Jump to content

fido70

Użytkownicy
 • Posts

  111
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Posts posted by fido70

 1. W dniu 13.09.2023 o 19:59, Kacper Skrzypek napisał(a):

  Masz odblokowany bootloader, wystarczy go zablokować w Fastboocie komendą fastboot oem lock. Xiaomi 11T Pro wyszedł tylko na rynki globalne, nie ma szans by to była wersja chińska.

  Gdyby to było tak proste... wcześniej myślałem (nie było czasu zagłębić się w sprawę), że update do ver. do 14.0.4.0 rozwiąże problem (odmowa płatności w markecie - ok 10. listopada), ale dziś przeczytałem stosowny artykuł na MIUIPolska. Pytanie jest jedno - czy ktoś potwierdzi (w miarę trwałe, stabilne) zadziałanie w tym modelu opublikowanego niedawno tutoriala? Czy po wielu latach (zaczynałem od pierwszego Mi Max'a) zakończyć przygodę i wrócić na stock'owy Global... :( 

 2. Działa! Jednak człowiek cały czas się uczy... 😀Rozwiązane Problemy:

  1. Paczka recovery nie mogła być w folderze z PL znakami w nazwie, okazało się że sekcję anti-check skryptu usuwałem właściwie 

  2. Ponieważ na koniec MiFlash wywalał jakiś error, choć telefon wstał (ROM Global 13.0.12.0), drugi raz puściłem w opcji z blokadą (lock) - success

  3. Szybko ponowny unlock BL, użycie innego TWRP (twrp-3.7.0_12-0-spes-dblenk9.img 100.7MB) i reszta poszła idealnie

  Serdeczne dzięki @Kacper Skrzypekza pomoc i cierpliwość. Mam nadzieję że zanim go spakuję na prezent, będzie nowsza wersja MIUI 13 PL 😆

   

  • Like 1
 3. Wywalałem, hashowałem różne - bez efektu :( ... pomożesz raz jeszcze? O którą/które linie chodzi? Kurde, muszę dziś zrobić ten tel... echh

  ::check anti_version
  if exist %~dp0images\anti_version.txt (for /f "delims==" %%a in (%~dp0images\anti_version.txt) do (set CURRENT_ANTI_VER=%%a))
  if [%CURRENT_ANTI_VER%] EQU [] set CURRENT_ANTI_VER=0
  for /f "tokens=2 delims=: " %%i in ('fastboot %* getvar anti 2^>^&1 ^| findstr /r /c:"anti:"') do (set version=%%i)
  if [%version%] EQU [] set version=0
  set anticheck="antirollback check pass"
  if %version% GTR %CURRENT_ANTI_VER% set anticheck="Current device antirollback version is greater than this pakcage"
  echo %anticheck% | findstr /r /c:"pass" || @echo "Antirollback check error" && exit /B 1

  ::set CURRENT_ANTI_VER=0
  ::for /f "tokens=2 delims=: " %%i in ('fastboot %* getvar anti 2^>^&1 ^| findstr /r /c:"anti:"')  do (set version=%%i)
  ::if [%version%] EQU [] set version=0
  ::if %version% GTR %CURRENT_ANTI_VER% (
  ::    echo current device antirollback version is greater than this package
  ::    exit /B 1
  ::)

 4. BL odblokowany, TWRP jest (3.7) ale niestety... stało się. Nijak nie chce się zrobić flash. Pierwszy problem - tryb FB, nie widać tel w win. Drugi - nie da sie wrzucić paczki przez adb push w data/media - bo nie ma folderu 'media' więc wrzucam w data. TWRP Wywala instalację. MiFlash - też poległem, zawsze komunikat "antirollback check error" bo recovery 13.0.12 a miałem już 13.0.14. Na dziś skończyły mi się pomysły... a telefon na prezent za 10 dni 😪. Działa TWRP i nie da się wyłączyć telefonu - restarty do trybu FB

 5. Witam, czekam na odblokowanie BL, jednak widzę że przy obecnym ROM-ie stable Redmi Note 11 jest kod "spesn", natomiast na SourceForge dla TWRP - "spes". Błąd, czy to właściwy folder do pobrania TWRP (obecnie 3.7.0_12-0) w 2 wersjach do wyboru? Która ma szansę zadziałać bez niespodzianek? Tel. będzie na prezent, więc nie chciałbym aby mnie coś zaskoczyło (choć w kilkunastu modelach już to robiłem). P.S. - wczoraj po pierwszym odpaleniu zaktualizowany do Global 13.0.14

 6. @acocieto

  Miałem podobnie z poziomu TWRP (chyba 6.3.2). Zrobił się factory reset istniejącego ROMu i po uruchomieniu zrobiłem przez update z zip do ver 13.0.7. Na początku nie działały: instalacja Chrome i Android system web. Rozwiązanie: czyszczenie apki Sklep Play łącznie z deinstalacją aktualizacji, restart tel., odpalenie apki Sklepu i poczekanie na jego update.

  PS. Czy da się wyłączyć to g***o na dole - w panelu Centrum Funkcji? To jakiś komponent od apki Muzyka

 7. Na starym sofcie też miałem nieco inne odcienie w porównaniu z 2 innymi modelami. Po aktualizacji kilka dni temu wydaje się być 'lepiej', cokolwiek to znaczy. Do tego wyższa jasność - korekta ok 5mm suwaka w lewo więc zauważalna zmiana kalibracji ustawień. Pamiętajmy, że jest to matryca dającą 10-bitowy kolor, więc to też może mieć wpływ na subiektywny odbiór. 

