Jump to content

Kokodzambo

Użytkownicy
 • Posts

  101
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by Kokodzambo

 1. Dzięki za odpowiedź.

  Accubattery pokazuje 92% zużycia, co nie ma dla mnie sensu, bo dawniej SOT był poniżej 10%/h (8-9%), a obecnie nie schodzi poniżej 14%. Bateria raportuje 96 ukończonych cykli ładowania, ale nie mam pojęcia, jak bardzo wiarygodny jest ten odczyt. Telefon zazwyczaj ładowałem w zakresach 20-80% i dopiero odkąd bateria zaczęła uciekać coraz szybciej, zacząłem ładować do 90%.

  image.thumb.png.7e45a10f5d58243a468a0ec0fe8bdadc.png

 2. Cześć,

  Od jakiegoś czasu z moim X3 Pro pojawiły się problemy z czasem życia na baterii i zastanawiam się, z czego to wynika. Telefon mam od premiery (czyli ponad 2 lata) i obecnie bateria potrafi schodzić na ~18%/h w aktywnym użytkowaniu i ~1.5%/h w deep sleep. W międzyczasie próbowałem wracać do MIUI poprzez flashowanie fastbootem, ale to nie rozwiązało problemu.

  Pomyślałbym, że to kwestia baterii, ale w wykorzystaniu baterii zazwyczaj przoduje "sieć komórkowa", która zjada więcej niż ekran. Aplikacje typu AccuBattery, BatteryGuru itp. nie dają odpowiedzi.

  Czy wysokie zużycie baterii może być rejestrowane przez Androida właśnie jako "sieć komórkowa"?

 3. Czy jest jakaś możliwość, aby całkowicie wyłączyć możliwość włączania DND na opasce? Tryb często uruchamia się przypadkowo, a ja nie dostaję później powiadomień. To jest strasznie irytujące. Mam włączoną blokadę ekranu, ale to tak naprawdę niczego nie zmienia. Najgorzej jest pod prysznicem.

 4. Zna ktoś serwis, który bezpiecznie dokona wymiany? Pisałem z zapytaniem do Mi-Center, ale jedyną odpowiedzią było to, że to zbyt nowy telefon, aby bateria się zużyła, a na kolejnego maila już nie odpowiedzieli. Nie znalazłem w polskich sklepach zamiennika, a obecna bateria jest tak spuchnięta, że nie chcę dłużej używać telefonu. Mógłbym kupić zamiennik z Chin, ale czekanie 3 tygodni na wysyłkę średnio mnie ustawia.

  Udało mi się kupić baterię. Mi Center odpisało mi, że nie oferują wymiany dla tego modelu.

 5. Sterowniki się zgadzały. Menadżer urządzeń pokazywał, to co trzeba było. Skontaktowałem się z gościem, który robi takie rzeczy zdalnie. Zapłaciłem 120 złotych, więc 80 złotych mniej niż kosztowałaby zabawa z serwisem. Potrzebny był mi jedynie śrubokręt, spinacz i kabel USB, aby wejść w EDL, więc nic wielkiego.

  Pora na wgranie Xiaomi.eu, a z LineageOS chyba dam sobie na chwilę obecną spokój ;P Redmi 4A, 4X i 5 Plus były znaaacznie mniej problematyczne w zabawie.

  • Like 1
 6. Udało mi się wejść do EDL, ale MiFlash wywala błąd "write timeout maybe device was disconnected", na który nie widzę rozwiązania. Próbowałem wgrywać MIUI 10 i MIUI 11, ale bez rezultatów.

  EDIT:

  Za którymś podejściem udało się rozpocząć procedurę, ale dostałem taki komunikat: https://pastebin.com/6UgeakYd . MiFlash wywala błąd:

  賬號登錄成功

  設備已開店查找手機, 請關閉後再刷機

  退出登錄

  Ale z tłumacza wychodzi bełkot. Moje konto niby przechodzi pomyślnie autoryzację, bo wcześniej mam 當前電腦已綁定, 可以開始刷機.

