak Google Play Services Fix - polecam wyszukac w Google.
Też miałem problem z tym, że zjadały dużo baterii. Zainstalowałem specjalną aplikację, która robi fix'a i ustało jak ręką odjął. 

Ogólnie 6.8.4 Global Dev sprawuje się świetnie - obecnie 2d14h30m od ładowania i mam jeszcze 23% baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 U mnie też niestety nie ma żadnego "Xiaomi Asistant", a dokładnie mam ten sam problem z deep sleep raz działa raz nie próbowałem praktycznie wszystkie wersje MIUI Polska (aktualnie 6.8.4) z reguły restart pomaga ale za jakiś czas znowu pożera baterie w oczach jak w nocy działa deep sleep to max 2% baterii przez 10 godz. a jak sie coś sie popsuje to 30-40% przez noc. Chyba pozostaje mi przejście i spróbowanie jakiegoś stable globala :(. Odnośnie Wakelock'ow to żadna apka jakoś nadmiernie się nie wyróżnia tylko system android / android OS sięga w statystykach nawet kolo 40% :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo. Już się cieszyłem, że na 6.8.4 naprawili, bo ponad dobę miałem dobrze, ale od około 35h działania telefonu zaczęło drenować baterię. Zrestartowałem telefon i znowu 12h ładnie wchodził w deep sleep, a teraz od 4h cały czas jest wybudzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta ikonka z księżycem oznacza włączony tryb "nie przeszkadzać"

Po moich obserwacjach zauważyłem, że 2x szybciej bateria leci na ręcznej jasności ustawionej przez nas. Jeśli jest ustawiona na auto trzyma dużo dłużej. Miałem ustawione na 50% jakości, 100-90% baterii to tylko 25 min włączonego ekranu. Na automatycznej jasności czas wydłuża się do ok 1h

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta ikonka z księżycem oznacza włączony tryb "nie przeszkadzać"

Po moich obserwacjach zauważyłem, że 2x szybciej bateria leci na ręcznej jasności ustawionej przez nas. Jeśli jest ustawiona na auto trzyma dużo dłużej. Miałem ustawione na 50% jakości, 100-90% baterii to tylko 25 min włączonego ekranu. Na automatycznej jasności czas wydłuża się do ok 1h

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

No ale to raczej nie wynika bezpośrednio z tego czy automatyczna czy ręczna tylko z tego, że masz ręczna ustawioną na dużą jasność. Jak masz np na maksa albo 3/4 to zawsze będzie zużywać więcej niż automatyczna która raczej z reguły używa małej jasności. Ja już zostawiłem na ręcznej i co jakiś czas ją koryguje w zależności od tego gdzie jestem żeby później wieczorem nie denerwować się gdy chce pograć w chociażby Asphalta :)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie, ale mam wrażenie że na automatycznej bateria więcej trzyma niż na ręcznej, mimo że na pewno jasność jest większa. Zostaw na noc na ręcznej jasności ustawionej na 10-20%. W ten sposób zobaczymy jak jest w rzeczywistości :) Zapewne mamy także inne wersje systemu, więc przyczyną tego problemu może tkwić gdzie indziej :)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

b6698583f3dc08e24b654f0142dc1f56.jpg5599d526c0d8e3587c80e43ef48df395.jpg

Taki wynik na kernelu radon 1.9. Bateria rozładowania do 15 procent. Dziś wgrałem radon 2.1 który powinien Jeszce poprawić wynik gdyż grafika może osiągać niższe częstotliwości jeśli nie ma potrzeby na nią.

Radon 2.1:

cpu x4 400-1440mhz (691-1440 fabrycznie)

cpu x2 400-1804mhz(883-1804 fabrycznie)

gpu 133-600mhz (266-600 fabrycznie)

75993 pkt w antutu. Z baterią nie wiadomo, dam znać jutro lub pojutrze.

