Skocz do zawartości

Lipskus

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli mam prze*****.....super

Jedyna opja to chyba przejscia na stabilną wersje, która tak naprawde z tego co czytałem to tez niestabilny dev.

Jeśli dopiero zaktualizowałaś to poczekaj trochę, 4-5 ladowan i powinno być znacznie lepiej. Ewentualnie możesz jeszcze zrobić wipe cache/dalvik, na baterie potrafi czasem pomóc.

Sent from Redmi Note 2 Prime

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja od dwóch dni zauważylem problem z bateria równiez bardzo szybko mi spada i mam do was pytanie odnosnie wyników użucia baterii Android OS : 38 % , System Android 28 % patrzac na wyniki nie sa one dobre cos zżera mi baterie co polecacie zrobic w tym momencie moze jakis program ??? Zaznaczam nie bawie sie w zmiane softu czy aktualizacjie nic nie bylo aktualizowane . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Peepsiko napisał:

Witam ja od dwóch dni zauważylem problem z bateria równiez bardzo szybko mi spada i mam do was pytanie odnosnie wyników użucia baterii Android OS : 38 % , System Android 28 % patrzac na wyniki nie sa one dobre cos zżera mi baterie co polecacie zrobic w tym momencie moze jakis program ??? Zaznaczam nie bawie sie w zmiane softu czy aktualizacjie nic nie bylo aktualizowane . Pozdrawiam

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.uzumapps.wakelockdetector&hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja od dwóch dni zauważylem problem z bateria równiez bardzo szybko mi spada i mam do was pytanie odnosnie wyników użucia baterii Android OS : 38 % , System Android 28 % patrzac na wyniki nie sa one dobre cos zżera mi baterie co polecacie zrobic w tym momencie moze jakis program ??? Zaznaczam nie bawie sie w zmiane softu czy aktualizacjie nic nie bylo aktualizowane . Pozdrawiam

To zaktualizuj w końcu soft i oszczędź nam straty czasu na zgadywanki przyczyny Twoich problemów.

Z Mi5 Pro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Acid napisał:

To zaktualizuj w końcu soft i oszczędź nam straty czasu na zgadywanki przyczyny Twoich problemów.

Z Mi5 Pro

Kolego ja mam tylko prosbo o pomoc i nie każe ci mi odpisywać tym bardziej że nie masz czasu więc sobie oszczędź takie pisanie. Pytanie było skierowane do osób które spotkały się z takim problemem bo szczerze mówiąc nie do końca ogarniam ten telefon PS. Mam wersje ogólnodostępna i wydaje mi sie że aktualizacja jest zrobiona

Screenshot_2016-07-10-15-15-29_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego może zanim zabierzesz głos weź pod uwagę, że ja czy inni tutaj mają 100x większą wiedzę w temacie. Dałeś screena z którego wyczytać można 0 informacji. Dostałeś poradę ode mnie o aktualizacji softu i to jest jedyna możliwość w tym wypadku. Także albo mnie słuchasz albo zamykamy temat.

Ponadto masz syfiaste MIUI od sprzedawcy. To wcale nie Global jak masz napisane bo nie było takiej wersji. Masz jak byk w nazwie wersji litery CN a więc jest to syf zrobiony przez jakiegoś chińczyka a sprzedawca na allegro nie zadał sobie trudu by ci to oprogramowanie wymienić na prawdziwe.

Jeśli chcesz wyniku to albo wgrywasz prawdziwy Global od Xiaomi przez tryb Edl albo odblokowujesz bootloader i instalujesz najnowsze miuipolska.pl.

Z Mi5 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Acid Ostatnio taki redaktorek na android.com.pl testował Mi Max z syfiastym MIUI od sprzedawcy i narzekał jakie ma problemy z telefonem. Dodatkowo w tym syfiastym MIUI było napisane że to MIUIPolska jest, więc wyszło że zrobili wam i nam antyreklamę :/ Ręce opadają tym bardziej że z tym "redaktorem" nie dało się pogadać i przetłumaczyć iż używa syfu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm może gdyby zechciał chociaż zapytać się dla porządku i zgodnie z "redaktorskim" zwyczajem u źródła (czytaj u mnie) to by miał jasną odpowiedź. Ale nikt się nie kontaktował czyli najwidoczniej wiedzą lepiej. Niestety nic nie poradzę na napis MIUIPolska w kradzionym tłumaczeniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto mi wytłumaczy dlaczego taki Redmi Note 3 ze Snapdragonem jest sprzedawany z takimi syfami jak 7.1.9.0.0 a nie z oficjalnym Global Stable? To by chyba wszystkim wyszło na dobre. Zółtodzioby w flashowaniu by byli zadowoleni z oficjalnego ROM-u z aktualizacjami, nie byłoby ciągle tych samych pytań na forum jak wgrać oficjalny ROM, a ci co chcą wgrywać inne z reguły wiedzą jak to zrobić albo przynajmniej umieją szukać w tematach które już istnieją a więc spam na forum spadłby o jakieś 80%. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Acid napisał:

Kolego może zanim zabierzesz głos weź pod uwagę, że ja czy inni tutaj mają 100x większą wiedzę w temacie. Dałeś screena z którego wyczytać można 0 informacji. Dostałeś poradę ode mnie o aktualizacji softu i to jest jedyna możliwość w tym wypadku. Także albo mnie słuchasz albo zamykamy temat.

Ponadto masz syfiaste MIUI od sprzedawcy. To wcale nie Global jak masz napisane bo nie było takiej wersji. Masz jak byk w nazwie wersji litery CN a więc jest to syf zrobiony przez jakiegoś chińczyka a sprzedawca na allegro nie zadał sobie trudu by ci to oprogramowanie wymienić na prawdziwe.

