Jump to content

Elanski

Użytkownicy
 • Posts

  32
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by Elanski

 1. prawdopodobnie zależy to od producenta, ale cykl to każdorazowe podłączenie aku do ładowania. Rozumując w ten sposób jak piszesz, gdybyśmy nie rozladowywali baterii do zera to ciągle byłby jeden cykl ładowania.
   
  Dla mnie idea tego odkurzacza jest taka ze mam go nie nosić, nie przesuwać, poza oczyszczaniem pojemnika i czyszczeniem szczotek, tylko przy pomocy aplikacji wskazywać co ma robić lub automatyzacji, ale do tego nie dorosłem
   
  Gubienie map chyba nie ma nic wspólnego z odłączaniem go od bazy, bo mi gubi czasem nie wiadomo dlaczego.

  Każde urządzenie z baterią podłączone pod zasilanie ciagle się ładuje i rozładowuje, naprzemiennie. Zabezpiecza to uszkodzenie ogniwa baterii przed ich uszkodzeniem. Prąd ładujący ogniwo zmniejsza się wraz z jego naśladowaniem. Największy prąd ładowania jest wtedy, gdy ogniwo ładujemy do poziomu 50% pojemności. Następnie, prąd ładowania zmniejsza się aż do osiągnięcia 80% pojemności, dalej jest tylko doładowywania ogniwa małym prądem.
  Cykl ładowania ogniwa to nie jest każdorazowe podłączenie zasilania. Cykl ładowania jest wtedy, gdy z 80% ładujemy ogniwo do pełnej pojemności.


  Pozdrawiam
  Może to działa przez kilka godzin, ale za każdym razem jak gdzieś jechałem i wylaczylem zasilacz to po pewnym czasie odkurzacz przechodził w tryb offline. 

  Właśnie to mieli poprawić w nowym sofcie, wydłużyć czas trybu uśpienia. Ale coś skopali i wycofali aktualizację 0018. Sprawdziłem, robot spokojnie wytrzymuje do 16h w trybie uśpienia. Czasami zdarza się, właśnie z uwagi na bug softu przejście ze stanu uśpienia w tryb offline, czyli po prostu robot wyłącza się. Niestety, wtedy trzeba robot włączyć z przycisku na obudowie.


  Pozdrawiam
 2. Głupoty piszesz. Cykl baterii to zużycie 100%, a podłączony odkurzacz się nie ładuje tylko jest zasilany z kontaktu (tak samo jak np. podłączony do gniazdka laptop). Nie dość że tym co robisz sam skracasz żywotność baterii to jeszcze negujesz cała idee smart odkurzacza, bo ani nie zadziała harmonogram, ani nie włączysz go z aplikacji. 

  No to chyba brakuje komuś teorii.
  Jeden cykl ładowania baterii litowo-jonowych jest wtedy, gdy z rozładowanej baterii naładujemy ja do 100% pojemności. Każde ogniwo litowo-jonowe wytrzymuje określoną ilość cykli ładowania, im lepsze ogniwo, tym więcej cykli. Zasada dla ogniw litowo-jonowych jest taka, aby nie ładować ich do 100% i nie rozładowywać poniżej 30%. Praca tych ogniw, w tym ładowanie jest najbardziej wydajna w przedziale 30-80% rozładowania/naładowania.
  Ogniowa litowo-jonowe „lubią” być często ładowane, dlatego np. telefon w ciągu dnia powinno się często ładować. Właściwa dbałość o ogniwo pozwala mieć w telefonie baterie o sprawności 100% po 1,5 roku użytkowania telefonu. Ogniwo, które ma sprawność 85% i mniej to w zasadzie śmietnik.
  Na koniec, robot poza bazą, w trybie uśpienia jest gotowy w każdym momencie do pracy, działają automatyzacje i sterowanie z aplikacji.
  Trzeba wiedzieć, żeby krytykować.


  Pozdrawiam
 3. Co Ci daje odsuwanie robota od stacji? Producent z resztą zaleca podłączenie cały czas do bazy i zasilania. Po odsunięciu przecież się rozładowuje, a jak już tak bardzo chcesz to gniazdko Smart załatwia sprawę, po sprzątaniu wyłączasz zasilanie a przed włączasz, chodzić usuwać robota to jakiś nonsens.
   