Edytowane przez marcin7d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

b6698583f3dc08e24b654f0142dc1f56.jpg5599d526c0d8e3587c80e43ef48df395.jpg

Taki wynik na kernelu radon 1.9. Bateria rozładowania do 15 procent. Dziś wgrałem radon 2.1 który powinien Jeszce poprawić wynik gdyż grafika może osiągać niższe częstotliwości jeśli nie ma potrzeby na nią.

Radon 2.1:

cpu x4 400-1440mhz (691-1440 fabrycznie)

cpu x2 400-1804mhz(883-1804 fabrycznie)

gpu 133-600mhz (266-600 fabrycznie)

75993 pkt w antutu. Z baterią nie wiadomo, dam znać jutro lub pojutrze.

Daj znać co ogólnie sądzisz o tym kernelu bo sam zastanawiam się nad jego instalacją? Coś jest gorzej? Czy wszystko na plus :)? Dzięki z góry za info.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jej nie mam, a nic nie usunąłem oprócz 3apek id Chińczyków :)

Co do baterii, to w nocy spadło 9%(od 1:10 do 6:41, jasność automatyczna)

Teraz 0,5h na ekranie i 95%, więc znowu będzie ok 8h. Wczoraj trzyma ok 4,5h. Jeśli chodzi o mnie, to czekam na MIUI 8 globalne i stabilne 😉

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, marcin7d napisał:

b6698583f3dc08e24b654f0142dc1f56.jpg5599d526c0d8e3587c80e43ef48df395.jpg

Taki wynik na kernelu radon 1.9. Bateria rozładowania do 15 procent. Dziś wgrałem radon 2.1 który powinien Jeszce poprawić wynik gdyż grafika może osiągać niższe częstotliwości jeśli nie ma potrzeby na nią.

Radon 2.1:

cpu x4 400-1440mhz (691-1440 fabrycznie)

cpu x2 400-1804mhz(883-1804 fabrycznie)

gpu 133-600mhz (266-600 fabrycznie)

75993 pkt w antutu. Z baterią nie wiadomo, dam znać jutro lub pojutrze.

Wgrałem ten kernel Radon 2.1, ale taktowanie minimalne nadal mi pokazuje 600MHz. Coś trzeba zmieniać czy po prostu tego niższego taktowania nie pokaże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie po wielu bojach z prawie każda wersją MIUI 8 wreszcie tak mi się wydaje znalazłem rozwiązanie problemu z deep sleep przynajmniej w moim przypadku wystarczyło włączyć blokade ekranu na odcisk palca jakoś nie mogłem się do tego przekonać dlatego nigdy z tego nie korzystałem, ale przez ostatnie 24H deep sleep działa idealnie i wreszcie bateria nie znika w oczach i nie muszę co chwile restartować tel :D. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Daviteusz napisał:

Wystarczy włączyć automatyczne wyłączanie/włączanie o danej godzinie i problemu z deep sleepem nie ma. U mnie działał całą noc z włączonym wifi to spadło tylko 2% 

No dobrze, ale jak karta sim wymaga wpisania pinu to telefon będzie przyblokowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zbyszko domyślnie jest ustawione 133-600mhz. Ja sprawdzam programem aida64. Dodatkowo jeżeli chcesz coś zmieniać to zainstaluj kernel auditor, tylko jakaś starsza wersję niż aktualna bo ta miała jakiś bug u nie dało się nic zmieniać. Nie wiem jak jest obecnie

https://cloud.tapatalk.com/s/57a9bff93963d/app-release.apk

Tutaj masz dobrą wersję apki

@Endymion Ja u siebie nie zauważyłem żadnych minusów. Niektórzy użytkownicy XDA mieli problemy z samoczynnymi restartami telefonu co u siebie zauważyłem tylko raz przy wersji 1.7. W późniejszych taki problem się więcej nie pojawił, podobno został już rozwiązany.

Edytowane przez marcin7d
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...