Skocz do zawartości

Lipskus

Rekomendowane odpowiedzi

Dla tych co walczą z duży drenażem baterii. Zróbcie jeszcze jeden prosty test zanim zaczniecie żonglować wersjami miui. Sprawdźcie ile traci bateria jak przez noc telefon jest wyłączony. U mnie okazało się, że w ciągu 7 godzin to 30%!

Sent from Xiaomi RN3 Pro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, warto najpierw to sprawdzić... U mnie to co napisałem stronę wcześniej pomogło i bateria przez noc na włączonym telefonie bez transmisji i synchronizacji spadła tylko o 1℅ !

Tak że wszyscy którym męczy się bateria, spróbujecie wgrać MIUI 7,5 stable i nie podłączajcie i nie logujcie się do konta Google!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość (jeśli nie wszyscy) posiadający MIUI Polska mają roota. Polecam zainstalować Wakelock detector i posprawdzać co wybudza telefon. Mnie już dwa razy zdarzył się drenaż baterii krótko po updacie i to nie ROM był winny, a jakaś apka, która chwilowo zgłupiała. Oczywiście w statystykach baterii nie było śladu po winowajcy, bo korzystał z api systemowego i zużucie wskazywało na usługi google czy system android.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze chodzi o to że jeżeli już chcesz testować baterie to na czystym sofcie nie logować sie do konta Google . Oczywiście na początku dla pewności aby żadna apka nie zużywała baterii w czasie testu.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naładowałem telefon do 100% i podłączyłem do konta Google wczoraj około godziny 15:00. O 23:00 miałem już 50%, dzisiaj rano telefon rozładowany... przez noc ubyło 50% :(

Czyli to wina konta Google... tylko co teraz z tym zrobić, jak to możliwe że przez coś takiego telefon się rozładowuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam jeszcze z czasów Galaxy s2 zawsze bolączką Google była apka usługi Google, które dobitnie dawały o sobie znać wysysając baterie. Na cm można je było trochę dostosować i ujarzmić ale na miui nie widzę takiej możliwości.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie powiem to tak.

Kupiłem mojego xiaomi redmi note 3 pro z miui 7.1.9.0.0 global  z pl i bateria trzymała prawie 4 dni tj  bawiłem się nim roiłem fotki, włączałem wi fi itd aż sam byłem w szoku że tyle trzyma :-P

Przez nie wiedzę  ściągnąłem 7.3.8.0 już bez pl:x którą miałem przez dosłowne chwilę  nawet z nie korzystałem z tego telefonu potem odblokowanie bl itd.

Teraz mam 6.7.14 (rozwojową)

Wczoraj wieczorem miałem 42% baterii (wi fi ,budziki itd powyłączane!) rano wstaję ok 9.00 mam 10%!

ubytek 32% baterii na v 7.1.9.0.0 global mialem przy katowaniu telefonu przez cały dzien

Martwi mnie to:-(

Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj zainstalowałem 6.7.14, wcześniej robiąc full wipe, skoro to miało być lekarstwo na wszelkie bolączki.

O ile przez noc bateria spadła o 1%, co dawało 0,1%/h tak od rana zaczęło wzrastać, na tę chwilę jest już 1,7%/h i telefon w kieszeni jest wyraźnie ciepły.

Wakelock Detector pokazuje tak:

 

Screenshot_2016-07-21-11-07-47-547_com.gsamlabs.bbm.png

Screenshot_2016-07-21-11-09-51-249_com.uzumapps.wakelockdetector.png

Screenshot_2016-07-21-11-10-20-429_com.uzumapps.wakelockdetector.png

Screenshot_2016-07-21-11-10-45-709_com.uzumapps.wakelockdetector.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam xiaomi.eu 6.7.14dev i wlaczone uslugi google czyli Lokalizacja, historia lokalizacji w sumie wszystko mam wlaczone nawet google now i na 48h od ladowania sot mialem na poziomie 5.5h wiec wydaje sie ze niezle.. przez noc ok 10h bateria spadla o 1% czyli telefon wchodzi w deep sleep. System android nadal zabiera ok 25% a android OS jakies 13% na miui7 bateria trzymala mi jeszcze lepiej bo podczas samego uzywania telefonu procenty zdecydowanie wolniej lecialy a system android pobieral ok 15% a android OS 10% i tak jak przedmowca nadmienil na poprzednich telefonach mialem problemy ze zzeraniem bateri przez uslugi google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie póki co, równiez po identycznym zabiegu bateria odzyła, tzn działa tak jak zwykle do niedawna. Było źle, na miui8, ale i tez na miui7 (stable 7.5.x). Generalnie zrobiłem factory reset w twrp, i zainstalowałem 6.5.19 na którym pamietam ze było ok i póki co po 2 nocach nie ma drenażu, telefon wchodzi w deep sleep a Android System i Android OS maja kolejno 15 i 12% uzyćia, a nie 40%.

Cos poszło nie tak przy najnowszych, conajmniej kilku aktualizacjach "weekly" i stable

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Antaro napisał:

Cos poszło nie tak przy najnowszych, conajmniej kilku aktualizacjach "weekly" i stable

Dokładnie tak. 6.5.19 nie instalowałem, ale sprawdzałem 6.5.26 i wszystkie kolejne na MIUI8 i za każdtm razem był drenaż. No nic, na razie sobie posiedzę dalej na 6.5.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, rozwojowa "weekly" ale na niej jest OK! Na kazdej wczesniej również. Masz ich duzo do wyboru

Ostatni stable który był "ok" pod katem baterii to 7.3.2.0

Generalnie mam juz tak dosyc tych aktualizacji, czyszczenia romów itp itd, ze czlowiek nie moze po prostu uzywac normalnie telefonu :P

Nigdy wczesniej tyle razy nie bawiłem sie w "to" z taką czestotliwoscią....chyba sie uzależniłem od grzebania lol

Prawde mówiac nie przypominam sobie abym np. widział jakąkolwiek róznice pomiedzy np 6.3.31 a wiec stosunkowo starym romem a obcenym 6.5.19. Zauwazalne róznice weszły wraz z miui8, który bardzo mi sie podoba, ale z racji baterii darowałem go sobie i chyba nie predko sie do niego znów przekonam, no chyba ze wszyscy jak jeden mąż potwierdza ze problem z drenazem został rozwiązany w którejś kolejnej aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://xiaomi.eu/community/forums/miui-weekly-rom-releases.103/?prefix_id=25

Proste, jak sie wie co i jak.

