srgn1

Użytkownicy
 • Content Count

  216
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Everything posted by srgn1

 1. Nie wiesz o czym mówisz Stable są budowane na wersjach z bety, które były "najlepsze", czyli, w większości przypadków, bety są świeższe niż stable, mimo, że stable wyszło PO becie. Chcesz mieć nowinki, zainstaluj betę. Nie na odwrót. 9.10.10 jest ostatnią betą dla Mi5, dlatego też ciekawi mnie, czy stable był budowany na ostatniej becie 9.10.10, lub wykryli jakiś błąd i był budowany może na 9.10.9 (niedostępnej dla nas), a może coś jeszcze poprawili i jest lepsza od 9.10.10. Dlatego zadałem takie pytanie. Jeżeli ten stable jest zbudowany jak każdy inny i bazuje np. na wersji 9.9.26 to mógłbym łatwo sobie porównać, co dodali po 9.9.26 i zdecydować, czy jest sens iść na stable czy zostać na becie.
 2. Cześć, czy V11.0.2.0.OAGCNXM (Mi5 stable) jest starszą wersją od 9.10.10? Czy może taką samą, ale ma np. jakieś poprawki wprowadzone i jest "lepsza" od 9.10.10? Można gdzieś znaleźć różnice?
 3. srgn1

  MIUI 9.6.5

  @latet "Odblokowanie nagrywania 1080p i 4K w 60 fps na MI5, MI6, MIMIX2" czy to sen? Mam ultra pytanie, od kogo to? eszdman, xiaomi.eu, MIUI czy ktoś inny? //niestety, u mnie tryb 4K/1080p 60fps to 30 fps, a tryb 4K 30fps to 25 fps w słabym oświetleniu. Czy ktoś ma MI5 i próbował?
 4. srgn1

  MIUI 9.5.30

  @Acid hej, uber pytanko, skoro kombinujecie i łamiecie 'zabezpieczenia' Google Pay, to czy istnieje szansa, byście po cichu wprowadzili wyłączenie dźwięku migawki dla apek pokroju Instagram/Snapchat/Messenger? Pewnie jakieś proste coś, co zmieniałoby nazwę pliku odpowiedzialnego za dźwięk (na 99% jest to plik stockowy z telefonu) i gitara, bez roota, bez magiska i kombinowania. Obecnie niestety jest dźwięk mimo wyciszonego telefonu/wyłączonego dźwięku migawki w aparacie i o ile się nie mylę to jest to tak specjalnie skonstruowane bo jest 'zakaz' robienia fot z przyczajki, dlatego jest ten dźwięk. No ale skoro omijamy zabezpieczenia Google Paya, to czy w tej kwestii też nie można jakiegoś kroku podjąć? Czy taki krok wiązałby się z jakimiś nieprzyjemnościami dla was?
 5. srgn1

  MIUI 9.5.23

  @ZduneX25, rozumiem, że poprawka będzie z góry narzucona przez was i jeżeli jej nie chcę to nie będę mógł już aktualizować swojej Mi5 waszym romem? Załóżmy, że obecnie, przed wprowadzeniem waszego fixa mamy dwie grupy użytkowników xiaomi.eu Grupa A: osoby, którym Google Pay nie działa. Grupa B: osoby, którym Google Pay zawsze działał i działa. Czy wprowadzając fixa dla wszystkich, nie sprawicie, że kolejny update od Google Pay łapnie również userów z Grupy B, bo np. poleci global ban na wszystkie urządzenia z określonym bypassem (waszym nowym fixem)? Chyba, że potraficie zmierzyć, że % userów Grupy A jest zdecydowanie większy to wtedy nie mam nic do gadania, bo dla was to plus, ale jeżeli Google Pay nie działa u np. 30% ludzi i fix za jakis czas zbanuje pozostałe 70% to będzie lipa, więc może lepiej dać fixa w osobnej paczce dla zainteresowanych.
 6. srgn1

