Vergiliusz

Użytkownicy
 • Content Count

  890
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Posts posted by Vergiliusz


 1. 13 godzin temu, electro69 napisał:

  Możesz napisać jakie zmiany zostały wprowadzone w tej aktualizacji oprogramowania ?, można używać już sklepu z motywami ?. Sprawdzałem przed chwilą "ręcznie" i nie mam na razie możliwości zainstalowania tej aktualizacji przez OTA.

  Główną zmianą jest uaktualnienie poprawek. Przy uruchamianiu na dole ekranu pod logo Redmi Note 7 jest zielony robocik android. 

  Czy bateria działa lepiej? Według mnie nie, od MIUI 10 strasznie skaszanili. Czujnik zbliżeniowy u mnie działa prawidłowo. Nigdy ani ja ani żona nie mieliśmy problemów z nim. Aaaa, przy zmianie regionu na Polskę, motywy nie są już kastrowane z dodatków..tzn kiedy miałem ustawioną Szwajcarię i motyw z zegarem HTC, po powrocie na Polskę, wywalało mi ten zegar. Teraz motyw jest kompletny. 

  Wydaje mi się że po tej aktualizacji telefon uruchamia się ciut dłużej ale może tylko tak mi się wydaje. 


 2. Dnia 4.01.2020 o 16:48, electro69 napisał:

  Ostatnio zwróciłem uwagę na to, że telefon szybciej się rozładowuje gdy korzystam z sieci wi-fi. Możliwe, że zaczęło się to po aktualizacji do MIUI11. Bateria w telefonie "spada" mniej więcej co 2 godziny o jeden procent, gdy telefon leży w stanie czuwania z włączonym wi-fi (w tym czasie z reguły dostaję góra 1-3 powiadomienia z aplikacji). 

  Muszę potwierdzić Twoje spostrzeżenia co do baterii. Na MIUI 10 było z tym lepiej. Teraz wystarczy włączyć WiFi żeby bateria w oczach leciała.


 3. Dodam i ja swoje parę groszy do tej litanii żali. 

  Zdawałem sobie sprawę, że GTR to co innego niż Stratos ale zmieniłem go na nowszy model. 

  Ogólnie, nie mam większych zastrzeżeń do urządzenia ale jednak mam kilka.

  1.  bardzo duże a mianowicie zastrzeżenie co do GPS, działa on z aktualizacji na aktualizację coraz gorzej. To jest tragedia.

  2. Bateria, miało być tak pięknie w broszurkach lecz...jest nieco lepiej jak w poprzednikach. Ani razu nie udało mi się osiągnąć 14 dni ale wiem, że są tacy którzy to osiągnęli bez powiadomień i AoD.

  3. Z tym się pogodziłem w momencie podjęcia decyzji zakupu ale brak możliwości dogrania aplikacji jednak trochę boli.

  Powiadomienia z kolei działają bez problemu, nie ma tu problemu też z czcionką i Polskim znakami ale żeby czepiać się o czcionkę w chińskim produkcie który jak już wypuszczony jest na rynek GLOBAL? Powaznie? To aż takim pępkiem świata staliśmy się dzięki wiodącej partii? 

  Ogólnie rzecz biorąc jest to odpowiednik Huawei GT i nawet podobnie wygląda. 


 4. Xiaomi przez wymogi EU wprowadziło trochę zamieszania. Mamy wersję GLOBAL i można powiedzieć, że GLOBAL EU. GLOBAL EU albo prawidłowo EEA to jest to to samo co zwykły GLOBAL przy czym ma wprowadzone zmiany podyktowane przez wymogi prawa unijnego chociażby ze względu na RODO i nie ma tu motywów oraz innych drobnych rzeczy które nie są wszem i wobec znane. Brak motywów to jest to co jako pierwsze rzuca się w oczy. 


 5. 19 godzin temu, kemot7 napisał:

  Jak to jest, że kupując full oficjalnie telefon w PL nie można liczyć na poprawki i aktualizacje? 

  Nie bardzo rozumiem pytanie, producent i wsparcie nadal jest w Chinach. To Xiaomi wydaje poprawki i aktualizację zabezpieczeń. 

  Póki co aktualizacje zabezpieczeń są wydawane co miesiąc lub dwa, teoretycznie wraz z nimi są poprawki błędów w MIUI. 

  • Like 1

 6. Podsumowując, wszystkie tanie urządzenia będą miały wydawaną wersję stable przez niewiadomy czas, póki Xiaomi się nie rozmyśli i nie zakończy wsparcia. Wychodzi na to że nawet dla nich prawdopodobnie będą zamknięte bety bo jakoś błędy trzeba weryfikować i poprawiać. Chyba, że będą wydawane co jakiś czas tylko łatki zabezpieczeń.

  Tak?

  Jeżeli bety publiczne będą wyłączone to wynika to chyba tylko z tego, że nic nie dawały. Jeszcze na oficjalnym forum w dziale zgłaszania błędów był jeden wielki " pier***nik" zamiast błędów to ludzie zgłaszali swoje problemy z nieumiejętną konfiguracją albo czemu coś było wcześniej a teraz niema. 

  Jeżeli będą mimo wszystko zamknięte bety dla każdego urządzenia bo o tym nie było ani słowa, to świat się nie zawali. 

   


 7. Dnia 17.05.2019 o 11:12, maludroid napisał:

   Czy zipem z aktualizacją można przejść z EEA na GLOBAL? Jeśli nie, to jak najprościej? (trzeba odblokowywać bootloader?).

  Pytanko dodatkowe: która wersja jest prawidłowa dla oficjalnej polskiej dystrybucji?

  Obie są prawidłowe i oficjalne, przy czym jak to już było tu wałkowane, jeden ma wersję dla Europy a drugi GLOBAL. Z tego co mi jeden Chińczyk ( chyba) napisał, nie da się wrzucić jednej wersji na drugą bez odblokowania bootloadera. 

  Pytanie tylko po co, skoro to są te same wersje? Jeżeli już chcesz odblokować to wgraj sobie xiaomi.eu/miuipolska i chociaż nie będzie później płaczu, że coś nie działa.