Jump to content

kola01

Użytkownicy
 • Posts

  205
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Posts posted by kola01

 1. W dniu 22.08.2021 o 15:41, pablogoof napisał:

  Witam, przeszukałem kilka tematów i nie znalazłem tematu.

  Mianowicie chodzi oto, jestem zalogowanym użytkownikiem Netflix na teblecie, gdzie głównie oglądam. Problem polega na tym, że jak chce przełączyć na tv po przez ikonkę "Przesyłaj na " to wówczas włącza mnie się Netflix na MI S, ale ciągle wymaga zalogowane i nie mogę wyświetlać filmów na TV. Muszę być zalogowany tylko na tablecie, gdyż dziecko ogląda u siebie z tabletu bajki. 

  Czy ktoś miał podobny problem i wie jak go rozwiązać?

  Zrestartuj boxa (przytrzymaj przycisk włącznika na pilocie przez kilka sekund - uruchom ponownie). Nie uruchamiaj NETFLIXA na MI BOXIE. Teraz powinno działać przesyłanie. 

  Przy okazji, usługa o której piszesz nazywa się Chromecast.

 2. Dnia 2.07.2021 o 13:01, graa napisał:

  Wytam

  Mam takie pytanie i mam nadzieję, że się nie powtarzam.

  Czy są jakieś wymagania odnośnie telewizora przy podłączaniu MI TV Stick? Mam telewizor Sharp, no już parę lat ma na koncie i gdy podłączam urządzenie do niego to tak jakby w ogóle go nie widział. Na nowym telewizorze działa (ale akurat tam go nie potrzebuje). Nie jest problem z instalacją, po prostu jest ciemny ekran i komunikat z telewizora - brak sygnału. Poradzi coś ktoś? Stick świeżo zakupiony.   

  Rozumiem, że przełączyłeś wejście HDMI w menu TV na właściwe? Niektórzy zapominają o tak oczywistych kwestiach.

  W innych gniazdach HDMI w tym TV też nie działa?

  Oczywiście koniecznie na czas testów podłącz zasilanie z ładowarki/zasilacza USB.

 3. Dnia 28.02.2021 o 13:20, mistikers napisał:

  tyle, ze ja mam oryginalny 

  Oryginalny, czyli w tym wypadku badziewny. Dobre zasilanie, zwłaszcza przy niskim napięciu jakim jest 5V, to nie tylko odpowiednia wydajność prądowa samego zasilacza (lub gniazda USB) ale też odpowiednia jakość i jak najmniejsza długość kabla zasilającego, czyli w tym wypadku kabla USB.

 4. Czyli dobrze napisałem "podróbka" choć może trafniej byłoby napisać maksymalnie okrojona i spowolniona wersja najsłabszego i najwolniejszego BOXa na rynku. Naprawdę kupiłeś ten badziew?  Nie znasz przysłowia, że kto kupuje tanio - kupuje 2 razy?

  Tak, przy okazji. Pełna wersja tzn. Mi BOX 4/4S też ma/miała takie problemy jak piszesz, więc uboższy i kulawy brat będzie działał zdecydowanie gorzej.

 5. Dokładnie. Nie wiem w czym autor ma problem. 

  W telefonie wchodzimy w WiFi - więcej ustawień - zapisane sieci i widać wszystkie SSID jak na dłoni.

  W routerze/AP ustawiamy sieć WiFi o takiej samej nazwie (SSID spisane z telefonu) i haśle (zakładam, że każdy zna swoje hasło) i Mi BOX po włączeniu powinien się połączyć automatycznie.

  Niezależnie od powyższego, jeśli MI BOX ma (miał) włączone HDMI CEC to można go obsługiwać pilotem od TV.

 6. Wiesz, ja też dostaję kompy do modernizacji, w których użytkownicy mają zainstalowany Windows 10, od 5 lat bez formatu, instalując i odinstalowując w międzyczasie jakieś aplikacje. Twierdzą, że ogólnie wszystko im działa, tylko trzeba trochę pamięci dołożyć żeby szybciej chodził itp. a okazje się że upgrade jaki daje największego kopa, to format dysku i instalacja świeżej wersji systemu. 

  A teraz wyobraź sobie jaki dopiero  byłby śmietnik na dysku, gdybyśmy mieli Win 10 zainstalowany jako upgrade na Win 7 czy 8.

