Skocz do zawartości

Lipskus

Rekomendowane odpowiedzi

Ogarnijcie moje wyniki kilka stron wstecz w tym temacie. Nadal się upre że wersja 6.5.5 jest najlepsza jak do tej pory, a testuje każda wersję która wychodzi. Miui 8 trzyma max 2 dni, z tego zazwyczaj półtora i baterii nie ma. Przy podobnym użytkowaniu na 6.5.5 na loozie 3 dni w pociągach do 4. Czekamy na miui china i acida

Tapnięte z Redmi Note 3 Pro 32GB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Joobo napisał:

Wczoraj wieczorem wgrałem polecany 6.5.5. Narazie bateria trzyma bardzo dobrze. Za 2-3 dni napisze czy efekt jest trwały, dzięki! 

Jako osoba, która na każdym miui8 miała drenaż baterii, potwierdzam, że 6.5.5 jest pod tym względem najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem telefon z wgranym global 7.3.5 i czasy na baterii to 2 dni i ok. 4h sot. Wgrałem zachwalany 6.5.5 i niestety nie widzę żadnej poprawy, czasy dalej takie same. Ekran na ok. 20%, wszelkie synchronizacje, wifi, bluetooth itp powyłączane. Co prawda używam czytnika linii papilarnych ale ponoć na 6.5.5 miało nie być z tym problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Blest napisał:
2 godziny temu, Blest napisał:

Panowie, aż tak źle z tą baterią byłem zainteresowany kupnem go, ale przeczytałem ostatnie kilka stron i emocje opadły. Większość osób  wgrywa rom 2 razy dziennie mam takie wrażenie. Na wersji 7.5.2.0 też takie cyrki? 

Ja tam nie narzekam na kazdym sofcie to samo mam .I tak dziennie przed spaniem podlaczam ladowarke a zostaje mi okolo 30% bateri po ostrym uzytkowaniu jakies 6h wlaczony ekran do tego ciagle wifi albo transmisja danych i 2 karty sim. oczywiscie troche gadki i sms do tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, aż tak źle z tą baterią byłem zainteresowany kupnem go, ale przeczytałem ostatnie kilka stron i emocje opadły. Większość osób  wgrywa rom 2 razy dziennie mam takie wrażenie. Na wersji 7.5.2.0 też takie cyrki? 

cyrki maja ci, ktorzy chca miec - jak sie jest na devach i co tydzien cos zmienia to takie rzeczy wystepowac beda.

jak chcesz miec spokoj to wgrasz jeden rom i jak na nim bedzie spoko to na nim zostan.

proste jak budowa cepa. problem sie tworzy jak sie szuka dziury w calym i nie rozumie sie, ze te cotygodniowe aktualizacje nie sa obowiazkowe i cudow nie wnosza, a czasem moga cos popsuc

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Blest napisał:

Ok, to może ktoś powiedzieć jak wygląda czas pracy na miui 7.5.2.0? I czy można się spodziewać androida 6.0?

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Spodziewać się można (jakieś przecieki są), niby w tym miesiącu ale kto to wie kiedy dokładnie... Nawet chyba sam Acid nie wie kiedy dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, m4ciejka napisał:

cyrki maja ci, ktorzy chca miec - jak sie jest na devach i co tydzien cos zmienia to takie rzeczy wystepowac beda.

jak chcesz miec spokoj to wgrasz jeden rom i jak na nim bedzie spoko to na nim zostan.

Gorzej, że ja kupiłem telefon tydzień temu i na żadnym romie nie było dobrze (czyli 6.7.28, 6.5.5 oraz ten który był od nowości czyli taki chiński). Wczoraj pisałem, że wgrałem 6.5.5 i niby dobrze, ale jednak nie jest dobrze. Specjalnie nie instalowałem prawie żadnych aplikacji, żeby sprawdzić no i telefon jest cały czas "awake". Rano odłączyłem go od ładowarki, prawie go nie używałem i w 1:12 h czuwania zjadł 7% baterii. Czyli gdybym zadzwonił ze 2 razy, napisał jakiegoś smsa, to po 6 godzinach będę miał 20%. Ja już nie wiem co mam z tym zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, mkm napisał:

Gorzej, że ja kupiłem telefon tydzień temu i na żadnym romie nie było dobrze (czyli 6.7.28, 6.5.5 oraz ten który był od nowości czyli taki chiński). Wczoraj pisałem, że wgrałem 6.5.5 i niby dobrze, ale jednak nie jest dobrze. Specjalnie nie instalowałem prawie żadnych aplikacji, żeby sprawdzić no i telefon jest cały czas "awake". Rano odłączyłem go od ładowarki, prawie go nie używałem i w 1:12 h czuwania zjadł 7% baterii. Czyli gdybym zadzwonił ze 2 razy, napisał jakiegoś smsa, to po 6 godzinach będę miał 20%. Ja już nie wiem co mam z tym zrobić...