Tak na szybko:

robisz kopie zapasowa swoim ulubionym sposobem, ja preferuje klasyczny backup z poziomu miui, ale moze byc z twrp albo np titanium backup. te 2 ostatnie sa uniwersalne

wgrywasz na telefon nowy rom

restart do twrp,

factory reset i potem instalujesz wczesniej wgrany rom 6.5.19

na koniec jak system wstanie mozna rootnąć :)

Edytowane przez Antaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynik z wczoraj:

Soft:

cb86320c6e26ab5b373f25b0514ebc15.jpg

SOT:

bfeba370217ae65560e8ae9c99836e8b.jpg

Zużycie:

335cb833f51d20008dc4bd71aa0d9686.jpg

Aplikacje:

bcdad7c3144efe91c4fd81e04ccbf7eb.jpg

Urządzenia:10a7c8b16f5d89d05ac8032d2be3f1c1.jpg

Jak używam? Gdy jestem w domu włączone jest Wi-Fi, wyłączona transmisja danych, gdy wychodzę wyłączam Wi-Fi a włączamy transmisje danych, i gps

Wczorajsze użytkowanie to cały dzień na transmisji danych prawie bez Wi-Fi synchronizacja zawsze włączona kilka rozmów sms-y i to co widać. Jasność ekranu ustawiona na 3/4 zakresu z automatycznym dostosowywaniem się.

Wynik chyba ok sądząc po waszych wpisach ;)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć tak się zastanawiam.  Telefon często jest wybudzony co widać po wykresie jednak bateria schodzi normalnym tempem. Wyświetlacz niby włączony a tak naprawdę wyłączony...  O co w tym chodzi? 

EDIT: Chdzi o te dwa długie ostatnie paski przy "wybudzony" i "ekran włączony". TO była noc więc telefon sobie leżakował.

Screenshot_2016-07-22-07-29-27-865_com.miui.securitycenter.png

Edytowane przez Wojtas82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, jeśli nie logowanie do Google u jeszcze kogoś zda egzamin, to może wspólnie uda nam się znaleźć rozwiązanie!

Celowo napisałem nie logowanie się, ponieważ jeśli już to uczynimy to nie ma odwrotu. U mnie w ramach testu zalogowałem się do swojego konta po 2 dniach od wgrania świeżego MIUI gdzie bateria trzymała wyśmienicie i czas na baterii drastycznie się skrócił. Usunięcie konta z telefonu nie pomogło :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowilem wam co trzeba zrobic, a wy nadal drazycie temat.. :D Ja nie wiem kurde bateria juz 4ty dzien trzyma bez ladowania, nie gralem nic, tylko sms.. a teraz mam jeszcze 15% :P zauwazylem ze jak naladuje do 100% baterie to musze wylaczyc telefon i wlaczyc bo po naladowaniu do 100% wylacza sie tryb deep sleep i dlatego tak drenuje :) jezeli chcecie byc pewni ze macie deep sleepa to sciagnijcie CPU SPY i zgascie ekran na chwile i potem wlaczcie program na nowo zeby zobaczyc czy dziala :)

Edytowane przez kwasek15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobry sposób. Nie musi to byc akurat ten program. Moze byc kazdy inny który monitoruje stany CPU. Better BatteryStatus albo swietny Kernel Adiutor.

Powiem krótko, po doswiadczeniach na różnych romach i po powrocie z "nowosci" na "stare". Wszystkie, bezwglednie wszystkie romy xiaomi.eu poczynajac od pierwszego miui8/ stable 7.5+ maja problem z drenazem baterii i nie przechodzeniem telefonu w stan glebokiego uspienia i to nie zawsze po naladowaniu do 100%. Czesto było tak, ze bateria schodziła w normalnym tempie, az tu bez przyczyny zadnej  przy 55%  nagle zaczynal sie drenaż przez (Android OS/Android System) lub jakies ich składowe. I tak to z 10-20% głodu na baterie na przestrzeni godziny do dwóch robiło sie 35-45%. Wchodziłem w CPU SPY dajmy na to, a tu deep sleep zamiast 80% miał 40%, a najniższa cxzestotliwosc jaka mam ustawiona czylik 400mhz miała po 10h uzycia co było zawsze anomalią, bo telefon leżał wyłączony.

Prawda jest taka, ze nie chce mi sie grzebac w detalachdlaczego tak sie dzieje. Dzieje sie i juz. Niech xiaomi.eu to naprawi, a póki co siedzie na 6.5.5, który nie jest idealny, ale bateria na nim działa stabilnie. 2 cykle ładowania do 100% bez restartowania i drenażu nie ma najmniejszego.

 

 

EDIT: nie logowanie sie do konta google ? Wy tak na powaznie ? Nawet jesli by miało to pomóc to dlaczego mam isc na takie ustępstwo ?  Nie po to jest telefon zeby sie ograniczac na kazdym kroku.

Edytowane przez Antaro
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...