rzymcio9

Użytkownicy
 • Content Count

  14
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by rzymcio9


 1. Przed chwilą, FromWP napisał:

  Jeżeli tak to go zablokowałeś i bez hasła do konta nikt z nim nic nie zrobi. Nie da się go użyć.

  No i dobrze, jak się nie znajdzie, to przynajmniej pożytku dla złodzieja nie będzie.

   

  Dziękuję za wszelkie udzielone informacje, pozostaje czekać i sprawdzać co w trawie piszczy. Lombardy w Warszawie już zostały powiadomione, mam nadzieje, że koleś nawet jeżeli nie z tej samej dzielnicy, to chociaż z miasta tego samego jest.


 2. 8 minut temu, FromWP napisał:

  Tak jest cały czas przypisany do konta i Miui bez hasła do tego konta nikt nie użyje, nawet po pełnym flashu MiFlashem. Ale jak miałeś odblokowany bl to może wrzucić jakiegoś customa i używać. Do tego żeby cię poinformowało potrzebne jest jednak działające Miui.

  No to może ktoś się wkopie właśnie w ten sposób :)

  Edit. Przypomniało mi się, że jak wgrywałem room CHINA to wpisałem fastboot oem lock, czy w ten sposób zablokowałem bootloader na stałe, czy teraz da się go bez problemu znowu odblokować?


 3. 19 minut temu, FromWP napisał:

  Może to skutek włączenia Lost mode. Musiał by się wypowiedzieć ktoś kto to przerabiał. A przed włączeniem Lost mode, nie robiłeś wipe? O ile zrozumiałem jak to działa, to wipe sprowadza telefon do uatawień fabrycznych, dane są kasowane, ale tracisz z nim kontakt.

  Nie robiłem Wipe, a poza tym podobno nie traci się kontaktu, telefon jest cały czas przypisany do konta Xiaomi niezależnie od kasowania danych, co najwyżej się zablokuje jak tylko połączy się z netem nawet jak ktoś wrzuci inne oprogramowanie, musi to być tylko MIUI.


 4. Nie pamiętam, czy miałem włączoną usługę na koncie Xiaomi, napewno włączyłem ja w Google, opcja lost mode jest włączona, a przynajmniej został wysłany sygnał, więc jeżeli telefon połączy się z internetem, to powinien się zablokować. Niestety prawdopodobnie jest wyłączona usługa lokalizowania na Mi Cloud ponieważ nie widać żadnej lokalizacji u nich

  53 minuty temu, FromWP napisał:

  Numery same nie powinny się ulotnić. 

  .No właśnie, w opcjach konta jest cały czas mój numer jako numer do autoryzacji, ale w chmurze zniknęły tak jak na obrazku.


 5. A ktoś zna odpowiedź na moje pytanie? Dlaczego zniknęły moje numery telefonów (dwa, które były włożone do telefonu jednocześnie) z chmury??

  Chodzi mi o to miejsce gdzie zaznaczyłem na czerwono, jeszcze wczoraj widniały tam oba numery poprzedzone kierunkowym (+48), dzisiaj nie ma tam już nic...

  Jeżeli pojawi się gdziekolwiek w necie na sprzedaż to i tak go sam znajdę, plus jest taki, że tych telefonów jednak jest mało w Polsce, pech jeżeli przekroczy granice Polski albo zostanie rozebrany na części...

  zx.jpg


 6. Przed chwilą, slimdick napisał:

  @rzymcio9 co do tego monitoringu t z doświadczenia wiem że trudno jest kogoś rozpoznać , słabo widać z tych kamer. Jak koleś nie jest notowany i znany na policji to jak kamień w wodę. Ja znam przypadek że akurat policja rozpoznała kolesia po zachowaniu i ruchach bo go już kiedyś gościli w swoich ścianach, jak to jakiś koleś co akurat wykorzystał okazję to zapomnij że go znajdą.

  A miałeś ustawione jakiekolwiek zabezpieczenia w telefonie, blokadę wzorem itp ?

  Odcisk palca/PIN

  Mam nadzieję, że właśnie go rozpoznają, moje biuro jest dosyć małe, a kamera była skierowana prosto na niego, dupek jakby się obejrzał dobrze w prawo, to by zobaczył monitor z czterema kamerami i by się 10 razy zastanowił przed kradzieżą, niestety nie zauważył ekranu.

  Aż tak nieskazitelnie chłopak nie wyglądał, ale ludzie do nas różni przychodzą, więc nie mam zwyczaju dzielić ich na bardziej podejrzanych i mniej, Od tej pory będę pilnował każdego, nauczkę dostałem....


 7. Cześć wszystkim,

   

  długo nie nacieszyłem się moim Xiaomi Mix, dzisiaj pewien człowiek postanowił go sobie ukraść.

  Zgłoszenie na policji jest, nagranie z monitoringu zostało przekazane, tak że szanse na znalezienie jakieś są.

  Sam próbuję też go znaleźć wertując OLX, grupy na fejsie itp.

  Pytanie trochę z innej beczki, telefon został oczywiście wyłączony natychmiast po tym, jak został mi skradziony. Jeszcze godzinę temu wchodząc na i.mi.com widziałem moje dwa numery, które były umieszczone w telefonie, a teraz ich nie widzę. Czy ktoś wie co to może oznaczać? Ktoś próbował go włączyć? Czy może po prostu samoistnie zniknęły numery?

  Dodam tylko,  że historia lokalizacji kończy się u mnie w biurze, gdzie telefon był po raz ostatni, gdy jeszcze go posiadałem. Lokalizacja Xiaomi w ogóle nie działa, nawet ostatniego położenia mi nie chce pokazać...

   

   

  Pozdrawiam...


 8. Wyjścia innego chyba nie ma. Dzięki za zainteresowanie. Nie ma na aktualną wersję miui polska żadnego Fixa.? Android Pay to jedyne czego mi brakuje po przesiadce z Note 4, chociaż  cieszę się, że w końcu MBank akceptuje skaner odcisków palców, w Note tego brakowało.  


 9. Cześć,

  Szukam ROM-u dla Mixa pod Android Pay, mam w tej chwili Epic ROM Pro_Stable_Multilanguage_7.0 {By Épic Team}.

  Niestety mimo preinstalowanego Magisk 12 nie chce przejść weryfikacji SafetyNet, moduł Xiaomi SafetyNet Fix w wersji 1.9.1 też nie pomaga.

  Zainstalowałem bete Magisk 13.170606 jednak to też nie pomaga, moduł Fix-a dalej w tej samej wersji.

   

  Czy jest jakaś wersja, gdzie bezproblemowo będzie chodził AndroidPay? Nie musi to być Nugat. Może być z Magisk, może być unroot, aby działało.

   

  Pozdrawiam