Skocz do zawartości

Miui Polska dla Mi Pad 2


Mali

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem. Chciałem wgrać xiaomi eu,  wgrałem przez fastboota Mobile city, następnie przez fastboota TWRP i niestety mam błąd bootloader 02. Oczywiście TWRP się nie włącza. TWRP wgrywane z 5 razy. Macie jakąś radę? Dziękuję

 

Rozwiązane...to było głupie pytanie

Edytowane przez rattler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.04.2016 o 12:30, szymam napisał:

Mam 6.4.7 od wczoraj. Wersja 6.3.31, póki co, to mój faworyt. Udało mi się zrobić ponad 9 godzin na baterii(100%-20%).

ja wyciągam max 5-6h. gównie filmy z NAS i YT. ogólnie jestem bardzo zawiedziony. mipad sprzętowo spisuje się znacznie gorzej niż nexus 2013. mam nadzieje że to wina softu i z czasem sie to zmieni. jedyny plus jak na razie to ekran i bateria. lubi zalogować, aplikacje lubią się wywalić dość często przy oglądaniu filmów wywala mi bs playera w połowie. twich przycina. o graniu nie wspominam... będę miał chwilkę to wgram stabla chińskiego i doinstaluje googla i porównam. ogólnie jest słabo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ok, nowy problem z tym złomem mam. po wgraniu dzisiejszej aktualizacji wywala na dzień dobry googla. zrobiłem full wipe, i juz przy potwierdzaniu czy mam konto google wywala to. pomijam te czynności włącza się system i nie mogę nic zrobić z googlem. . pobrałem starszą wersję robie wipe właczam i to samo... jakiś pomysł? skriny błędu poniżej..

 

ps wywala inne apki też, np przeglądarkę. jak ja żałuje zakupu tego gniota.......

 

i jeszcze jedno. chce wgrac od nowa stabla. ale miflash nei widzi mipada. mipcsuit też nie widzi, każe mi zaktualizowac tablet zeby działało O.o

sam windows widzi tablet... w czym problem?

 

Screenshot_2016-05-06-11-30-39_com.miui.bugreport.png

Screenshot_2016-05-06-11-30-25_com.miui.bugreport.png

Edytowane przez hhunter22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, nowy problem z tym złomem mam. po wgraniu dzisiejszej aktualizacji wywala na dzień dobry googla. zrobiłem full wipe, i juz przy potwierdzaniu czy mam konto google wywala to. pomijam te czynności włącza się system i nie mogę nic zrobić z googlem. . pobrałem starszą wersję robie wipe właczam i to samo... jakiś pomysł? skriny błędu poniżej..

 

ps wywala inne apki też, np przeglądarkę. jak ja żałuje zakupu tego gniota.......

 

i jeszcze jedno. chce wgrac od nowa stabla. ale miflash nei widzi mipada. mipcsuit też nie widzi, każe mi zaktualizowac tablet zeby działało O.o

sam windows widzi tablet... w czym problem?

 

Screenshot_2016-05-06-11-30-39_com.miui.bugreport.png

Screenshot_2016-05-06-11-30-25_com.miui.bugreport.png

Pobierz rom ponownie (z dziś).

Wysłano z MiNote

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Up robiłem przez update twrp. Po wygraniu ostatniego update o błędach wrzuciłem wcześniejszy update i to nic nie zmieniło więc wróciłem do chińskiego stabla potem dev. Zrobiłem root. Utknąłem przy wygraniu twrp. Nie miałem czasu więcej się bawić. Może jutro coś pogrzebie. Ktoś może podrzucić link do starszych twrp dla latte? Wiem że wrzuciłem ostatnio starsze i poszło a z nowym miałem problem.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, udało się za którymś razem wgrać TWRP, postawiłem stabla deva twrp miui.pl ostatnia aktualizacja i wszystko działa. bynajmniej na razie. nie wiem czemu od razu mi twrp nie zaskakuje tylko za którymś razem... mimo ze flaszuje stabla i robie od nowa to potem muszę wgrywać twrp kilka a nawet naście razy aż załapie.. może to wina windowsa 10 :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa innych sterów nie musiałem. Czy komp widzi tablet w cmd?

do twrp nic nie muszę zmieniać i kombinować po prostu za którymś razem załapał. Co do aktualizacji robiłem przez plik zip. Coś było wadliwe i się posypało do tego stopnia że musiałem robić wszystko od nowa. Teraz na razie jest ok.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Tc1985 próbuj zmienić kabel USB i gniazdo. Jeżeli nic nie da to spróbuj u kogoś znajomego na kompie podłączyć i zobacz czy to wina Twojego czy nie...

