Jump to content

WD40

Użytkownicy
 • Posts

  485
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by WD40

 1. Bootloop! Wymiana płyty głównej w serwisie.
 2. Początkowo używałem Chrome, potem Firefoxa, Brave a teraz o dziwo Microsoft Edge.
 3. @SamurajsonNie mylę się! MIUI 12.0.4 było z Androidem 10 a potem wyszło 12.0.1 z Androidem 11. To Xiaomi namieszało z numeracją.
 4. Tu masz wszystkie wersje do wyboru: [MIUI Updates Tracker] Redmi Note 9 Pro (joyeuse) | XDA Forums (xda-developers.com)
 5. Masz nowy telefon w którym musisz wyłączać LTE by wysłać SMS? To delikatnie mówiąc coś jest nie tak jak powinno.
 6. Redmi Note 6 Pro i działa znakomicie. Sprawdziłem na Redmi Note 5 Pro i też bez problemu.
 7. @ohara ta wada potrafi uaktywnić się przy pierwszym uruchomieniu lub nawet po roku od zakupu. Nie było "walniętych" partii czy serii, tylko losowo trafia się płyta główna w której dochodzi do rozwarstwienia. Do naprawienia tylko poprzez wymianę płyty głównej w serwisie. Jeśli szukasz alternatywy, to raczej zerknij na produkty Realme. Zwłaszcza te z obsługą 5G.
 8. Jak @Marrik dostanie MIUI 12.5 na Redmi 4X, to piekło zamarznie! Podobnie u mnie na Redmi Note 6 Pro.
 9. Na MIUI 12 z Xiaomi EU także wyświetla monit o wyłączenie optymalizacji. I tego monitu nie idzie zamknąć.
 10. Praktycznie niemal codziennie muszę ręcznie wyłączać optymalizację baterii dla tych dwu aplikacji. Czy da się sprawdzić jaka funkcja to przełącza wbrew ustawieniom użytkownika?
 11. Dałem linka do aktualizacji stockowych. Na nasz region są na samej górze. Google Pay działa idealnie po zablokowaniu bootloadera. Stocka lepiej wgrywać aplikacją MiFlash a nie przez TWRP. Przy wgrywaniu można od razu zablokować BL i ma się fonik jak z pudełka.
 12. To pobierz plik z netu i zainstaluj ręcznie. 20 minut i zainstalowane. Tu masz linka: https://forum.xda-developers.com/t/miui-updates-tracker-redmi-note-9-pro-joyeuse.4266961/
 13. A próbowaliście wyłączyć dane komórkowe i zmienić region na Szwajcarię? Potem kilka kliknięć w logo MIUI w ustawieniach i powinno wpaść update.
 14. Uruchom sobie komunikator Telegram i poszukaj kanału Joyeuse. Tam znajdziesz najnowszy Gcam z configiem. Ja tego telefonu już nie mam.
 15. Nie mam już RN9P (na szczęście dla mnie) a instalkę wywaliłem.
 16. Bootloop! To znana przypadłość w tym modelu niestety. Z tego co piszą wynika z wadliwej płyty głównej. Tymczasowe rozwiązania to pozostawienie w takim stanie przez kilkadziesiąt godzin do pełnego rozładowania baterii. Zazwyczaj po godzinie/dwie fonowi nudzi się ciągłe restartowanie i bootuje normalnie do systemu jak gdyby nic. Ale gdyby się zapętlił całkowicie, to należy poczekać aż całkiem rozładuje baterię. Wtedy naładować baterię bez włączania fona i gdy się naładuje odłączyć od ładowarki i włączyć jak gdyby nic. Ja wiem, że to dziwnie brzmi to co piszę, ale tak to zazwyczaj pomaga. A jak nie pomoże to zostaje serwis. Tylko wtedy mało prawdopodobne byś odzyskał fotki. Na przyszłość warto zacząć używać zdjęć Google. Wtedy wszystkie foty masz zsynchronizowane i nie tracisz w razie uszkodzenia lub utraty fona.
 17. To cała idea dual SIM w wykonaniu Xiaomi jest niezbyt przemyślana. W praktyce muszę zacząć używać dwóch telefonów. Albo sprawdzić jak to jest u innych producentów.
 18. Czy jest możliwość wyciszenia połączeń przychodzących na określoną kartę SIM ? Po godzinie 17 chciałbym być dostępny dla osób które znam prywatnie a nie że komuś z klientów przyjdzie do głowy dzwonić koło północy... Dialer mam Xiaomi z ROm MIUI Polska.
 19. Jakieś ustawienie w MIUI ciągle włącza mi optymalizację baterii dla Vanced manager, Micro G i YouTube Vanced. Da się to jakoś zablokować na stałe? Trochę mnie wkurza, że co kilka dni znowu muszę wyłączać optymalizację.
 20. Widzisz go w sklepie Play? Używasz magiska do ukrywania odblokowanego BL?
 21. Taki problem istnieje na wszystkich wersjach Xiaomi EU dla RN9P od czasu wyjścia Androida 11 (powinien mieć nazwę kodową placebo w czopkach). Po powrocie na stock Netflix działa bez problemu.
 22. @tomekcz992 Najlepszym znanym mi narzędziem do backupu jest "Titanium backup" ale w wersji komercyjnej i z rootem na telefonie. Czyli w obecnej sytuacji raczej go nie użyjesz. Systemowy backup Xiaomi i Google nie zapisują ustawień i haseł. Jak dla mnie to funkcje placebo. Hasła najlepiej trzymać w jakimś repozytorium typu: 1Password, Enpass, SafeInCloud czy czymś podobnym. Dzięki temu masz pęk kluczy haseł na kompie i smartfonie zawsze aktualny i zsynchronizowany.
 23. MIUI Polska 12.0.4 z Androidem 11 nie ma jeszcze wersji stabilnej? 28 lipca taka wersja została opublikowana. Czy może chodzi i MIUI Polska 12.5.1 Stable? Jeśli to drugie, to odpowiedź powinna być w innym wątku.
 24. Żaden! Albo będziesz miał nagrywanie w dialerze Xiaomi (Xiaomi EU lub stock ROM Indonesia), albo dialer Google. No chyba, że zrezygnujesz z MIUI i zainstalujesz innego Custom ROM.
×
×
 • Create New...