Jeśli chcesz wyniku to albo wgrywasz prawdziwy Global od Xiaomi przez tryb Edl albo odblokowujesz bootloader i instalujesz najnowsze miuipolska.pl.

Z Mi5 Pro

Panowie wiem że mnie zjecie :) ale mam pytanie skąd mogę wziasc aktualizacje do

19 godzin temu, Acid napisał:

Kolego może zanim zabierzesz głos weź pod uwagę, że ja czy inni tutaj mają 100x większą wiedzę w temacie. Dałeś screena z którego wyczytać można 0 informacji. Dostałeś poradę ode mnie o aktualizacji softu i to jest jedyna możliwość w tym wypadku. Także albo mnie słuchasz albo zamykamy temat.

Ponadto masz syfiaste MIUI od sprzedawcy. To wcale nie Global jak masz napisane bo nie było takiej wersji. Masz jak byk w nazwie wersji litery CN a więc jest to syf zrobiony przez jakiegoś chińczyka a sprzedawca na allegro nie zadał sobie trudu by ci to oprogramowanie wymienić na prawdziwe.

Jeśli chcesz wyniku to albo wgrywasz prawdziwy Global od Xiaomi przez tryb Edl albo odblokowujesz bootloader i instalujesz najnowsze miuipolska.pl.

Z Mi5 Pro

Ok dzięki jestem laikiem jeśli chodzi o te rzeczy poprostu jestem zdziwiony że do tej pory telefon spokojnie trzymał mi 2 dni mocnej eksploatacji byłem mega zadowolony a teraz raptem wieczorem tego samego dnia muszę ładować bo nie ma gazu :)swoją drogą jak sam widzisz do tej pory byłem w 100 % przekonany że jest to oryginalny global jestem na forum od trzech może więcej miesięcy trochę go poczutalem ale powiem szczerze że dalej jest to dla mnie czarna magia....

Edytowane przez Peepsiko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz.. wszystko został powiedziane na forum. A instrukcje są na stronie miuipolska. Nie będę nic wskazywał bo wszystko jest w zasięgu Twojej myszki. Jak i to jest dla Ciebie za dużo to wyślij telefon do MiCenter. Za opłatą dostaniesz telefon z Global czy co tam chcesz i nic nie bedziesz musiał sam więcej robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po poprzedniej aktualizacji MIUI Xiaomi.eu również miałem wysokie procesy androida, około 23-28 i 18 a po piątkowej zmianie na 6.7.7 spadek do akceptowalnych 17 i 9, bateria od razu to odczuła, podłączyłem telefon po 3 dniach i 9h SOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos jakos wyjaśnić jak to sie dzieje, ze niektórzy na Miui8 maja procesy Android OS/System Android w ryzach, tzn nie pozeraja baterii zbytnio, a niektórym (ja) te 2 procesy raz na 2-3 dni skacza z kilkunastu do 30-40%. Przeciez mamy te same telefony, te same romy. O co chodzi ?

Dziś znów to samo. Spokój, nic nie robie, pracuje sobie, bateria 90%, wracam za 3h odblokowuje telefon - bateria 68% LOL. 22% na 3h w "idle"....słabo ?

Chyba nie pozostaje nic innego jak zrobic pełne czyszczenie i pozegnac sie raz na zawsze z xiaomi.eu i wrócic do miui.com romów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te same romy, ale aplikacje już nie. Niektóre aplikacje angażują system do wielu działań i to idzie na konto systemu. Jest albo z powodu źle napisanej aplikacji, albo nawet konfiguracji. Jeżeli np. aplikacja ma wymieniać dane z serwerem, a użytkownik zablokuje jej dostęp do sieci (całkowicie, czasowo (po uśpieniu), trybem samolotowym, to ona ciągle wybudza system i szuka serwera. Zamiast oszczędności jest większe zużycie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po wgraniu najnowszego xiaomi.eu bateria działa chyba lepiej niż kiedykolwiek (wgrywałem na czysto, z wipe przed i po), telefon włączony 13h, ekran 1h13min, 2 karty sim, a baterii zostało 91%, na każdym innym miui 8 po nocy włączonego telefonu miałem minimum 20% baterii mniej, a tutaj nawet 1% nie spadł. Mam nadzieję, że nic się nie popsuje, system android zużycie 25%, a android os 10,5%. Jak na tą chwilę jestem bardzo zadowolony, ale zobaczymy jak dalej. Ciekawy jestem jak u innych z bateria po aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.07.2016 o 08:47, hardy napisał:

Po występowaniu nocnych drenaży zrobiłem factory reset oraz wipe data, cache, dalvick, internal storage. Teraz przez noc bateria spadła o 2%, praktycznie cały czas deep sleep. Rom 6.6.30

uploadfromtaptalk1467614814767.jpguploadfromtaptalk1467614833222.jpg

I wszystko jasne. Dziś rano wje**** mi znów przeszło 30% baterii przez noc. Juz wiem dlaczego (chyba). Telefon nie przechodzi do stanu glebokiego uspienia. Sprawdziłem  Kernel Aduitorem stany CPU i 44% było 400mhz, reszta Deep Sleep.

Dlaczego skoro telefon lezy na biurku, ma wszystko wyłączone, wifi data synchro, gps, nawet włączyłem tryb samolotowy to 400mhz jest dominującym stanem ?

Zmiana zarządcy nie pomaga.

Zrobię pełne czyszczenie i na "goły" telefon zainstaluje mjuja. Oby pomogło.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...