 7. Jak na załączonym wideo.

  1. Wgrałem LineageOS, ale nie mogłem uzyskać połączenia z siecią, więc przywróciłem kopię zapasową przez TWRP

  2. Telefon uruchamiał się tylko do TWRP, które było zaszyfrowane i nie chciało ode mnie hasła

  3. Próbowałem kilka razy uruchomić TWRP ręcznie i przez fastboot, ale nie udało się wywołać tego "właściwego"

  4. Telefon wyłączył się i od tamtej pory tak mruga, gdy podłączę go do ładowarki/PC lub spróbuję go włączyć ręcznie. Komputer go nie widzi, nie udało mi się wejść w EDL.

  Co robić, jak żyć?

 8. Telefon wpadł mi do kałuży i przestał się włączać. Nie pamiętam, czy wyłączył się od razu czy jeszcze działał. Gdy podłączy się do ładowarki, to mruga czerwona dioda. Dostał trochę czasu na osuszenie się i nie widać, aby płyta główna była zapaskudzona. Podczas podłączania, gdy spróbuje się go uruchomić, to jest wibracja. 

  Co mogło się stać (oprócz zalania :P)? Co konkretnie mogło paść? Pomyślałem o baterii, skoro telefon próbuje żyć podczas podłączania. Wiadomo, że telefon warty był niewiele, ale myślicie że jest sens zanosić go do serwisu? I ile mogłaby kosztować ewentualna naprawa?

  EDIT: telefon działa. Prawie, bo nie działa ekran, no i wibracja przestała działać. Wszedłem na ślepo do TWRP, więc spokojnie sobie ściągnę backup.  Wciąż aktualne pozostaje pytanie dotyczące serwisowania telefonu i wymiany ekranu.

 9. @kszul najlepiej byłoby spytać Offaina na telegramowej grupie lub po prostu w temacie na XDA. Gość zazwyczaj odpisuje w takich tematach :)

   

  Pojawiła się kolejna wersja LineageOS 15.1, więc zedytowałem temat. Kolejne poprawki błędów, kolejne poprawki lagów. Ludzie bardzo sobie chwalą. Tak jak napisałem w temacie RR, to jest odpowiedni moment, aby przeskoczyć na Oreo. Problemy wieku dziecięcego zostały już rozwiązane.

 10. @Malpa73, mi chodzi świetnie, pomijając bug związany z samym Oreo (procesor lubi się ustawiać na 1.1 GHz). 

  Swoją drogą, @Malpa73, wiecie coś na temat tego buga na Oreo, który wbija procesor na 1.1 GHz? Wydaje mi się, że dodatkowo utrudnia wchodzenie w deep sleep. O ile "w użytku" bateria nie spada w zastraszającym tempie, to przez noc uciekło mi prawie 20%. 

 11. Są już testowe buildy Infinity Kernel dla Oreo.

  https://t.me/infinitykernel/631

  1. MSM Hotplug

  2. Alucard

  3. ZEN

  4. OC do 1.6GHz i obniżenie napięcia do 200MHz

  Korzystam w duecie z RR 6.0.0. Działa pięknie :)

  EDIT: Kolejny build!

  https://t.me/infinitykernel/719

  - Adreno Idler
  - Simple GPU Algorithm
  - Add Change CRC
  - Add more TCP
  - Exfat/NTFS
  - Optimizations
  - KCAL 
  - Turning off unnecessary chipsets

  Śmiga :)

 12. https://androidfilehost.com/?fid=962187416754475798

  Brak szerszych informacji na tę chwilę. Gdy tylko wgram, podzielę się swoimi spostrzeżeniami. Prawdopodobnie trzeba najpierw wgrać firmware np. z MIUI 8.4.12

  EDIT: wgrywałem w kolejności: Firmware -> ROM -> Gapps -> Magisk. Nie działa aparat, ale to pewnie nikogo nie dziwi.

