Skocz do zawartości

Miui Polska dla Mi Pad 2


Mali

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, szymam napisał:

Nie no, zupełnie nie twierdzę, to udany produkt jako całość. System dostarczany przez producenta to żenada i szczyt ignorancji. Co prawda, jeśli zna się trochę Androida(a raczej linuxa) to można sobie ten system doprowadzić do używalności, ale wiadomo, że nie każdy chce, umie i potrafi. Ja np. będę testował niedługo nowe ustawienia parametrów do sterownika grafiki i915. W sieci pełni jest informacji co zrobić, aby był bardziej energooszczędny/wydajny. Można się pobawić też np. z modułem kernela o nazwie lowmemorykiller. Samo urządzenie nie jest takie złe, ale stosunek Xiaomi do klienta nie tyle pozostawia wiele do życzenia, co jest po prostu naganny.

tak tak chodzi mi o system.. sam produkt jest ok, jakosć wykonania itd.. jednak drugi raz nie kupiłbym.. zostałbym przy nexusie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wczoraj zaonstalowałem najnowszy ROM przez "aktualizacje". Wszystko było dobrze tylko na google play wyskakiwał błąd chyba RH-01, a YouTube wywalało do pulpitu po 3,5min. Poszukałem naprawy błędu, usunąłem konto google i jak chciałem je znowu dodać, aplikacja zatrzymywała się na pierwszym oknie ładowania. Zrobiłem reset, reinstalowałem aktualizacje i nic nie dało, więc wróciłem do ustawień fabrycznych, i mam miui 8 ale nic poza tym, nawet google play. Co mam zrobić, żeby wyjść z tej sytuacji?

Edytowane przez Nope
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę - zrobiłem dokładnie to samo. Zachciało mi się wrzucić wersję 6.8.25 i też po instalacji nie działało google. Po wywaleniu konta ponowna próba jego dodania zatrzymywała się na pierwszym oknie. Wszedłem do TWRP recovery i zrobiłem WIPE. System się przywrócił ale niestety nie ma możliwości dodania konta google. Super.

Edytowane przez von_Marcus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko jasne. Zrobiłem jak napisałeś - GAPPS'y w wersji PICO. System WebView  z Xiaomi.eu (później po zainstalowaniu tablet sam dokonał aktualizacji do nowszej wersji). Generalnie, to wersja systemu 6.8.25 spisuje się w porządku. Oprócz tego, że to jest MIUI 8, to w porównaniu do 6.5.26 nie widzę jakiejś różnicy w działaniu. Ot, co ma mi działać, to działa i jestem szczęśliwy.

 

Mała errata:

- Nie działa wyszukiwanie z paska powiadomień (lupa) po zainstalowaniu GAPPS'ów. Rozwiązaniem tego problemu jest zastosowanie się do TEGO poradnika

Edytowane przez von_Marcus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Dnia 27.08.2016 o 15:11, szymam napisał:

Tutaj masz wszystko: http://bfy.tw/7QBy

 

Od kiedy GAppsy zostały wyrzucone z romu trzeba za każdą aktualizacją instalować je ręcznie. Wystarczy sflashować zip ze strony podanej wyżej. Wybieracie wersje 5.1 i pico. Trzeba zaktualizować też System Webview, a konkretny update(plik apk) jest wskazany na Xiaomi.eu.

Witam wszystkich, mam następujący problem. Flashuje Rom MiuiPolska następnie Open GApps w wersji pico x86_64 dla Androida 5.1 przez TWRP. Logowanie do Sklepu Play przebiega pomyślnie, natomiast przy próbie pobrania czegokolwiek błąd numer 963. Próbowałem z różnymi wersjami MiuiPolska, factory reset też nic nie daję. Czy ktoś z was ma jakiś pomysł co robię źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos z Panstwa ma problem z instalacja softu oraz Google Play na MiPad 2 to sluzymy pomoca techniczna w instalacji softu Xiaomi.eu/MIUIPolska oraz Google Play i rozwiazania problemu bledu 963, rowniez w sztukach nie zakupionych u nas.

