Skocz do zawartości

Lipskus

Rekomendowane odpowiedzi

To dobry sposób. Nie musi to byc akurat ten program. Moze byc kazdy inny który monitoruje stany CPU. Better BatteryStatus albo swietny Kernel Adiutor.

Powiem krótko, po doswiadczeniach na różnych romach i po powrocie z "nowosci" na "stare". Wszystkie, bezwglednie wszystkie romy xiaomi.eu poczynajac od pierwszego miui8/ stable 7.5+ maja problem z drenazem baterii i nie przechodzeniem telefonu w stan glebokiego uspienia i to nie zawsze po naladowaniu do 100%. Czesto było tak, ze bateria schodziła w normalnym tempie, az tu bez przyczyny zadnej  przy 55%  nagle zaczynal sie drenaż przez (Android OS/Android System) lub jakies ich składowe. I tak to z 10-20% głodu na baterie na przestrzeni godziny do dwóch robiło sie 35-45%. Wchodziłem w CPU SPY dajmy na to, a tu deep sleep zamiast 80% miał 40%, a najniższa cxzestotliwosc jaka mam ustawiona czylik 400mhz miała po 10h uzycia co było zawsze anomalią, bo telefon leżał wyłączony.

Prawda jest taka, ze nie chce mi sie grzebac w detalachdlaczego tak sie dzieje. Dzieje sie i juz. Niech xiaomi.eu to naprawi, a póki co siedzie na 6.5.5, który nie jest idealny, ale bateria na nim działa stabilnie. 2 cykle ładowania do 100% bez restartowania i drenażu nie ma najmniejszego.

 

 

EDIT: nie logowanie sie do konta google ? Wy tak na powaznie ? Nawet jesli by miało to pomóc to dlaczego mam isc na takie ustępstwo ?  Nie po to jest telefon zeby sie ograniczac na kazdym kroku.

Antaro rozumiem ze sprawdzales wszystkie romy z xiaomi.eu i na kazdym miales problemy z bateria ale ja akurat od pierwszej wersji na miui 8 nie mialem problemow z przechodzeniem telefonu w deep sleep a co za tym idzie z ogromnym drenazem baterii. Przez noc ok 10h gdy tel lezy na polce schodzi mi 1% max 2% baterii.. oczywiscie na miui 8 trzyma zauwazalnie krocej niz na miui 7 to zauwazylem odrazu.. z tego co wyczytalem na forum nie kazdy ma problem z brakiem deep sleepa na telefonie wiec moze to wina aplikacji ktore sa zainstalowane na telefonie w końcu kazdy z nas ma inne..ja zawsze przed instalacja i po robie wipe dalvik/art i cache i nigdy nie spotkalem sie z tym zeby nagle zjadlo mi 30-40% baterii. Telefon kupiłem odrazu jak tylko wszedł do sprzedaży i jak tylko wyszedl wiadomo na poczatku korzystalem z china stable z jezykiem en a potem przeszedlem na miuipolska/xiaomi.eu jak tylko sie pokazalo i nigdy już nie wracalem do china stable/dev czy global stable/dev korzystam do dnia dzisiejszego z romow od xiaomi.eu i wszystko dziala jak nalezy. A instalowanie globala bo wyszedl nowy rom a potem instalowanie xiaomi.eu bo jednak tam cos nowszego jest i znowu instalowanie np global dev czyli tak zwane skakanie dla mnie jest niepojete.. po co zmieniac cos co dziala i jest ok. Wlasnie potem powstaje setki pytań "uwalilem telefon nie wstaje pomozcie" glupie skakanie z romu na rom w xiaomi prawie zawsze konczy sie problemem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon nigdy po pierwszej nocy nie miał problemu z drenażem. Krytyczna była zawsze druga noc "leżakowania".

Aplikacje raczej nie są winne drenazowi bo ostanim razem po factory resecie i zainstalowaniu  6.7.7 (miui8) nie logowałem sie na konto google i nie przywracałem aplikacji (backup'u). Zmusiłem i korzystałem z tego co było "mi podane na tacy" a i tak drenaż sie pojawił przy drugiej nocy.

Czyszczenie cache'u i dalvika na nic sie zdaje. Sprawdzone.

Nie wiem o co chodzi, dizwne to. Wiem ze niektórzy nie maja z tym problemu, a niektórzy tak jak widać i to nie mały . Od czego to zalezy, niech odpowie jakis kumaty "developer"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Antaro napisał:

Nie wiem o co chodzi, dizwne to. Wiem ze niektórzy nie maja z tym problemu, a niektórzy tak jak widać i to nie mały . Od czego to zalezy, niech odpowie jakis kumaty "developer"

Może te nasze telefony różnią się jakimiś drobiazgami w hardware? Że w zależności od partii producent montuje co ma "pod ręką"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę nie umiem w to uwierzyć że wystarczy po naładowaniu telefonu go po prostu wyłączyć i włączyć... Ale rzeczywiście na razie to działa!

Bateria trzyma (aktualnie mam wgrane przez MiFlash Global Developer MIUI 8)

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marrat Tak pięknie nie jest, mam Global Dev MIUI 8 od ponad 2 tygodni i po restarcie na początku zawsze działa Deep Sleep ale często później przestaje i zaczyna znowu po restarcie, raz na około 5 resetów działa Deep Sleep tyle aż nie wyłączę lub nie zresetuję telefonu. Mam te same apki i ustawienia co na MIUI 7 gdzie nie było z tym problemów więc jakiś bug tkwi w systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku myślałem że to wina konta Google bo tak mi doradził Acid aby się do niego, nie logować i sprawdzić jak się zachowa bateria. Działała dobrze przez dwa dni, więc pomyślałem, że to było przyczyną, ale czytając w tym wątku o tzw. "Deep sleep" (nawet nie wiedziałem, że coś takiego jest?) stwierdzam, że to będzie związane niemożnością przejścia do trybu uśpienia, tylko jak to naprawić na stałe, aby nie musieć ciągle resetować telefonu?

