Skocz do zawartości

Lipskus

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście, że mogą. Ale ta wersja testowa już trochę jest testowana a tutaj jest problem z jednym z najważniejszych aspektów telefonu. Poza tym kiedy instalowałem Miui Polska nawet nie znalazłem nigdzie odnośnika do wersji stabilnych, teraz wiem gdzie znaleźć folder z wersjami stabilnym ale jak ktoś zaczyna to pobierze tak jak większość właśnie na wersji testowej. Czekam do jutra i zobaczymy czy aktualizacja coś naprawi jak nie to rozsądnie będzie wrócić na Miui 7 bo tam raczej nie było większych problemów. Poza tym nie pisze tego tylko żeby ponarzekać wszak tak jak mówisz to nadal wersja testowa. Jednak niech potomni wiedzą, że na razie lepiej zostać na Miui 7 :)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony RNPro 2/16 na oficjalnym robie global z 7.3.7  zaktualizowany na najnowszy 7.5. Bateria trzyma tyle samo zadnych wiekszyc zmian, Trzyma ani krocej ani dluzej, telefon sie nie grzeje. Jedyna widoczna zmiana to wiecej RAMu wolnego dochodzi do 900mb, aplikacje nie sa ubijane. Wiem ze na oficjalnym forum MIUI ludzie placza iz dziala tragicznie ale u mnie wsio OK.

Telefon podlaczony pod LTE/wifi z wlaczona synchronizacja wytrzymuje 2-3 dni, na wlaczonym ekranie licznik pokazuje do 5 godzin-podswietlenie ustawienie fabryczne z automatyczna czujka swiatla. Jak bede mial kompa podesle ss z baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno nowe MIUI w wersji 6.8.4, zażegnało problem z deep-sleep. Potwierdzone przez dwie osoby w dziale odpowiadającym za tę wersję.
Sam nie testowałem.
Problem z drenażem miałem na Global Stable w wersji 7.5.3.0 bodajże.
Teraz mam taką jak powyżej napisałem, nie używam fingerprint'a i jest ok. Dzisiaj włączyłem fingerprint i niestety, ale telefon nie przechodził na deep-sleep.
Jeżeli ktoś sprawdzi tą nową wersję MIUI, to proszę o potwierdzenie czy rzeczywiście problemy zniknęły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Uho napisał:

Podobno nowe MIUI w wersji 6.8.4, zażegnało problem z deep-sleep. Potwierdzone przez dwie osoby w dziale odpowiadającym za tę wersję.
Sam nie testowałem.
Problem z drenażem miałem na Global Stable w wersji 7.5.3.0 bodajże.
Teraz mam taką jak powyżej napisałem, nie używam fingerprint'a i jest ok. Dzisiaj włączyłem fingerprint i niestety, ale telefon nie przechodził na deep-sleep.
Jeżeli ktoś sprawdzi tą nową wersję MIUI, to proszę o potwierdzenie czy rzeczywiście problemy zniknęły.

W moim przypadku najnowszy update MIU8 6.8.4 naprawił problem z deep sleepem (przez noc potrafiło zejść ~20% :? ,pomagało wyłączenie czytnika) Zarówno Cpu Spy Plus, jak i normalne użytkowanie pokazują, że już wszystko śmiga i buczy...

Edytowane przez Hansan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam ten 8.6.4. Na 7.3.2.0 global bateria trzymała dość długo, potem zainstalowałem bodajże 7.3.6.0 i było gorzej. Od wersji 8.7.21 latam na xiaomi.eu i 8.6.4 chyba sprawuje się najlepiej. Bateria tak jak na 7.3.2.0 trzyma mi dwa dni.

Na 8.7.28 była tragedia. Codziennie musiałem ładować.

Edytowane przez Smule
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na najnowszym devie wchodzi elegancko w deep sleep. Aczkolwiek reszta bugów tak jak była to jest dalej. Szczególnie uciążliwy jest problem z żyroskopem i akcelerometrem w ciemnościach przy automatycznej jasności.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te wszystkie wpisy, dotyczą softu MIUI Polska, xiaomi.eu czy zwykłego systemu global od Xiaomi?

Czytając te wszystkie wątki na forum można się pogubić.

