woonski

Użytkownicy
 • Content Count

  66
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by woonski


 1. Odpowiedź banku:

  Telefon, który masz działa z kartą Mastercard w telefonie. Problem może wiązać się z wgraną nakładką na system na tym urządzeniu. Mogła ona zostać potraktowana przez moduł pozwalający na przypisanie karty do telefonu jako potencjalnie niebezpieczną i w trosce o bezpieczeństwo płatności na telefonie z takim oprogramowaniem są blokowane.


 2. Cześć,

  Nie tak dawno ING uruchomiło funkcjonalność dokonywania transakcji zbliżeniowo z wykorzystaniem NFC. 

  Mam jednak problem z jej uruchomieniem u siebie. Za pomocą aplikacji Moje ING, w miejscu gdzie według instrukcji powinienem mieć możliwość włączenia tej usługi mam tylko informację:

  "Płatności zbliżeniowe telefonem dla tej karty są nieaktywne"

  i tyle. Po konsultacji z bankiem, zalecono mi skorzystanie z MasterCard, jednak tutaj, w momencie chęci zamówienia karty MC znowu mam inny komunikat (załącznik).

  Czy ktoś miał może podobne problemy na swoim telefonie?

   

  share_1346994768.jpg


 3. Witam,

   

  Jakiś czas temu kupiłem zegarek Samsung Gear S3 i chciałem go sparować tak aby współpracował z moim Mi5S. Po walkach i doinstalowaniu usługi oraz aplikacji z plików .apk (których swoją drogą nie dało się zainstalować ze sklepu Google) w końcu udało się wszystko połączyć tak aby działało jak należy.

   

  Teraz chciałbym iść o krok dalej i skonfigurować całość tak, że gdy zegarek jest w pobliżu telefonu, to pomijany jest ekran blokady w telefonie. Wiem że od tego jest Googlowska opcja Smart Lock lub opcja "Odblokowanie za pomocą Bluetooth". Jednak ani jedna ani druga nie działa. O ile znalazłem informację, że ta wbudowana opcja zezwala tylko na integrację z opaskami xiaomi, o tyle nie znalazłem nic na temat "Zaufanych urządzeń w pobliżu" i ich problemem z wyszukiwaniem urządzeń po BT lub WiFi, bo taki mam właśnie problem. Podczas skanowania, nie znajduje mi zegarka, pomimo włączonego i BT i WiFi.

   

  Czy ktoś borykał się z podobnym problemem?

  Czy opcja, nazwijmy ją "Smart Lock" Xiaomi, to tak naprawdę to samo co od Googla, tylko przykryte ustawieniami Miui?

   

  Będę wdzięczny za pomoc w tym temacie i jakiejkolwiek wskazówki, to dobre jak i te złe.

   

  Pozdrawiam

   

  PS. Mam nadzieję, że temat wrzuciłem do odpowiedniej kategorii.

   

  Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

   

   


 4. Ludzie złoci, powiedzcie mi czy u Was też macie problem ze znikającym dzwonkiem dla połączeń? Czekałam 4 wydania myśląc, że to problem globalny, bo w końcu sam się pojawił, ale po tych 4 wydaniach nic się nie zmieniło. Szukałem na Internecie i stricte mojego problemu nikt nie ma, a nie sądzę by było to problem sprzętowy.

  Otóż problem jest taki, że wszystko pięknie działa, po kilku dniach zazwyczaj 1-2 przestaje mi dzwonić dźwięk w monecie przychodzenia połączenia, wiadomości SMS i Messenger. Dźwięk Whatsappa i poczty działa cały czas. Po restarcie wszystko wraca do normy, by po 1-2 dniach znowu się zepsuć. Czyściłem już cache i dalvika, nie mam żadnych włączonych zaplanowanych zadań, godziny ciszy - brak w ustawieniach takiej opcji. Ma ktoś jakiś pomysł, co jeszcze można sprawdzić?

   

  Wersja Miui najnowsza. Telefon mi5s.

   

  Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka 5. Nie ma i nie będzie jeszcze przez jakis czas xposed dla anroida 7

  No to trochę szkoda. Mam kupione xMIUI i jest aktualnie bezużyteczne bez frameworka :(

  Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka


 6. U mnie po przejściu na 7 zauważyłem lepiej działający czytnik linii papilarnych. Łapie praktycznie od razu, gdzie wcześniej bywały z tym problemy. Po drugie zmienił się trochę ekran blokady, po trzecie mam przekonanie graniczące z pewnością, że kolor biały stał się bielszy. Wcześniej założyłem temat, że mój biały jest żółtawy, teraz sobie porównałem że starą komórką i jest lepiej.

  Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka


 7. Ciekawe czy poprawili smart locka. Na ostatniej wersji przed andkiem 7 musiałem odblokowywać telefon nawet w zaufanych lokalizacjach :(

  Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka


 8. Dzisiaj po raz pierwszy od zakupu przetestowałem aparat w mi5s. Zastanawia mnie jedno, przy przeglądaniu zdjęć w galerii w momencie jak wczytuję się zdjęcie, to jest one powiedzmy normalnej jakości, po chwili polepsza się jego ostrość. Czy to mechanizm w mi5s do polepszenia zdjęć, czy zdjęcia faktycznie robią się takie ostre, ale trochę mija zanim się załadują? Pytam, bo załadowałem zdjęcia na endomondo i tam wyglądają gorzej, być może przez kompresję, albo z powodu że na endomondo tej korekcji nie ma.

  Taki sam efekt można zauważyć w momencie wczytania tapety w sklepie z motywami MIUI, dostępnym z poziomu telefonu.

   

  Ktoś coś w tym temacie jest w stanie więcej powiedzieć / napisać?

   

  Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

   

   

  Dobra, chyba mam... Efekt ten występuje tylko w google zdjęcia, to on poprawia foty...

  Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka


 9. Jak sprawdzic ktory kabel to masa, a ktory to data +(wiem ze maja rozne kolory)? Pytanie do LeniwyJestem: Czy uzywales kabelka usb typu C tego od xiaomi, co byl w zestawie z telefonem?


  Nie, szkoda mi było kabla. Wziąłem na mUSB i przejściówka na USB - C.

  Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka


 10. Hejka, mam podobny problem kupiłem MI5s i dostałem zgodę na odblokowanie ale jakoś mi nie wychodzi i moje pytanie czy ktoś jest z Warszawy lub okolic  i może mi pomóc odpłatnie odblokować i wgrać najnowszy soft ?
  Pzdr


  Gdzie masz problem? Kabelek masz? Kupiłeś / zrobiłeś?

  Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka