Jump to content

kubapl66

Użytkownicy
 • Content Count

  170
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

14 Good

About kubapl66

 • Rank
  Zaawansowany

Recent Profile Visitors

842 profile views
 1. Developer ustawił minimalną 691MHz dla rdzeni A53, ponieważ ta częstotliwość ma to samo napięcie co 400MHz (805mV), więc zyskujemy wydajność, a zużycie baterii zostaje takie samo. To samo tyczy się rdzeni A72, domyślnie minimalna częstotliwość to 883MHz, ponieważ 883MHz oraz 400 MHz używają tego samego napięcia (835mV).
 2. Nastał ten wielki dzień i w końcu udało się naprawić problemy związane z crashowaniem aplikacji aparatu, brakiem synchronizacji flasha oraz zapalania się latarki co drugie włączenie. Fix zrobiony przez billchen1977 z XDA. Link do tematu na XDA: https://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/development/universal-camera-binary-patch-kenzo-n-t3572779
 3. Upewnij się najpierw, że używa aktualnego Xiaomi.eu lub oficjalnego, aktualnego globala. Zobacz też przez jaki czas żona uzyskała te 3.5h SoT, jest różnica w nabiciu 3.5h w ciągu jednego dnia a np. 5 dni, w nocy bateria też schodzi. Sprawdź czy jakiś proces systemowy nie drenuje baterii Dodatkowo, wgrywając custom kernel możesz na Kenzo/Kate uzyskać nawet 10h SoT.
 4. W Xiaomi.eu na ekranie blokady pod zegarem wyświetla się data w stylu "1 marca, 2017" Nie jest to może do końca bug, ale chciałbym zauważyć, że raczej mało kto musi na szybko zobaczyć który mamy rok, ale za to dzień tygodnia owszem. Proponowałbym zmienić to na "środa, 1 marca", czyli tak samo jak w globalu.
 5. Zmień ikony na inne, przejdź do launchera, zmień ikony z powrotem na te co miałeś. Dzieje się tak podczas zmiany DPI, trzeba wtedy od nowa załadować pliki ikon.
 6. Nie potrzebujesz roota do zwykłego użytkowania. Ale jest potrzebny jeśli chciałbyś przykładowo użyć adblockera albo kernel adiutor. Nie ma OTA od MIUI Polska, z rootem czy bez, wgrywa się tak samo przez recovery.
 7. Czy jest jakiś sposób na pogrubienie czcionki na pasku stanu w Xiaomi.eu, tak żeby wyglądała jak na globalu? Przesyłam screena z globala.
 8. 9GAG Reddit Twitch (wyższa rozdzielczość niż stockowo) Wiadomości Google
 9. W żadnym wypadku nie kładź na grzejnik!
 10. fastboot oem device-info w fastboot, ale jeżeli go nie odblokowywałeś, to masz zablokowany na 100% Nie
 11. Masz MIUI Stable, do stable masz aktualizacje co parę miesięcy obecnie najnowsza to V8.1.1.0 Możliwe, że masz wgrane jakiś syf dlatego ci nie wyszukuje aktualizacji. Najnowszego Global stable i deva możesz pobrać stąd http://en.miui.com/download-301.html#438 Jeżeli masz odblokowany bootloader, możesz zainstalować xiaomi.eu stable https://www.androidfilehost.com/?fid=385035244224404706 dev https://miuipolska.pl/download/
 12. Wydaje mi się że jedyny sposób to wgranie custom kernela z obsługą Faux Sound Control (np. Radon) i obniżenie głośności w Kernel Adiutor
 13. Po pierwsze dziwi mnie że nie korzystasz z funkcji odcisku palca dla blokady ekranu, no ale mniejsza. Jeżeli dobrze mi się wydaje to nie masz wgranego TWRP, a szkoda bo jest flashable zip który usuwa wzory, hasła i PINy ekranu blokady http://d-h.st/aRvW (stworzony przez dewelopera AGNi kernel) Masz odblokowany bootloader? Jakie MIUI masz wgrane, Global stable? Jeżeli masz zablokowany i nie masz zgody na odblokowanie to pozostaje ci: 1. Wysłać prośbę i czekać na zgodę, odblokować BL i wgrać TWRP 2. Wgrać ROM MiFlashem przez EDL czyszcząc wszystkie partycje, tylko uwaga
 14. Na Mi Maxa są sterowniki do kamery dla Nougata, wyciągnęli je jakiś czas temu z MIUI na Androidzie 7.0 w wersji alfa.
 15. kubapl66

  [KERNEL] Radon

  Wyszła wersja V3.6 https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=70562354&postcount=6871 Po aktualizacji czas na baterii się poprawił, szczególnie w idle. Jakby ktoś chciał opcje pod wydłużenie pracy na baterii to ustawiamy tak: W Aroma wybieramy opcje Battery biased i aktywujemy hotplug. W Kernel Adiutor wyłączamy touchboost i przyśpieszenie CPU, w opcjach GPU włączamy adreno_idler, w harmonogramie I/O ustawiamy maple, reszta domyślnie.
×
×
 • Create New...