 

 

Edytowane przez Technos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam. Mam problem z instalacją MIUI Polska. Kupiłem tablet od Goldwaya, więc wiadomo, że wgrali syfiasty room dokładnie Global 7.2.1.0.0 (stabilna LACCNDA). O dziwo Sklep Play działa ale nie działają już takie apki jak NC+GO czy TVNowski Player. Po Mi4c gdzie był ten sam room wiem, że to jego wina i po zmianie będzie hulało. Wracając do problemu. BL chyba odblokowany, więc wziąłem się za TWRP i już tutaj pojawia się problem. Przy komendzie fastboot oem device-info wyskakuje błąd, tak samo przy fastboot oem unlock... Ktoś jakieś pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIUI 8 xiaomi.eu 6.11.17 wgrane po małych perypetiach. Teraz oczywiście problem ze Sklepem Play i błędem 963... Ktoś ma na to sprawdzony sposób bo widzę, że różnie bywa.

EDIT. Nie mam jeszcze motywów mimo ściągnięcia ThemeManager.apk. Wyświetla mi komunikat, że aplikacja nie jest zainstalowana. I tyle. Nic więcej.

Edytowane przez VitoAndolini.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

co do błędu 963 to mi pomogło małe info znalezione tu na forum :

https://miuipolska.pl/forum/topic/18909-błąd-963/#comment-264820

po tym zabiegu i przejściu kreatora usługi google i cały sklep działają prawidłowo - apki się instalują od ręki.

Zabawa w czyszczenie gplay services , framework services czy deinstalcja akt. sklepu play nie przynosiła rezultatów.

 

Ja z wersji global 7.1 stable przszedłem na stable miui polska z listopada 2016 - xiaomi.eu_multi_MIPAD2_V8.1.1.0.LACCNDI_v8-5.1.zip oczywiscie z odblokowaniem i wgraniem twrp. niebo a ziemia....

 

Edytowane przez Brokulis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

pojawiła się nowa wersja stabilna : xiaomi.eu_multi_MIPAD2_V8.1.3.0.LACCNDI_v8-5.1.zip

do pobrania tradycyjnie z listy do wersji stabilnych -> 8.1

https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=126103

Ze zmian chyba tylko :

System
  • Optimization - Improved system security (12-14)

Doszła nowa ikonka - autoryzacje Xiaomi - uwierzytelnianie dostępu do konta xiaomi po włączeniu weryfikacji dwuetapowej....

Edytowane przez Brokulis
dodanie informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Spoiler

Chce wgrać TWRP i  MIUIPolska na Mi Pad 2, mam włączone Enable OEM Unlock w Developers Options, telefon jest wykrywany przez adb w Windows. Po komendzie "adb reboot bootloader", telefon uruchamia sie w trybie fastboot, niestety nie reaguje na "fastboot devices" oraz "fastboot oem device-info" wyświetla tylko komunikat "waiting to device". Aby go zrestartować trzeba przytrzymać Power. Po wpisaniu "fastboot reboot" również komunikat "waiting to device".

Po ponowym uruchomieniu tabletu, opcje Enable OEM Unlock nie sa juz zaznaczone.

Room to MIUI 7.6 Stable 7.6.1.0

adb.jpg

 

Wreszcie udało mi się wszystko ogarnąć i mam root, rom Xiaomi.eu oraz działający sklep play.

Poradnik MIUI Polska https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/

Zalaczam opis krok po kroku, jak udalo mi sie to w miare szybko (7 godzin) rozwiazac.
Bazowalem na opisach i instrukcjach dostepnych na forum i w tym watku.

Wszystkie potrzebne pliki i linki do nich przewinely się już w tym temacie lub sa dostępne na forum.

1.pobieramy rom "MobileCity-v1.0_Xiaomi-MiPad2_MIUI7-V5.12.24-Global_5.1/Flash_Tools.exe" https://drive.google.com/file/d/0B40ItdHKfkyQaVc2S3g4QTZGTjg/view (Rom+Root+ Sterowniki IntelAndroidDriver)  i instalujemy sterowniki IntelAndroidDrvSetup z katalogu Drivers
2. nastepnie pobiearmy i instalujemy/rozpakuj Fastboot i ADB https://developer.android.com/studio/releases/platform-tools.html
3. pobieramy odpowiedni rom z Xiaomi.EU https://miuipolska.pl/download/ oraz paczke SuperSU https://download.chainfire.eu/696/SuperSU
4. pobieramy odpowiednie TWRP (TWRP_latte.zip dla Mi Pad 2) z https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=50678

5. pobieramy z miui.com/Download najnowsza wersji MIUI DEV i instalujemy ja poprzez aplikacje Updater w tablecie
6. w opcjach developerskich włączamy "Debuging USB i Enable OEM unlock", podlaczamy tablet kablem do PC
7. uruchamiamy Fastboot i wydajemy komende (adb reboot bootloader), tablet uruchomi sie ponownie do bootloadera
8. uruchamiamy MobileCity-v1.0_Xiaomi-MiPad2_MIUI7-V5.12.24-Global_5.1/Flash_Tools.exe i przechodzimy instalacje
9. pobrany wczesniej obraz TWRP kopiujemy do katalogu z adb na PC, przy okazji zmieniamy nazwę pliku na twrp.img
10. tutaj kolejny raz w opcjach developerskich włączylem  "Debuging USB i Enable OEM unlock", nie wiem czy jest to wymagane w tym kroku
11. ponownie uruchomiamy Fastboot i po polaczeniu z telefonem wydajemy komende (adb reboot bootloader)
12. nastepnie wypisujemy "fastboot devices", "fastboot oem unlock" i na ekranie wybieramy YES, następnie reboot

w tym momencie dobrze jest przygotowac kopie aktualnego systemu oraz wgrac nowy rom, obraz twrp i pliki  supersu do pamieci tabletu.
(mozna uzyc PC z TotalCommander z wtyczka adb, lub pamieci USB i kabla OTG)

13. uruchamiamy Fastboot i wydajemy komende (adb reboot bootloader), tablet uruchomi sie ponownie do bootloadera
14. instalujemy TWRP poprzez wydanie komend (fastboot devices), (fastboot flash recovery twrp.img) oraz (fastboot reboot) a po restarcie TWRP trzymamy VOLUME+ i POWER (nie dopuszczamy by telefon uruchomil sie do Systemu Android)
15. na ekranie z BOOTLOADER ERROR 03 klikamy FASTBOOT i wchodzimy ponownie do TWRP
16 .w TWRP wybieramy Install i instalujemy ROM Xiaomi.EU wskazujac plik z obrazem
17. ja w tym momencie wykonalem restart, poczekalem az sie zaladuje system, nastepnie z aplikacji Updater (3 kropki), Uruchom ponownie, Recovery.
18. w TWRP klikamy Install i wybieramy plik z SuperSu 2.46,  instalujemy i robimy restart, nastepnie znowu z aplikacji Updater (3 kropki), Uruchom ponownie, Recovery.
19. w TWRP wchodzimy WIPE, ADVANCED WIPE.., wybieramy partycje DATA, wskazujemy CHECK FILESYSTEM, zmienimy na ext4 i FORMAT.. następnie restart systemu i gotowe.

Edit:

Po ponad tygodniu intensywnego użytkowania tego sprzętu mogę powiedzieć ze spełnia on aż nad to moje oczekiwania względem działania systemu.

Zainstalowane Xiaomi.EU ani razu sie nie restartowało, nic nie zamula, nie miałem żadnych błędów z aplikacjami, wszystko działa płynnie i nic się nie zawiesza. Polecam.

Edytowane przez mi_user
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...