Skocz do zawartości

Miui Polska dla Mi Pad 2


Mali

Rekomendowane odpowiedzi

jest już nowa wersja MIUI 8.2 : xiaomi.eu_multi_MIPAD2_V8.2.1.0.LACCNDL_v8-5.1.zip

tradycyjnie w folderze 8.2 na samym dole : https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=154258

wersja zaktualizowana. na razie wszystko działa bez problemów, motywy z apki xiaomi nadal niedostępne/nieaktywne , szczegóły zmian wybadam dopiero w weekend.

instalacja bezpośrednio z pliku poprzez aktualizator i wskazanie pliku zip...

 

aktualizacja - uwaga - obraz został skasowany z uwagi na problemy z instalacją na forum xiaomi eu - wgrany jest świeży obraz z dnia 21/02/2017 - jako że poprzedni obraz wgrał sie na tablet bez problemów pomyslałem że pobiorę nowy obraz i wgram tak samo jak zawsze z zipa........

niestety po instalacji najnowszego 8.2.1.0 z zipa po restarcie mrugneło logo MI z zielonym paskiem postepu pod ikoną po czym wykonał się restart tabletu z errorm bootloadera 3 - po uruchomieniu powr+ tablet wisial na 3 kropkach z logo android ponad godzinę bez reakcji... nawet nie podświetliły się dolne przyciski

w trybie fastboot wgrałem ponownie twrp, z twrp przez usb-otg wgrałem na tablet poprzedni obraz z końca grudnia ten 8.1.3.0 i dopiero po jego instalacji z poziomu twrp po restarcie pokazał się pasek aktualizacji i potem optymalizacji aplikacji oraz wrazeniami na miui polska :)

niestety ponowna próba wgrania z zipa tego 8.2.1.0 nic nie dała choć sama instalacja przebiegła poprawnie - po restarcie znowu zwiecha - poprzedni obraz który innym nie chciał wejść mi wgrał się bez problemu.. nie wiem co teraz jest zwalone ale na forum xiaomi.eu na razie nikt nic nie pisze a ja siedzę obecnie na grudniowym 8.1.3.0... bez utraty danych na szczęscie - po restarcie  na 8.1.3.0 buczał tylko app systemowy notatnik ze nie moze wykonac downgrade sqllite bazy z wersji 31 na 30 ale reszta smiga co ma smigać.... poczekam parę dni może znowu obraz jest coś skopany choć dziwne że pierwszy obraz który był w repozytorium wgrał sie elegancko i bez problemów... dziwne... zoabczymy co na forum xiaomi.eu inni napiszą o tym nowym obrazie...

niestety poprzedniego obrazu nie mam gdyż jedyną kopię nadpisałem w ciemno na dysku ta nową która u mnie skaszaniła tablet....

Edytowane przez Brokulis
zmiana obrazu w repozytorium - awaria i usterka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 4.01.2017 o 21:12, mi_user napisał:

17. ja w tym momencie wykonalem restart, poczekalem az sie zaladuje system, nastepnie z aplikacji Updater (3 kropki), Uruchom ponownie, Recovery.
18. w TWRP klikamy Install i wybieramy plik z SuperSu 2.46,  instalujemy i robimy restart, nastepnie znowu z aplikacji Updater (3 kropki), Uruchom ponownie, Recovery.
19. w TWRP wchodzimy WIPE, ADVANCED WIPE.., wybieramy partycje DATA, wskazujemy CHECK FILESYSTEM, zmienimy na ext4 i FORMAT.. następnie restart systemu i gotowe.

Mam pytanie jeśli dostałem już tablet z wgranym systemem 8.1.1.0 i chce tylko dograć SuperSu to muszę wykonać te punkty co wymieniłem powyżej, czy coś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Potrzebuję pomocy. Korzystam z poradnika @mi_user ale w punkcie 7. podczas wpisywania komendy "adb" komputer/panel komend nie wykrywa MiPada przez co nie mogę kontynuować instalacji twrp. Próbowałem obejść ten punkt, ale nawet jeśli w komendzie "fastboot boot twrp.img" wyskoczyły mi 2x OKAY MiPad się wyłącza, a twrp nie jest zainstalowane/wykrywane przez MiPada

Edytowane przez Zachom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam

Kilka dni usiłowałem zmienić system w Mi Pad 2 z Windowsa na MIUI.

