Skocz do zawartości

Root dla Redmi Note 3 Pro


kufciak

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, marcinj6 napisał:

ale możliwość ściągnięcia nowych tematów będzie??bo o to mi najbardziej chodzi. bo wydaje mi się że aplikacja theme współdziała z app story..

Kurde przydałby się już działający root albo jakiś rom:D

Na Redmi 3 działa theme przy zamrożonym sklepie :)

A wracając do roota to na 7.1.16.0 też nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kupiłem i jest w drodze:

Oryginalny Xiaomi redmi Uwaga 3 Prime 32GB ROM Metal ciała Fingerprint ID telefon komórkowy Helio X10 Octa Rdzeń 5.5 "1920X1080 3GB RAM

 

Czy to jest wersja -PRO ??

Bo nie wiem którą wersje mam Rootować...

Nie wiedziałem ,że oni tyle modeli mają.

Pozdrawiam.

Edytowane przez fonir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fonir Nie to nie jest wersja PRO. Wersja PRO ma lepszy procesor - snapdragon 650 oraz inny aparat 16mpx zamiast 13mpx oraz możliwość rozbudowy pamięci o karte sd.

Szkoda, że się wcześniej nie zorientowałeś bo dopłacając około 10$ miałbyś lepszą wersję, z dużo lepszym procesorem. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie, kiedy się można spodziewać działającego roota dla Redmi Note 3 Pro ? Mam wersję z 16 GB pamięci wewnętrznej i chciałbym instalować większe aplikacje na karcie pamięci. Niestety bez roota to nie możliwe. Cholernie brakuje mi miejsca :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Goti napisał:

@fonir Nie to nie jest wersja PRO. Wersja PRO ma lepszy procesor - snapdragon 650 oraz inny aparat 16mpx zamiast 13mpx oraz możliwość rozbudowy pamięci o karte sd.

Szkoda, że się wcześniej nie zorientowałeś bo dopłacając około 10$ miałbyś lepszą wersję, z dużo lepszym procesorem. 

Tyle czasu siedziałem na Ali ,że sie pogmatwało w głowie.

O tym mówisz ?

1000zł a nie -800.

http://www.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-Snapdragon-650-Hexa-Core-5-5-3GB-RAM-32GB-ROM/32597684693.html?spm=2114.01010208.3.74.4LOYxi&ws_ab_test=searchweb201556_2,searchweb201644_2_505_506_503_504_10033_10032_10020_502_10001_10002_10017_10005_10006_10003_10021_10004_10022_10018_10019,searchweb201560_1,searchweb1451318400_-1,searchweb1451318411_-1&btsid=7d41201e-1cbd-4251-81e3-fb042247a6ce

Root konieczny będzie .

Mam nadzieję,że bez bólu przejdzie.

Edytowane przez fonir
Znalazłem odpowiedz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nic wiecej nie słychać o roocie. Szkoda bo dzień za dniem wychodzi Miui 7.2 na kolejne telefony tylko nie nasz co jest tym bardziej dziwne bo premiera na największym teoretycznie rynku dla tego telefonu już była..

Send from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że tam pojawi się oficjalnie dopiero za 3 dni i będą sprzedawać je od razu z systemem w wersji global...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Pożyjemy zobaczymy bo ostanie ruchy Xiaomi nie są dość logiczne dla mnie...

Send from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tam napisane jak byk, że musi być odblokowany. Zaraz spróbuje u siebie odblokować i potem ogarnąć całą resztę (xiaomi.eu + root).

Tak w ogóle to tu jest niby instrukcja jak odblokować bootloader bez potrzeby unlock oficjalnego :)

https://translate.google.com/translate?sl=auto&tl=en&js=y&prev=_t&hl=pl&ie=UTF-8&u=http%3A%2F%2Fwww.androidiani.com%2Fforum%2Fmodding-xiaomi-redmi-note-3-snapdragon-version%2F501742-guida-redmi-note-3-pro-snapdragon-sblocco-bl-flash-twrp-root.html&edit-text=

Edytowane przez Lanc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lanc napisał:

niby jak tego dokonać,przecież pisze że musi być odblokowany

2 godziny temu, Lanc napisał:

Masz tam napisane jak byk, że musi być odblokowany. Zaraz spróbuje u siebie odblokować i potem ogarnąć całą resztę (xiaomi.eu + root).

Tak w ogóle to tu jest niby instrukcja jak odblokować bootloader bez potrzeby unlock oficjalnego :)

https://translate.google.com/translate?sl=auto&tl=en&js=y&prev=_t&hl=pl&ie=UTF-8&u=http%3A%2F%2Fwww.androidiani.com%2Fforum%2Fmodding-xiaomi-redmi-note-3-snapdragon-version%2F501742-guida-redmi-note-3-pro-snapdragon-sblocco-bl-flash-twrp-root.html&edit-text=

Masz jakiś link jak odblokować (mam zgodę od szomi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
42 minuty temu, Czeslavo napisał:

Gdyby ktoś chciał za free mieć Supersu Pro to leży u mnie na chomiku "zack505". Wystarczy zainstalować jako zwykłą apkę.

Czeslavo, nie bądź proszę malinowym ziomkiem, który nie szanuje wyników pracy innych.
Nie chcesz komuś zapłacić za jego produkt - Twoja sprawa. Nie musisz natomiast koniecznie chwalić się tym na forum i zachęcać innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zdaje mi się, że obecnie jedynym sposobem na root-a w XRN3P jest ten tutek:

http://en.miui.com/thread-240531-1-1.html

Trzeba mieć odblokowany bootloader, wgrać TWRP i SuperSu

Czy mógłby ktoś z grubsza wyłożyć po polsku jak to zrobić?

Zwłaszcza to:

Instruction to flash TWRP, Custom ROM & SuperSU

Use the boot-new.img you have modded from the Android Image Kitchen and replace the one in this folder.

1. boot-new.bat to flash boot-new.img
2. twrp-3.0.2-0-ido.bat to flash twrp-3.0.2-0-ido.img (It should reboot to TWRP3.0 or else goto next step)
3. Press & Hold Vol Up + Power and release immediately after Mi logo
2. Flash ROM (Optional, if you not flash a ROM then goto next step)
3. From TWRP menu install SuperSU
4. From TWRP reboot into bootloader
5. boot-new.bat again to flash boot-new.img for stability
6. Reboot to system
7. Wait patiently for the start of the Rom

edit:

Chyba już wiem o co chodzi,

jeżeli w telefonie mam wgrany rom:

"kenzo_global_images_V7.1.8.0.LHOMICL_20160129.0000.14_5.1_global_9706e12561.tgz"

to muszę go rozpakować i skopiować z niego plik Boot.img do "Android Image Kitchen Tool", zmodyfikować go, a w zasadzie to plik "fstab.qcom",

i tak w nowo utworzonym pliku "image-new.img" zmieniamy nazwę na "boot-new.img" kopiujemy go do "Combo_TWRP3_IDOV2"

zastępując już istniejący tam taki plik i dalej lecimy wg punktów.

Zgadza się?

Edytowane przez wajs
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...