  EDIT2: sprawdziłem kilka rzeczy, wydaje mi się, że wszystko (poza aparatem) działa. Zostawiam ten ROM do codziennego użytku, zobaczę jak się sprawa rozwinie :)

  EDIT3: po telegramowej grupce chodzi fix na aparat. https://t.me/Redmi_4a/355600 Sprawdzałem, działa z Open Camera.

  EDIT4: pojawiły się szczątkowe informacje o samym ROM-ie:

  1. Dt2w ✅ -> https://t.me/Redmi_4a/353452
  2. Camera ✅ -> https://t.me/Redmi_4a/354887
  3. Unknown baseband ✅ -> https://t.me/Redmi_4a/353452
  4. LED (while charging)
  5. VolTE (works properly in LOS)
  6. Laggy (but better than LOS)

  Zaptaszkowane podpunkty oznaczają, że na dany problem fix.

  Pozostaje jeszcze czekać, aż chłopaki z Infinty Kernel będą mieć możliwość przygotowania wersji pod Oreo.

  • Like 1
 13. @Orjon, skoro Ty używasz takich słów, to musi być naprawdę dobrze ;P Sam też wypróbuję.

  Szybko się chłopaki uwinęli. Nie minął nawet miesiąc od opublikowania źródeł, a oni już skleili 8.1. Nie przepadam za gołym LineageOS, więc na dłuższą metę nie pozostanę przy tej wersji, ale naprawdę ciszy fakt, że 4A ma kilku zdolnych moderów :]

  EDIT: Kurcze, ROM jest zaskakująco przyjemny. Chodzi żwawo, widać że jest potencjał. Snapdragon 425 nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Trzeba jeszcze poczekać na kernel dla Oreo, może optymalizacje z Androida GO i wtedy będzie komplet.

  • Like 1
 14. https://forum.xda-developers.com/redmi-4a/development/rom-lineageos-15-1-xiaomi-redmi-4a-t3778316/

  http%3A%2F%2Fi.imgur.com%2F2okPze5.png

  LineageOS is a free, community built, aftermarket firmware distribution of Android 8.1 (Oreo), which is designed to increase performance and reliability over stock Android for your device.

  LineageOS is based on the Android Open Source Project with extra contributions from many people within the Android community. It can be used without any need to have any Google application installed. You will need to provide your own Google Applications package (gapps). LineageOS does still include various hardware-specific code, which is also slowly being open-sourced anyway.

  Base source code is available in the LineageOS Github repo. And if you would like to contribute to the project, please visit our Gerrit Code Review.

  GPL compliance:

  yG18r6g.png


  [*]Device tree source code:

  [*]Device tree source code:

  [*]Kernel source code:  Broken:

  [*]Sepolicy still on permissive
  [*]Nothing else?

  Working:

  [*]Camera (and flashlight)
  [*]WiFi
  [*]Bluetooth
  [*]Telephony (Calls and Data)
  [*]Audio (Record and Playback)
  [*]Video Playback
  [*]Sensors
  [*]GPS
  [*]VoLTE

  Screenshot_Trebuchet_20180416-104814.pngScreenshot_Einstellungen_20180416-104828Screenshot_Einstellungen_20180416-104853

  Compatibility:

  Compatible with all Xiaomi Redmi 4A variants (16GB / 32GB). Xiaomi Redmi 5A and other Redmi devices are not supported. 

  Builds are based off the Xiaomi's Android 7.1 firmware with proprietary blobs from MIUI 8.3.29 dev package.

  Downloads:

  [*]Unofficial download links

  Notice:

  [*]No custom kernels are supported in this thread. Only stock kernel and official builds will be supported. No bug reports if that's not the case.

