Skocz do zawartości

Miui Polska dla Mi Pad 2


Mali

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :-)

  Aktualnie zastanawiam się nad zakupem Mi Pada 2 16gb Android ze sklepu xiaomi.com.pl (atrakcyjna cena). Jedynym problemem dla mnie jest system Miui z dodatkami chińskimi, który nie do końca działa stabilnie bazując na opiniach i testach z yt. Z tego względu chciałbym dowiedzieć się, kiedy mniej więcej twórcy Miui Polska planują wydać wersje softu na Mi Pada 2 ? 

 

Dzięki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeraża mnie ten chiński syf. Skusiłbym się na Mi Pada, pod warunkiem pojawienia się w krótkim czasie MIUI PL. Aktualnie ceny Ipada Mini 2 są na tyle atrakcyjne (nowe ok.900/950zł), że chyba skuszę się na starszy, ale sprawdzony sprzęt trzymający dobrze cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wrzuciłem sobie ten sofcik: MobileCity-v1.0_Xiaomi-MiPad2_MIUI7-V5.12.24-Global_5.1

+ morelocale (polsko/angielski)

+ wywaliłem z poziomu roota kilka apek (od samego miui - na tablecie mi są zbyteczne)

I śmiga jak ta lala ... zero problemów

t

P.S. Ktoś wie jaka jest różnica między 5.12.24 dev a 7.2.1.0.LACCNCL stable (nie wiem czy warto flashowac) ?

Edytowane przez xyzdio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten chiński syf nie robi aż takiej tragedii, jednak pomaga zużywać się baterii, zamula nieco system, ostatni update stabla znowu coś poprawił (jest to 2 update chyba od momentu jak mam mipada od początku stycznia... ) pewnie miui kiedyś w końcu powstanie, szkoda tylko ze trzeba tyle czekać. ipad a mipad to inna bajka. wiec nie ma co tu porównywać. do szeroko pojętej zabawy android będzie lepszy ale to juz jak kto woli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

testowałeś?

Ja przed chwilą wrzuciłem chiński 6.3.17, a chwilę później przeczytałem Twój post. Jestem w trakcie ściągania z xiaomi.eu. Miejmy nadzieję że coś w końcu drgnie w temacie MiPada :)

No i jest problem :( Update.zip signature verification failed..... pytanie do której wersji trzeba zrobić downgrade by przyjęło ten rom?

downgrade do wersji  5.12.24 nie pomógł :(

Edytowane przez sansai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że niegrzecznie pytać deweloperów czy wydadzą rom na jakieś urządzenie, ale mam pytanie @Acid czy rozważasz wydanie MIUI Polska na Mi Pada 2, zastanawiam się nad zakupem tego tabletu :)

PS: Ostatni raz korzystałem z Miui Polska jak miałem Motorole Milestone, choć chwilę też używałem Miui na HTC One X, ale to już nie było to samo :), wielkie dzięki za Twoją pracę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja flashowalem ten soft na rom od mobilecity, ktory ma juz playstore (nie wiem czy to ma jakies znaczenie) i wszystko smiga jak ta lala - bledu 963 nie mam :)

Duze problemy mialem z oem unlockem, ale w koncu zalapal mi za ktoryms razem, zeby miec roota to wrzucilem przez fastboota roma od mobilecity.

P.S. Jaka jest wersja twrp od xiaomi.eu ?

Edytowane przez xyzdio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd z Play Store pojawia się jak zrobisz wipe przed lub po wgraniu xiaomi.eu. Jedyna opcja by nie złapać błęduto zrobić flash bez wipe. Jeśli zrobisz wipe (tak jak ja) to całą ścieżka od początku- czyli zaczynamy od stable przez fastboot, potem dev, root, trwp i w końcu xiaomi.eu

Jest to wersja 6.3.17, z pełnym językiem polskim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Acid gdzie robię błąd? pobrałem dev i wrzuciłem (zresztą zrobiłem to z 4x wracałem z deva na stabla i z stabla nadeva i nic. chce zrobić recovery. przy 1 opcji pokazuje mi bład przy podłaczeniu mipada po usb ze nie ma połączenia jak otwieram cmd i plik bat. przy opcji z flashify na tablecie nie mam opji security->permission->root...