Telefon dostałem z takim systemem:

33ee94286ab059f8bcac6b64df3dea6c.jpg

Bateria trzymała tak:

b5bfc1672beeb985544a0971674772f8.jpg

0c50a5d8923654e8b25e51190f2c96c5.jpg

Może z zasięgiem coś nie tak?

3622c15f3da592e5efbe1218e348fb7f.jpg

Teraz mam:

e6b0f721963f5a124ecbb514ba73e744.jpg

2b117edc6d22d7a320892c01f1173780.jpg

b49a1618ee7df418643d29ba8fd5875f.jpg

W dodatku tel czasami nagrzewa się do 45°C i nie da się go normalnie używać.

Czy te cotygodniowe aktualizacje są w wersji MIUI Polska, xiaomi.eu czy xiaomi global?

Potem doczytałem, że na tej wersji jest problem z czytnikiem linii papilarnych, to go wyłączyłem. W moim przypadku nic to nie zmieniło i przez noc leci ok 15%. Dzisiaj sprawdzę na wyłączonym.

Edit:

Sorry, że tak edytuje te posty, ale dochodzą nowe informacje :)

Nie wiem o co chorąży z tą baterią, bo teraz przez 1.5h ciągłego korzystania spadło 15%

268913ab9898d66dc60c770d1309567d.jpg

Dołączyłem zrzuty ekranu z aplikacji ja GSam, ale coś mi źle działa, mimo że zablokowałem ją klódką.

aa5220cdfa7fba044839de82d3d1a49c.jpg

Wie ktoś może jak przełączać się między językami w klawiaturze SwiftKey, bo pisanie łączonymi językami jest kłopotliwe :(

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz global stable - miui 7

global dev ma cotygodniowe aktualizacje i to w nim wystepuja te slynne problemy, bo to miui 8 i jeszcze nie jest dopracowany - pouzywaj tego co masz dluzej i dopiero ocen. wg mnie powinno byc dobrze. i nie musisz miec wylaczonego czytnika.

ps

global dev to miui.com. miui.eu to miui polska (tak w skrocie)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki

To ta wersja jest ok? W takim razie czemu w nocy spada ok 15-20%?

Wrzucę jeszcze ss z dzisiejszego użytkowania.

713b83b8c3de62bbfe62429e21238924.jpgMIUI zadziwia, raz pozytywne, innym razem z negatywnej strony

Wcześniej miałem Meizu i tam była wersja globalna, chińska i beta.

Mógłbyś się wypowiedzieć na temat zasięgu, czy coś jest nie tak oraz tej aplikacji GSam, tzn. co mam zrobić, aby normalnie działała? Przy okazji może wiesz jak przełączać się między językami w SwiftKey?

Jeśli chodzi o sieć, to mam w Mobile Vikings(zasięg na nadajnikach Play i T-Mobile w 3G)

Dzięki

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na odpowiedzi na wcześniejsze pytania, a w międzyczasie dochodzą kolejne :)

O co chodzi. To wersja MIUI Polska? Ja nic nie instalowałem, oprócz aktualizacji na soft opisany w poprzednim poście. Telefon kupiony z bg

67bd9d9b93c0a5ddd2a6c88cb4005d88.jpg

Czemu jeśli klikam "szukaj aktualizacji" nic nie znajduje. A jeśli z wysuwanego menu z prawej strony wybiorę "pobierz najnowszą aktualizację" zaczyna się pobierać system?

f9e583d97dc7984689597607271676ef.jpg

W takim razie co się pobiera jeśli mam najnowszy system, jakaś wersja beta? 7b5ba43712a40360721ef7c434a0be32.jpg

Czy ten system ma te cotygodniowe aktualizacje czy nie? d6d0d490b111c19085043ed0d18397da.jpg

Sorry, że być może pytam o coś ponownie, ale piszę z tel i nie mam jak podejrzeć wątku :)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie ominąłeś, przeczytaj jeszcze raz.

