Jump to content

pavco1

Użytkownicy
 • Posts

  136
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by pavco1

 1. Miałem ten zegarek przez prawie dwa miesiące. Zegarek miał kilka poprawek i kazda aktualizacja nie poprawiła działania gps. Do sportu proponuje zakupić zegarek sportowy np. Garmin Vivoactive 3/4, Polar Vantage M (najtańszy z nich) lub Suunto 5/9 (zwykłą wersję). Każdy z nich będzie dużo droższy ale bez porównania do zabaweczki Amazfit. Poza tym aplikacja do tych zegarków na pełno funkcji do obróbki danych zbieranych przez zegarek. Jedynie ekran w nich jest z poprzedniej epoki. Zbliża się Black Friday można zaoszczędzić.

   

  Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

   

   

   

   

 2. Poprawili płynność działania oraz popracowali trochę przy GPSie. Trzeba tylko sprawdzić czy GPS rzeczywiście coś lepiej działa
  Ja specjalnie różnic nie widzę, zazwyczaj czekam 15-20 sek na fixa, po aktualizacji bez zmian jeżeli chodzi o GPS

  Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
 3. Niedawno pojawił się Samsung Active 2, ale widziałem tylko jeden film, w którym porównywany był z czołówką Garmina, Polara i czymś jeszcze. Gość pokazywał dane zebrane na kilku zegarkach podczas biegu w Amsterdamie i Samsung nie wypadł na nich najlepiej pod względem dokładności GPS.

   

  Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

   

   

   

   

   

   

 4. Z ciekawością czytam opinie użytkowników na temat możliwości śledzenia aktywności sportowej GTRa. I nasuwa mi się taki wniosek, że do tego celu, tak bardziej na "poważnie", to niestety tanie urządzenia się nie nadają. Oglądałem testy porównawcze sprzętów, gdzie w praktyce można zobaczyć możliwości m.in. Garmina Forerunner 945, Suunto 9, zwłaszcza dla biegaczy. No i nie ma z czym startować GTR. Ale cena jest o 2000 zł wyższa.

  Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

 5. Zaczynam mieć wrażenie, patrząc na konstrukcję zegarka, że problem GPS wynika z budowy urządzenia. W porównaniu do smartfona, który też wyposażony jest w GPS, zegarek jest zdecydowanie mniejszy jednocześnie korpus metalowy prawdopodobnie ekranuje łączność z satelitami, a niska wydajność urządzenia nie radzi sobie z poprawnym pozycjonowaniem. Zegarki Stratos (miałem go) czy Verge nie mają z tym problemu, są plastikowe i wydajnościowo zjadają GTRa

  Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

 6. No z gps też mi nie chcial załapać fixa przez 20-30 minut ale to raz sie zdarzyło. Widzę że coś jesy na rzeczy. 

  Jak sprawdzasz warunki? Aplikacja w telefonie? 

   

  Czytałem wątek na XDA dotyczący problemów z GPS tj. z łapaniem fixa jak i odchyleń od rzeczywistej trasy. Temat znany przez producenta, który pracuje nad rozwiązaniem tego problemu. Ludzie piszą do Supportu, który twierdzi że następna alkalizacja ma problem GPS rozwiązać.

  Sam jestem ciekawy co dalej będzie, bo zegarek zamówiłem, a czasami jeżdżę rowerem.

   

  Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

   

   

   

 7. Miałem Stratosa w 2018 roku i z tego co pamiętam to niestety, tylko zmiana tarczy. Są stronki z których można je ściągnąć, niektóre w apk i do nich jest narzędzie instalacyjne. Uważaj na piny do ładowania w zegarku, potrafią się "przypalić" i zegarek do kosza. A ładowałem co kilka dni, z włączonym GPS b szybko uciekało z niego "życie".

   

  Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

   

   

   

   

 8. 1 godzinę temu, Adamerio napisał:

  Wykonałem X treningów 'jazda na rowerze' - zawsze włączone stale dane pakietowe + gps i zawsze to samo tzn. brak danych wykresu wysokości, podjazdu i przewyższenia :( Wszystkie pozostałe dane są ok.
  Raz uruchomiłem trening z poziomu telefonu - zaważyłem, że wtedy w ogóle nie pojawia się zakładka  wykresem wysokości O.o
  Telefon Xiaomi Mi9
  Ma ktoś jakieś pomysły? Korzystam tylko z MiFit.

  67967409_2910498552358060_4570705888620314624_n.png

  68597058_2401539609895939_7874951137126776832_n.png

  Potwierdzam. Poza tym kiedyś porównywałem przejechany dystans z licznika rowerowego Sigmy i tym co policzyło z Mi Fit i dodatkowo z Runstatic Bike. Rzeczywisty dystans pokazany w apkacjach zawsze był krótszy, najbardziej widoczny na długich dystansach np. 60-80 km. Różnice mogą wynosić kilka kilometrów. Moim zdaniem winna jest mapa Google z której korzystają aplikację. Brak danych wysokościowych oraz brak płynnego pozycjonowania GPS np. co 5-10-15 sek, powoduje że trasa składa się z krótkich prostych odcinków. I suma tych odcinków daje całkowity przejechany dystans. A przecież jazda np. MTB nie  jest prosta.

  Podobnie miałem ze Stratosem (też mapy Google a aplikacji Amazfit), chociaż on miał wybudowany GPS i znacznie lepiej nadawał się do pomiaru aktywności.

  Do wycieczek rowerowych i pieszych polecam Locus Map, ponieważ mapy mają dane wysokościowe i w związku z tym dane dotyczące dystansu bardziej podpowiadają rzeczywistości. Różnice nadal występują, ale nie w km, tylko metrach. Poza tym apkacjach umożliwia bardzo dokładne pozycjonowanie GPS i masę innych opcji, również wycieczek pieszych.

  Dodam, że to nie reklama, a kilkuletnie doświadczenia ze śledzenia tras rowerowych. 

  Niestety Mi band do celów sportowych jest ograniczony zarówno sprzętowo jak i programowo. Albo ktoś to akceptuje, albo kupuje sprzęt dedykowany do monitorowania aktywności fizycznej - wielokrotnie droższy od Mi banda.

   

 9. 1 godzinę temu, fido napisał:

  Witam

  Czy jest możliwość dodanie przycisku włączania/wyłączanie NFC do do przycisków wysuwających się z belki. Przyciski szybkiego dostępu. Jeśli tak w jaki sposób.

  W wersji 10.2.9.0 tego nie było. Jest to dodane od wersji 10.3.1.0, po ostatniej aktualizacji do 10.3.4.0 nadal jest dostępne. Tak więc nic nie trzeba kombinować, tylko dostosować belkę pod siebie.

  IMG_20190812_001126.jpg

×
×
 • Create New...