P.S u mnie reset się nie sprawdza, muszę wyłączyć telefon na 5 minut i dopiero włączyć

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było podobnie - raz deep sleep działa wyśmienicie, raz jakby w ogóle nie był obecny.
Przestałem w pewnym momencie ubijać procesy pod klawiszem "menu" i jakby wróciło trochę do normy, czyli bateria schodzi bardzo wolno, kiedy nic nie robię.
Nie wiem czy to przez to, czy może nagle coś mu odbiło i stwierdził, że będzie się teraz normalnie zachowywał, nie wiem co mam myśleć na ten temat.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ubijam aplikacji już od 3 dni i jest elegancko. Sprawdźcie u siebie i dajcie znać, bo chciałbym wiedzieć, czy to faktycznie ma jakiś wpływ na baterię.
Dodam jeszcze, że używam Greenify.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podam Ci jedynie te systemowe, bo reszta to aplikacje ze sklepu i każdy usypia co chce.
-Konto Xiaomi
-StatManQ
-Monitor danych
i to w sumie tyle.
Resztę, która jest mi niepotrzebna, zamrażam w Titanium Backup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też telefon raz przechodzi w deep-sleep, a raz nie.
Sam już nie wiem od czego jest to zależne. Rom - 7.5.3.0 Stable.
Zainstalowałem BetterBatteryStats+ i z tego co widzę to "Usługi Google Play" oraz "Usługi Xiaomi" najczęściej wybudzają telefon. Tyle że tych procesów nie mogę greenifikować, czy ubijać, bo przecież telefon nie będzie chodził jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z okazji - przy przejściu z MIUIPolska na GlobalDev o czymś konkretnym trzeba pamiętać? 
Po prostu ściągnąć paczkę, TWRP, full wipe i flash z pobranego ZIPa CZY ROM pod fastboot + miflash?

Edytowane przez musek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Czy macie pomysł co może być powodem ciągłego "budzenia" telefonu? Leżał ponad pół godziny wygaszony i zobaczcie jak zżerał prąd z baterii. Niby EverythingMe ma duże użycie, ale to dlatego, że był przez kilka minut używany. Przy leżeniu przez całą noc telefon zużywa 30% baterii a w statystykach jest Android i Android System (EverythingMe ma wtedy tylko 2%). Załączam też screen z aplikacji monitorującej "wakelocks" ale ja nie widzę nic podejrzanego.

Wszystkie aplikacje mają domyślne ustawienia MIUI battery saver. Zainstalowanych aplikacji mam dużo.

Screenshot_2016-08-01-19-16-04-624_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2016-08-01-19-16-51-406_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2016-08-01-19-17-25-996_com.uzumapps.wakelockdetector.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Czy macie pomysł co może być powodem ciągłego "budzenia" telefonu? Leżał ponad pół godziny wygaszony i zobaczcie jak zżerał prąd z baterii. Niby EverythingMe ma duże użycie, ale to dlatego, że był przez kilka minut używany. Przy leżeniu przez całą noc telefon zużywa 30% baterii a w statystykach jest Android i Android System (EverythingMe ma wtedy tylko 2%). Załączam też screen z aplikacji monitorującej "wakelocks" ale ja nie widzę nic podejrzanego.

Wszystkie aplikacje mają domyślne ustawienia MIUI battery saver. Zainstalowanych aplikacji mam dużo.

Screenshot_2016-08-01-19-16-04-624_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2016-08-01-19-16-51-406_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2016-08-01-19-17-25-996_com.uzumapps.wakelockdetector.png

Pewnie masz włączone odblokowanie przed odcisk palca. W tej aktualizacji występuje z tym taki problem.

Sent from Redmi Note 2 Prime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mkm napisał:

Dzięki za odpowiedź. Usunąłem odcisk, wyłączyłem odblokowywanie odciskiem i reboot. Raczej się nie polepszyło :( Wywalić MeteoWidget i EverythingMe?

Screenshot_2016-08-01-19-59-37-249_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2016-08-01-19-59-15-929_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2016-08-01-20-00-02-100_com.uzumapps.wakelockdetector.png

ale poczekaj.. ktos Ci dal rade 30 minut temu, zastosowales ja i juz w powiedzmu 25 minut stwierdziles, ze to nie pomaga ?

wylaczenie opcji odblokowanie za pomoca odcisku palca w obecnej wersji naprawia blad polegajacy na tym, iz telefon nie przechodzil w tryb deep sleep, czyli, ze podczas gdy nie korzystasz z telefonu to procesor pracuje na "zwolnionych obrotach" i zuzywa bardzo malo baterii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, stwierdziłem, że nie pomaga, bo pasek "awake" jest przez ostatnie 25 minut wypełniony. Ale jednak zbyt pochopnie, poobserwuję dłużej, może nie zdążył nawet przejść w tryb "deep sleep". Póki co bardzo dziękuję wam za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam ciągłe problemy z baterią. Wcześniej na 6.5.26 z xiaomi.eu trzymała około 1 dnia, choć raz zdarzyło się prawie 3 dni(te same aplikacje, taki sam czas użytkowania telefonu). Nie wiem od czego to zależy bo nic nie robiłem z telefonem. Teraz wgrałem ostatni Global Stable z xiaomi.eu, proces o nazwie "Powłoka shell" zjadł mi 38% baterii i po 8 godzinach było już po baterii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...