Do tego na spokojnie spróbuj przeczytać swoje posty, treść ginie w screenach, które swoją drogą i tak niewiele mówią. Zadaj proszę pytania raz jeszcze, najlepiej w punktach żeby to było czytelne, w ten sposób będzie najłatwiej się odnosić.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z zasiegiem moze ci powiedziec ktos, kto ma ta sama siec - ja ma virgin i nie narzekam.

co gsam to o ile mnie pamiec nie myli musisz miec root. co do baterii przez noc - naladuj telefon do 100 i zostaw na noc i pokaz zdjecie. dodatkowo wakelock detector - ale chyba tez root potrzebny.

co do temperatury rowniez - nikt ci z fusow nie wywrozy - pics or didnt happend.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok

A więc, chciałbym uzyskać odpowiedzi na te poniższe pytania:

1. Czy wg was z zasięgiem jest coś nie tak? Chodzi mi o te zielone paski. Screeny w poprzednim moim poście. Jeśli chodzi o sieć, to mam w Mobile Vikings(zasięg na nadajnikach Play i T-Mobile w 3G)

2. Czy macie problemy z nadmiernym nagrzewaniem się telefonu? (szczególnie podczas ładowania) W moim przypadku czasami dochodzi do ok 45°C. Sprawdzałem pirometrem.

3. Czy te cotygodniowe aktualizacje są w wersji MIUI Polska, xiaomi.eu czy xiaomi global?

Czy na wersji global stable one występują?

4. Większość pisze, aby wrzucać screeny z apki GSam. Jednak u mnie ona coś nie chce działać, mimo że działa w tle.

5. Mniej związane z xiaomi, ale sprawiające problemy :) Wie ktoś może jak przełączać się między językami w klawiaturze SwiftKey, bo pisanie łączonymi językami jest kłopotliwe.

6. Czy da się zrobić roota na wersji

MIUI Global 7.5

7.5.3.0 (LHOMIDE)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę odpowiedzieć na kilka Twoich pytań. Co do zasięgu, wiele nie zdziałasz, sprawdź która sieć ma u Ciebie lepszy zasięg i ustaw ją jako główną robisz to w ustawieniach sieci komórkowych ustawiając tam operatora. W SwiftKey najlepiej odznacz inne języki i zostaw sam polski, nie da się chyba szybko przełączyć języka. Co do Gsam nie wiem czemu tak szaleje. Spróbuj ją reinstalować, dodaj do autostartu oraz w panelu sterowania (taka aplikacja) wejdź w profile baterii lub jakoś tak (nie wiem jak to jest na Miui 7) i musisz zaznaczyć żeby system nie ograniczał jej działania, może to coś pomoże.

EDIT

Nie widziałem Twojego nowego posta. Cotygodniowe aktualizacje występują zarówno w miui.eu jak i w Globalu zarówno Stable jak i Dev. Roota możesz mieć na tej wersji ale to nie takie proste :

1. Odblokowanie bootloadera (tutaj raczej wymagana instalacja deva, nie wszystkim udaje się to zrobić na stable)

2. Instalacja TWRP.

3. Powrót do stable jeżeli chcesz mieć stabilną, działająca dobrze wersję (ewentualnie przesiadka na Miui.eu)

4. Wgranie paczki z rootem przez TWRP.

Na forum jest dużo wyjaśnione, poczytaj tutaj i w innych tematach oraz na Miuipolska.pl

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na zasięgu play prędkość LTE wynosi ok 3mb/s, gdzieś bardzo blisko nadajnika nawet 40mb/s. Na 3G T-Mobile ok 7-10 mb/s. Poza tym na LTE pewnie tel mocniej się grzeje? Te szare paski na ss oznaczają, że tel szuka zasięgu lub jest niedostateczny?

Co do klawiatury, zrobiłem tak jak radziłeś :)

Jeśli chodzi o tą apke GSam to nie mam pojęcia o co chodzi. Miałem ustawione, tak jak piszesz. Wątpię, aby do podstawowych danych apka musiała mieć dostęp root.

Da się zrobić na tym systemie root czy jest to możliwe tylko na odblokowanym bootloaderze?

Edit: Bateria po 50%, a było tak słabo :)

O dziwo teraz już nie prawi ten Clay pasek od zasięgu jest zielony. Cały czas jestem w domu i używam tel.

30d85ad74972b416a0979279e40f35e7.jpg

1831ecbfb01fa1bea563e40d8a27864e.jpg

83b7e111e29425b44bb129205dc0fe51.jpg

A te aktualizacje są co piątek?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak są co piątek, też mam tą sieć co Ty, ale telefonu jeszcze nie kupiłem czekam na kartę do płatności w usd i pewnie wtedy dokonam zakupu i będę mógł porównać zasięg z Tobą. Jak baterie ci zjada przez noc to wyłącz czytnik linii papilarnych. Z tego co widzę na zdjęciach to już jest wszystko chyba ok. Root tylko na odblokowany BL.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro są co piątek, to czemu jej nie było? Czytnik mam wyłączony, przez noc spadło 14% od 1:11 do 10:33. Dzisiaj sprawdzę ja wyłączonym Redmi.

