Jump to content

Kacper Skrzypek

Administratorzy
 • Posts

  12,154
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  661

Posts posted by Kacper Skrzypek

 1. Wątek poświęcony najnowszej dostępnej aktualizacji HyperOS od Xiaomi.eu dla telefonu Xiaomi MIX 4 (nazwa kodowa: odin).

  Link do pobierania ROMu: https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/HyperOS-STABLE-RELEASES/HyperOS1.0/xiaomi.eu_ODIN_OS1.0.3.0.UKMCNXM_14.zip/download

  ROM można zainstalować zarówno przez tryb Fastboot, jak i Recovery. Więcej informacji: https://miuipolska.pl/jak-zainstalowac-xiaomi-eu-miui-polska/

  Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.

 2. Wątek poświęcony najnowszej dostępnej aktualizacji HyperOS w wersji OS1.0.4.0.ULBCNXM dla telefonu Xiaomi 12 Pro (nazwa kodowa zeus).

  Link do pobrania ROM-u: https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/HyperOS-STABLE-RELEASES/HyperOS1.0/xiaomi.eu_ZEUS_OS1.0.4.0.ULBCNXM_14.zip/download

  ROM trzeba pobrać ręcznie - OTA go nie znajdzie!

  ROM można zainstalować zarówno przez TWRP, jak i fastboot: https://miuipolska.pl/jak-zainstalowac-xiaomi-eu-miui-polska/

  Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.

 3. 3 minuty temu, Komi5 napisał(a):

  Próbowałem instalować według instrukcji wypisanej na stronie co do pierwszej instalacji TWRP, ale za każdym razem wyskakuje mi błąd że Fastboot nie jest odbierane jako bezpośrednia komenda/polecenie.

  Nie masz prawdopodobnie pliku fastboot.exe w katalogu, z którego próbujesz zainstalować TWRP. Jeśli masz, to być może jesteś w PowerShellu, gdzie aby wykonać polecenie z exe trzeba wpisać .\fastboot.exe twoja_komenda.

 4. 28 minut temu, Master napisał(a):

  a to przeoczyłem ... 🙃 dobrze wiedzieć ... w dział pobierania już dawno nie wlazilem 🙃

  przy 14 faktycznie jest info w tym temacie ... ale zastanawiam się czemu go nie ma przy stable dla 14 ultra ... w tym modelu to nie jest konieczne? tylko w zwykłej 14 global to robimy?

  Przy 14 Ultra nie jest to konieczne, prawdopodobnie ze względu na to, że 14 Ultra nie ma eSIM w Globalu, a 14 ma.

 5. Wątek poświęcony najnowszej aktualizacji wersji stabilnej HyperOS od Xiaomi.eu dla telefonu POCO F3 / Redmi K40 (nazwa kodowa: alioth).

  Link do pobierania ROMu:

  https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/HyperOS-STABLE-RELEASES/HyperOS1.0/xiaomi.eu_ALIOTH_OS1.0.6.0.TKHCNXM_13.zip/download

  ROM trzeba ściągnąć ręcznie - OTA go nie znajdzie!

  ROM można zainstalować zarówno w TWRP, jak i przez fastboota: https://miuipolska.pl/jak-zainstalowac-xiaomi-eu-miui-polska/

  Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.

 6. Nie, nie pobierasz China. Pobierasz albo z tego, albo z tego, to to samo (tyle że jest już nowsza wersja, wątek jest w tym samym dziale, tylko nieco niżej).

  W paczce są takie skrypty:

  image-5.png?swcfpc=1

  Dla każdego systemu są po 2. Jeden jest "czystą" instalacją (kasują się dane), drugi to aktualizacja (w przypadku, gdy już masz Xiaomi.eu, a masz - więc możesz go użyć, dane się nie kasują).

  Jak w każdej aktualizacji, może się zdarzyć jakiś chochlik, ale zazwyczaj wszystko przechodzi poprawnie ;) Na początku wydaje się to skomplikowane, ale potem wszystko idzie już z górki.

  1. Ściągasz ROM.
  2. Rozpakowujesz go na kompie.
  3. Telefon w trybie Fastboot, podpinasz do kompa.
  4. Uruchamiasz skrypt.
  5. Jeśli skrypt nie widzi telefonu, to prawdopodobnie nie ma sterowników od Fastboota - trzeba je zainstalować; dokładna instrukcja jest tu - https://miuipolska.pl/faq/, Instalacja MIUIPolska > Jak zainstalować ADB/Fastboot > na dole info co zrobić, gdy nie widzi telefonu,
  6. Tyle, telefon uruchomi się potem automatycznie.
  13 minut temu, Rotor FPV napisał(a):

  ps. jeszcze apropo "płatności Portfelem Google " - jak place blikiem w apkach bankowych (nfc blik) to mnie ten problem nie dotyczy rozumiem?

  Nie dotyczy, przynajmniej póki bank nie kombinuje :)

  • Like 1
 7. Ściągasz ROM albo stąd:

  image.png

  albo stąd: https://miuipolska.pl/forum/forum/937-modyfikacje-systemowe/

  Ponieważ na Xiaomi 14 Ultra nie ma TWRP w tej chwili, OTA nie zadziała (nie będzie w stanie zainstalować pliku po prostu z telefonu). Paczkę musisz ściągnąć na komputer i rozpakować, telefon podłączyć w trybie Fastboot (vol- i power) do komputera, a następnie wybrać odpowiedni skrypt (są dwa - jeden do pierwszej instalacji ROM-u, drugi do aktualizacji - w twoim przypadku raczej ten drugi).

  Aktualizacja: TWRP jest. Ale to niewiele zmienia, bo nie jest w stanie odszyfrować danych z pamięci wewnętrznej - nie zainstaluje pliku.

 8. Niekoniecznie.

  image.png

  Mapka Playa, tam gdzie jest bardzo jasno jest tylko LTE. Trochę ciemniejsze to 5G na 2100 (z tym istotnie bywa problem u nas - LTE śmiga, 5G z jakiegoś powodu nie), a najciemniejsze to 5G na paśmie C, które powinno u nas chodzić (dzisiaj miałem okazję sprawdzić u siebie, bo włączyli).

 9. Godzinę temu, lukecz napisał(a):

  Pozostawię na wszelki wypadek odblokowany bootloader - nie jestem pewny czy rom tajwański traktowany jest jako global i istnieje zgodność o której piszecie, wszak w romach widzę osobno rom global, tajwanski, rosyjski.

  Nie ma w kodzie różnicy - jeśli ROM jest z końcówką _global, to jest traktowany jako Global. W każdym przypadku.

×
×
 • Create New...