Jump to content

gonzo

Użytkownicy
 • Posts

  23
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by gonzo

 1. Witam,

  Mam taką zagwozdkę bo i więcej czytam tym mniej wiem. Tym bardziej ,że jestem zielony  w temacie.

  Obecnie w mieszkaniu posiadam kilka urządzeń od Xiaomi (odkurzacz, nawilżacze oraz wew. czujniki temperatury/wilgotmosci).

  Chciałbym dodatkowo zainstalować na grzejnikach głowice termostatyczne które mógłbym zaprogramować aby ustawiały temperaturę w zależności od dnia/godziny a także korzystały z zewnętrznych termometrów w celu sprawdzenia temperatury (wiadomo - przy grzejniku inna niż w drugim końcu pokoju). Tak mam ustawione np. nawilżacze aby działały tylko w godzinach jak jestem w domu i włączały jak wilgotność w pokoju np. spadnie poniżej określonej i wyłączały jak ją osiągną.

  Wszystkie urządzenia obecnie widzę i obsługuję w aplikacji MiHome.

  Wiem ,że Xiaomi nie ma i raczej nie będzie miała w ofercie głowic termostatycznych, a takie udogodnienie chciałbym teraz wprowadzić do mieszkania.

  Czytam o różnych rozwiązaniach ,ale nie wiem czy da rade to jakoś spiąć w jeną aplikację do zarządzania i wykorzystać moje obecne urządzenia.

  Stąd moje pytanie.

  Czy jeżeli kupię zestaw głowic termostatycznych w raz z centralką - np. coś takiego ( https://pl.aliexpress.com/item/1005001470201553.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.6d5831f3lRJL6F&algo_pvid=bc00f807-7d0c-49b5-b599-988fe588ee57&algo_expid=bc00f807-7d0c-49b5-b599-988fe588ee57-1&btsid=2100bdde16134218382008705e49fb&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_ )

  to będę mógł podłączyć to pod moje obecne czujniki temperatury od xiaomi czy muszę je wymienić na inne. A jeżeli wymienię na inne to czy podłączę je wtedy pod nawilżacze tak jak mam obecnie oraz czy da rade to ogarnąć jeną aplikacją, czy zakup aqara gateway hub coś tu zmieni? 

  Chciałbym też pod okna podłączyć czujniki otwarcia tak aby nawilżacz i grzejnik wyłączył mi się jak otworzę/uchylę okno. Jakie wtedy czujniki kupić?

  Dziękuję za pomoc

 2. Czy da radę podpiąć taki zestaw LINK pod aplikację Xiaomi?

  Idzie już do mnie aqara hub ,a jego da radę podpiąć do Mi Home.

  Chciałbym zrobić tak, aby te termostaty spiąć z czujnikami temperatury xiaomi oraz czujnikiem otwartych okien. Dzięki temu (po ustawieniu temperatury max i min) termostat reagował by przy temperaturze odczytanej nie z samego siebie, ale z czujnika xiaomi (umieszczonego np. w drugim końcu pomieszczenia) oraz w momencie uchylenia okna i spadku temperatury termostat by nie zadziałał.

   

 3. Zaopatrzyłem się w odkurzacz roborocka, nawilżacz powietrza i termometr elektroniczny - z czasem dojdą jakieś inne urządzenia

  Chciałbym to wszystko jakoś spiąć ze sobą aby móc później kontrolować i zarządzać/automatyzować.

  Jaką bramkę potrzebuję kupić bo natknąłem się na kilka:

  Link

  Link1

   

 4. Zaopatrzyłem się w odkurzacz roborocka, nawilżacz powietrza i termometr elektroniczny - z czasem dojdą jakieś inne urządzenia

  Chciałbym to wszystko jakoś spiąć ze sobą aby móc później kontrolować i zarządzać/automatyzować.

  Jaką bramkę potrzebuję kupić bo natknąłem się na kilka:

  Link

  Link1

   

   

 5. Hej,

  Nie wiem czy coś takiego jest ew. co mogę wybrać - proszę o pomoc.

  Chciałbym w mieszkaniu w jednym miejscu umieścić stację pogody żeby mieć odczyty z czujników w jednym miejscu. Chciałbym do niej podłączyć kilka czujników - ok 3 czujników wilgotności, czujnik temperatury zewnętrznej, czujnik temperatury wewnętrznej, czujnik czystości powietrza.

  Czy Xiaomi ma takie urządzenie ? ew. jakie są możliwości w sprzęcie xiaomi aby coś takiego skonfigurować.?

   

  Dziękuję za pomoc

 6. Hej,

  Nie wiem czy coś takiego jest ew. co mogę wybrać - proszę o pomoc.

  Chciałbym w mieszkaniu w jednym miejscu umieścić stację pogody. Chciałbym do niej podłączyć kilka czujników - ok 3 czujników wilgotności, czujnik temperatury zewnętrznej, czujnik temperatury wewnętrznej, czujnik czystości powietrza.

  Czy Xiaomi ma takie urządzenie ? ew. jakie są możlisości w sprzęcie xiaomi aby coś takiego skonfigurować.?

   

  Dziękuję za pomoc

 7. Noszę się z kupnem Xiaomi Mijia Roborock Vacuum Cleaner 2.

  Jak działa funkcja zone cleaner która to ma zastapić virtualne ściany?

  Ile takich stref sprzątania mogę dodać?

  Zależy mi aby ustawić harmonogram aby codziennie o wybranej przezemnie godzinie (prawie codziennie innej) robot sprzatał całe mieszkanie z wyłączeniem łazienki,pokoju dziecka oraz miejsca w salonie gdzie leżą kable.

  Czy jest taka możliwość?

×
×
 • Create New...