Skocz do zawartości

Lipskus

Rekomendowane odpowiedzi

50 minut temu, Matysanno napisał:

Więc zrobić wipe cache/dalvik,  ?. pomozę?

Nie, nie pomoze. Jedyne co moze pomóc, ale to tez być może bo jeszcze nie sprawdzone, to pełne czyszczenie telefonu, które zrobiłem 2h temu. Postawiłem na czysto stabilny rom 7.5.1 (.eu) bazujący na póki co stabilniejszym mjuju7 i zobczymy czy przez kilka nocy nie będzie drenażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Antaro napisał:

Póki co jest jeszcze gorzej na miui7 eu 7.5.1

6 minut ekranu, 5% baterii poszło

2 mordercze procesy 28, 21% WTF

Właśnie sprawdzilem na stable przez 6min włączonego ekranu ani jeden procent nie spadł . Dopiero teraz widzę jak piszę tę wiadomość 1% strat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja póki co moge potwierdzic ze pozera baterie na stable 7.5.1 jak i weekly (miui8). Factory reset nic nie daje. Jakis koszmar.

Wracam na ostatni stary rom przed przejscem na miu8 który pamietam ze działał OK, tzn te 2 procesy nie chłoneły baterii w takim tempie. (6.5.19)

Dziwne, że telefon nie wstaje na romach z miui.com flaszowanych przez twrp po factory resecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Peepsiko napisał:

Panowie to Na którym Romie wydaje się być najstabilniej jeśli chodzi o baterię miumi 8 ????

6.7.7 póki co był ok, tzn stabilnie ale jeszcze to nie są wyżyny tego modelu, przynajmniej nie leciało w nocy nie wiadomo ile albo jak leżał normalnie chociaż u mnie na miui 8 SOT max 4h nie mam pojęcia czemu mimo że na czysto wgrany xiaomi.eu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie przemyślenia...

W sumie czas SoT, czyli "Screen On Time", nie za bardzo jest miarodajny. Bo chyba co innego, jeśli mierzy się czas włączenia ekranu podczas grania w wymagające sprzętowo gry, tudzież streamingu video, czy też podczas mniej wymagających zajęć, choćby czytania e-booka... Ergo, wynik będzie zgoła inny dla tych czynności, zatem SoT nie jest... sprawiedliwy.

Czy moja dedukcja jest słuszna...?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mrosi napisał:

Czy moja dedukcja jest słuszna...?

Jak najbardziej... nawet ta sama operacja ale wykonywana w słoneczny dzień a potem np. w nocy będzie wpływała na SOT ze względu na różnice w jasności podświetlenia ekranu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to żeby orientacyjnie wiedzieć ile ten telefon potrafi wytrzymać, po to żeby podyskutować o tym co potrafi nadmiernie baterię drenować, po to by dzielić się spostrzeżeniami, po to by mniej doświadczeni mogli znaleźć informacje, po to by nie zakładać dziesięciu wątków w takich sprawach, tylko by właśnie był specjalny ogólny temat.

Osobiście jednak uważam, że jeśli ktoś już ma problemy z krótkim działaniem na baterii to przynajmniej 2 screeny z GSama (ogólny i użycie aplikacji) powinny być standardowo wklejane, to że trzy osoby mają tę samą wersję softu nie znaczy od razu że czasy będą podobne - użycie jest indywidualne, zainstalowane aplikacje też się przecież różnią a o tym przeglądając temat mało kto chyba pamięta...

Wysłane z mojego Redmi Note 3 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde nie usmiecha mi sie robic wipe data bo wszystko mi sie skasuje:/ ten system android u Ciebie troche mniej ciagnie bo u mnie 20.8%

Nie wiem czy to ma jakies znaczenie ale moj telefon jest o jakies 4.5h dluzej wlaczony niz Twoj wiec suma sumara moze tez dobilo by przy 24h uzycia jakies 8.5h sotu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do baterii : A czy macie wlaczona synchronizacje ? 

U mnie problem zelżał  po wylaczeniu jej. Od 6:30 do teraz spadlo 39%, przy uzyciu ekranu na poziomie 2 h 40 min. 

Co najwazniejsze telefeon w koncu przechodzi w Deep Sleep na przywoitym (choc nie powalajacym) poziomie 68%, wczesniej w CPU Spy jakies 90% pochlaniane bylo przez kochane 691 MHz, teraz jest to 24%.

Juz dawno wgralbym nowy system gdyby nie problemy z odblokowaniem bootloadera.

Edytowane przez adrian907
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

włączam się do dyskusji bo mam ten sam problem. Kupiłem ostatnio telefon, zrobiłem unlock, wgrałem miui 6.5.26 dev i w nocy rozładowuje się koło 30%(na 7.3.7 global było to samo). Wczoraj wyczytałem, że po naładowaniu, telefon należy wyłączyć i włączyć. Tak zrobiłem i w nocy zeszło 1%. Sprawdźcie u siebie i dajcie znać bo wykonałem też inne czynności i nie wiem do końca, czy to naprawiło problem. 

Poprawka:

o 5.30 do 7.00 zeszło 5% baterii. Jedyne co mam włączone to transmisje danych i synchro, ale żadnych maasengerów ani poczty nie mam ustawione. Masakrycznie bateria schodzi. Jeden dzień na świeżo wgranym romie.. Jak do mnie przyszedł trzymał 3 dni.,.  

Edytowane przez Joobo
Aktualizacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@muszateq Brawo. Właśnie popisałeś się najbardziej niedorzeczną odpowiedzią na post na tym forum. Nie masz pojęcia jakie metody były przez mnie stosowane ale skomentować bez sensu już nie omieszkałeś;) Dla Twojej wiadomości nadal istnieje pula ludzi którzy mają problemy z odblokowaniem bootloadera mimo pomocy innych - którzy coś wnoszą do tego jak i innych forów o tej tematyce więc nie spamuj niepotrzebnie. End of story.

Edytowane przez adrian907
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się dołączę bo mam ten sam problem, ale z pomocą Acida próbuje coś z tym zrobić. To samo... Bateria przed snem naładowana na 100℅, odpalony nawet tryb samolotowy, a rano mam 70℅ :( sytuacja powtarzała się na MIUI 7.3, 8, 7.5

Teraz Acid polecił mi zrobić czystą instalacje przy użyciu MiFlash. Wybrałem do tego MIUI 7.5.1 czyli chyba najnowszy global stable i co najważniejsze po zakończeniu instalowania i odpaleniu telefonu NIE PODŁĄCZAĆ KONTA GOOGLE !

Na razie przynosi to o dziwo efekt, od godziny 18:00 bateria spadła z 72 na 70, a procesy System Android i Android OS na poziomie 5℅

Dam znać jak poziom baterii po nocy...

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że cieszę się że nigdy nie miałem takich problemów jak Wy, przerobiłem kilka Romów global stable i nigdy mi bateria jakoś nie leciała, mam na dysku około 10gb apek (około 50-100) nie liczę, Facebooki gry wszystko się synchronizuje, dużo gram około 5h dziennie +2h messengera i batka mi zawsze 1 dzień wytrzymuje. Może po prostu kwestia tego że na noc zwykle tel cały czas jest pod ładowarka?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciesz się że nie masz takich problemów :) Ja podobnie jak ty przerobiłem kilka global stable i nigdy nie miałem takich problemów jak teraz, nie wiem dlaczego teraz ta bateria tak się zużywa ? Telefon ma już dwa lata, może to już kres baterii ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...