Jump to content

lukini

Użytkownicy
 • Posts

  4
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by lukini

 1. i z tego korzystałem, to jest wersja pod Bios-a, ale można też stworzyć wersję pod UEFI co też próbowałem.

  Po tym jak odpalę kompa i windowsa UEFI wygląda następująco. a jak pojawia się komunikat no bootable devices to w miejscu hard disk nie ma nic.

  140.jpg

  37 minut temu, Nezumi napisał:

  Powinien być dysk zwykły + dysk "U" + kilka/kilkanaście innych pozycji, musisz tam poszperać, bo na moje UEFI nie widzi dysku na którym jest soft. Kiedyś miałem podobny problem z SSD na który źle się wgrał boot systemu, wystarczyło ponownie wgrać system i przy pierwszym restarcie po instalacji od razu wbić w UEFI i przestawić boot w odpowiedniej kolejności.

  po restarcie kolejność sama przestawiła się na dysk Samsunga...

 2. jak odpalam kompa  to pojawia się błąd "no bootable devices", jak uruchamiam ponownie i wchodzę do UEFI/BIOS to w miejscu dysku nie ma nic.Po kilku próbach uruchomiania komputer startuje i restart sprzętu nie powoduje żadnych problemów, czasem tylko windows się restartuje. Obraz płyty ściągnąłem bezpośrednio ze strony producenta, windowsa instalowałem kilkunastokrotnie, usb instalacyjne już tworzyłem pod biosa jak i w rufusie pod UEFI.

  140.jpg

 3. Witam,

  zakupiłem Xiaomi Notebook Pro i po przeinstalowaniu systemu z wersji chińskiej na polską , gdy uruchamiam komputer pojawia się komunikat "no bootable device". 

  Z tego co sprawdziłem system nie widzi dysku. Czy ktoś zetknął się z tego typu problemem?

×
×
 • Create New...