Jump to content

ajes

Użytkownicy
 • Posts

  48
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by ajes

 1. Hej. Nigdy wcześniej tego nie potrzebowałem ani nie sprawdzałem. W aplikacji DRM Info, pokazuje mi Widevine security level L3. Jak to naprawić?IMG_20200614_082330.thumb.jpg.6f37e2e1b154671ffeb797aabdd6a1f2.jpg

 2. Zauważyłem, że ładowanie baterii jest takie jakby przerywane. Tzn ładuje się po kilku minutach słyszę jakby się kabel odłączył i od razu podłączył. Fizycznie z telefonem ostatnio się nic nie wydarzyło, a na MIUI11 było ok.

   

  Redmi Note 7 Pro.

 3. 15 minut temu, tomn95 napisał:

  Włącz i wyłącz kilka razy centrum funkcji po tym jak ustawisz sobie układ przełączników. 

  Potwierdzam, że pomogło.

 4. Wydaje mi się, że gest przejścia do poprzedniej aplikacji (czyli długi gest cofnij) nie działa.

  Uprawnienia to jakiś żart. WhatsApp ma u mnie dostęp do kontaktów a jednak ich nie wyświetla.

  Ustawienia skrótów na ekranie z powiadomieniami (ta wersja sprzed MIUI12) nie zapamiętuje ustawień kolejności przycisków (WiFi, Dane mobilne, GPS, Latarka...)

  Redmi Note 7 Pro

 5. W RN7 opcja "id rozmówcy" nie daje możliwości zmiany. Sieć virginmobile. Na telefonie RN7PRO w tej samej sieci działa. Czy ktoś może potwierdzić, że na lavender też mu to nie działa?

 6. 21 godzin temu, matti napisał:

  Było rozwiązanie z wyłączeniem funkcji Voice Match. Mam przy okazji pytanie - po wipe systemu wyczyściło Ci jakieś dane? Czy wszystkie apki były w takim samym stanie jak przed updatem?

  Data nie kasowałem, więc wszystko zostało.

 7. Zrobiłem żonie aktualizacje na RN7 (lavender) z 9.12.12 do 20.3.26.

  Było już omawiane na tym forum problem z dźwiękiem podczas rozmów. I mam ten problem. Występuje on, kiedy z tego telefonu gdzieś dzwonię - odbiorca nie słyszy głosu, ale odbiorcę słychać. Jak odbieram jest ok. Nie ma znaczenia czy dam głośnomówiący czy nie.

  Czy ostatecznie było na to jakieś rozwiązanie?

  EDIT:

  ok, w OrangeFox zrobiłem wipe na System, Vendor, Cache, Dalvik. Zainstalowałem najnowszy ROM. Zainstalowałem go drugi raz (bez rebootu), zabootowałem i gra. Może upgrade z Androida 9 do 10 nie robi czegoś poprawnie.

 8. 3 godziny temu, Orjon napisał:

  Nie

  Spodziewam się że TWRP jest zastępowane bo takie było jak Android 10 wyszedł. Możliwe że teraz nie jest ono potrzebne, zorientuję się w teamie czy mogliby to wyłączyć...

  Edit - nie, nie będzie wyłączane zastępowanie

  Czyli, jaki jest teraz powód wymuszania twrp? Nie możecie dać czegoś innego jak orangefox?

 9. @Orjon

  jest jakiś powód, dla którego w violet wymuszana jest instalacja recovery TWRP? Zainstalowałem sobie OrangeFox, a aktualizacja wgrała mi z powrotem TWRP. Coś nie tak z OrangeFox, że mamy używać TWRP?

 10. Czy to już jest właściwy czas, żeby zrobić aktualizację z 9.12.12 na lavender? Czy nadal czekać na stabilniejsze wydania? Pytam, bo chodzi o telefon mojej żony :)

 11. Czy tylko u mnie ikony na dolnej belce na pulpicie czasami znikają (pusty pasek) i np przeciągnięcie palcem w górę (otwarcie szuflady z aplikacjami) przywraca te ikony? Problem jest już trochę stary i zdarza się rzadko, ale jednak.

 12. @Orjon

  Mam wrażenie, że na Redmi Note 7 Pro jest duży drenaż baterii w porównaniu do 19.12.12.

  Dodatkowo aparat ma jakieś lagi przy przełączaniu trybów, np z normalnego na 48M czy Film.

  Uruchomienie aplikacji "Skaner" która jest dostarczana z ROMeme nie odpala aparatu. Wyjście z apki i próba uruchomienia aplikacji Aparat kończy się komunikatem: "Nie można połączyć z Aparatem". Pomaga tylko restart, ale aplikacja skaner powoduje ten sam problem i znów wymagany jest restart, sam aparat, kiedy uruchamiany jest bez wcześniejszego otwierania skanera, działa.

 13. Jakieś pierwsze wrażanie na Redmi Note 7Pro (violet)?

   

  Czy znane problemy na Redmi Note 7 (lavender) zostały poprawione w tym wydaniu?

   

  Wciąż siedzę na Androidzie 9 na obu telefonach... strach aktualizować.

  ------

  Ok, RN7Pro zaktualizowane. Znowu działa mi WiFi na 5GHz to na plus. Minusów na razie nie widze. Testowałem Wi-Fi, Dane mobilne, Bluetooth (z MiBand4 i inteligentną wagą), GPS, czytnik linii papilarnych, dzwonienie i odbieranie (dźwięk tu jest ok). YouTube działa ok. LinkedIn, WhatsApp... wszystko się uruchamia, żadna aplikacja mi się nie wywaliła przy starcie. Apka do Banku też nie narzeka.

  Jak klikam teraz, sprawdź aktualizacje, to proponuje mi wersję z 2019-12-12 :)

 14. Dnia 7.10.2019 o 12:03, seb.gr napisał:

   

  Kojarzy mi się, że na oryginalnym ROMie działało WiFi 5GHz, zaś po przejściu na MIUI Polska (xiaomi.eu) telefon nie widzi 5GHz...

  Podpowiedzcie proszę - bo nie chce mi się kombinować z powrotem do tamtego ROMu - to ja mam coś nie tak z pamięcią i RN7PRO nie obsługuje 5GHz, czy to na tym ROMie nie działa 5GHz?

  Spróbuj najnowszy rom, 9.10.31... u mnie znowu działają sieci 5GHz

 15. Właśnie robiłem drobne testy związane z Wi-Fi na 5GHz na Redmi Note 7 Pro (violet). Na Chińskim tygodniowym romie, ostatni raz działa to na 9.10.10. Na nowszym przestaje. Więc zainstalowałem 9.10.10 tym razem z miuipolska i tu już nie działa. Jest jakieś przełożenie w tych wersjach?

 16. W zeszłym tygodniu i dziś mam ten sam problem. Dostaje powiadomienie, że aktualizacja jest, wchodzę w aktualizator, klikam sprawdzanie, pojawia się, że jest. Klikam pobierz - "Masz już najnowszą wersję".... a nie mam. Any hint? Redmi Note 7 Pro na MIUI 9.10.10.


 17. Tytuł wątku jest zbyt krótki, lub niedosadnie opisuje poruszany problem. Popraw proszę tytuł, w przeciwnym wypadku wątek zostanie przeniesiony do kosza.
  Nie mam uprawnień do zmiany tytułu.

  Wysłane z mojego Redmi Note 7 Pro przy użyciu Tapatalka

 18. W wersji stabilnej jest możliwość używania gestów do obsługi urządzenia (zamiast przycisków ekranowych), w 9.9.26 nie mogę tego znaleźć. Wyrzucone?

×
×
 • Create New...