Nie kombinować tyle, tylko wrzucić Global Stable, zrobić wipe i patrzeć jak zachowa się telefon. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Global Stable to gałąź ROMów stabilnych (nie developerskich/rozwojowych) przeznaczona poza rynek chiński. Ma zintegrowane GApps'y i język polski. 
W teorii jest to najbardziej przetestowana wersja, obecnie oparta jeszcze na MIUI7.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, mkm napisał:

Gorzej, że ja kupiłem telefon tydzień temu i na żadnym romie nie było dobrze (czyli 6.7.28, 6.5.5 oraz ten który był od nowości czyli taki chiński). Wczoraj pisałem, że wgrałem 6.5.5 i niby dobrze, ale jednak nie jest dobrze. Specjalnie nie instalowałem prawie żadnych aplikacji, żeby sprawdzić no i telefon jest cały czas "awake". Rano odłączyłem go od ładowarki, prawie go nie używałem i w 1:12 h czuwania zjadł 7% baterii. Czyli gdybym zadzwonił ze 2 razy, napisał jakiegoś smsa, to po 6 godzinach będę miał 20%. Ja już nie wiem co mam z tym zrobić...

Skoro miałeś wgrany rom 6.7.28 to nie działał Ci deep sleep z włączonym czujnikiem biometrycznym i jak później wgrywałem np. 6.5.5 czy jakiś inny rom to telefon dalej nie przechodził w deep sleep z włączonym czujnikiem, full wipe robiłem i trochę testowałem, ale jedynym sposobem u mnie okazało się wgranie przez MiFlash romu, który wszystko wyczyścił i po nim wgrałem to co chciałem, a telefon normalnie zasypiał. Nie wiem dlaczego tak, ale piszę to co zaobserwowałem, zrób sobie kopię rzeczy, które masz na pamięci telefonu i wgraj jakiś starszy rom, który Ci całkowicie wyczyści 6.7.28, chociaż myślałem, że full wipe w TWRP wystarczy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, m4ciejka napisał:

cyrki maja ci, ktorzy chca miec - jak sie jest na devach i co tydzien cos zmienia to takie rzeczy wystepowac beda.

jak chcesz miec spokoj to wgrasz jeden rom i jak na nim bedzie spoko to na nim zostan.

proste jak budowa cepa. problem sie tworzy jak sie szuka dziury w calym i nie rozumie sie, ze te cotygodniowe aktualizacje nie sa obowiazkowe i cudow nie wnosza, a czasem moga cos popsuc

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Zgadzam się z kolegą obecnie jestem na Global Dev 6.7.29. Każda z tych ostatnich nowych aktualizacji powodowała że pierwsze dwie doby tel trochę szalał z baterią, było tak że przez 6 godz.w nocy potrafiło pożreć 25% baterii. potem się poprawiało zżerało 5-8%.. 

Po ostatniej aktualizacji wyłączyłem odblokowanie czytnikiem odcisku palca i przez cała noc zeszło 2%. 

Obecnie stan baterii 65% czas od ostatniego ładowania 1dz. 14godz.  w tym ekran niecałe 2godz,.non stop właczony internet i przez cały dzień BT.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi na najnowszym miui.eu też nie przechodzi w deep sleep, nawet na sekundę ale w nocy z WiFi zjada jakieś 15-20% maksymalne. Dziwi mnie natomiast inna rzecz, będąc na etapie odblokowanego bootloadera, wgranego TWRP i zainstalowanego miui.eu + root można od tak przez aplikację od aktualizacji wgrać czystego globala? Albo zrobić to przez fastboota? Na XDA wyczytałem o jakiś zmodyfikowanych plikach boot.img i usuwaniu z oficjalnych romów pliku który blokuje bootloader, dużo osób sobie ucegliło telefon. Czy to stare info albo ja coś źle rozumiem? Wszystkie zagraniczne instrukcje wspominają o tym zmodyfikowanym pliku boot.img który wgrywa się po zainstalowaniu romu, mogę podesłać linki jak ktoś nigdy się na to nie natknął.

EDIT

Chociażby tutaj:

http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/how-to/guide-to-flashing-miui-based-roms-twrp-t3359927

Albo

http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/how-to/creating-modified-boot-img-enabling-adb-t3359916

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W TWRP robiłem Wipe > Advanced Wipe > Dalvik / ART Cache, System, Data, Cache

no to moj pomysl jest taki zebys sprobowal przez miflas wgrac system z opcja flash all - powinno zostawic sam czysty system.

moze ktos ma inny pomysl, ale mi tylko to do glowy przychodzi w takiej sytuacji

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej, że ja kupiłem telefon tydzień temu i na żadnym romie nie było dobrze (czyli 6.7.28, 6.5.5 oraz ten który był od nowości czyli taki chiński). Wczoraj pisałem, że wgrałem 6.5.5 i niby dobrze, ale jednak nie jest dobrze. Specjalnie nie instalowałem prawie żadnych aplikacji, żeby sprawdzić no i telefon jest cały czas "awake". Rano odłączyłem go od ładowarki, prawie go nie używałem i w 1:12 h czuwania zjadł 7% baterii. Czyli gdybym zadzwonił ze 2 razy, napisał jakiegoś smsa, to po 6 godzinach będę miał 20%. Ja już nie wiem co mam z tym zrobić...