  MIUI 9.3.28

  Hej, powie mi ktoś, jak poprawnie ma wyglądać i działać ta animacja ładowania? Po podłączeniu kabla się pojawia, po wygaszeniu znika, i żebym znowu ją 'wywołał' to muszę na nowo podłączyć kabel, to tak ma działać? Jednorazowo?
 7. srgn1

  MIUI 9.3.14

  Od kilku aktualizacji czytam o tym waszym problemie z Google Pay i tak z ciekawości pytanie: Mi5 to nie dotyczy? Zero problemów, a aktualizuję wszystkie apki non stop. No i oczywiście siedzę na waszym xiaomi.eu 9.3.14 2.84.237487748 16.0.86
 8. Jest jakaś lista tego co nie działa? Jaka jest różnica w tym publicznie dostępnym xiaomi.eu port z Mi5s do Mi5 vs "oficjalny" niepubliczny port xiaomi.eu z Mi5s do Mi5? Czy po prostu tamtej ekipie się udało zrobić port, a oficjalny team nad tym pracuje? Czemu sami próbujecie? graw2 na xiaomi.eu sam polecał właśnie ten "nieoficjalny" port do Mi5 i linkował.
 9. 9.2.14 Mi5: 1080p 30 fps, 4K 26.14 fps. Niestety
 10. @latet tam działa? Dzięki. Więc w sumie zrobię pierw 10.2.1.0 i sprawdzę czy jest cud, jak nie będzie cudu to full wipe i instalacja wrześniowego Stable oraz czekanie na nowszego Stable niż 10.2.1.0. Bo i tak musiałbym robić full wipe jeżeli chciałbym przejść prosto na wrzesniowy Stable bo 8.11.22 dev jest nowszy, a gdzieś właśnie pisali, że Stable to devy i można instalować Stable jeżeli jest nowszy od obecnie zainstalowanego dev, tylko że ja nie wiem skąd wziąć informacje jaki numer deva kryje się pod Stable
 11. @latet ja jestem na 8.11.22 dev i: 1. Zaktualizowane mapy - wieszają się. 2. Odinstalowałem mapy. Zainstalowałem na nowo (o dziwo NOWY WYGLĄD I WSZYSTKO NOWE, mimo, że wcześniej miałem je aktualne...) - również się wieszają. Więc chce zainstalować nowszą wersję i liczyć na cud, a full wipe zrobić jak już wyjdzie faktycznie ostatnia stabilna wersja.
 12. Orientuje sie ktoś, czy te nowe xiaomi.eu stable 10.2.1.0 jest "nowsze" od xiaomi.eu dev 8.11.22 i czy mogę zrobić normalnie przejście bez instalacji od nowa? Czy jednak ten stabilny ma starszą wersję i się nie da?
 13. srgn1

  MIUI 8.11.22/23

  Dzięki! A dałby ktoś radę napisać coś więcej, czyli jak wykonać te powyższe rzeczy? Asystent Google to rozumiem tak jak przypisany skrót. Menu wyłączania to przytrzymanie przycisku zasilania, a wymuszenie restartu? Dzięki. @ZduneX25 te okienko o którym teraz właśnie pisze to jest dodane przez was? Jak mój telefon się uruchomi i szybko go odblokuję to po sekundzie sam sie blokuje (dzieje sie tak tylko przy pierwszym uruchomieniu i szybkim odblokowaniu) i to spowodowało, że nie miałem okazji przeczytania tego okienka. W przyszłości być może umieścicie tam jakieś ważne informacje. Fajnie by było, gdyby trzeba było w tym okienku informacji kliknąć "OK" czy coś, a nie, że samo znika i nie wiadomo co tam było
 14. srgn1

  MIUI 8.11.22/23

  Po instalacji i włączeniu systemu, wyskoczyło jakieś duże okienko z napisami. Coś nacisnąłem i zniknęło. Czy ktoś może zrobić mi screena lub powiedzieć co tam było? Jakaś instrukcja do czegoś nowego wprowadzonego?
 15. srgn1