  Installation:

  [*]Reboot to recovery (TWRP recovery for Redmi 4A - Direct link)
  [*]Format /system, /data and /cache
  [*]Install LineageOS zip package
  [*]Install [optional] the LineageOS su addon to get root (there are obviously other root methods, but this is the recommended one as it survives to OTA updates)
  [*]Install [optional] a Google Apps package of your choice (Open GApps is advisable, but stock and super variants are not recommended!!!)


  Important notes:


  [*]Current minimal
  * required *
  firmware version is MIUI 8.3.29 Global dev, otherwise installation could have issues. Download the
  and flash it prior to installing LineageOS or, alternatively, download and install one of the
  (at your own risk).

  [*]GApps can only be flashed on clean installs.

  [*]Formatting data (all user data is wiped, including internal storage) is a must if MIUI was previously installed and device was encrypted.

  Credits & collaborations:

  This work is due to efforts from RedmiDevs founding members that did the full device bring-up. Huge thanks to [MENTION=4003363]xboxfanj[/MENTION] for all the help during that bring-up.

  Finally, all RedmiDevs & LineageOS team would like to thank everyone involved in helping with testing, coding, debugging & documenting! Enjoy!


  Device wiki:

  [*]Unofficial wiki link

  Changelog:

  [*]LineageOS 15.1 weeklies changelog link

  [NOPARSE]XDA:DevDB Information[/NOPARSE]
  LineageOS 15.1, ROM for the Xiaomi Redmi 4A

  Contributors:
  33bca
  ROM OS Version: 8.1 Oreo
  ROM Kernel: Linux 3.18.71
  ROM Firmware Required: MIUI 8.4.12 dev

  Version Information
  Status: Beta

  Created 2018-04-16
  Last Updated 2018-04-25

  • Like 2
 15. Czyli pewnie ROM się gryzie. Widzę, że na Telegramowej grupce pojawiła się wersja 4.5.1, a wraz z nią Westwood, Adreno Idler oraz Simple GPU Algorithm. @Malpa73, to Tobie powinienem dziękować? Od czasów gdy sam bawiłem się w modowanie, jeszcze w czasach gdy Android 2.3.7 i 4.0 były czymś WOW, nie czułem takiej ekscytacji związanej z testowaniem nowych rozwiązań :-D

  @Malpa73, sprawdzałem kilka ROM-ów i tylko na Xiaomi.eu (portowane z Redmi 5A Note) WiFi działa. Próbowałem wgrywać wififix, oraz firmware z MIUI.am, ale wciąż nie chce śmigać. Jeszcze ColtOS działą dobrze. Co mógłbym robić źle? Próbowałem wgrywać ROM, firmware i jądro w różnych kolejnościach, wpie'ować w różny sposób, ale nie udało mi się tego zgrać :/ 

 16. MSM Hotplug + Alucard + Noop + Simple_demand. Czuję się, jakby ktoś mi podmienił telefon. Płynnie, a do tego bateria trzyma jakby była znacznie pojemniejsza.

  @Malpa73, Magisk nie działa, czy to u mnie jest jakiś błąd? Nie daje rady przebrnąć flashowania. Korzystam z Xiaomi.eu przeportowanego przez ModiFlasher.

 17. @Malpa73, to super! Dobrze jest mieć człowieka po tamtej stronie. Życzę wytrwałości i trzymam kciuki za rozwój projektu!

  Moja "lista życzeń":

  1. Adreno Idler, zarządca GPU;

  2. Westwood, algorytm TCP;

  3. FIFO, planista I/O;

  4. Undervolting.

  Jeśli coś z w/w listy pojawi się w kernelu, będę bardzo ukontentowany :-P Swój telefon zawsze ustawiam pod niski multitasking i dość agresywne trzymanie baterii, więc pewnie jestem w mniejszości :-(. Gdybyś podjął się zabawy z undervoltingiem i potrzebował pomocy przy testowaniu różnych tablic napięć, to chętnie pomogę. Dawniej telefony potrafiły schodzić o 150-200mV i ciekawi mnie, jak to teraz wygląda.

×
×
 • Create New...