Jump to content

DanteGamer

Użytkownicy
 • Posts

  31
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by DanteGamer

 1. O ile jest tu miejsce na jakieś preferencje, no to ja bym preferował nie zmieniać niczego w samym telefonie innego niż wersja MIUI; najprostszy możliwy zabieg, Nawet nie tyle chodzi o strach, co po prostu o to, że software nie należy do kręgu moich zainteresowań, a moje podstawowe zapotrzebowania nie wymagają ode mnie posiadania obszernej wiedzy w tym zakresie. Mam problem, chciałbym go w najprostszy i najmniej angażujący sposób rozwiązać i w sumie to tyle. Jeśli to dobre porównanie to chciałbym zrobić to, co poradziłby mi pracownik Xiaomi. Wiem, że to bardzo naiwne podejście i jest to ograniczaniem się z własnej woli, ale szczerze mówiąc wolę być ograniczony i wiedzieć co robić niż tych ograniczeń nie mieć i błądzić :)

  A więc najlepszym rozwiązaniem byłoby podążanie za krokami podanymi w linku podesłanym przez Marcina? I czy 'zablokowane urządzenie' w pierwszym kroku odnosi się do bootloadera?

   

 2. Cześć wszystkim. Jestem zupełnym laikiem zarówno jeśli chodzi o użytkowanie forum, jak i samego MIUI. Nie mam żadnego obeznania w kwestii recovery, roota, ROMów i wszelkich zagadnień wykraczających poza podstawowe użytkowanie telefonu. Jak się okazało aktualizacje również należą do tych zagadnień. 

  Przez jakiś czas po kupnie sprawdzałem aplikację o nazwie 'aktualizacje', by żadnej aktualizacji nie ominąć. Myślałem, że informacja o dostępności nowej aktualizacji jak i sama aktualizacja do pobrania będą dostępne w tym miejscu. Po tym jak wyczytałem na forum, że sprawa nie jest tak prosta, a każda wersja ma swoje słabe i mocne strony, stwierdziłem że trochę obawiam się z tym bawić. 

  Od jakiegoś czasu, gdy próbuję wybudzić telefon, ekran pozostaje czarny i muszę zresetować telefon. Ludziom z tym problemem polecano zmianę wersji i pomagało to, dlatego postanowiłem zrobić to samo. Jednak nie mam zielonego pojęcia jak się za to zabrać. Mam obecnie wersję 5.10.8 i jestem jak dziecko we mgle.

  Dlatego zwracam się do Was o pomoc - jaką wersję powinienem zainstalować i jak to zrobić, by pozbyć się tego uciążliwego problemu, a jednocześnie nie mieć nowego? Nie musi to być wersja po polsku, aczkolwiek raczej się przyzwyczaiłem, więc gdybym miał wybierać to już tę polską. Tym bardziej, że jak dla mnie jest bardzo dobrze przetłumaczona.

  Z góry dzięki za odpowiedzi, doceniam wszelką pomoc :)

  EDIT: Może niepotrzebnie, ale chciałbym dodać, że wolałbym się nie bawić we wszelkiego rodzaju odblokowywanie bootloadera czy też rootowanie telefonu - nie chciałbym robić nic, czego by Xiaomi nie autoryzowało, ani niczego co wymagałoby większego zasobu wiedzy i doświadczenia niż podstawowe. Potraktujcie mnie jak dziecko :)

 3. Przypomniało mi się o co jeszcze chciałem spytać - po wybudzeniu telefonu czas systemowy (przynajmniej zegar ekranu blokady) się odświeża o kilka minut. Czy to sprawia, że powiadomienia przychodzą z jakimś opóźnieniem i czy da się temu zaradzić, czy to po prostu kwestia odświeżenia godziny pokazywanej na ekranie blokady?

  Edit: właśnie sprawdziłem, że powiadomienie z Messengera o wiadomości z 16:23 otrzymałem o 16:27 :/

   

  Po tym jak telefon nie wyświetlał nic na ekranie musiałem go zrestartować, po włączeniu był w trybie cichym, a po utworzeniu bug loga nie ma go w pamięci telefonu.

  Chyba przywracam fabryczne :/

   

  A czy po przywróceniu fabrycznych przypadkiem nie wywali MIUIPolska?  Szczerze mówiąc jak kupowałem ten telefon to już z wgranym MIUIPolska, więc średnio wiem jak to się robi i wątpię żeby moja wiedza na temat Androida czy tym bardziej Miui była do tego wystarczająca :/

 4. Mówię właśnie o opcjach systemu. Zajęło mi to sporo czasu, skonfigurować wszystkie opcje baterii, wyświetlacza, dźwięku etc. Skonfigurowałem dosłownie wszystko w ustawieniach, panelu sterowania i we wszystkich aplikacjach systemowych. Teraz, kiedy już to mam zrobione mogę pozgrywać screeny i oczywiście jestem bogatszy w wiedzę na temat wszystkich ustawień, ale i tak musiałbym do tego przysiąść, żeby wszystko zbackupować, poustawiać na nowo etc.

  Dlatego przywrócenie ustawień fabrycznych traktuję jako ostateczność i spróbuję jeszcze się czegoś dowiedzieć na oficjalnym forum.

 5. Update: dziś rano znowu tryb cichy, telefon tylko wibrował. Zdaje się, że po kilku godzinach użytkowania po prostu się wycisza i o ile sam go nie przywrócę do normalnego trybu to tylko wibruje. Najgorsze jest to, że z wybudzeniem mnie problem miał nawet mój poprzedni telefon gdzie dźwięk działał, a co dopiero ten gdy tylko wibruje :/

  Ustawiłem zaplanowane Godziny Ciszy na codziennie od 0:00-0:01, może tych Godzin Ciszy nie da się wyłączyć i kiedyś muszą być. Jak to nie pomoże, to wrócę do 'Zawsze przerywaj' i po prostu zresetuję telefon, bo innego pomysłu naprawdę nie mam :/

  Co dziwne i irytujące, wszystkie ustawienia w Godzinach Ciszy, czyli 'Zawsze przerywaj', 'Zezwól na wyjątki' i 'Tryb cichy' sugerują brak możliwości ich wyłączenia, co jest dość frustrujące, bo dla mnie telefon musi wydawać dźwięki ciągle żeby spełniał swoje podstawowe funkcje.

  Dzięki za pomoc jak do tej pory, dam znać, co wyszło :)

 6. Nie mam żadnych zmian profilów ustawionych.

  Co ciekawe jak sprawdzałem okazało się, że pod 'Profile baterii' widniał napis 'Wył.', a pamiętam, że tworzyłem swój własny profil baterii. Dlatego wybrałem go, upewniając się, że z dźwiękiem jest wszystko w porządku. Zobaczymy, może to była przyczyna.

   

   

 7. Cześć wszystkim. Mam od dłuższego czasu problem z trybem cichym, który włącza się samoistnie. Najlepszym przykładem będzie to, że idąc spać dzisiaj miałem włączony dźwięk, a gdy wstałem włączony był tryb cichy. Co zrobić by ten telefon się samoistnie nie wyciszał? Dodam że system najnowszy, godziny ciszy we wszelkiej postaci wyłączone, a nawet na wszelki wypadek włączyłem w nich wszystkie wyjątki.

  Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc :)

 8. Cześć wszystkim. Nie jest to dobry dział, ale najbliżej określa moje pytanie, mianowicie szukam konkretnej opcji w ustawieniach. Zawsze na początku korzystania z telefonu wertuję wszystkie aplikacje i opcje. W czasie tego procesu na pewno natknąłem się na opcję co ile ma być odświeżane aplikacje i ustawiłem bodajże co godzinę w celu zaoszczędzenia transferu. Zmieniłem jednak zdanie, bo zbyt często otrzymuję ważne informacje z dużym opóźnieniem. Jednak nie mogłem tej opcji nigdzie znaleźć, tak samo jak tematu w internecie, jak to zrobić.

  Z góry dzięki za pomoc :)

 9. Cześć wszystkim :smile: 

  Mój Redmi Note 2 sam wyłącza głos zostawiając tylko wibracje, które nie zawsze usłyszę z kilku metrów. Próbowałem zaobserwować kiedy to się dzieje i doszedłem do wniosku, że to przez wyłączanie i włączanie wibracji, ale to jednak nie to. Kiedy i dlaczego to się dzieje?

  Z góry dzięki za pomoc :D

 10. Cześć ponownie. Alarm/budzik działa dobrze, kilka razy rano ustawiałem na godziny wieczorne i zawsze działał. Jednak gdy wstaję rano - a więc kiedy go potrzebuję - jedynie wibruje, nie wydając dźwięku. W dodatku ekran i przyciski nie podświetlają się. Przed pójściem spać telefon był w trybie głośnym. Mam wyłączone godziny ciszy. Głośność budzika ustawiona na maksymalną. Wyłączone jakiekolwiek opcje wyciszenia/oszczędzania przez noc. Co się więc rano dzieje z tym telefonem?

  Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam

 11. Cześć wszystkim. Do rzeczy: w aplikacjach 'Pliki' oraz 'Panel Sterowania' mam ustawienia widoczne w załączniku. Przez cały dzień powiadomienie nie pojawiło się, więc chciałem zrobić czyszczenie manualnie. Okazało się, że do usunięcia było jakieś 400MB samego "syfu", a ja przecież ustawiłem rozmiar śmieci (w momencie osiągnięcia którego uruchomi się czyszczenie) na 100MB. Jakiś czas po tym czyszczeniu sprawdziłem jeszcze raz i było 150MB - powiadomienie się w ogóle wcześniej nie pojawiło. Czym jest to spowodowane i co zrobić, by to automatyczne czyszczenie działało?

  Z góry dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam

  Screenshot_com.miui.cleanmaster_2015-12-23-01-02-09.png

   

×
×
 • Create New...