  Na takiej samej zasadzie masz śmietnik w pamięci swojego Mi BOXa. Część ustawień systemowych pamięta jeszcze Andka 8 i gubią się w nowym systemie. Zdublowane fragmenty rejestru dodatkow przymulają czy wręcz wywalają uruchomione aplikacje. Fajnie, że Ci działa (co się rzadko zdarza po tylu latach ) ale na pewno mógłby działać zdecydowanie lepiej po FullWipe.

  Dokładnie ta sama sytuacja ma miejsce w smartfonach, które dostały kilka większych aktualizacji systemu. Po jakimś czasie tak zamulają, że nie da się ich używać. A po Full Wipe znów działają jak nowe.

  Dlatego Twoja argumentacja "u mnie działa" nie jest żadnym argumentem tylko przejawem Twojej ignorancji i braku troski o dobre i płynne działanie sprzętu.

  Mi BOX sprzętowo jest bardzo słaby, dlatego tym bardziej warto dbać o dobrą kondycję jego systemu i oprogramowania. 

 7. Pozbyłem się. W sensie, kupiłem Nvidię Shield TV Pro 2019 a Mi BOX działa okazjonalnie z innym TV. Wydatek większy ale adekwatny do uzyskanych korzyści i to co najmniej dwukrotnie. Wszystkie problemy ja ręką odjął. Stabilność 100%.  Nvidia działa z 10 x szybciej aż miło się użytkuje i ma też dużo większą funkcjonalność,  w tym m.in. obsługę BT z APT-X, którego Mi BOX nie ma i dźwięk po BT jest dużo słabszy (o ile w ogóle jest bo MI BOX potrafi zacząć szarpać obrazem po sparowaniu ze słuchawkami).

   

 8. Cieszę się Twoim szczęściem ale sam mam Mi BOXa (kolejny egzemplarz bo już raz wymieniałem) , mają go też moi rodzice jak i znajomi. Jedyne czego oczekujemy od tego urządzenia, to żeby poprawnie działało. Nic więcej. Niestety nie spełnia naszych oczekiwać, bo korzystanie z MI BOXa w naszej ocenie to jedna wielka udręka i pasmo problemów. Nie będę się rozpisywał o szczegółach - wystarczy wyjść piętro wyżej na tym forum i poczytać o niezliczonych problemach związanych z brakiem stabilności i płynności w odtwarzaniu filmów, zawieszająca się notorycznie kartą WiFi, BT, który zakłóca pracę WiFi i sam nie chce gadać z wieloma urządzeniami, zamulaniem po kolejnym wybudzeniu, nie reagowaniem na pilota co jakiś czas, przycinaniem się menu, ogólną bardzo słabą wydajnością, zawieszaniem, resetowaniem czy brakiem możliwości uruchomienia. W dodatku z każdą aktualizacją producenta jest coraz gorzej. Nawet jak coś już po latach zostanie naprawione to w zamian kilka innych rzeczy zostaje zepsute.  Jeśli Twoim zdaniem jest to ok, to brak mi słów.

  Równolegle używam Nvidię Shield TV, więc mam porównanie, jak odtwarzacz powinien działać. Tu nie mam żadnych problemów. Wszystko działa w dodatku stabilnie i bardzo szybko.

 9. Teoretycznie łaski nie robi, bo przepustowość WiFi 802.11 ac 433  w praktyce to ponad 300 Mbps. Sęk w tym, że w Mi Boxie sieciówka jest wyjątkowo niestabilna i notorycznie ma problemy sama ze sobą. Przy bardzo mocnym sygnale WiFi ac neszcze jakoś działa ale wystarczy, że sygnał z routera/AP jest ciut mniej jak max i sieciówka szaleje, zrywa połączenie, raz pokazuje duża szybkość (np ponad 100 Mbps) a za chwilę marne kilka Mbps. Na WiFi 2,4 GHz to już w ogóle porażka. Byle BT potrafi ją zakłócić.  Musi być naprawdę czysty eter i mocny sygnał, żeby jako tako to działało.

