Skocz do zawartości

Root dla Redmi Note 3 Pro


kufciak

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Koledzy mam problem ze zrobieniem roota i później TWRP recovery (odblokowałem dziś bootloader) Docelowo chcę zainstalowac rom MIUIPolska 6.4.21. Przeszukałem chyba wszystko co jest na forum i próbowałem zrobić to według tego tutoriala który jest polecany w kilku wątkach http://en.miui.com/thread-240531-1-1.html  Problem mam z tym poleceniem: 

  • Create a specific "Boot.img" for the respective ROM version Using Android Image Kitchen
  • Znalazłem info, że można zrobić root za pomocą KingRoot ale nie wiem co to jest a widzę, że prawie wszyscy robią to tak jak w tutorialu. Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć jak pięcioletniemu dziecku z mocno zaawansowaną demencją jak zrobić te TWRP i root? Kiedyś w Samsungu zrobiłem root i zainstalowałem Cyana ale widocznie człowiek na starość robi się tępy jak szpadel.
  • Pozdrawiam i proszę o pomoc 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem szczęśliwym posiadaczem mojego pierwszego Xiaomi -> RMN3Pro od kilku dni i takie zabiegi jeszcze przede mną, więc nie jestem specjalistą, ale nie jest czasami tak, że jak zainstalujesz rom miui polska, to po prostu omijasz ten krok z "Using Android Image Kitchen" który prawdopodobnie dotyczy romów oficjalnych? Może po prostu wystarczy zainstalować, rom miui polska i potem przez TWRP zainstalować SU, jak to jest opisane w kolejnych krokach wspomnianego tutoriala?

Oczywiście to tylko moje przemyślenia, niech się wypowie ktoś kto ma pewność, że tak jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 2.05.2016 o 23:13, kristopolis napisał:

Cześć

Koledzy mam problem ze zrobieniem roota i później TWRP recovery (odblokowałem dziś bootloader) Docelowo chcę zainstalowac rom MIUIPolska 6.4.21. Przeszukałem chyba wszystko co jest na forum i próbowałem zrobić to według tego tutoriala który jest polecany w kilku wątkach http://en.miui.com/thread-240531-1-1.html  Problem mam z tym poleceniem: 

  • Create a specific "Boot.img" for the respective ROM version Using Android Image Kitchen
  • Znalazłem info, że można zrobić root za pomocą KingRoot ale nie wiem co to jest a widzę, że prawie wszyscy robią to tak jak w tutorialu. Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć jak pięcioletniemu dziecku z mocno zaawansowaną demencją jak zrobić te TWRP i root? Kiedyś w Samsungu zrobiłem root i zainstalowałem Cyana ale widocznie człowiek na starość robi się tępy jak szpadel.
  • Pozdrawiam i proszę o pomoc 

Hej,

ja robiłem u siebie root po instalacji twrp ale nie z tego linku tylko tutaj jest prosciej chyba bo jest gotowy img i nie trzeba nic gotowac :] :

http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/development/recovery-kenzotwrp-cafface-3-0-0-t3369341

wejdz tylko do fastboot i wpisz te komende:  Fastboot flash recovery image-name.img gdzie image-name to obraz img

potem zainstalujesz miui polska 6.5.5 lub inne wczesniejsze bez problemu przez twrp

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, może ktoś podpowie, albo poda linka jak obsługiwać SuperSU. Mam zainstalowany, sprawdzony na rootchecker, ale to jedyna aplikacja którą widzi. Nie wiem jak blokować reklamy itp. Chyba, że to wszystko jest w SuperSu Pro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tutaj na forum nie znajdziesz łatwo aktualnego przetłumaczonego poradnika i tak będą odsyłali na angielskie główne forum.

