chimal

Użytkownicy
 • Content Count

  53
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by chimal


 1. Dnia 6.09.2018 o 23:03, slawek0211 napisał:

  Drugi raz w ciągu pól roku mam ten sam problem.Zniknęło część najnowszych zdjęć,Zostały od maja w dół.Chyba po restarcie  telefonu .Mieliście podobnie?

  Mnie zniknęła cała pamięć wewnętrzna po usunięciu z niej folderu sdcard pod Windowsem. Tak więc przestrzegam przed robieniem porządków pod winda :-(


 2. Witam,

  Mam taki ciekawy problem. Przeglądając pamięć wewnętrzną mojego 4X zauważyłem folder sdcard. W środku był katalog DCIM w którym było parę zdjęć które powtarzały się ze zdjęciami w głównym DCIM. Bez namysłu skasowałem folder. Jakie jest moje zdziwienie ponieważ cała pamięć wewnętrzna telefonu została wykasowana! Został folder android i miui. Pod rootexplorerem widać te dwa katalogi natomiast pod PC widać całe drzewko folderów, nazwy plików, można skakać po polderach ale nic nie da się skopiować.

  Czy jakaś dobra duszyczka podpowie jak odzyskać przynajmniej zdjęcia? Może jakiś poradnik? Może poradnik jak pod androidem zrobić kopie partycji ze znikającą zawartością celem odzyskiwania pod windowsem. Poniżej widok na katalogów na PC.

  pamiec.png


 3. Dnia 12.02.2018 o 19:40, SaLi napisał:

  Witam serdecznie!

  Szybkie pytanie dot. MIUI 9 w wersjistabilnej dla Redmi 3.

  W końcu wydali wersję global stabilną (spore opóźnienie w porównaniu do pierwotnego terminu), czy w związku z tym planowana jest stabilna wersja xiaomi.eu/miui Polska tego romu?

   

  Jest dostępna wersja z miui 9. Wgrałem ostatnio żonie. Działa można instalować. 


 4. 2 godziny temu, zoom72 napisał:

  Mam ten sam problem. Przy połączeniu przychodzącym bardzo często ekran się ,,wybudza'' i twarzą włączam różne opcje. Gdy ja do kogoś dzwonię tego problemu nie mam.
  Chyba wyślę telefon w ramach gwarancji do serwisu bo jest to mega irytujące.

  U mnie to wygląda że problem MIUI 9. Na MIUI 8 i androidzie 6 wszystko działało bezproblemowo. Czekam na aktualizację oprogramowania, albo wgram dla próby wersję dev.

  • Like 1

 5. Dnia 30.06.2017 o 00:58, Elegist napisał:

  Podczas prawie każdej rozmowy zdarza mi się, że ją zawieszę, wyciszę, dodam inne osoby lub napiszę notatkę. Ekran losowo włącza się podczas rozmów, mimo, że czujnik jest zakryty (albo przynajmniej powinien być).

  W ustawieniach telefonu mam zaznaczone, że ekran ma się wyłączać przy twarzy. To jakaś wada tylko mojego egzemplarza czy problem software'owy?

  Również zaczęło się u mnie po przejściu na stabilne MIUI 9 na androidzie 7. Czujnik działa i w diagnostyce poprawnie przechodzi test.


 6. Dnia 19.11.2016 o 10:13, chimal napisał:

  Witam, 

  Czy nowy Rom stable 

  xiaomi.eu_multi_HMNoteLTE_V8.1.1.0.KHICNDI_v8-4.4.zip

  Instalował już ktoś na wersję dev 6.9.22?

  Zastsnawiam się czy ruszy bez wipe all. 

  Sam sobie odpowiadam - ruszył. Na te wersje dev można zainstalować te stable. Po instalacji jak zwykle w TWRP wipe cache i dalvik, restart a potem ponownie w recovery SuperSU dla tych co chcą root'a.

  Na nowszej dev, ostatniej na nasz telefon tj. 

  xiaomi.eu_multi_HMNoteLTE_6.11.3_v8-4.4

  aktualizacja do stable może wymagać pełnego wipe. Z mojej strony polecam ten stable. 


 7. 4 godziny temu, Redmi2 napisał:

  Postepuj zgodnie z faq. Tak bez problemu wrocisz do miui7, ale bedzie potrzebny wipe i tyle.

  Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

  Ok po kilku godzinach zabawy mam TWRP i wgrany rom xiaomi.eu_multi_ido_V7.3.1.0.LHPCNDD_v7-5.1

  Zostać na nim czy wgrać ostatni MIUI 7 dev z maja? Telefon dla żony, zalecana stabilność, dobra jakość rozmów i czas na baterii. Co polecacie?


 8. Witam,

  Dalej mam dylemat po przeczytaniu poradników itp. Mam Redmi 3 z wgranym ROMem MIUI Global 7.3 Stable 7.3.2.0.0 (LHPCNDD). Bootloader zablokowany ale mam zgodę na odblokowanie. Teraz pytanie: jaka kolejność postępowania? Chciałbym aby finalnie być na ROMie stable xiaomi.eu 7.1.3 (bo wszyscy go polecają ze względu na baterię i działanie) lub na ostatnim MIUI 7 dev xiaomi.eu 6.5.26.

  Tu też proszę o poradę czy zastosować ww stable czy ostatni dev MIUI 7. MIUI 8 na razie nie chce instalować. Czy jak wgram MIFlash'em ostatni chinski dev na MIUI 8, zdejmę blokadę, wgram TWRP to bez problemu cofnę się do dev na MIUI 7? Proszę o rozwianie moich wątpliwości.