Skocz do zawartości

Redmi 3 szwankuje czujnik położenia, rotacji


Rekomendowane odpowiedzi

Wersja MIUI: 
7.1.1.0 i 7.1.3.0

Posiadany smartfon:
Redmi 3

Jakim użytkownikiem jesteś? 
Początkujący

Opis znalezionego błędu
Problem wykryłem przy zabawie z aplikacją Cardboard VR i goglami Weebo3D 2.0.

Podczas trzymania telefonu w pozycji na boku (telefon wsadzony w gogle) na pochylanie głowy przód-tył oraz na boki telefon reaguje poprawnie.

Podczas próby obrócenia się dookoła własnej osi (osoby, nie telefonu) obraz trzęsie się i nie obraca lub obraca ale nieadekwatnie do faktycznego obrotu. Przykład: czasami obrót o 90 stopni daje skok o 180 stopni a czasami nie daje żadnego lub znikomy obrót.
Problem potwierdziłem na dwóch Redmi 3. Porównałem zachowanie z Redmi 2. Redmi 2 nie ma tego problemu. Aplikacja do testowania sensorów też pokazuje wskazania nieadekwatne do faktycznego ruchu telefonu (sensor kinetics). Na Redmi 2 wskazania poprawne.
Do testu nie potrzebne są gogle VR, wystarczy ściągnąć aplikację carboard VR i uruchomić ją. Pojawią się dema aplikacji reagujące na ruch telefonu. Od razu widać, że obracanie się (rozglądanie) dookoła nie działa tak jak powinno.

Co ciekawe wchodząc do menu przez Power i Vol+ w Hardware info Redmi 3 pokazuje "gyroscope: null" i w testach sensorów nie ma testu żyroskopu.W Redmi 2 w Hardware info jest podany żyroskop i w testach sensorów jest dostępny test żyroskopu.
 

Zastanawiam się czy inni użytkownicy Redmi 3 też mają ten problem.

Nie wiem czy soft jest skopany czy miałem w ręku dwa uszkodzone Redmi 3.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. U mnie bardziej nie działa niż działa. W innym sprawdzonym Redmi 3 w zasadzie tylko się trząsł. obrotu praktycznie nie było.

Zastanawiam się, czy jest opcja zgłosić to bezpośrednio do supportu xiaomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na 7.1.3.0 normalnie się obraca, obraz lekko się trzęsie ale tu chyba akurat wina moich rąk :D. Sensor gubił się dopiero gdy odwróciłem się na tyle gwałtownie, że aż zakręciło mi się w głowie. Jakbyś mógł to nagraj filmik jak to wygląda, bo może źle próbuję to odtworzyć - telefon trzymałem w dłoniach blisko twarzy jak i wyciągniętych, nawet sam telefon puściłem na fotelu obrotowym i nic nie zauważyłem.

Edytowane przez cukru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ktoś rozwiązał?
Mam podobny problem. 
Pierwsze 5 min w goglach vr było w miarę ok, w miarę bo w porównaniu ze starym samsungiem trzęsło się to jak na głodzie heroinowym.
Później zaczęła się bajka, rozjechała się poziomica (w aparacie i aplikacjach też) a skierowanie telefonu na północ powoduje skoki straszne. I generalnie czujnik położenia w diagnostyce wariuje wartości zmieniają się drastycznie przy ustabilizowanym leżącym telefonie. Niestety nie wiem jak kalibrować żyroskop, w diagnostyce (informacje o telefonie>wersja jądra "tap tap tap" ) jest tylko opcja testu sensorów bez możliwości sklaibrowania (albo ja jestem ślepy). Pomożecie?

Redmi 3 7.1.3.0(LHPCNCK)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Która diagnostyka?

W "biosie" nie ma diagnostyki żyroskopu. Można przetestować jakimś softem z google play store ale ten też może źle czytać dane z czujników.

Ja testowałem przy użyciu sensor kinetics i też pokazywał bzdury.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia>Informacje o telefonie> tapiesz 4 czy 5 razy w "wersja jądra" i otwiera Ci się diagnostyka umożliwiająca sprawdzenie działania przycisków, podświetleń, aparatu sensorów i generalnie wszystkiego dostępnego w telefonie.

G-sensor to żyroskop - i jeśli przy leżącym telefonie pojawiają się duże skoki wyświetlanych wartości - znaczy, że sensor odbiera drgania (odzwierciedlone w programach vr ), ponadto podaje 3 wartości dla 3 osi - X, Y i Z. Jeśli wyrównujesz telefon w ktorejś z osi wyświetla się "passed" czyli, że osiągnąłeś to położenie. 
U mnie passed wyświetla się gdy brakuje mi 15-25 stopni do zrównania z osią - znaczy się, że sensory źle działają. Nie wiem i nie wypowiadam się czy to wina hardware czy softu - nie interesuje mnie to, chcę, żeby działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem tą diagnostykę i na G-sensor mam skoki ale 2 miejsca po przecinku.

Pass rzeczywiście zapala się wcześniej ale może kilka stopni za wcześnie.
W kwestii wyjaśnienia: G-sensor to nie jest żyroskop tylko czujnik siły grawitacji. Żyroskopu w tym telefonie chyba brak, bo w miejscu gdzie powinien być test jest napisane "No gyro". I to właśnie może być dla cardboard VR problem bo obracanie się osoby dookoła własnej osi może próbować czytać z sensora, którego nie ma. Być może youtube nadrabia braki żyroskopu magnetometrem i dlatego dobrze działa.
Chyba chińczycy przyoszczędzili z tym żyroskopem.

Powiem tak, pierwszy redmi 3 którego kupiłem, miał taką ostrą trzęsawkę i go zwróciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Redmi 3 Pro
odgrzeje kotleta... nabyłem google VR, pobawiłem się chwile dwa tygodnie temu - wszystko pięknie działało, po czym odłożyłem. Kilka dni temu wgrałem MIUI 8 Global Stable a dziś chciałem wrócić do googli, ale teraz po zamknięciu googli obraz skacze, a dokładnie po zasłonięciu czujnika kolo kamery przedniej - zbliżeniowego jak sadze...

Oczywiście wina leży po stronie OS, ktoś coś wie na ten temat?

Rafał

Edytowane przez decumanus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja z kolei mam trochę inny problem. U mnie non stop ekran się przesuwa, nawet jak sam głową/telefonem nie kręcę. Telefon Redmi 3 Pro i na globalu 8.0.2.0 i na xiaomi.eu 6.11.24 jest to samo. Próbowałem kalibrować czujniki jednak niewiele to dało, a może nawet pogorszyło całą sprawę.

Z góry wielkie dzięki za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie samo przeszło... nie wydaje mi się żeby była jakaś aktualizacja, chyba ze w tle... nie wiem co było przyczyna...

jednakowoż tel nie chce otwierać w BIMx modeli innych niż domyślny, Znaczy 3D otwiera, ale jak próbuje przejść do trybu VR to zatrzymuje się na pasku "Uruchamianie" bez żadnego postępu. Oczywiście nikt mi w tym nie pomoże to raczej specjalistyczny program -choć darmowy.

pozdrawiam

R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...