Przejście z Windowsa na MIUI nie było zbyt trudne ten poradnik http://en.miui.com/thread-334815-1-1.html  bardzo skutecznie pomógł to zrobić.

Myślałem , że mając MIUI będzie jeszcze łatwiej „dotrzeć ‘’ do MIUI Polska i działający Play Store niestety się myliłem.

Jeden raz nawet udało mi się zainstalować MIUI Polska ale nie działał sklep .

Znalazłem informację na forum żeby z poziomu TWRP zainstalować paczkę SuperSu, niestety po tym Pad zatrzymywał się na MI Android i nie wchodził do systemu.

Ponownie zainstalowałem wszystko jak poprzednim razem lecz nie mogłem zrobić Root-a nie wiem czemu .

Po kilku dniach niepowodzeń znalazłem opis pod tym linkiem   https://xiaomi.eu/community/threads/fastboot-rom-with-gapps-root-and-some-other-stuffs.34148/  

Zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcją do folderu ROM wkleiłem rozpakowany soft Images based on xiaomi.eu 8.1.3.0 (dla pewności z folderu przeniosłem te trzy pliki bezpośrednio do tego folderu i te które można jeszcze raz rozpakowałem – nie wiem czy to konieczne )

Po wciśnięciu Tool.bat (za pierwszym razem nie zadziałało) odłączyłem kabel i podłączyłem ponownie i udało się .

Dalej reszta odbywa się automatycznie a następnie należy wybrać co chcemy zrobić .

Po wszystkim start trwa dosyć długo więc trzeba być cierpliwym.

Gdy po uruchomieniu Play Store pojawi się błąd 963 to trzeba ponownie zrobić tak jak podczas wgrywania całości i wybrać numer 5 by naprawić, potem oczywiście zero i Pad się sam uruchomi .

Ten sposób jest rewelacyjny dla laików w tym temacie (takich jak ja)

Czytając fora osoby nie wtajemniczone mają problem ze zrozumieniem określeń a co dopiero coś bardziej zaawansowanego.

Rodzaje softów (specjalnie piszę softów  bo wszyscy wychowaliśmy się na Windowsie i to określenie jest lepiej przyswajane) czyli Stable , Developer ……itp. kiedy który można wgrać i w jaki sposób, obsługa TWRP, to wszystko dla laika to czarna magia.

Z Xiaomi mam styczność od prawie 2 lat . Wszystkich w rodzinie przekonałem do tej firmy ja obecnie mam Mi5 i planuję kupić Mi6 gdy się pojawi.

Szkoda tylko że niektóre czynności wymagają dość sporej wiedzy a opisy zazwyczaj są pozbawione szczegółów, które sprawiają spore problemy mniej doświadczonym.

Pozdrawiam wszystkich miłośników Xiaomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

mam problem z  wgraniem MIUI Polska do Mi Pada 2

Zgodnie z poradnikiem na tej stronie wgrałem najnowszy rom dev, odblokowałem bootloader i przejściu z fastboot do TWRP nie ma w ogóle obrazu, wpisuje więc ręcznie:

adb shell twrp install /data/rom.zip, i wyskakuje błąd:

"error executing updater binary in zip '/data/rom.zip'

erro installing zip file

 

gdzie robię błąd? siedzę już nad tym kilka godzin i nie mam pomysłu..