  MIUI 8.11.15

  Na ostatnich wydaniach mam problem z Messengerem w postaci "Waiting for network" po jakimś czasie od uruchomienia aplikacji. Pomaga jedynie zabicie procesu i ponowne włączenie Messengera. Czasem też mam wrażenie, że niektóre apki pokazują powiadomienia po jakimś upływie czasu, tak jakby MIUI zmieniło coś z zarządzaniem baterią i system usypiał apki, ale no to jest już moje "zgadywanie" i bardziej możliwą opcją jest popsucie sobie systemu przez dirty flash nowych xiaomi.eu Czy ktoś ma podobny problem? PS. clean all data w aplikacji Messenger nie pomaga.
 16. srgn1

  MIUI 8.11.8

  @firefighter @rock'n'rolla Nie prościej otworzyć zainstalowaną już apkę do przeglądania plików (File Manager), kliknąć FTP i Start server? Później otwieramy np. "Mój komputer" na komputerze i u góry w pasku wpisujemy adres. Nie trzeba nic ściągać ani na komputer ani na telefon. Oczywiście przyjmując, że jesteśmy w domu/łączymy się ze swoją siecią.
 17. srgn1

  MIUI 8.11.1

  Ponowny brak odtwarzacza PowerAmp na ekranie blokady (xiaomi.eu 8.10.25 & 8.11.1 MI5) - być może wasz fix przestał działać. Znalazłem dwa sposoby, które może wykonać użytkownik aby pojawił mu się player na lockscreenie: Najłatwiejszy sposób to beta testy Poweramp v3 (nowy wygląd, fixy dla Xiaomi itp.) - https://play.google.com/apps/testing/com.maxmpz.audioplayer (sprawdziłem, działa) Fix do Powerampa v2 - https://forum.powerampapp.com/topic/11033-quick-fix-for-notification-on-android-oreo-81-v140/ (nie sprawdzałem, bo nie chciałem się bawić w dodatkowe aplikacje)
 18. srgn1

  MIUI 8.9.20

  Propsuje mocno za dodanie tej treści w głównym poście. Jeszcze moglibyście te info o modelach z ARB jakoś wydzielić i dać wyżej, żeby było bardziej widoczne (czerwone?) i byłoby idealnie. Mi5 xiaomi.eu dirty z 8.8.23 na 8.9.20 English (US) (jaśniejsze tło/czarna czcionka - 8.8.23, ciemniejsze tło/biała czcionka - 8.9.20) Czy % nie powinny być teraz z lewej? Bo widzę, że u mnie są dalej z prawej i jedynie odstęp się powiększył. Jakiś fix dla mnie jest? Oprócz wipe? XD PS. czy jest jakiś racjonalny powód zwiększenia wysokości paska o 20% i przesunięcia tekstu niżej? Czy to tylko u mnie jakiś błąd jest? Edit2: "Gesty ekranu dla telefonów z przyciskami (nasz dodatek) będą bez gestu home póki co" - u mnie wszystkie gesty działają, ale opcja wyłączenia gestów "dół-góra" (obu) byłaby wspaniała! Czasami przy wysyłaniu wiadomości na klawiaturze SwiftKey, MIUI myśli, że wykonuję gest "dół-góra".
 19. srgn1

  MIUI 8.8.23

  xiaomi.eu 8.8.23 MI5 English (US) (przeskok z 8.8.9, pominięcie 8.8.16) Brak sklonowanych ikon. SafetyNet attest - zielone. Na 8.8.9 powrócił u mnie crash Messengera przy otwieraniu wiadomości która ładowała fejsbukowy filmik. Po instalacji 8.8.23 problem zniknął (ciekawe czy już na zawsze), no i odziwo nie musiałem czyścić danych aplikacji Messenger. Edit: W sumie, to jakiś czas temu gdy opisywałem jak wyglądał u mnie problem z ikonkami na wcześniejszych wersjach (kto czytał to wie o co mi chodzi) to zapomniałem dodać jednej informacji, która może ma tutaj jakieś znaczenie. Cały czas korzystam z English (US).
 20. srgn1