Jeśli masz odblokowany bootloader to potem włączasz telefon w trybie fastboot czyli Włącznik(Power) i Głośność - (Volume Down) - Uruchamiasz z tej strony

http://en.miui.com/thread-278268-1-1.html

Root.bat i wgra Ci TWRP i w nim możesz zrobić Roota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, xtremesystems napisał:

jak sprawdzic czy bootloader prawidlowo oblokowany (niby to zrobilem ale pewności nie mam)

Jak miałeś 3xzielone to odblokowany, robiłem to dzisiaj, TWRP i root robisz wg pkt 7 ze zbioru poradników w tym dziale, ściągnij tylko FLASHER TOOLKIT V1-Lite, link jest gdzieś w połowie pierwszej strony postów, wybierasz opcję 4 i po kolei klikasz dalej wg pojawiających się komend. Oczywiście musisz mieć zahaczone 2 opcje debugowania w opcjach programistycznych i prawidłowo wgrane najlepiej najnowsze sterowniki adb, ja wgrałem te od Samsunga. Wszystko poszło gładko i szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak zrobilem jak pisze kolega maszateq. (z autorem flasher toolkita si dogadalem.)

 

jakby kto chcial wrocic do normalnego recovery to na FT trzeba dac opcje 3.

 

btw jak zrobilismy wg ptk 7 czyli mamy twrp. to ota nam nie bedzie dzialac? trzeba wracac do stock recovery ??

 

 

Dobra. tworca programu juz mi pomogl

 

1)robimy unroot (wystarczy full unroot w supersu

2) na flasher toolkicie dajemy punkt 3 - czyli wgranie standardowego recovery

3) robimy ota update

Edytowane przez xtremesystems
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam MIUI 7 Global 6.5.19 Beta. Dostałem zgodę na odblokowanie bootloadera. Pobrałem MiFlashUnlock_1.1.0317.1_en i chyba się udało tzn 3 zielone wyskoczyły. Teraz bardzo zależy mi na tym żeby mieć roota. Czy mam skorzystać z poradnika nr 8, trochę go nie ogarniam skąd wziąć pliki  Flash_SuperSu folder and Flash SuperSu.zip? Pomoże ktoś tego roota ogarnąć? :-D

Edytowane przez StEnY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, StEnY napisał:

Witam posiadam MIUI 7 Global 6.5.19 Beta. Dostałem zgodę na odblokowanie bootloadera. Pobrałem MiFlashUnlock_1.1.0317.1_en i chyba się udało tzn 3 zielone wyskoczyły. Teraz bardzo zależy mi na tym żeby mieć roota. Czy mam skorzystać z poradnika nr 8, trochę go nie ogarniam skąd wsiąść pliki  Flash_SuperSu folder and Flash SuperSu.zip? Pomoże ktoś tego roota ogarnąć? :-D

Jesteś już bardzo blisko :) Po wejściu w TWRP w Install przejdź do maksymalnie nadrzędnego folderu. W nim, tuż pod folderem external_sd powinien być folder Flash_SuperSu a tam paczka do zainstalowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam, mam problem z odblokowaniem bootloadera w Redmi Note 3.
Telefon zakupiony na ibuygou, z zalozona blokoda. Dostalem pozwolenie na odblkowanie bootloadera.

W telefonie w opcjach programistycznych mam wlaczone Enable OEM Unlock i USB Debugging,

zakladka security mam na 100pkt, do konta mam przypisany jeden telefon, telefon jest odnajdywany przez "odszukaj telefon", do mi unlock loguje sie po ID i hasle. Tak samo na strone i telefonu. W mi unlock podczas Veryfing Device wyswietla mi sie "

Couldn’t Verify Device

Current account is different from the account info on the device "

i proces zostaje przerwany na okolo 50%. Co robie zle albo czego nie robie ? Prosze o pomoc.

 

MIUI 8.0.1.0 Global stable, and. 5.1.1

Redmi Note 3/32 6x1.8

 

--

 

wedlug tej instrukcji wymagane jest poczekac kilka dni, wiec moze tu jest problem.

http://en.miui.com/thread-280561-1-1.html

 

 

 

Edytowane przez mi_user
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, mi_user napisał:

Witam, mam problem z odblokowaniem bootloadera w Redmi Note 3.
 

 

Mam to samo. Na razie dałem sobie spokój. 2 wyjścia, czekasz kilka dni, albo naparzasz przycisk Unlock do skutku. Próbowałem różnych sposobów/poradników w komentarzach na oficjalnym forum i szkoda czasu.

http://en.miui.com/thread-278268-1-1.html

Cytat
8. Whether I get OTA after following this method?
Ans: You will receive OTA's but you won't be able to flash incremental OTA's but still you can flash Full ROM OTA's.
 
