Jump to content

solar21

Użytkownicy
 • Posts

  6
 • Joined

 • Last visited

Dodatkowe

 • Smartfon
  Redmi 4 Pro

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

solar21's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

 1. solar21

  MIUI 8.3.29

  Konkretnie o 4 pro nie było, ale np. było "Nowe system potrzebuje nowszego TWRP. Przyjmij to po prostu: zaktualizuj TWRP, potem system - to parę minut roboty." w odniesieniu chyba do Mi. Na starym TWRP u mnie nie banglało, wgrałem nowy i też nie bangla. Do TWRP wchodzę bez problemu, opisywany problem jest z poziomu systemu telefonu. Do obecnie posiadanej wersji 8.3.15 wszystko odbywało się prawie automatycznie po potwierdzeniu aktualizacji. Nie robiłem na razie aktualizacji z poziomu TWRP, bo chciałbym się to robić nadal z poziomu MIUI, czyli poradzić coś na występujący błąd.
 2. solar21

  MIUI 8.3.29

  Właśnie dlatego wgrałem nowe twrp, bo na starym było dokładnie to samo, a w wątku przewija się wzmianka o potrzebie aktualizacji twrp.
 3. solar21

  MIUI 8.3.29

  Mam problem z instalacją tej wersji na Redmi 4 Pro z MIUI 9,6 by xiaomi.eu 8.3.15. Zainstalowałem najnowsze TWRP (twrp-3.1.1-2-markw), ale to nic nie dało. Z poziomu systemu telefon znajduje nową wersję, ale po kliknięciu "Pobierz" wciąż wyskakuje błąd "Aplikacja przestała działać..." java.lang.NullPointerException: Attempt to get length of null array at pl.zdunex25.updater.MainActivity.removeoldmd5sums(MainActivity.java:1823) at pl.zdunex25.updater.MainActivity$16$1$1.run(MainActivity.java:1109) at android.os.Handler.handleCallback(Handler.java) at android.os.Handler.dispatchMessage(Handler.java) at android.os.Looper.loop(Looper.java) at android.app.ActivityThread.main(ActivityThread.java) at java.lang.reflect.Method.invoke(Native Method) at com.android.internal.os.ZygoteInit$MethodAndArgsCaller.run(ZygoteInit.java) at com.android.internal.os.ZygoteInit.main(ZygoteInit.java) Ściągnąłem multi_HM4Pro_8.3.29_v9-6.0.zip i próbowałem zrobić instalkę ręczną z pliku zip (też z poziomu systemu), ale gdy pojawia się komunikat "Urządzenie zainstaluje w TWRP plik..." i klikam "Tak" nic się nie dzieje. Do wersji obecnej (8.3.15) wszystko działało normalnie.
 4. Mam kolejny problem z Blue Mail oraz Typeapp. Ustawiam dla konta op.pl własny dźwięk powiadomienia. Pierwszy mail jest OK, ale po jakimś czasie, zarówno BM, jak i TA przestawiają się na własny dźwięk domyślny. Nie jest to dźwięk z ustawień telefonu, ale jakiś wewnętrzny samej aplikacji. Próbowałem z innymi dźwiękami, łącznie z tymi wbudowanymi w telefon i za każdym razem są one 'gubione'. Nie odkryłem żadnej zależności. Czasem 2-3 maile przychodzą z dobrym dźwiękiem, czasem tylko 1. Po tym pierwszym dobrym wchodzę w ustawienia TypeApp i jest ustawiony mój dźwięk, ale następny mail już przychodzi z domyślnym. Kopiowałem dźwięki z karty SD w odpowiednie miejsca, ale i tak są gubione. Aplikacja jest zablokowana kłódką, ma wyłączone ograniczenia w tle, jest na autostarcie, choć gdy wchodzę w Ustawienia/Sprawdź status, to pojawia się komunikat, że TypeApp wymaga włączenia w Autostarcie, choć jest włączone. I powiadamia o mailach, tyle, że ciągle gubi mój dźwięk. Spotkał się ktoś z czymś takim?
 5. Cóż, znalazłem sam dość proste, choć nie idealne, rozwiązanie, może się komuś przyda. Stworzyłem na serwerze folder 'Archive', Blue Mail zsynchronizował się z tym pustym folderem i usunął wszystkie maile z katalogu Archive na telefonie.
 6. To mój pierwszy smartofon i powoli zaczynam ogarniać system. Napotkałem jednak problem z mailami w Blue Mail. Kombinując, dodałem do archiwum różne maile, niektóre wielokrotnie i za nic nie mogę ich usunąć. Konto IMAP (op.pl), na serwerze tych wiadomości już nie ma, a przy próbie usunięcia maila z katalogu Archiwizuj wyskakuje komunikat "Nie można usunąć wiadomości, która nie jest zsynchronizowana z serwerem". Nie znalazłem też żadnej opcji odarchiwizowania...
×
×
 • Create New...