Zrób jeszcze prosty test. Wyłącz telefon na noc i zobacz ile zejdzie baterii. Ja mam taki pechowy egzemplarz, że przez noc bateria spada o 30%. Wcześniej sprawdzałem wszystkie możliwe romy i myślałem, że to sprawa oprogramowania

Sent from Xiaomi RN3 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w 1h na czuwaniu zjada 7% baterii to po prostu cały czas coś go wybudza i nie wchodzi w Deep Sleep. Na początek restart telefonu, może pomoże a jak nie to trzeba szukać co powoduje wybudzanie.

I raz jeszcze - telefon przez noc nie ma prawa zjadać kilkunastu procent baterii, nawet mając włączone WIFI, synchronizację, dane itp.

Niestety ten temat jest strasznie chaotyczny. Pisze 5 osób po kolei, każdy z innymi problemami i każdy chyba szuka magików, którzy bez podania szczegółów mają zgadnąć co się dzieje...

Popieram także kolegów powyżej, cotygodniowe aktualizacje są opcjonalne, lepsze jest często wrogiem dobrego. Jeśli jakiś ROM jest okej to można sobie dać spokój z aktualizacjami dopóki nie wejdzie coś z większymi zmianami lub kolejne MIUI. Nie ma co kombinować za dużo :-)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 Pro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu udało się znaleźć sposób (przynajmniej w moim wypadku) na niewchodzenie telefonu w deep-sleep.
Zainstalowałem po prostu najnowszą kompilację MIUI Polska w wersji 6.7.28.
Uprzednio dokonałem całkowitego formatu pamięci wewnętrznej, nie pozostawiając kompletnie nic (z poziomu TWRP oczywiście).
MIUI instalowane było natomiast z karty SD.
Następnie zrobiłem ROOTa tym sposobem - KLIK!
Kolejną rzecz było zainstalowanie Titanium Backup (posiadam wersję z kluczem) i zamrożenie niepotrzebnych (wg. mnie) aplikacji, czyli:
Bufor wydruku, Chmura, Cloud Print, com.miui.mipub, Dokumenty, Dostawca Pogody, EngineerTool, Internet, Klawiatura Google, Kompas, Kopia w chmurze, Kopia zapasowa, Lokalizacja urządzenia, MiDrop, MiPilot, MusicFX, Muzyka, Pliki, Poczta MIUI, Pogoda, Raporty MIUI, Skaner, Synchronizacja Kalendarza, Synchronizacja kontaktów. Zestaw narzędzi SIM.
Przypominam, że dla mnie te aplikacje są zbędne ponieważ zastępuję je swoimi, lub po prostu nie korzystam z nich.
Doinstalowałem sobie Greenify, które jak wiemy odpowiada za usypianie aplikacji kiedy z nich nie korzystamy. Aplikacja jest skuteczne w swoim działaniu, tym bardziej jeśli posiadamy ROOT. Tutaj już każdy usypia aplikacje wg. własnego uznania, tylko róbcie to z głową, czyli - nie ma sensu usypiać odtwarzacza muzyki, bo słuchając jej po 10 minutach proces zostanie uśpiony, a my będziemy wyzywać że nasz ulubiony kawałek właśnie został przerwany ;)
Efekt tego wszystkiego jest taki, że normalnie ładuję telefon i nie muszę wykonywać restartu, aby deep-sleep został "wykryty" przez smartfona i zaczął normalnie działać.
Kłopot zniknął i mam nadzieję, że już nie wróci.
Nie wiem, czy jest to zależne od kroków postępowania, jaki poczyniłem ale cieszy fakt że podziałało.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś odnotowałem coś bardzo niemiłego. Telefon naładowany do pełna przed wyjściem z domu, w samochodzie włączyłem bluetooth i połączyłem się z radiem, włączyłem Spotify i Mapy Google do nawigacji. Korzystałem z tego może 30 minut. Po tym czasie wyłączyłem nawigację i korzystałem tylko z muzyki, też nie trwało to długo. 30 min nawigacji, łącznie 45min muzyki na oko. Potem wyłączyłem wszystkie aplikacje i internet a telefon powędrował do kieszeni. Był mocno rozgrzany. I będąc w kieszeni cały czas był ciepły. Mimo, że wszystko zamknąłem procesor ewidentnie pracował, nawet przy wyłączonym ekranie. To, że nie nie przechodzi w deep sleep to wiem ale tego jeszcze nie było. Pomógł dopiero restart, ale to nie pierwszy raz, że telefon zużywa dużo energii wtedy kiedy akurat nie powinien jej zużywać. Zresztą zobaczcie sami na screenach jak to się przedstawia. Rom to najnowszy miui polska, miui 8. dbe42d5c5ee0fdc3e9e280e6f57cb9b9.jpge039d3b21911303dc8f923237498f49b.jpgbc6aecf4df2b5831351729ee381d76a9.jpg5c62579fb685d0c02bf7e743447bb9d2.jpgc2362a5ff2face722d7c077eeae3626c.jpgd7cc569534bbff1e1c437d2a3d4af0d8.jpga236c180756e7f04479ae89fa5e82d4a.jpg5af34b71de91d8bf8b3f8a638c8aa1b5.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...