Skocz do zawartości

Lipskus

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Pawel978 napisał:

Na którym romie nalepiej sprawowała się wam bateria? Ja w sumie najlepszy wynik miałem na global dev 6.3.31, jak to u was wygląda, jak myślicie który rom lepszy (pod względem baterii przede wszystkim) global dev czy miuipolska?

U mnie na xiaomi.eu 6.4.21 i teraz na 6.5.12 też jest dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Antaro napisał:

U mnie na kazdym jest niemalze identycznie...słabo...srednio 6.5-7h SOT. To nie jest dobry wynik jak na ten telefon

U mnie właśnie ostatnio tak samo, wcześniej miałem 8-9 teraz jakoś spadło odkąd opuściłem global dev 6.3.31. Myślę że telefon stać na więcej. 

Edytowane przez Pawel978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Zed napisał:

Miuipolska 6.5.12. Wczesniej gdy leżał w nocy, to zżerało kilkanaście procent. Teraz widać, że poprawili coś. Może to ten CPU bug tak mieszał.

dziwne bo mi na tej wersji strasznie jadło baterie, potem wgrałem 6.5.5 i all wipe i teraz jest super. Może ten wipe pomógł mi. W każdym razie ostatnie aktualizacje poprawiły rzeczywiście baterie (chociaż sądzę że bateria ma odrobinę większy potencjał).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wiem że temat o RN3 ale jednak sie wypowiem. U mnie na każdym romie coś mocno żarło baterie aż w końcu metodą prób i błędów sprawdzałem co to było i okazało sie że... Był to bt... Fakt że miałem podpiętego MiBanda ale nie spodziewałem sie że nowa apka aż tak często synchronizuje dane. Na KK (MI3) i starej aplikacji bt, nie pożerał praktycznie nic baterii, a od kilkunastu romów a dokładniej od kiedy jest nowa apka MiFit bateria potrafiła lecieć 3-4%/h w deep sleep. Żadna aplikacja nie potrafiła tego pokazać, a po wyłaczeniu bt pobór prądu wrócił do normalności czyli 0% przez 10h spoczynku. Tak tylko mówie jak by ktoś miał taki problem a nie mógł sprecyzować co może być przyczyną. Dodatkowo jak korzystałem z aplikacji MiBand Tools bateria leciała jeszcze szybciej co też jest logiczne skoro aplikacja wysyłała sygnał do opaski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, skubi07 napisał:

Wiem że temat o RN3 ale jednak sie wypowiem. U mnie na każdym romie coś mocno żarło baterie aż w końcu metodą prób i błędów sprawdzałem co to było i okazało sie że... Był to bt... Fakt że miałem podpiętego MiBanda ale nie spodziewałem sie że nowa apka aż tak często synchronizuje dane. Na KK (MI3) i starej aplikacji bt, nie pożerał praktycznie nic baterii, a od kilkunastu romów a dokładniej od kiedy jest nowa apka MiFit bateria potrafiła lecieć 3-4%/h w deep sleep. Żadna aplikacja nie potrafiła tego pokazać, a po wyłaczeniu bt pobór prądu wrócił do normalności czyli 0% przez 10h spoczynku. Tak tylko mówie jak by ktoś miał taki problem a nie mógł sprecyzować co może być przyczyną. Dodatkowo jak korzystałem z aplikacji MiBand Tools bateria leciała jeszcze szybciej co też jest logiczne skoro aplikacja wysyłała sygnał do opaski. 

dzięki za info, jutro po pełnym naładowaniu przetestuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie doby bez ładowania i jeszcze by trochę dłużej pociągnął. Na noc wyłączony telefon przez sześć godzin. Użytkowany dość intensywnie w kiepskich warunkach jeśli chodzi o zasięg. Trochę 3G, rozmów telefonicznych, Wi-Fi, Tidal, Netflix, Youtube, Facebook i Messenger. Dużo Messengera... Tak więc wynik na baterii jak najbardziej na plus. Lepiej jak na Dev. Bez żadnych sztuczek w postaci greenify itp. Może wam jakaś aplikacja ciągnie baterię? Może warto spróbować takiego Greenify...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie doby bez ładowania i jeszcze by trochę dłużej pociągnął. Na noc wyłączony telefon przez sześć godzin. Użytkowany dość intensywnie w kiepskich warunkach jeśli chodzi o zasięg. Trochę 3G, rozmów telefonicznych, Wi-Fi, Tidal, Netflix, Youtube, Facebook i Messenger. Dużo Messengera... Tak więc wynik na baterii jak najbardziej na plus. Lepiej jak na Dev. Bez żadnych sztuczek w postaci greenify itp. Może wam jakaś aplikacja ciągnie baterię? Może warto spróbować takiego Greenify...

Używam greenify... Rom to miui polska 6.5.5.