   

  Nie do końca jest tak jak napisałeś.
  Gniazdko smart wyłączy bazę i wtedy robot zgłupieje.
  Co mi daje odsunięcie robota od bazy ? Nie ładuje się cały czas bateria. To jest tak, jak w telefonach. Jak bateria jest ciagle podłączona do ładowania, rozładowuje się kilka procent i ładuje do 100%, i tak ciagle. Każde pełne naładowanie baterii to jeden cykl pełnego ładowania. Sprawna bateria, to średnio 500 cykli ładowania, czyli po 1,5 roku można baterie zabić.
  Ja robię tak, że na noc robota odsuwam od stacji, a kolejnego dnia o godz.13 automatyzacja każe robotowi wrócić do bazy. Poza tym, w trybie czuwania (taki ma włączony robot jak go odsunę od bazy) poziom naładowania spada o 30% w ciągu 24h.


  Pozdrawiam
 4. Też problem z gubieniem mapy przerabiałem.
  Na codzień, po pełnym naładowaniu, odsuwam lekko robota od stacji, tak aby się nie lądował ciagle. Jeżeli robot jest odsunięty od stacji i włączę mu odkurzanie, gubi się i często na mapie pokazuje, że jest w innym miejscu niż się faktycznie znajduje (czyli blisko stacji).
  Jak sobie z tym radzę? Przed rozpoczęciem odkurzania włączam powrót do bazy, a później włączam sprzątanie - ten patent działa niezawodnie.
  Inny problem, który mnie irytuje to brak aktualizowania mapy przy włączonej opcji „zapamiętaj mapę”. Jak puszczę robota na sprzątanie całej powierzchni i nawet gdy znajdzie nowe pomieszczenie lub obszar, nie aktualizuje sobie poprzedniej mapy. Można zrobić nowa mapę, gdy robot przeskakuje nowy obszar, pojawia się taka informacja, ale można zgubić poprzedni rozkład pomieszczeń, podział na pokoje, strefy zabronione itp. Generalnie trzeba wtedy wszystko ustawić od nowa.


  Pozdrawiam

 5. w moim CN też raczej sucho ale raz lub 2 widziałem że było trochę wody w środku, nie wiem może w czasie montażu pojemnika, chcę przerabiać na wszelki wypadek ale muszę to dokładnie posprawdzać. Czytając to forum obawiam się o życie mojego niewolnika

  To mokre wewnątrz jest często spowodowane kapaniem wody z dysz przy wkładaniu pojemnika.


  Pozdrawiam
 6. U mnie po update 3 tygodniowy "Stefan" nie wstaje. Aktualizacja wywalila się w trakcie i urządzenie nie reaguje na nic.
  Nie da się zrobić restartu do ustawien fabrycznych, nie da się zrestartować wi-fi. Przyciski mrygaja na bialo powoli.
  Serwis gwarancyjny, czy jakies pomysly co mozna zrobic bez ingerowania zeby nie utracic gwarancji?

  Kiedy robiłeś update i z jakiej wersji do jakiej ?


  Pozdrawiam
 7. Jak działa tryb uśpienia w robocie?
  Zauważyłem, gdy robot nie jest podłączony do stacji ładującej, czasami przechodzi w stan uśpienia, z którego można go wybudzić, a czasami wyłącza się i staje się offline. Poziom naładowania baterii nie ma znaczenia. Przy 80% potrafi przejść w offline, a czasami przy 50% jest tylko uśpiony. Może ktoś wie, jak to działa?


  Pozdrawiam

 8. Mam czasami podobny problem, gdzie robot się gubi i myśli, ze jest w innym pomieszczeniu. Tak się dzieje, gdy sprząta pomieszczenie, którego nie ma na mapie, ponieważ nie zeskanował go sobie za pierwszym razem.
  Jak sobie z tym radzę? Zatrzymuję sprzątanie, przenoszę robota blisko bazy i klikam przycisk powrotu do bazy. Po chwili mapa zapisana wraca i wszystko jest okej.
  Nie wiem, jak rozwiązać problem ze skanowaniem nowego pomieszczenia, bo nawet jak robot zeskanuje to pomieszczenie, to nie aktualizuje sobie mapy. Może trzeba wyłączyć opcję „zapamiętaj mapę”, aby robot zeskanował nowe pomieszczenie i dodał je do istniejącej mapy.


  Pozdrawiam

 9. wg opisu ze strony te poprawione też są źle zrobione i trzeba je poprawić. Ja mam poprawiony zbiornik i 1 raz widziałem że była woda w odkurzaczu ale myślałem że może w czasie wkładania pociekło. Teraz raczej skłaniam się ku temu że jednak coś czasem może popuścić, więc dla bezpieczeństwa chyba lepiej zmodyfikować zbiornik tym bardziej że nie jest to trudne

  Obserwuję już 2 tygodnie, na razie nie widzę problemu. Warunek, używać wody demineralizowanej.


  Pozdrawiam
×
×
 • Create New...