Jump to content

streetspy

Użytkownicy
 • Content Count

  9
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by streetspy

 1. Cześć,

  posiadam Mi A2 Lite z kartą PLAY i zauważyłem, że telefon w obszarach gdzie jest słaby zasięg 4G przełącza się na pasmo 3G ale niestety transmisja danych komórkowych  przestaje być aktywna. Nie docierają do mnie żadne wiadomości na WhatsApp. Jedynym rozwiązaniem w tym momencie jest włączenie i wyłączenie na kilka sekund trybu samolotowego co wymusza ponowne zalogowanie się do BTSa i transmisja danych nagle rusza. Wygląda tak jakby był jakiś problem z przełączaniem się pomiędzy 4G a 3G. Połączenia telefoniczne działają bez problemu, jedynie zawiechę łapie transmisja danych. Czy ktoś z Was ma podobny problem i czy udało się go jakoś rozwiązać? 

 2. 9 godzin temu, mariusz.ur napisał:

  Dziwna sprawa z tą zamianą sim. Nr. Imei też są teraz zamienione? Ja w takim przypadku wróciłbym do Pie, wygrał twrp i zrobił kopie zapasową wszystkich partycji.. Szczególnie chodzi o EFS. Możesz zrobić to samo w Oreo. Potem jeszcze raz downgrade do Oreo przez miflash z wyczyszczeniem wszystkiego. Jeśli nadal jest źle to ponów instalację jeszcze raz. Nie mam tego modelu teraz i nie dam gwarancji, że to zadziała.. 

  Oba sloty są sprawne, jedynie zamienione kolejnością. IMEI nie został zamieniony. Jedyna upierdliwość jest taka, że po wsunięciu tacki z SIM nie wczytuje karty automatycznie, dopiero po restarcie telefonu. Ogólnie da się z tym żyć do czasu aż wypuszczą bardziej stabilny Pie.

   

  UPDATE: Niestety ponowna aktualizacja do Pie ani instalacja 9.6.4.0 nie rozwiązały problemu z SIM. Sloty są zamienione i nie działa autowykrywanie nowej kart SIM (potrzebny restart). Czy ktoś ma pojęcie jeszcze jak to naprawić?

 3. 1 godzinę temu, adek napisał:

  Super, dzięki wielkie za info :)

  Jest szansa abyś sprawdził czy działają Ci oba sloty SIM ? bo podobno po downgrade blokuje się jeden z nich (przed karta działała na SIM1 a po downgrade już nie i trzeba do SIM2 wkładać)

  A druga prośba to czy teraz mając Oreo V9.6.10.0 jak klikniesz w aktualizacje to pokazuje łatkę zabezpieczeń (kolejna) do Oreo czy tylko aktualizację do Androida Pie ? - nie ściągnij przez przypadek :D

  Działają oba sloty - jedyne co się zmieniło to, to że ich kolejność została zamieniona. W trakcie jak telefon jest uruchomiony, jak podmieniam karty to telefon sam z siebie ich nie rozpoznaje po wsunięciu szuflady. Muszę restartować, żeby złapało sieć. W trakcie wgrywania oprogramowania nie usunąłem SIM i nie wiem czy to miało jakiś wpływ, ale warto jednak usunąć.

  Nie mam też na liście konta SIM, żeby usunąć aby nie pokazywało kontaktów SIM w dialerze.

  Co do aktualizacji, to wyskakuje kolejna Oreo z zabezpieczeniami, a dopiero potem Pie, którego teraz unikam jak ognia.

 4. 8 godzin temu, adek napisał:

  Jak wróciłeś z Pie do Oreo ? Czy masz jakieś teraz problemy ? Czy wyświetla Ci się dostępna aktualizacja Android Pie ? do której kompilacji Oreo wróciłeś i skąd go pobrałeś ? Jak możesz to napisz jakiegoś tutoriala.

  Wielka prośba, serio bo ja mam sam dosyć Pie.

  Telefon Mi A2 Lite ?

  btw. wszystko normalnie działa ? - jak pisałem wcześniej, ludzie na forach piszą że jest jakiś Anti Roll Back który uniemożliwia powrót na stary system (zabezpieczenie)

   

  edit.

  Zapomniałem dodać, na Android Pie nie ma możliwości nagrywania rozmów - jeśli ktoś korzystał z tej funkcji (chyba google zablokowało)

  Po pierwsze w opcjach programisty należy włączyć 'Zdjęcie blokady OEM', a następnie odblokować OEM za pomocą tego narzędzia https://forum.xda-developers.com/mi-a2/how-to/mi-a2-toolkit-unlock-bootloader-root-t3834585, po tym wszystkim użyłem stabilnej wersji ROMu dostępnej tutaj (https://en.miui.com/download-354.html) i wgrałem za pomocą narzędzia opisanego we 'Flashing guide' >> Fastboot update

  • Thanks 1
 5. Ja też wróciłem z Pie na Oreo i karty SIM zostały zamienione kolejnością. Niestety trzeba też restartować telefon, żeby rozpoznał że nowa karta SIM została umieszczona w telefonie. W kontach nie mam też konta SIM, żeby usunąć go i pozbyć się pokazywania kontaktów SIM w dialerze.

 6. Android Pie to wielka wtopa, pełna niedoróbek. Jakość rozmów jest dramatycznie słaba i czyni ten telefon nieużywalny do wykonywania połączeń. Wróciłem do Oreo i telefon od razu odżył. Warto poczekać aż wypuszczą jakąś bardziej stabilną kompilację Pie. Dodam, że przy stramowaniu muzyki na głośnik JBL muzyka nie jest odtwarzana płynnie, słychać przerwy i trzaski. Czasem gra dobrze a czasem się krztusi. Sytuacja jest zupełnie losowa, czasami pomaga ponowne sparowanie głośnika. Na Oreo niestety ten sam problem. Czy znacie jakiś sposób żeby poprawić transmisję po bluetooth?

×
×
 • Create New...