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w końcu uporałem się ze sterownikami, odblokowałem bootloader, wgrałem twrp potem xiaomi.eu (według poradnika https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/) tylko teraz mam problem -. czy po wgraniu xiaomi.eu powinny byc zainstalowane usługi google? ja mam tylko jakby pustą ikonkę z podpisem google (nic się nie dzieje jak ją nacisne..)

zainstalowałem usługi google jak tu->

tylko przy wpisaniu loginu i hasła, jak chce je zatwierdzić to wywala" Niestety, aplikacja Menedżer została zatrzymana" (błąd podobny jak u hhunter22)...

co więc jest nie tak w tym poradniku -> https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/ ?

 

edit.

po zrobieniu wszystkich kroków jakie opisuje wolfkill (root, titanium, odinstalowanie googlowskich aplikacji, instalacja)  wywala na okrągło komunikat "proces com.google.process.gapps zakonczył działanie w nieprawidłowy sposób" ....

Edytowane przez tc1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najszybsza droga to

Mobilecity

Twrp

MiuiPolska

I tyle na problemy ze sklepem Google. Jednak ostatnia aktualizacja u mnie sypie błędami usług Google, co prawda startują na nowo ale często pojawia się okienko z informacją o błędzie. W poprzednich tego nie było.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bujaj się z taką pomocą. Może to dla Ciebie wszystko jest jasne, ale jeden pisze mi działa, tamtemu nie działa. Ten z Wietnamu, tamtemu sterowniki nie weszły. Sto wersji na minutę. Dlatego też tutorial jest jak najbardziej wskazany. Zadaniem forum jest pomoc, a Ty zdaje się zapomniałeś o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest ale u mnie w nowych wersjach po 6.5.5 wywala usługi Google. Nie pomaga nic tylko wrzucenie starszej wersji, dlatego zrobiłem downgrade i tak już zostało. Próbowałem każda kolejna wersje i bez rezultatu, chyba trzeba zrobić od początku od china stable ale raczej pozostaje przy tej 6.5.5 . Dziwi mnie jednak że u nikogo nie występuje podobny problem

Wysłane z mojego MI PAD 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mipad 2 to moje pierwsze urządzenie od Xiaomi. Jako nowicjusz w kwestiach wgrywania romów spodziewałem się różnych perypetii. Jak się okazało nie było tak źle. Co do użytkowania mipada, z usługami Google w chwili obecnej nie mam problemów (pomogła wizyta na forum). Ogólnie jestem pod wrażeniem wykonania produktu przez "Chińczyka". Irytuje mnie jedynie problem z odtwarzaniem w tle w aplikacjach typu tidal. Do mojego użytku sprawdza się bardzo dobrze (przeglądanie internetu, odbiór maili, proste gry). Z MIUI jestem bardzo zadowolony i ze względu na to niedługo zakupie smartphone od Xiaomi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie do osób, które przesiadły się z MiPad1 ma MiPad2 (albo mają oba urządzenia) - czy warto? Z MiPad-a 1 jestem bardzo zadowolony. Czy MiPad2 nie jest przypadkiem bardziej problematycznym urządzeniem? Poczynając od blokady BL (ale to pal sześć, bo można odblokować) po problemy ze Sklepem Play?

Nie tyle chodzi mi o przesiadkę, co o kupno drugiego tabletu (o pierwszy jest za dużo walki w domu :-)  ) no i się waham, czy kupić sprawdzonego, dobrego Mipad1 czy zaryzykować MiPada 2?

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.03.2016 o 22:53, sansai napisał:

Po co te kombinacje, tak jak pisałem wcześniej. W zupełności wystarcza 

1. ROM od MobileCity przez fastboot, ma w sobie roota, więc nic nie kombinujemy   https://drive.google.com/file/d/0B40ItdHKfkyQaVc2S3g4QTZGTjg/view

paczka zawiera wszystko flasher, sterowniki i rom

2. TWRP normalnie jak zawsze

to w wielu miejscach się pojawia więc nie muszę linka wklejać :)

3. Xiaomi.eu i śmiga z TWRP

wersja dowolna, Root pozostaje nie trzeba na nowo wgrywać

WAŻNE!!!!