 8. Witam, dziś próbowałem aktualizować z 13.0.4 na 13.0.6. Niezależnie czy poprzez OTA, czy ręcznie wrzucając paczkę .zip, po odpaleniu procesu mam taki ekran... Jakaś podpowiedź? Z góry dzięki. PS Zauważyłem że pierwotnie robiłem poprzez fastboot, teraz ROM wygląda na wymagający TWRP...

   

  1660547627072.jpg

 9. Od 2 tygodni mam 13.0.8 Global (zadziałał patent ze zmianą regionu) dlatego czekam na coś nowszego od miuipolska niż obecny 13.0.3. Bootloader oczywiście odblokowany. Nie wyobrażam sobie używania telefonów Xiaomi (od ok. 6 lat - 4 modele, obecnie 11T Pro) ze zwykłym softem a zwłaszcza apką dialer/SMS od Google 

 10. @biglouJuż sam nie wiem jak to z tymi czujnikami jest (mówię ogólnie o wielu modelach Xiaomi) bo rzeczywiście z jednej strony sporo osób narzeka a drugiej... są tacy, którzy mówią że "właściwe" (cokolwiek to znaczy, ale raczej nie barkiem, szyją itp.) trzymanie przy uchu rozwiązuje 95% problemów. Wracając zaś do wątku o ROM-ie - mój 11T Pro przed chwilą  odblokowany i... mam dylemat (bo zaktualizował się do 13.0.8 Global) czy robić 'downgrade' , czy czekać w imię zasady "będzie kiedy będzie" na świeżego Stable miuipolska ;)

 11. Dawno nic nie pisałem, zatem po ponad 2,5 roku posiadania:

  1. Przy łagodnym używaniu (głównie WiFi - Messenger, Outlook, Chrome, chwila YT, 20-30 min rozmów dziennie, jasność ekranu 20-30%, w nocy zawsze standby czyli wifi/bt/dane = off) ładowanie średnio co 4 dni.

  2. To samo, tylko intensywniej, trochę więcej LTE - min. 2 doby (48-60h).

  3. Noc, ok 7h (jak wyżej WiFi,BT,dane = off) spada 1-3% zależnie od poziomu baterii, co prawdopodobnie wynika z nieliniowości wskaźnika/pomiaru.

  Niedawno aktualizacja do MIUI 12.5.6 / Android 11 i widzę, że jest podobne. Aha - od nowości do dziś szacowana degradacja baterii to 10-12%.

 12. Witam, Hmmm...widzę że do tej pory nikt tu nic nie pisał. Testuję ponad tydzień - zmiana z ver. 11.x (nie pamiętam), więc ogromna. Póki co - nie działa wybudzanie ekranu powiadomieniami (SMS, messenger) w trybie oszczędzania baterii mimo nieaktywnej opcji "nie wybudzaj ekranu..." Bateria - trzyma normalnie; Płynność działania - jest wrażenie świetnej responsywności, bez lagów itp.; Komunikacja (WiFi, BT, Zasięg, rozmowy, czujnik zbliżeniowy, automatyka jasności ekranu) - bez zastrzeżeń; Nowe Centrum sterowania - bez zarzutu. Po prostu 2,5 letni smartfon uzyskał nowe życie. Mimo tego, że MIUI 12 miewało wiele krytycznych ocen w wielu modelach Xiaomi, absolutnie warto wgrać ten ROM... zapewne marzenie o 13 chyba już nie spełni się.

 13. 1. @antekwars Zgadzam się. Słabo, bo często używałem na działce ustawienia "tylko 3G" bo... jest lepszy sygnał od LTE.

  P. S. Aż szlag mnie trafia przy reklamach 5G bo 45km od Warszawy do dziś 4G nie ma. :evil:

  2. Dialer - crash apki gdy chcemy zdefiniować szybkie wybieranie (Zaawansowane > szybkie wybieranie). W załączeniu zrzut błędu.

  Nie działają takze: wybór połączeń oczekujących - szary, nieaktywny suwak oraz ustawianie ID rozmówcy - brak opcji do wyboru. 

  3. Wyświetlacz > Centrum funkcji i pasek stanu > użyj nowego Centrum funkcji. Złe, mało responsywne działanie dotyku (ikony trzeba klikać w ich dolnej części; nie dotyczy tych 4 dużych) a suwak jasności ekranu to już tragedia. Szkoda bo całość bardzo ładna, wracam do starej wersji. Aha - włączenie nowego zepsuło mi kolejność ikon w starej wersji. Słabo.

  4. Czy ktoś wie o co chodzi w kafelku (nowe Centrum funkcji), gdzie niezależnie od wielu prób ustawień itp - ciągle przewija się opis 'limit danych przekroczony'? 

   

  Na razie, po 5 dniach tyle uwag. Ogólnie ładniejszy wygląd, fajna animacja startowa, szybsze uruchamianie systemu, bateria - póki co, bez żadnego drenowania. Więc za odświeżenie interfejsu w ponad 2-letnim modelu, nowe tapety itp. - duży plus. Mały minus za póki co, niedostateczne dopracowanie działania. 

  Dialer.docx

 14. Pobranie, instalacja - przed chwilą, bez problemu. Brak błędu czcionki, innych też nie ma lub jeszcze nie odkryłem.

  @Orjon - jeszcze raz dzięki za zaangażowanie w temacie. A przy okazji (wiem, sorry za mały OT), ale 1 zdanie - czy wg Ciebie warto polecić znajomej model Mi Note 10 lite? Bo w porównaniu z tym 8T (zresztą całkiem ok w kwocie do 800 zł) chyba będzie duża różnica...

×
×
 • Create New...