Jump to content

tuskun

Użytkownicy
 • Posts

  4
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by tuskun

 1. Witam. Mam mi5 i po ostatniej aktualizacji systemu nie mogę wyłączyć aktualizacji aplikacji systemowych. Wyłączam tą funkcję, odinstalowuje aktualizacje w przeglądarce i za jakiś czas opcja jest ponownie włączona i aktualizacja wykonana. Jak to zablokować na stałe, nie chce żadnych aktualizacji robionych automatycznie. Czy ktoś może pomóc?

 2. Witam.

  Jakiś czas temu zrobiła mi się aktualizacja systemu i w kalendarzu zniknęła opcja wyłączenia domyślnego przypomnienia. Teraz jak dodaje wydarzenie do kalendarza, to zawsze mam domyślnie ustawione przypomnienie. A ja chce mieć przypomnienia tylko w niektórych wydarzeniach, w znacznej mniejszości. I muszę się teraz bawić i pamiętać o wyłączaniu przypomnienia za każdym razem jak dodaje coś do kalendarza. To jakaś masakra, czyj to w ogóle był pomysł. Czy można to poprawić???

  Inna sprawa to brak przycisku odświeżania/synchronizacji. Kalendarz nie zawsze się synchronizuje od razu, ale teraz nie ma już tego przycisku. Musiałem zainstalować osobno googlowski kalendarz, żeby mieć przycisk. Jak kalendarz nie jest zsynchronizowany to muszę wchodzić w ten drugi, żeby to zrobić (zsynchronizować). Kolejny genialny pomysł usunięcia tego przycisku.

 3. Witam.

  Po uruchomieniu asystenta i próbie wysłania za jego pomocą SMS w Xiaomi Mi5, dostawałem komunikaty, że telefon zablokowany i trzeba odblokować. Gdzieś w sieci znalazłem info, że trzeba usunąć blokadę ekranu (ustawić na kod), odpalić asystenta i jak już zadziała, to będzie działał również z blokadą rysunkową. I tak też się stało, ale oprócz tego coś jeszcze. Teraz asystent nie zadaje pytań. Jak powiem "wyślij sms do mama" to zadziała ale i nie pyta "komórkowy czy firmowy", nic nie mówi. Czeka tylko na mnie i jak wybiorę (powiem "komórkowy"), to przechodzi dalej. Ale nadal czeka nie mówiąc na co. Tak jakby przycina się wydawanie głosu. Jak zadam wszystko komendy po kolei to wyśle tego smsa, ale muszę na niego potrzeć bo nie wiem kiedy mam mówić. A to dla tego, że nie zadaje pytań. W samochodzie to utrudnia użytkowanie.

   

  pzd.

 4. Witam.

  Mam Mi5 od wczoraj i zaraz po północy zauważyłem dziwne działanie kalendarza. Wczoraj był poniedziałek i przed północą dodawałem do kalendarza jakieś przypomnienia na wtorek. Minęła północ i podczas dodawania kolejnych zauważyłem, że wszystkie są widoczne w środę. Po ich otworzeniu widoczna data wtorkowa. Kiedy dodawałem następne, lądowało ono w środzie ale datę miało wtorkową. A na wtorku widniały przypomnienia z poniedziałku. Cały kalendarz był przesunięty o jeden dzień.

  Później poszedłem spać, a rano wszystko było już ok. Nie sprawdziłem tego jeszcze, ale przypuszczam, że sytuacja naprawiała się po przekroczeniu godziny 01. Dopóki godzina była 00, kalendarz miał przesuniecie. Ale to tylko moja teoria bo nie wiem w praktyce, o której godzinie sytuacja się naprawiła. Tak jak napisałem, rano było już ok.

   

  pzd.

×
×
 • Create New...