  MIUI 8.8.16

  @ketesch @rockmonster Dawno dawno temu, na starszych softach miałem ten sam problem, co instalację softu (bez znaczenia jaki numerek) pojawiały mi się ikonki z tym samym pomarańczowym znaczkiem. Nikt nie wiedział dlaczego i nikt nie miał takich objawów oprócz mnie. Ikonki znikały zawsze po pierwszym restarcie telefonu. Czyli: Instalacja softu -> Śmieszne ikonki -> Restart -> Brak śmiesznych ikonek. Problemu całkowicie pozbyłem się po zrobieniu full wipe. Niestety odpuszczam sobie 8.8.16 i sami musicie sprawdzić, czy zwykły restart sprawi, że ikonki znikną.
 21. srgn1

  MIUI 8.8.9

  Dlaczego ma przestać działać? Gdzie takie coś wyczytałeś? Mam zainstalowane 8.8.9 xiaomi.eu na MI5 i Google Pay działa. SafetyNet zielone.
 22. srgn1

  MIUI 8.7.19

  Na English (US) xiaomi.eu jest normalnie kropka. W Polsce jednak separatorem dziesiętnym jest przecinek. Spacja niełamliwa służy do oddzielania grup trzycyfrowych więc obecny zapis dla języka polskiego jest niepoprawny. Pozostało wam czekać, aż ktoś to naprawi i wstawi tam przecinek zamiast spacji.
 23. srgn1

  MIUI 8.7.19

  @Max76 ale przecież opcja, którą pokazałeś polegała na tym, że po "wygaszeniu telefonu" przez ileś tam sekund można było odblokować go bez hasła. Po prostu telefon blokował się z "opóźnieniem". Włączona opcja sprawiała, że wygaszenie telefonu blokowało go natychmiast. Imo dziwne, że kiedyś ta opcja sprawiała, że zamiast PINu/wzoru było przesunięcie palcem przy jednoczesnym posiadaniu fingerprinta. PS. Zauważyliście może, że MIUI 10 samo od siebie czasem nie pozwala wejść przez fingerprinta i wymaga PINu w celu "dodatkowego bezpieczeństwa"? (na MIUI 9 tak było tylko przy każdorazowym reboocie) @Viara @Nezumi u mnie problem występował przy próbie wejścia w wiadomość, która chciała wyświetlić mi filmik fejsbukowy (wgrany na fejsie). Jestem na Beta Messengerze, milion aktualizacji apki i problem nie chciał odejść. Z 8.7.5 skoczyłem na 8.7.19, problem dalej występował. Zrobiłem clear all data z aplikacji Messenger i problem zniknął.
 24. srgn1

  MIUI 8.7.19

  @ZduneX25 jest jakaś możliwość żebyście dopisali które softy mają antirollback 4, a które 3? Chciałbym sprawdzić nową aktualizację ale nie chce stracić możliwości rollbacka. Jestem dalej na 8.7.5 Mi5 bo ktoś z 8.7.12 Mi5 pisał, że cofać nie może, a niby miało to nie dotyczyć Mi5. Znów na MIUI krążą info jakoby chcieli antirollbacka na wszystkich softach zrobić... Strach instalować.
 25. srgn1

  MIUI 8.7.12

  @SLiM @Heisenberg u mnie nie ma połowy opcji, które pokazał SLiM, a mam 8.7.5 Mi5 8.0. Miałeś to też na 8.7.5? Czy to nowy feature od 8.7.12? Jest szansa, że dodają to do reszty softów? Btw. kiedy naprawią certyfikaty na stronie xiaomi.eu? Antywirus pokazuje mi ostrzeżenie o niezaufanym certyfikacie. Ta witryna nie umożliwia bezpiecznego połączenia Serwer xiaomi.eu nie zaakceptował lub nie otrzymał Twojego certyfikatu logowania. Skontaktuj się z administratorem systemu.