Tapnięte z Redmi Note 3 Pro 32GB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne że tak krótko działa Tobie telefon na jednym ładowaniu. U mnie SOT 4h pojawia się wtedy kiedy używam nawigacji, albo jak słucham muzyki i mam włączony Internet mobilny. Ale żeby tylko ponad godzinę trzymał to nawet na Redmi Note 4G mi się nie zdarzyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety potężny battery drain na wersji 7.3.5 global stable (LHOMIDD). Telefon wytrzymuje jakieś 10-12 godzin i SOT około 3-4 godziny. Mam dwie karty sim synchronizacja gmaila (mail, kalendarz i kontakty), chmura Xiaomi (ale bez zdjeć). Nie potrafię zlokalizować żadnej aplikacji. Telefon nieużywany nie jest przez nic wybudzany. Chyba jednak przyjdzie mi pobawić sie i zmienić ROM na MIUI Polska. Robiłem też wipe'a ale nie pomogło. Ktoś jeszcze używa tego rom'u?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem raz tak że te dwa szybsze rdzenie chodziły z maksymalnym taktowaniem mimo braku obciążenia. Dziwiłem się czemu jest taki ciepły, a nic nie robię. Dopiero jak wszedłem w CPU-Z to okazało się co jest tego przyczyną. Restart pomógł, ale tak tylko miałem raz w tym telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem i w stanie spoczynku wszystkie rdzenie mają 700-880MHz, także chyba ok. Telefon mocno się grzeje przy ładowania ale także przy przeglądaniu www, czy youtube.

Może się to jeszcze ustabilizuje jakoś - to dopiero 4 ładowanie ale jeśli tak by miało być na stałe to jestem mocno rozczarowany. Mój poprzedni Meizu miał aku 3000mAh i wytrzymywał duużo dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Miui Stable 7.3.5.0 LHOMIDD (skradziono mi Redmi Note 3 Pro i kupiłem 32GB wersję) - słabe wyniki baterii :/

1d 5h 8 min Na baterii 2h 20 min SOT, około 1,5h rozmów tel i zostało 44%, zobaczymy do ilu dobiję ale cudów się nie spodziewam.

Jesteście pewni, że GSAm battery monitor nie żre baterii ? u mnie co go odpalę to pokazuje obliczanie i obliczyć nigdy nie może - też tak macie ?

To pierwsze ładowanie po wyjęciu z pudełka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Miui Stable 7.3.5.0 LHOMIDD (skradziono mi Redmi Note 3 Pro i kupiłem 32GB wersję) - słabe wyniki baterii :/

1d 5h 8 min Na baterii 2h 20 min SOT, około 1,5h rozmów tel i zostało 44%, zobaczymy do ilu dobiję ale cudów się nie spodziewam.

Jesteście pewni, że GSAm battery monitor nie żre baterii ? u mnie co go odpalę to pokazuje obliczanie i obliczyć nigdy nie może - też tak macie ?

To pierwsze ładowanie po wyjęciu z pudełka.

Minie kilka dobrych dni zanim będziesz mógł przeprowadzić rzetelne pomiary. Daj znać w poniedziałek jak wygląda sytuacja

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tragicznie. Wyłączyłem nawet LTE żeby telefon wytrzymywał do wieczora. SOT 3:20 i niecałe 9 godzin od naładowania pozostało 14%.

I wygląda to na winę romu bo nie mam żadnej aplikacji, która by aż tak drenowała baterię. Nawet przestawiłem się na MIUI z Nova Launcher ale jest tak samo :(

 

 

Screenshot_2016-06-09-21-52-50_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-06-09-21-52-02_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-06-09-21-52-24_com.miui.securitycenter.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na baterie 4000mahów to wyniki są wrecz fenmenalne. Ja osiagam max 7.5h sota, ale widze ze niektórzy srubuja wyniki w okolicach 9-10h

Spójrzcie na inne telefony z takimi bateriami i ich wyniki. Jest Samek A9 z 4000 i ma sporo gorsze wyniki, sa jakies chinole z 4000+ na mediatekach i sporadycznie sa w stanie zblizyc sie wynikami do Redmiego. Poniekad równie dobry, tzn porównywalny z Note 3 PRO jest Huawei Mate 8 z tą samą baterią, jednak na innym procku (Kirin 950?).

Generlanie jak na ekran 5.5 FHD i baterie 4000mAh to wyniki sa kapitalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wytrzymuje przy hard użytkowaniu widzę, np w czuwaniu to już różnie, od 4h się nim bawię i to hard bawię, 2x test antutu 1h grania, 2h fejsa neta yt i... 343bb817c17494d1328a58dd7f0bdba1.jpg albo te telefony to takie potwory baterii albo ja jestem już za stary by ją ubić w jeden dzień

A uwierzcie mi ostro go katuje, najmocniej jak umiem, niczego sobie nie odmawiam :) chodzi x apek w tle itp. Nawet nie zwazam na to co ciągnie i ile ciągnie, wreszcie Smart z którym można iść do roboty bawić się ile wlezie i wytrzyma cała zmiane. To jest to.

A właśnie, myślicie że force feedback na klawiaturze sporo zre? Może wyłączenie da jeszcze z 1h czasu jeśli dużo zre

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...