Kiedy aktualizujemu binarki root wybieramy "NORMALNIE" zawsze to 

NIGDY PRZENIGDY nie przez TWRP, bo będzie brick, ale o tym jest w instrukcji rootowania, na wszelki wypadek przypominam :)

 

Jeśli robimy WIPE to bez systemu tylko cache

 

Na temat niedziałającego ADB też pisałem parę postów wyżej, bo też to przerabiałem :)

Chciałbym zastosować twój sposób. Tylko proszę wytłumacz krok po kroku jak to zrobić. "ROM przez fastboot" ?, "TWRP normalnie jak zawsze"? Od kilku dni "walczę" by zainstalować MIUI Polska 2016 i robię dokładnie wg poradnika instrukcji "Instalacja MIUI 2016", powtarzam po kilka razy. Zawsze to samo, w kroku 3 Instalacja recovery po wpisaniu " Flash_TWRP.bat "  otrzymuję komunikat "Brak połączenia" " Naciśnij enter" W trybie fastboot też nie ma żadnej reakcji. Proszę o  pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie problemem były sterowniki w w10 adb było ok natomiast fastboot nie. Przesiadka na starą viste załatwiła sprawę

Wczoraj robiłem 2 tablety ta metoda i działa ok. Brak łączności w fastboot raczej jest spowodowany sterownikiem

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.06.2016 o 17:55, wlod napisał:

Chciałbym zastosować twój sposób. Tylko proszę wytłumacz krok po kroku jak to zrobić. "ROM przez fastboot" ?, "TWRP normalnie jak zawsze"? Od kilku dni "walczę" by zainstalować MIUI Polska 2016 i robię dokładnie wg poradnika instrukcji "Instalacja MIUI 2016", powtarzam po kilka razy. Zawsze to samo, w kroku 3 Instalacja recovery po wpisaniu " Flash_TWRP.bat "  otrzymuję komunikat "Brak połączenia" " Naciśnij enter" W trybie fastboot też nie ma żadnej reakcji. Proszę o  pomoc!

jak krok po kroku jak to wszystko własnie jest krok po kroku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6/21/2016 o 15:51, hhunter22 napisał:

jak krok po kroku jak to wszystko własnie jest krok po kroku...

Jak widać nie jest to jasne, jak wcześniej pisałem. Bardzo proszę o tutka czyli tutorial. Nie wszyscy są tacy obeznani w temacie. A forum chyba chyba po to właśnie jest, aby pomagać mniej doświadczonym!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, kombinuje trochę z Mi Pad 2, dotarłem do momentu gdzie nie miałem na tablecie zadnych danych, zostało mi recovery bez MTP i... na szczęście zadziałał fastboot, wgrałem soft od MobileCIty, i tam wszystko fajnie działa, ale brak możliwości zmiany locale mnie irrytuje. Wrzuciłem TWRP, wgrałem Xiaomi.eu .. brak roota, Google Play wariuje, spróbowałem drugi raz, tym razem z Wipe Dalvik/Cache, i to samo.. Jaką macie procedurę kiedy już jest działający soft z MobileCity i macie wgrane TWRP?

Teoretycznie powinno być chyba tak..

1. Reboot do TWRP

2. W TWRP wipe dalvik + cache

3. wrzucenie paczki xiaomi.eu

4. reboot to system

5. odczekanie 5-7 minut i powinniśmy mieć działający rom

 

Jak gdzieś robię błąd proszę mnie poprawić.

 

Druga sprawa że sterowniki do fastboot udało mi się ogarnąć, ale prawidłowych do ADB jeszcze nie znalazłem, nie mogę za wiele zrobić za pomocą ADB z kompa.. Posiada ktoś x64 bitowe do ADB?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to mój pierwszy mi pad 2 z chin i mam mega problem ze spolszczeniem.

Windows 10 64bit, wgrany ROM 7.5.2 i brak możliwości wgrania jakiegokolwiek spolszczenia. Można prosić o jakiś tutek gdzie łopatologicznie wytłumaczone jest jak po kolei robić. Który ROM (wersja) i jakie spolszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymam nie wiem jak u Cb Ale ja żałuję zakupu mp2. W porównaniu z starym nexusem 2013 jedyny plus to ekran. Muł taki.... Mam nadzieję że nie dadzą 3jki i oleją 2ke. Ze zaczną coś działać.... Czekam do końca roku potem tablet do żyda..

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...