8. If it doesn't support incremental OTA why it is mentioned in the Title that No OTA Break/Issue?
Ans: OTA Means On The Air updates and it doesn't means only incremantal updates are OTA's. With this method you will still receive OTA's and you can flash the Full ROM OTA's without any hustle and no need to edit those updater script also. Just need to download the Full ROM OTA and rest the device will do.

Może mi ktoś wytłumaczyć o co w tym chodzi dokładnie? Chce mieć roota ale na stable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mi_user

Wgraj systemową aplikacją Aktualizacje rom global dev pobrany stąd: http://en.miui.com/download-301.html

Stracisz dane ale na tym sofcie powinieneś już bez problemów odblokować bootloader.

 

1 godzinę temu, adrx napisał:
Cytat
8. Whether I get OTA after following this method?
Ans: You will receive OTA's but you won't be able to flash incremental OTA's but still you can flash Full ROM OTA's.
 
8. If it doesn't support incremental OTA why it is mentioned in the Title that No OTA Break/Issue?
Ans: OTA Means On The Air updates and it doesn't means only incremantal updates are OTA's. With this method you will still receive OTA's and you can flash the Full ROM OTA's without any hustle and no need to edit those updater script also. Just need to download the Full ROM OTA and rest the device will do.

Może mi ktoś wytłumaczyć o co w tym chodzi dokładnie? Chce mieć roota ale na stable.

Chodzi o to, że po zrootowaniu oficjalnego softu tą metodą aktualizacje OTA działają, ale dopiero po pobraniu pełnego romu. Wygląda to tak, że najpierw telefon powiadamia cię o aktualizacji, pobiera sam update (kilkadziesiąt-kilkaset MB) ale jego próba instalacji się nie udaje i po ponownym uruchomieniu urządzenia Updater sugeruje pobranie pełnego romu i z niego już aktualizacja przebiega bez problemu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, instalujesz z poziomu TWRP supersu, oraz musisz rozpakować boot.img znaleźć plik fstab.qcom usunąć ,verify i ponownie zainstalować rom

Cytat

,verify

Ewentualnie zainstalować modowane TWRP a potem supersu (użyj google aby znaleźć twrp bo nie mam linku pod ręką)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo wgrać TWRP Cafface i nie zawracać sobie głowy boot.img

http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/development/recovery-kenzotwrp-cafface-3-0-0-t3369341

można też zrootowac bez zmiany fabrycznego recovery: http://en.miui.com/thread-278268-1-1.html

Edytowane przez primek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś próbował instalować twrp na global dev 6.9.9 ? próbowałem instalacji 2 wersji Cafface i twrp z poradnika. Niestety niby w fastbocie się instaluje ale restarcie restarcie uruchamia się w recovery systemowym. Słuchawka ma odblokowany bootloader. Jest jakaś wersja TWRP która się instaluje bez problemów a może robię jakiś błąd lub czegoś nie robię? Prosze o pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jakiś problem. Pobrałem najnowszy pakiet SuperSu i zainstalowałem przez TWRP 2.0.2-2, i stanęło na Bootanimation (czekałem z 6 min)

Edit: Już nie ważne. Wtedy pobrałem jakąś straszą wersje :D (fail) chyba 2.46

Edytowane przez H4RRY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, adrx napisał:

Nowy poradnik roota dla romu global http://en.miui.com/thread-358819-1-1.html ponoć OTA działa bez problemu, jeszcze nie próbowałem. 

Zainstalowałem wg powyższego poradnika i wreszcie działa bez problemu. Powiadomienia działają, root działa i można bez problemu aktualizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Jako że mam ciągłe problemy z sms postanowiłem przywrócić telefon do ustawień fabrycznych, jednakże kilka danych aplikacji chciałem zachować. Niestety helium nie udało mi sie uruchomić więc niezbędny jest root dla innych aplikacji.

I teraz pytanie ma ktoś pewną i sprawdzoną instrukcje jak wgrac root'a na androidzie 6 z najnowszym miuipolska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...