Jump to content

Cezar84

Użytkownicy
 • Posts

  11
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by Cezar84

 1. Na początek napiszę to samo co wszyscy w swoich poradnikach, że robisz wszystko na własną odpowiedzialność. Jak już się zdecydujesz to po kolei:

  1 - Zrób kopię zapasową swojego telefonu. 

  2 - Odblokuj bootloader

  Ja skorzystałem z metody 

  https://pl.gizchina.it/2021/11/jak-odblokować-bootloader-xiaomi-mediatek-bez-czekania/amp/

  Świetna sprawa, bo sam proces trwa piorunem i nie traci się danych. Działa odblokowanie i zablokowanie bootloadera. 

  3 - Pobierz MIUI 12.5.6 

  https://xiaomifirmwareupdater.com/archive/miui/begonia/

  Ja wybrałem wersję

  Fastboot V12.5.6.0.RGGEUXM

  4 - Zainstaluj soft programem MiFlash pobranym ze strony:

   https://www.xiaomiflash.com/download/

  Ja zainstalowałem najnowszą wersję Xiaomi_Flash_20181115.

  To tak z grubsza, po szczegóły zapraszam jutro, odpowiem jak będę mógł 😉

   

   

   

   

   

   

 2. Panowie i Panie nie ma co czekać na aktualizacje automatyczne, bo można się nie doczekać. Mam TĄ oporną sztukę, która nie chciała sama się zaktualizować z 12.0.6. Trzy dni się czaiłem i pytałem jak to zrobić i teraz mam 12.5.6. Jeśli ktoś potrzebuje pomocy to walcie jak w dym. Pomogę jak będzie chwilka czasu. Dziękuję tym którzy mi pomogli. Pozdrawiam.

 3. Dnia 29.01.2022 o 19:03, dominicus napisał:

  Jestem pewien, bo robiłem hard reset na tym drugim, który nie wyszukuje aktualizacji i nie flashuje się z pliku wyrzucając najczęściej komunikat że "nie można flashować tej stabilnej pamięci ROM" :) Dlatego skłaniam się do komentarza z poprzedniej strony, że Xiaomi z jakichś powodów wstrzymuje OTA i blokuje możliwość aktualizacji z pliku. Niemniej musiało to się zadziać wbrew pozorom niedługo po tym jak w ogóle zaczęły się pojawiać pierwsze aktualizacje do Andka 11. Pierwsza aktualizacja jak mi wyskoczyła przez OTA, była tylko chwilę (prawdopodobnie V12.5.2 - błędnie wyżej podałem 12.5.1) i potem telefon już jej nie wyszukiwał, a nie byłem wtedy w stanie zrobić jej od ręki. Ale ściągnąłem plik i zainstalowało się. Potem każda kolejna albo jest wypychana samoistnie albo wystarczy zmienić region, tak jak w ostatniej do wersji 12.5.6. Drugi egzemplarz niestety nawet nie pokazał tej aktualizacji 12.5.2 nawet przez chwilę czy to na regionie Polska jak wtedy u mnie, czy po zmianie na inny region. Dopiero w późniejszym czasie miałem możliwość na tym drugim egzemplarzu sprawdzić co się wydarzy i już niestety nie przyjmował nawet instalacji z pliku. Tak się dzieje do dziś i tak jak wspomniałem, po hard resecie również :) Z racji że drugi egzemplarz jest aktualnie już w moim posiadaniu jako drugi telefon, używany sporadycznie, nie zależy mi jakoś nadzwyczajnie na tej aktualizacji. Na moim prywatnym zależało mi na tej aktualizacji szczególnie do Androida 11 ze względów na błędne działanie bezprzewodowego Android Auto w Andku 10, stąd cieszę się że te aktualizacje poszły bez większych problemów. A tu najprawdopodobniej zostawie to jak jest, będę chciał monitorować co się wydarzy. Aaa i co ciekawe, znajoma także ma RN8 Pro, kupowała go niemalże w tym samym czasie co ja swojego i u niej jest podobnie - siedzi nadal na Andku 10, MIUI 12.0.6 i zachowuje się identycznie jak mój drugi egzemplarz - nie flashuje się i nie wyszukuje totalnie nic niezależnie od regionu ;)

  Mam dokładnie ten sam problem co na Twoim drugim telefonie i u znajomej. Ciekawe co jest przyczyna tego problemu i czy istnieje metoda na wymuszenie aktualizacji? Jeśli ktoś z Was poradził sobie z aktualizacją na siłę to dajcie znać jak to zrobić.

×
×
 • Create New...