 

debugowanie włączone. 

Edytowane przez hhunter22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Acid gdzie robię błąd? pobrałem dev i wrzuciłem (zresztą zrobiłem to z 4x wracałem z deva na stabla i z stabla nadeva i nic. chce zrobić recovery. przy 1 opcji pokazuje mi bład przy podłaczeniu mipada po usb ze nie ma połączenia jak otwieram cmd i plik bat. przy opcji z flashify na tablecie nie mam opji security->permission->root...

coś jest nie tak... pokazuje ze zainstalowało a nie zainstalowało... nie mam twrp. wgrywa się w 3sekundy

ps próbowałem tardycyjnie jak robiłem na rmn2 rmn3 z MIUIPolska fastboot toolkit (Windows) i nadal mam mi recovery

1.png

Edytowane przez hhunter22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hhunter22 - miałem to samo. Zrobiłem roota wg tego poradnika: http://en.miui.com/thread-200068-1-1.html, następnie w RootExplorer zmieniłem nazwę pliku recovery-from-boot.p na recovery-from-boot.p.bak (link do poradnika: http://en.miui.com/thread-203226-1-1.html) i dopiero wgrałem TWRP. Gdzieś na angielskim forum przeczytałem że jak się nie zmieni tej nazwy pliku to TRWP nie będzie trwałe czy coś takiego. Spróbuj w ten sposób, mnie pomogło. Nie wiem czy to właściwie robiłem czy nie, mnie na pewno pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem to samo na lapku, też windows10, wszystko wykrywa tablet itd. po wejściu w fastboot i odpaleniu terminalu pokazuje na lapku że brak połączenia lub w przypadku toolkita ze nie ma podłączonego tabletu z fastbootem. wkurzam sie tylko 2h w dupe i nic nie ruszyło. zaczynam żałować wyboru xiaomi... spróbuje zibi tak jak napisałeś wieczorem. dzięki pozdr

 

@zibi6661 skąd wziąłeś adb drivers?

Edytowane przez hhunter22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja straciłem na to dwa dni po parę godzin, więc twoje 2 godziny to nie jest tak źle, ale Cię rozumiem. A problem u mnie był ze sterownikami w win10.  adb mam z tutoriala na stronie miuipolska.

Mnie znowu drażni komunikat jak się włącza tablet "Bootloader error code 03". Zniknął mi jak wgrałem ROM multi 6.3.17 ale ponieważ miałem kod błędu w sklepie google 963, postanowiłem wgrać nowy 6.3.19 który myślałem że naprawi błąd sklepu google. Nie dośc że nie naprawił to jeszcze pojawia mi się błąd w usługach google i nie da się nic zrobić. i jest komunikat powitalny bootloadera ;( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz w pkt 3 poradnika: https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/ dział instalacja recovery w windows, a nazwane jest to  MIUIPolska_instalator_recovery tam masz sterowniki.

To że u mnie tak było z tabletem, to nie znaczy że u Ciebie ma tak być. Na pewno robię coś źle, choć niestety dużo czasu poświęciłem na czytanie instrukcji na rosyjskim forum oraz angielskim. Niby wszystko już było ok, fajnie, tylko ten błąd 963. I teraz jestem znowu w kropce. Też mi się już odechciewa zabawy w ROMy ale teraz nie mam wyjścia, bo muszę jakoś wrócić do tego aby tablet działał dobrze. Tylko że teraz nie wiem jak to zrobić. Mój największy błąd to że nie zrobiłem sobie kopii zapasowej systemu,więc jeśli Ci coś uda zrobić, to zanim zaczniesz zabawę w zmiany/modyfikacje nie popełnij mojego błędu i zrób sobie buckup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej o to chodzi. I zastanawiałem się aby zrobić to wszystko od nowa zgodnie z kolejnością jaką napisał Sansai. Tylko jak sobie przypomnę wszystkie męki instalacji ROMu to mi się odechciewa. Może Tobie łatwiej pójdzie. 

Przed chwilą zrobiłem downgrade do 6.3.17 multi i nie ma błędu przy starcie tabletu "Bootloader error code 03" :))))  Możliwe że to wina ROMu 6.3.19. Nie ma też błędu usług google. Jest tylko błąd w sklepie google podczas pobierania 963, ale stwierdziłem że na razie więcej nie grzebię w tablecie dopóki nie pojawi się się jakaś poprawka. Aplikacje najwyżej będę pobierał z apkmirror.

Tak więc przestrzegam przed instalacją ROMU 6.3.19 z Xiaomi.eu. 

Edytowane przez zibi6661
błędne słowo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz jest tak 95254dc1392b6dd41d595ee7f3c62ef1.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

 


edit 2:
chyba jednak sobie z tym  nie poradzę. utknałem na error code 03............ twrp nadal nie moge wrzucić..

 

edit 3:

udało się wrzucić twrp 2.8.7 - nie wiem jak, po prostu za setnym razem poszło. bład code 03 nadal jest jednak idzie odpalić twrp i sam system. wrzucam miui 6.3.17. jak bd działać to super.  a błąd najwyżej usunę jak ktoś ogarnięty to zrobi i opisze jak dla zielonych :) bo na chwile obecną moja cierpliwość w skali 1 na 10 to -15... 

 

edit 4:

google play błąd  963 jest też u mnie...

Edytowane przez hhunter22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się też trzepałem z instalacją trochę, ale Panowie spokojnie nie przesadzajmy... Ja przez adb nie dałem rady połączyć się z tabletem, ale można sobie poradzić z samym fastbootem. Jak wrócę z pracy to napisze tutoriala jak flashowalem swojego Mipada - mi działa wszystko.

Edytowane przez xyzdio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, xyzdio napisał:

Ja się też trzepałem z instalacją trochę, ale Panowie spokojnie nie przesadzajmy... Ja przez adb nie dałem rady połączyć się z tabletem, ale można sobie poradzić z samym fastbootem. Jak wrócę z pracy to napisze tutoriala jak flashowalem swojego Mipada - mi działa wszystko.

super. najlepiej krok po kroku żebym ogarnął hehe:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

error code 03 zniknie po zainstalowaniu xiaomi.eu Miałem dokładnie to samo, po wgraniu przez TWRP któregoś z chińskich romów powraca error 03

Najczęściej błędy z połączeniem adb/fastboot powoduje windows i nieprawidłowe sterowniki. Też straciłem kupę czasu na to, niby zainstalowane najnowsze a nie działa. Wziąłem starego lapka z Vista zainstalowałem stery i poszło od ręki. Sprawdzić czy działa połączenie można komendą:
adb devices

czasem jest tam offline wtedy przełączamy w tablecie połączenie na "USB połączono jako aparat" i mamy online :), nie możemy dopuścić by ekran przygasł bo znów będzie offline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sansai napisał:

error code 03 zniknie po zainstalowaniu xiaomi.eu Miałem dokładnie to samo, po wgraniu przez TWRP któregoś z chińskich romów powraca error 03

Najczęściej błędy z połączeniem adb/fastboot powoduje windows i nieprawidłowe sterowniki. Też straciłem kupę czasu na to, niby zainstalowane najnowsze a nie działa. Wziąłem starego lapka z Vista zainstalowałem stery i poszło od ręki. Sprawdzić czy działa połączenie można komendą:
adb devices

czasem jest tam offline wtedy przełączamy w tablecie połączenie na "USB połączono jako aparat" i mamy online :), nie możemy dopuścić by ekran przygasł bo znów będzie offline

ok, zostaje jeszcze błąd sklepu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...