Fajnie, że jesteś w tej sieci, będzie jakieś obiektywne porównanie :)

Ja mieszam w Siedlcach (ok 100tys mieszkańców). Pewnie sprawa zasięgu jest uzależniona od lokalizacji.

Jeśli kupujesz telefon to polecam sklep banggood, jeśli masz punkty możesz kupić ok 20$ taniej. Ja kupiłem za 152$, czekałem 13dni, obyło się bez VAT.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu wprowadzacie go w błąd? Cotygodniowe aktualizacje są w xiaomi.eu/MIUIPolska oraz w Global Dev. Natomiast w Global Stable a ten soft ma @danio_96 aktualnie aktualizacji nie ma a jak znowu będą (po premierze MIUI 8 która ma być bodajże 17 sierpnia) to na pewno nie co tydzień. 

Edytowane przez Mark1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do czasu na baterii - narazie malo czasu minelo, ale wyglada to naprawde dobrze - wczoraj wieczorem tel naladowany, odlaczony ok. 23-24 teraz 88prc i 1h na ekranie. wiecej wrzuce w takim tempie jutro

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Jaki system?

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, cotygodniowe aktualizacje nie występują na stabilnym Globalu... coś mi się też pomyliło przez to, że używałem deva... Co do baterii to masz super wyniki, 5h na wyświetlaczu i połowa baterii... Ja mam o połowę gorsze czasy na najnowszym Miui Polska. Ale to też pewnie zależy jak się używa telefonu.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas włączone WiFi i GPS, także bluetooth.

Zauważyłem, że tak dobrze trzyma na automatycznej jasności.

Teraz na ok 50% mam 58%baterii i tylko 2h na ekranie. Jutro sprawdzę czy mam rację. Dzisiaj w nocy wyłącze tel, może nie będzie już 15% spadku baterii :)

4dc1d6040c9e2ac945620e695a5178e6.jpg

Edit:

W nocy wyłączyłem tel o 00:01 mając 41%. Rano włączyłem o 8:49 i nadal było 41%, więc to nie wina tel :)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to moge z czystym sercem powiedziec, ze w moim przypadku 6.8.4 jest najlepszym romem pod wzgledem baterii. niestety weekend w moim przypadku nie jest czadem intensywnego korzystania z telefpnu, wiec wynik moze wydawac sie dziwny, nie mniej:

telefon naladowany w pt przed noca do 100 trzyma do dzis (jeszcze zostalo 30prc) w tym jest oszczedzanie baterii od 24 do 6, poza tym wifi, dane, gps; w tle gmail, messenger, fb, whatsup i inne takie smieci, a nawet chwila pokemon go byla i z tego wszystkiego i tak zostala jeszcze bateria i sot bylo jezeli dpsz pamietam kolo 6h.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

no to moge z czystym sercem powiedziec, ze w moim przypadku 6.8.4 jest najlepszym romem pod wzgledem baterii. niestety weekend w moim przypadku nie jest czadem intensywnego korzystania z telefpnu, wiec wynik moze wydawac sie dziwny, nie mniej:

telefon naladowany w pt przed noca do 100 trzyma do dzis (jeszcze zostalo 30prc) w tym jest oszczedzanie baterii od 24 do 6, poza tym wifi, dane, gps; w tle gmail, messenger, fb, whatsup i inne takie smieci, a nawet chwila pokemon go byla i z tego wszystkiego i tak zostala jeszcze bateria i sot bylo jezeli dpsz pamietam kolo 6h.

edit

bo zapomnialem;p automatyczna jasnosc caly czas - z ustawieniem od 100 (chwilami na zewnatrz) do przewaznie (w pomieszczeniach) ok 70℅.

problemu z deep sleep albo czytnikiem linii nie zauwazylem.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie na najnowszym romie nie jest tak pięknie, ale każdy użytkuje inaczej. W trybie mieszanym, trochę bez internetu, trochę 4g, 3g, przewaga wifi wytrzymuje mi 4h na ekranie. Gdy korzystam w domu (jak z komputera) internet, YouTube, gry itd. idzie dobić te 6h.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...