Skocz do zawartości

Redmi 3 - dostosowanie MIUI 77


kokornik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Stałem się posiadaczem nowego Redmi 3. W chwili obecnej jest tam MIUI 77.1.1.0, bootloader oczywiście zablokowany. W przyszłości rozważam przejście na polskie MIUI, co na razie i tak nie jest dostępne dla tego urządzenia.

Stąd pytanie o możliwości dostosowania istniejącego interfejsu do potrzeb polskiego użytkownika bez przeładowywania softu. W MIUI można wybrać język polski, jednak to nie wszystko, jest parę miejsc gdzie panuje j. chiński albo angielski nie wystarcza:

- klawiatura jaka jest zainstalowana to Google pinyin - dostępne języki Chiński i angielski, pomogło doinstalowanie polskiej klawiatury Google ze sklepu Play

- aplikacja Muzyka - tutaj panuje totalna chińszczyzna, aplikacja nastawiona jest na chińską muzę online, da się słuchać plików offline,  ale na dzień dobry ściąga zawsze playlisty z Shenzen, próbowałem podmienić ją na jakąś domyślną androidową, na razie używam VLC

- MI App Store - to mi w ogóle nie działa, pojawia mi się kilka małych ch. znaczków ale żadnych aplikacji. Dobrze że działa Google Play, ale myślałem że doinstaluję sobie parę aplikacji od Xiaomi o których czytałem na tym forum.

 

Tak więc pytanie do forumowiczów: co robicie z oryginalnym softem MIUI żeby go oswoić? Chodzi o funkcje opisane powyżej ale i inne do których jeszcze nie dotarłem.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...