   

  Jeżeli nie macie możliwości pociągnięcia kabla LAN czy poprawienia lokalizacji routera,  to można zawsze kupić  kolejny router i ustawić go w tryb klienta WiFi. Pełni on wtedy rolę karty sieciowej WiFi - swoimi antenami odbiera sygnał i wypuszcza go "kablowo" na wyjściach RJ45. Router stawiamy w okolicach Mi BOXA i spinamy urządzenia kablem. Do tego celu świetnie nadaję się np. ASUS RT-N12 vD (wersja z "12+" się nie nadaje) z oprogramowaniem fresh tomato.

 10. Dnia 15.02.2021 o 13:20, pionier123 napisał:

  Mam do sprzedania router Xiaomi 3G, który bardzo dobrze współpracuje z Mi boxem. Jak jesteś zainteresowany pisz na PW.
  Widocznie twój nie zgrywa się z urządzeniem.
  Miałem tak samo z routerem tp-link i dlatego wymieniłem na router Xiaomi działało to bardzo dobrze, w tej chwili mam Orange światłowód i Fanboxa także tamten jest do sprzedania.

  Czytaj ze zrozumieniem. Przecież Bielooo napisał wyżej: "Resetowałem boxa, router, łączyłem z wifi sąsiadów a nawet robiłem hotspota na telefonie. Ciągle to samo." Jak widzisz, problem nie leży po stronie routera.

 11. Mi BOX to 4-5 letnia przystawka, która już dniu premiery, wydajnościowo była słaba. Obecnie jest dosłownie na szarym końcu wydajności z długą listą problemów i niedoróbek, których producent już chyba nawet nie próbuje naprawić. Na temat jej fatalnej i coraz gorszej stabilności, można poczytać w setkach komentarzy choćby  na tym forum. Może Twoje oczekiwania spełnia ale na pewno nie 99% użytkowników, jak podajesz. Podejrzewam, że bliżej jej do 9% niż do tych 99%.

  • Like 1
 12. Co to znaczy "dobry net"? Net ma być o minimalnych sensownych parametrach. Każdy dalszy przyrost na "plus" już nie da Ci widocznej poprawy i w magiczny sposób nie naprawi słabego Mi BOXa.

  Na stabilność i poprawność działania Mi BOXA nie wpływa "dobroć neta" a jakość jego podzespołów i oprogramowania a ta jest słaba, już nie chcąc pisać fatalna.

  Przecież na zawieszki Mi BOXa, zadyszki, mulenie po włączeniu, braki w oprogramowaniu i liczne problemy z brakiem kompatybilności obsługiwanych urządzeń, jakość neta nie ma żadnego znaczenia albo ma drugorzędne znaczenie.

 13. Dnia 5.02.2021 o 12:23, android7 napisał:

  Ja np. mam https://allegro.pl/oferta/karta-sieciowa-ethernet-tp-link-ue330-usb3-0-9235594257?snapshot=MjAyMC0wOC0yNFQxMzo0MDozNC42MTJaO2J1eWVyOzFjZjNjYjYxYWQyYjFjMWI4MGUxZWVhMWVkZGRmNWUzYzgyNmNiOGNhOGZjOTY0MjY5YTBhNDMxYjA5MWQyNDI%3D i fullhd działa dobrze w kodi a już 4K się zacina i nie wiem czemu a włączam w youtube 4k i działa cacy nie wiem co jest grane. Z tymi adapterami to loteria jest.

  Adapter nie rozróżnia aplikacji. Po prostu podaje Internet z określoną max przepustowością i na tym jego rola się kończy. W przypadku tych najtańszych adapterów na USB 2.0 (100Mbps) , prędkość waha się w zakresie 50-95 Mbps, a więc kilkukrotnie więcej niż jest wymagane do 4K w Netflixie. Te na USB 3.0 gigabitowe, będą w Mi Boxie i tak ograniczane do przepustowości USB 2.0, co daje prędkość 250-280 Mbps, oczywiście o ile jest podłączony kabel oferujący co najmniej taką prędkość.

  Osobiście mam adapter LAN najtańszy z najtańszych (koszt ok 17 zł) i NETFLIX 4K działa na nim poprawnie. Jedynie raz na ok 2 miesiące net się na nim przywiesza i trzeba ponownie uruchomić Mi Boxa. Speedtest pokazuje prędkość 60-70 Mbps.  Testowałem też oryginalny adapter USB-LAN XIAOMI ,dedykowany do Mi BOXa i  sytuacja z zawieszaniem na nim jest identyczna a prędkości dokładnie takie same.

×
×
 • Create New...