 

2017-04-17.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy użytkownicy zachciało mi się miui polska na mi padzie2 i teraz mam mały problem

idę według poradników 

i tak doszedłem do momentu gdzie klepię komendy w CMD w minimal adb &...

i komenda

adb devices < działą 

adb reboot-bootloader << wchodzi w fastboot, wszystko ok

fastboot devices << działa widzi urządzenie

fastboot oem unlock << zadziałało

przechodzę do wgrywania twrp recovery (latte)

fastboot flash recovery twrp.img << operacja udana :)
fastboot boot twrp.img << i tutaj zaczynająsię schody bo urządzenie bootuje się a czarnym ekranie, w CMD nie widać go poprzez "fastboot devices" a "adb devices" i jest napisane dokładnie

List of devices attached
A3P4E6692DD5    recovery

niestety nie wchodzi do twrp, a zostaje czarny ekran i możliwość działania poprzez adb, jakieś rady?

 

czyżbym musiał zrobić jeszcze coś takiego, jak w temacie poniżej?

http://en.miui.com/thread-203226-1-1.html

Edytowane przez xede
dopisanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szczerze?? myślałem że zbrickowa tablet gdyż głupio zrobiłem po wganiu TWRP i wyskakiwał błąd "bootloader error code 03" i twrp nie dało rady uruchomić ale wkońcu udało mi się twrp uruchomić to nie było jak zrzucić obrazu miui polska, pomyślałem że zrobie fastboot oem lock i wgram obraz i TO BYŁ NAJWIĘKSZY BŁĄD bo nie dało rady zrobić unlocka :D, brak usb otg a adb sideload nie chciał zadziałać ale gdyby komuś to się przydarzyło w przyszłości to ratują nas pójście według takich kroków

ściągamy sterowniki

-adb-setup-1.4.3 < ikonka zielony android https://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=48915118#post48915118 < tutek jak to zainstalować

-IntelAndroidDrvSetup1.10.0

-PhoneFlashTool_5.3.2.0_win32

-iSocUSB-Driver-Setup-1.2.0.exe

Instalujemy wszystko i zaczynamy nierówną walkę, gdyby ktoś nie dał rady uruchomić fastboota a odpalałby się tylko dnx fastboot to pomocny jest ten temat 

http://en.miui.com/thread-414572-1-1.html << fix_buttons najważniejszy plik, przeczytajcie

Idąc dalej instalujemy steroniki, phone flash tools, ściągamy jakiś chiński rom http://en.miui.com/a-234.html

http://en.miui.com/thread-220580-1-1.html << w tym temacie podają żeby zrobić recovery ale u mnie zadziałał update

tak samo nie używajcie komendy FASTBOOT OEM VERIFIED 

 

a głupie jest to że po użyciu fastboot oem unlock czyści tablet, potem trzeba wejść do systemu i jeszcze raz przegrywać obraz i PAMIĘTAJCIE O ROOT > ja użyłem rootbrowser do zmiany pliku w /system recovery-from-boot.p na recovery-from-boot.bak < to nam nie usunie TWRP po ponownym uruchomieniu

Edytowane przez xede
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

jest już nowa wersja MIUI tym razem w sekcji 8.5 : xiaomi.eu_multi_MIPAD2_V8.5.1.0.LACCNED_v8-5.1.zip

tradycyjnie na samym dole : https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=185354

wersja zaktualizowana z ostatniej sprawnej 8.1.3.0. (8.2 coś się zwieszała i została w ogóle skasowana z repozytorium).

2 restarty - aktualizacja systemu a potem optymalizacja aktualizacji...

na razie wszystko działa bez problemów, siatka 5x5 pulpitu w końcu jakoś wygląda zgrabniej niż 4x5 , motywy z apki nadal niedostępne/nieaktywne

instalacja wykonana bezpośrednio z pliku - poprzez "Aktualizacje" i wskazanie pliku zip...

stan zabezpieczeń wg. informacji na 2017/03/01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Cześć, zainstalowałem miui xiaomi.eu_multi_MIPAD2_7.9.7_v9-5.1 za pomocą TWRP ale coś mi nie działa sklep play, nic nie chce się pobrać, wisi na "pobieranie" po chwili wyskakuje błąd Usług Google Play ze nie można instalować. Klikam aktualizuj Uslugi Google Play to wisi na "instaluje".

 

edit: Sorry, dopiero dokopałem się do odpowiednich komentarzy

Edytowane przez Crowmaster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...